Skocz do zawartości
burro

Dziwna sprawa....

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 1700+ (~9250smarqw) jak go nakrece na fbs 166 (2300+), wydajnosc znie rosnie tak jak bym sie tego moogl spodziewac (~50 smarqw), a jak nakrece na 180FSB ( 2500+) to ..... spada (~9000 smarqw)... dziwne???... nie wiem ja sie nie znam. Napiecie 1.70 Vcore.

 

PS. W biosie na mojej plycie jest opcja Top performance. Ktoora dodaje ~1000 smaqkoow, ale na narkeconym CPU z ta opcja nie przechodzi nawet testoo ( wyzooca na poolpit) - i co z tym zrobic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otuz masz dobry pzyklad ze gorzej :P daj pamieci na taka sama wartos co fsb i wtedy wynik skoczy na bank :P poczytaj troche forum apropo synchro i asnynchro krecenia procka bedziesz wiedzial co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zeby zwrosla wydacnisc proca to sie moosi tez pamieci prgniesc ??

Teraz mam 9600 smakqw na FSB 147 - i jak sciagne dalej to sie wiesza :(

:cry: Ja kce więcj!! :cry: :lol:

 

PS. Wszyscy na wszyskich forooma na ktoorych bywam czesto powtarzaja szookaj , to jooz bylo itp..

Ja uwazam ze szukarki foroom to najbarzdziej lipna rzecz... ( chyba ze szookac nie umiem :D) Znajdooje mnie setki postoow z czego 99% nie na temam szookania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że zmieniasz zworką na płycie nie znaczy, że pamięci nie będą synchro; szukaj w biosie ustawienia memory clock=host clk/host clk+33/+66 etc, czy jakoś tak. Jeżeli masz =host clock, to znaczy, że masz synchro.

Co do opcji top performance, to dotyczy ona o ile pamiętam głównie timingów pamięci. Popracuj nad nimi ręcznie, w biosie pod ctrl+f1 masz zaawansowane opcje (o ile ta płyta to ma, ale chyba tak). Ustaw wszystkie timingi na najniższe wartości, przy jakich nie będzie błędów. A wtedy na 100% dostaniesz kilkaset 3D marków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 166, ale 333DDR, pomyliłeś się przy wklepywaniu.

Jak w biosie nacisniesz ctrl+f1 to zawartość poszczególnych podmenu sie zmienić powinna, jakkolwiek możesz nie zauważyć tego na głównym ekranie. I wtedy w "advanced chipset features" chyba powinny być ustawinia pamięci. Zaraz sprawdzę, czy Twoja płyta to ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Jak w biosie nacisniesz ctrl+f1 to zawartość poszczególnych podmenu sie zmienić powinna,

Tak jest noew menu pod ktoory sa do ustawiania timingi pameci i jakies opcje AGP... i co dales... zmniejszyc timingi,... to nie uszkodzi pamieci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Natomiast może uniemożliwić uruchomienie się komputera. Znaczy bios raczej wstanie, ale windows niekoniecznie. Gdyby co, w trakcie bootowania naciśnij "inst", i wtedy bios załaduje sobie ustaiwnia domyślne (wszędzie!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi zmienilem na te co pislo w FAQ i.... dalej wydajnosc jest NIŻSZA niz..... na FSB 133.... A ram jest 166MHZ (333DDR) :D <<< Moze to ja ustawin na 200mhz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już nie wiem...

Popróbuj może ustawić pamięci na host clk+33 - może faktycznie jakiś bug w biosie i pamięci chodzą na 133, jeżeli FSB zmieniasz zworką a nie z biosa??? Najwyżej komp nie wstanie i się coś dowiesz.

Inaczej pozostaje czekać, aż pojawi się tu ktoś mądry i powie coś, czego nie wiemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...