Skocz do zawartości
Kacper1609

Logitech X-540

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce kupić głośniki 5.1 Logitech X-540 i mam kilka pytań.

1. Mam płyte ASRock A780GXH, czy zintegrowana karta dzwiekowa obsłuży głosniki 5.1 ?

2. Tylne głośniki mają tylko 4,4m (coś koło tego), a ja potrzebuje do jednego około 7m a do drugiego 9m. Co mam kupić ? Jakieś kable przedłużające czy kupić kabel 7m i 9m i zamontować w miejsce tych 4,4 m ?

3. Czy jeśli kupie kable przedłużające to bedzie strata jakości dzwięku ?

Bardzo prosze o pomoc. A jesli chodzi o te kable to prosiłbym o jakieś przykłady nie mam pojęcia jakie byłyby mi potrzebne. Jeśli to istotne to mam Windows Vista

Edytowane przez Kacper1609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN wielkie dzięki za odpowiedz, prosiłbym jeszcze tylko o to, na co mam patrzeć kupując ten kabel ? Prawdopodobnie kupie gdzies blisko mnie bo kupując na allegro to z przesyłką wyjdzie mnie to samo. Chodzi o to co powinien mieć ten lepszy kabel żeby nie kupić jakiegoś dziadostwa bo z wyglądu to wszystko to samo. Z góry dzięki Pozdrawiam

 

I jeszcze jedno : Oryginalnie od każdego z tych głośników idzie jeden kabel z tym takim wejściem (chyba jack ? ) zeby wsadzić do suba. A ten kabel co podałeś wyżej ma dwa wejścia takie i dwa wejścia inne. Mam pytanie po co ? Nie powinien to być kabel z jednym takim wejściem i jednym takim ?

Edytowane przez Kacper1609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki kabel by pasował i jest dobrej jakości ? Wydaje mi sie ze za 15zł powinien być dobry ale wypowiedzcie się wy bo ja się nie znam :) http://www.esc-net.pl/product_info.php?cPa...products_id=209 Jesli tak to kupie 2 takie kable - do 2 tylnych głośników

 

No i tutaj na zdjęciu jest znowu tak że jest 1 jack i 2 chinche ( czy jakoś tak ) Dlaczego ?

 

Sorki za post pod postem.

Edytowane przez Kacper1609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki kabel by pasował i jest dobrej jakości ?

Jestem przeciwnikiem kablomaniaków ale mimo to stwierdzam że ten kabel jest niskiej jakości (możliwe przesłuchy między kanałami, zbieranie zakłóceń, spore tłumienie, słaba wytrzymałość mechaniczna). Kiedyś kupiłem coś podobnego za kilka PLN (~2m - dla tego taniej) i już dawno jest na śmietniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki. Tylko mógłby mi ktoś wytłumaczyć pewną sprawe ?

Kabel od głośnika podłącze do tego chincha ( chodzi mi o to z dziurą ) a nastepnie koniec kabla przedłuząjącego ( jack ) podłącze do suba. W takim razie może mi ktoś wytłumaczyć po co jest jeszcze drugie wejście jack i chinch ? Bo czegoś tu nie rozumiem.

 

I jeszcze jedno : Dajecie mi 100% gwarancji że ten kabel 5m za 30zł ze strony swistak.pl co podał HeatheN głośniki Logitech-X-540 i moja karta dzwiekowa z plyty ASRock A780GXH bedzie ze sobą wszystko współgrac ? Bo nie chciałbym wydać niepotrzebnie 60zł na kabel jesli cos mialoby byc nie tak.

Edytowane przez Kacper1609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack to jest od podlaczenia do pc (w karcie dzwiekoweJ)

Te wyjscia w X540 to są (mowie o podlaczeniu glosnika do subwoofera) chinch, wiec potrzebujesz kabla przedłużacza chinch-chinch (z jednej strony gniazdo z drugiej wtyk!)

Wystarczy ze kupisz taki 10m kabel i go rozdzielisz (kabel ze swistaka to 2xchinch! wiec rozdwajasz go i masz dwa oddzielne oczywiscie z wyczuciem co by go nie uszkodzic)

taki kabel to okolo 40zł

I na pewno bedzie działac wszystko dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki wiem że już powoli działam na nerwy ale jestem w temacie zielony... Więc tak :

 

post-171921-1255179418_thumb.jpg

 

Tak jak jest na tym zdjęciu prosiłbym żeby ktoś napisał mi do czego podłącza się 1 , 2 , 3 i 4. Bo nie bardzo rozumie Twój post HeatheN. Czyli to jest tak że 1 podłączam do kabla od głośnika , a 3 do subwoofera ? Więc po co 2 i 4 ? Pewnie znowu coś pokręciłem...

I niechce kupować 10m i przedzielać na pół tylko wolałbym kupić 2 takie kable - http://www.swistak.pl/a4475017,PRZYLACZE-2...ROLINK-5M.html#

 

Ten kabel ze swistaka to sa tak jakby połączone 2 kable chinch-chinch ?

Edytowane przez Kacper1609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki wiem że już powoli działam na nerwy ale jestem w temacie zielony... Więc tak :

 

 

 

Tak jak jest na tym zdjęciu prosiłbym żeby ktoś napisał mi do czego podłącza się 1 , 2 , 3 i 4. Bo nie bardzo rozumie Twój post HeatheN. Czyli to jest tak że 1 podłączam do kabla od głośnika , a 3 do subwoofera ? Więc po co 2 i 4 ? Pewnie znowu coś pokręciłem...

I niechce kupować 10m i przedzielać na pół tylko wolałbym kupić 2 takie kable - http://www.swistak.pl/a4475017,PRZYLACZE-2...ROLINK-5M.html#

 

Ten kabel ze swistaka to sa tak jakby połączone 2 kable chinch-chinch ?

Tak ten kabel to 2 kabl chinch-chinch a aby przedłuzyc kabel do jednego glosnika wystarczy ci jeden kabel!

Wiec taki kabel za 30zł ze swistaka po rozdzieleniu starczy na 2 tylne glosniki! (2x5 m bedziesz mial pojedynczego kabla chinch-chinch)

 

1, 2 sa to wtyki ktore wkladasz do panelu w subwooferze

3,4 to sa gniazda w ktore wkladasz oryginalne kable z glosnikow (te za krotkie)

 

jak rozdzielisz 1,3 i 2,4 to masz 2 kable ktorym przeluzysz 2 glosniki

Juz jasne?

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz już w końcu to zaczaiłem :lol2:

Czyli ten kabel nazywa sie 2x Chinch - 2x Chinch ?

Ale czy nie prościej kupić 2x 5m 1x Chinch - 1x Chinch ? Wtedy tylko bym podłączył i nie trzeba by rozdzielać tamtego kabla.

 

Jeszcze jedno : Jesli jednak kupiłbym ten 2x chinch - 2x chinch taki jak ten http://www.swistak.pl/a4475017,PRZYLACZE-2...ROLINK-5M.html# to jak to sie rozdziela ? bo na zdjęciu one idą osobno ale dalej one są tak jakby sklejone nie ? to wystarczy ze to pociągne i sie rozdzieli ?

Edytowane przez Kacper1609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz już w końcu to zaczaiłem :lol2:

Czyli ten kabel nazywa sie 2x Chinch - 2x Chinch ?

Ale czy nie prościej kupić 2x 5m 1x Chinch - 1x Chinch ? Wtedy tylko bym podłączył i nie trzeba by rozdzielać tamtego kabla.

Bez znaczenia naprawde, jaki dostaniesz to bierz

 

Jeszcze jedno : Jesli jednak kupiłbym ten 2x chinch - 2x chinch taki jak ten 3382638[/snapback]

I nigdzie nie moge znalezc takich jak te ze swistaka wszedzie jest tylko takie cos : http://allegro.pl/item762573245_markowy_ka...lugosc_10m.html
To jest kabel w ktorym z dwoch stron masz wtyki! a ty potrzebujesz taki ktory z jednej strony ma gniazda!

Jedz do MM na pewno dostaniesz, firmy HAMA, do x540 wystarczy

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj kupiłem te głośniki Logitech X-540 i jeszcze jedno pytanie dotyczące tych kabli. Chce zamówić ten kabel

http://allegro.pl/item775531172_przylacze_...prolink_5m.html

i tak :

1.Czy na 100% te wtyki i z jednej i z drugiej strony bedą pasować ? Bo jak patrze na obrazek z aukcji i wtyk od głośnika to one się troche różnią. Chodzi o to że na aukcji jest sam ten wystający bolec a potem już ta srebrna obudowa z napisem. A na kablu głośnika za tym bolcem jest jest taka metalowa jakby obwódka tego bolca. Niewiem jak to wytłumaczyć. Popatrzcie jak dokładnie wygląda wtyk ten z aukcji wyżej, a taką końcówke ma wtyk głośnika http://img.tomshardware.com/de/2005/11/16/...er-ge-ro-sw.jpg tyle że tutaj ta otoczka jest taka choćby pocięta a u mnie jest w całości. Bo niechce niepotrzebnie wydawać 30zł jesli coś ma nie pasować.

2. Czy na 100% jesli kupie ten kabel to pójdzie go rozdzielić tak żeby mieć 2x 5m ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...