Skocz do zawartości
RCrack

Tani Zestaw.

Rekomendowane odpowiedzi

 A więc, szukam taniego zestawu do zabawy. Części jakie posiadam to:

 

 - Obudowa

 

 - Zasilacz, lecz go się zmieni pewnie na Fortona (chyba że jest coś ciekawego <100 zł) 

 

 - Karta Graficzna -  Palit 8600 GT @ jeden z lepszych egzemplarzy bez v-mod'a

 

 - Dysk Twardy 120GB WD SATAII - pewnie dokupi się większy, ale potem.

 

 - Zdezelowany DVD-Rom i nagrywarka CD.

 

 

 

 

 Częsci których szukam

 

- Procesor. Nie musi być nowy, myślałem nad PDC E5300, 2140 i innymi takimi. Mogę rozważyć też AMD.

 

- Płyta główna, GA P31 trelemorelesrele, chyba nie ważne - pewnie DS3, bo ma 'oszczędzanie energii' , a pod AMD coś pod A780 (? z amd zostałem na poziomie s.754 i 939)

 

- Ram - 2GB. Goodram.

 

 

 

 

 I co , to chyba wszystko, ay. Proszę o porady i nie odsyłanie do przyklejonych tematów które już przejrzałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p31 do o/c troche nie bardzo. Do e5200 moze wystarczy ale do zadnych innych prockow juz na pewno nie. U umnie ta plyty robi zaledwie fsb 285 przy ustawionym pci-e freq na sztywno, zreszta o ile mi wiadomo to raczej standardowy wynik.

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale z czestotliwoscia pci-e ustawiona na "auto", a ta - przy FSB rownym 400 bedzie miala juz horrendalnie wysoka wartosc!

Jak juz wspomnialem przy pci-e ustawionym recznie na 100mhz ta plyta nie zrobi nawet fsb300...

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p31 do OC w okolicach 350 spokojnie daje radę - na 333 ustawia się automatycznie (na auto) dzielnik PCIex na 3.33 i mamy równe 100MHz, powyżej mamy nieco więcej ale do 110 można bez obaw ciągnąć.

Moje p31 nie wiem gdzie ma wall'a w sumie, procek się kończy na 456MHz.

Jak byś był zainteresowany to za tydzień będzie ogłoszenie w komisie.

 

W sumie to podałeś, że chcesz kupić MOBO, procka i RAM. RAM po kosztach Goodram, płytka GA-P31-DS3L, E5200 do tego (lub kręćliwy e2160 lub 2180 - e2140 ma za niski mnożnik) i powinieneś się zamknąć w 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...