Skocz do zawartości
worms

KingstonHX 3000 problem z podkrecaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupilem KHX 3000/512 i mam ogromny problem ,Ustawiam je w biosie na SPD i procek na 166 i to jest max co moge z nich wycisnac. Czy te pamieci sa zwalone bo na szynie fsb 200 piszcza komp wisi, procek ta magistrale wytrzymuje. Mam dosyc resetowania plyty. Co zle robie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak jak mi poradziles

fsb freqyency- 183

cpu ratio- 11

memory freqyency-100%

memory timings - expert

T(RAS) -5

T(RCD) - 2

T(RP) -2

Cas Latency -2.0

I wszystlo pieknie ladie chodzi ,lecz jak ustawiam fsb 200X10 windows sie laduje a pozniej sam sie restartuje i nic sie nie dzieje moze i faktycznie mi zasilacz nie wyrabia? aa moze trzeba podniesc napiecie tylko nie wiem o na jakie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie za bardzo - pobór energi masz taki sam (prawie nie licze tego co wiecej bierze płyta przy 200 niż przy 183) wiec może jednak pamiątki - ustaw na próbę np. 7x200 - jeżeli wstanie i będzie chodził to wtedy można powiedzieć że zasilacz - jeżeli nie - pamiątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilrm jak mi poradziles system wstal, chcialem przetestowac to 3DMarck2001 jednak ten wywalil mi jakis blad po chwili zrobil mi sie czarny ekran komp uruchomil sie ponownie i tak kilka razy ale przynajmniej win. mi sie ladowal.Moze to wina pamiatek (slyszalem ze spokojnie mozna je krecic 200) jednak za jakis czas kupie sobie lepszy zasilacz(550W Q-Tec DualFan ) i wtedy to sprawdze.

Mnoznik mam w tej chwili 11x183 zeby podkrecic procka mnoznikiem musze podniesc napiecie?

Dzieki za wszelkie rady . Przynajmniej teraz wiem ze pamiatki te chodza na 183 Mhz bo juz sie obawialem ze bede je musial oddac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony udalo mi sie uzyskac stabilna prace systemu ,te pamiatki duza potrafia na dzis chyba zakoncze podziekowania dla wszystkich z forum .

200x10/100%-2.7v i wszystko pieknie bryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilrm jak mi poradziles system wstal, chcialem przetestowac to 3DMarck2001 jednak ten wywalil mi jakis blad po chwili zrobil mi sie czarny ekran komp uruchomil sie ponownie i tak kilka razy ale przynajmniej win. mi sie ladowal.Moze to  wina pamiatek (slyszalem ze spokojnie mozna je krecic 200) jednak za jakis czas kupie sobie lepszy zasilacz(550W Q-Tec DualFan ) i wtedy to sprawdze.

Mnoznik mam w tej chwili 11x183 zeby podkrecic procka mnoznikiem musze podniesc napiecie?

Dzieki za wszelkie rady . Przynajmniej teraz wiem ze pamiatki te chodza na 183 Mhz bo juz sie obawialem ze bede je musial oddac

Faktycznie dobry :lol: :lol:

Olej to goowno :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytalem o Q-TEC i masz 100% racje (Chieftec 420Wlub Antec ale drogi)

Jednak cos nie wytrzymalo bo musialem zmniejszyc fsb komp sie nie restartowal ale w 3DMark 2001SE potrafil sie zawiesic wiec powrocilem do poprzednich ustawien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie to wyniki tych HXow w o/c sa kiepsciutenkie. Faktycznie, czasem sie trafia dobre egz. (o ile mnie pamiec nie myli to kol. kwiecien mial szczescie ;)) ale jak na niby firmowe ramy to wypadaja grubo poznizej przecietnej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie to wyniki tych HXow w o/c sa kiepsciutenkie. Faktycznie, czasem sie trafia dobre egz. (o ile mnie pamiec nie myli to kol. kwiecien mial szczescie ;)) ale jak na niby firmowe ramy to wypadaja grubo poznizej przecietnej :/

Nie myli cię pamięć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie to wyniki tych HXow w o/c sa kiepsciutenkie. Faktycznie, czasem sie trafia dobre egz. (o ile mnie pamiec nie myli to kol. kwiecien mial szczescie ;)) ale jak na niby firmowe ramy to wypadaja grubo poznizej przecietnej :/

Nie myli cię pamięć :wink:

...knew it... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te pamiątki są super tylko trza je odpowiednio rozgrzać !!!!! tak przez tydzień albo i dwa nie chciały chodzić stabilnie na 200 MHZ a teraz to chodzą 220 a nawet i 230 ! jest tylko jedno ale napięcie musi być realnie ok 2.9 V (np. w biosie Abita NF-S to 2.7) i timingi 2-5-2-2 jak dasz 3-3 to zwis za zwisem !!!!!

 

a mam 2 x 256 w trybie dual :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha Q-tec to straszny badziew sprawdzone miałem w domu 7 zasilaczy może nawet arta napisze o tym (choć coraz mniej to prawdopodobne bo mi zdjęcia się wysypały - uszkodzenie twardziela) i mam teraz Chieftec`a 420 Active PFC dual fan to jest prawdziwy zasilacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te pamiątki są super tylko trza je odpowiednio rozgrzać !!!!! tak przez tydzień albo i dwa nie chciały chodzić stabilnie na 200 MHZ a teraz to chodzą 220 a nawet i 230 ! jest tylko jedno ale napięcie musi być realnie ok 2.9 V (np. w biosie Abita NF-S to 2.7) i timingi 2-5-2-2 jak dasz 3-3 to zwis za zwisem !!!!!

 

a mam 2 x 256 w trybie dual  :D

Wykręciłeś tak HX 370? 200 Fsb tez nie mogę przeskoczyć spróbuje się zastosować do twojej rady. Max, jaki mi się udało uzyskać to 198 i tez były jakieś błędy, bo komp się czasami restartował, na jakim napięciu nie pamiętam wiem ze teraz mam na 185fsb na 2.60V a jakiś programik od płyty głównej pokazuje 2.59V czy w tym momencie już jest lipa, bo mam nie stabilne napięcia? Wlasnie ustawiłem 200Fsb 2.90V 5,2,2,2cl BIOS odczytywał napięcie 2.89V i zobaczyłem niebieski ekran tryb awaryjny komp nawet nie chciał wstać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...