Skocz do zawartości
wisnia1010

Czy To Wina Zasilacza ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam problem tego typu... otóż dzisiaj doszedł do mnie zestaw zamówiony jakiś czas temu w esc.pl, wygląda to mniej więcej tak:

 

Athlon II x4 620 + Arctic Cooling Freezer Extreme

Gigabyte ma770t-ud3p

A-Data (2x2 Gb) 1333 Mhz Cl 9

PowerColor Radeon HD4870 512 MB

Samsung 500 Gb 7200 16 MB F3

CoolerMaster Elite 331

BeQuiet Pure Power 530 W

 

Wszystko było złożone oprócz coolera na CPU, ponieważ był troszkę za duży do transportu. Więc wymieniłem boxa na Freeza i zabrałem się za odpalanie sprzętu. Wcisnąłem POWER i zonk... wentylator od grafiki zaczął się kręcić, tak samo oryginalny przy obudowie ale to wszystko co się zaczęło dziać... monitor jak był czarny tak został w tym kolorze (no i nie dało się wyłaczyć kompa za pomocą przycisku POWER, trzeba było zasilaczem). Od razu więc zabrałem się za sprawdzanie kabli, czy przypadkiem podczas transportu żaden 'niechcący' nie zmienił położenia. I zauważyłem, że na płycie głównej są wolne 2 gniazda 2x4 pin (zaznaczone na fotce) Dołączona grafika , a że z zasilacza dyndały 2 wolne końcówki tego typu to umieściłem je w tych dwóch gniazdach. Przycisk POWER i .... wentylatory znowu się uruchomiły ale co kilka sekund zwalniały i znowu przyspieszały, zwalniały i przyspieszały aż w końcu komp się wyłączył. Druga próba - ten sam efekt, po parudziesięciu sekundach falowania wentylatorów - komp off. Dla eksperymentu 1 złącze wyciągnałem i 1 zostawiłem ale efekt był ten sam - czarny ekran, wyłączenie kompa. Jaka może być tego przyczyna ? Zasilacz, płyta do wymiany ? czy może problem jest bardziej skomplikowany... Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź, byle bym już mógł chociaż BIOS zobaczyć na monitorze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz podobnie, po rozebraniu komputera i wymianie pamięci ram, komp wogóle nie chciał obudzić się do życia. Ale pomogło wyciągnięcie bateryjki od biosu na pare minut. Spróbuj tak zrobić u siebie, mi pomogło a objawy były podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Przycisk POWER i .... wentylatory znowu się uruchomiły ale co kilka sekund zwalniały i znowu przyspieszały, zwalniały i przyspieszały aż w końcu komp się wyłączył. ...

Dokładnie tak samo u mnie było , i właśnie wyciągnięcie bateryjki z płyty głównej na kilka minut i rozebranie kompa na częsci pierwsze łącznie z wyciągnięciem proca pomogło. A już myślałem że płytę główną usmażyłem .

 

Pokombinuj , rozbierz kompa, może wkońcu odżyje ;).

 

PS. rozumiem że w to gniazdo na płycie głównej oznaczone ATX 12V 2x4 PIN włożyłeś wtyczkę zasilacza oznaczoną P8 , a nie jakąś inną.

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo u mnie było , i właśnie wyciągnięcie bateryjki z płyty głównej na kilka minut i rozebranie kompa na częsci pierwsze łącznie z wyciągnięciem proca pomogło. A już myślałem że płytę główną usmażyłem .

 

Pokombinuj , rozbierz kompa, może wkońcu odżyje ;).

 

PS. rozumiem że w to gniazdo na płycie głównej oznaczone ATX 12V 2x4 PIN włożyłeś wtyczkę zasilacza oznaczoną P8 , a nie jakąś inną.

 

Od zasilacza odchodziły 2 wtyczki, jedna p8 a druga p4, wiec podlaczylem jedna i druga... ale pozniej p4 odlaczylem i zostawilem p8... zadnej roznicy nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wyjaśnione, sprzęt już śmiga :) stwierdziłem, że jeszcze raz wszystko posprawdzam i okazało się, że procesor miał 2 wygięte "nóżki"... jak to się stało ? nie mam pojęcia... ale delikatnie odgiąłem je tak jak powinny być i komp momentalnie ożył :-P dzięki wszystkim za pomoc i pomysły !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...