Skocz do zawartości
Oskaliber

Kanał Irca United Team Of Poland

Rekomendowane odpowiedzi

Powstał pomysł, aby założyć kanał IRCa dla członków United Team of Poland, być może uda nam się stworzyć tam miłą atmosferę do pogaduszek związanych z overclockingiem i nie tylko ;) Najlepszym sposobem, aby zobaczyć czy coś z tego wyjdzie jest spróbować. Jak będzie fajnie to będzie, jak nie to trudno, mam nadzieję, że każdy da temu szansę.

 

Nazwa kanału: #utpoland

Sieć: QuakeNet

 

 

Dla tych, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z IRCem:

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ""

Aby wejść na kanał potrzebny jest jakikolwiek klient IRCa. Jednym z popularniejszych jest mIRC, go używam i na jego podstawie wyjaśnię krok po kroku jak się połączyć (do pobrania stąd).

Nie jestem pewien czy mam aktualną wersję, więc lokalizacje/nazwy zakładek mogą się minimalnie różnić.

 

1. Włączamy mIRC. Na początku powinno automatycznie włączyć się okno opcji, jeżeli tak się nie stanie, wchodzimy w Tools -> Options.

 

2. W pierwszej zakładce (Connect) wpisujemy nick etc.

 

3. Przechodzimy do zakładki "Servers" znajdujemy na liście Quakenet, rozwijamy i wybieramy którykolwiek. Potem Select -> OK.

 

4. W zakładce "Options" można ustawić sobie przydatne opcje, takie jak automatyczne łączenie po rozłączeniu itp. W tej zakładce znajduje się też button "Perform". Po kliknięciu możemy wpisać listę kanałów, z którymi mIRC ma się automatycznie łączyć po uruchomieniu. Możemy wpisać "/j #utpoland" i zaznaczyć "Enable perform on connect".

 

Dołączona grafika

 

5. Klikamy znaczek piorunów w lewym górnym rogu, co spowoduje połączenie się z serwerem. Jeżeli wszystko zostało zrobione dobrze będzie to quakenet. Jeżeli użyty został "Perform" wymieniony w punkcie 4tym, kanał #utpoland powinien uruchomić się automatycznie. Jeżeli nie, wybieramy Commands -> Join Channel -> wpisujemy #utpoland i jesteśmy na kanale ;)

 

Jeżeli chcemy aby mIRC chował się do traya -> Options -> Display -> Options -> Tray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...