Skocz do zawartości
bleiddwn

Powercolor Radeon Hd4890 1gb

Rekomendowane odpowiedzi

sprawiłem sobie ostatnio takie cudo

POWERCOLOR Radeon HD4890 1GB DDR5 256bit PCI-E

Dołączona grafika

 

jednak strasznie mnie denerwuje hałas wydobywający sie z tego potwora, jest możliwość zmiany chłodzenia na tej karcie? a jak jest to co polecacie?

/moja ostatnia karta to 88gt z s1, jest tez s1 rev 2 i podobno pasuje wystarczy (jak jest możliwość zamontowania)?

----------------------------------------------------------------

wyczytałem ze s1 rev 2 pasuje

http://bachcomp.pl/2725,produkt,Arctic-Accelero-S1-V2.html - chyba jedyny sklep ktory w opisie ma notke o tym

teraz pytanie czy wejdzie do tego powercolora a najbardziej boje sie o ta cześć

Dołączona grafika

Edytowane przez bleiddwn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak da accelero s1(o ile wejdzie)+radiator na sekcję zasilania+nawiew z 12cm wiatraka to sie nic nie usmaży. Skoro teraz nie jest chłodzone żadnym wentylatorem to przy niższym radiatorze z nawiewem efekt będzie lepszy niż jest obecnie. Scythe musashi ma jeszcze niższy radiator na sekcję i jakoś do 4890 się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary to Scythe musashi może i fajne ale nie ma szans zeby weszło, a może mi ktoś zmierzyć ile jest od podstawy do żeberek mm?

 

/chyba powyginam i na chama wpakuje to s1 lub pomiedzy siebie wejda jakims cudem

 

./a moze odkleic to i zamontowac cos z tego zestawu os scyte?

Dołączona grafika

Edytowane przez bleiddwn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz zmieniać to chłodzenie zainstaluj RivaTunera, skręć ten wentylator na min (25%) i zobacz czy nadal będzie ci tak przeszkadzać. Mam 4870 z tym samym chłodzeniem i fabrycznie jego minimalna prędkość jest ustawiona na 40% (odkurzacz) i bodajże od 55C załącza się 75% (odrzutowiec). Obecnie mam ustawione w RT 25% prędkości do 60C, dodatkowo jak nie gram w nic wymagającego mam poobniżane w catalystach częstotliwości rdzenia i pamięci na minimum i temperatury nawet w grach rzadko przekraczają 60C (w idle 55C na pamięciach).

Przy tych 25% karta może nie jest bezgłośna, ale wystarczająco cicha (mi nie przeszkadza, a przy fabrycznych ustawieniach nosiłem sie z zamiarem oddania karty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...