Skocz do zawartości
graczuuu

Laptop Do Uzytku Domowego, Ok 2500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeczytalem tematy, gdzie zakres kupowanego laptopa byl podobny do mojego. Czytalem tez testy poszczegolnych lapkow na notebookcheck i niestety nadal nie mam zdecydowanego faworyta.

 

Rozwazam nastepujace modele :

Dell Studio 1555

Asus K70IO

Lenovo Y530 / Y550

 

Laptop bedzie glownie sluzyc do uzytku domowego (net/film) czasem do pracy (ale nic wymagajacego). Ma miec jednak mozliwosc odpalenia gry w stylu CS Source / 1.6 lub company of heroes (nie mowie tu oczywiscie o maksymalnych detalach. chodzi po prostu aby sie to nie dlawilo itd).

 

Co jest dla mnie istotne ? trwalosc konstrukcji i komponentow, wygodna klawiatura. Rozumiem tez, ze skoro chcialbym pograc w te 2 w/w gry to grafika x4500m lub x4500hd nie wystarczy? Jesli chodzi o RAM to dobrze jakby to bylo wiecej niz 2gb ddr2. Praca na baterii raczej nie jest az tak istotna, podobnie jak wielkosc dysku.

 

1) czy procesor t4200 (mimo iz raczej budzetowy) spelni wymagania czy szukac czegos lepszego ?

2) Czy w podanych wyzej modelach sa dostepne pamieci ddr3 ? Czy oplaca sie brac ddr3 (w sensie roznicy wydajnosciowej, gdyz wzrost czasu pracy na baterii nie jest dla mnie tak kluczowy).

3) Czy da rade spelnic wymienione przeze mnie warunki z podanymi wyzej modelami ?

4) Czy moze jest jeszcze na rynku jakis ciekawy model, ktory powinnienem wziac pod uwage ?

5) Czy znacie jakies dobre sklepy w Lodzi z notebookami ? (poza drogimi vobisami, komputronikami i innymi karenami ;) )

 

Oczywiscie tak jak pisalem wyjsciowa cena to ok 2500, aczkolwiek jesli bedzie cos taniej to plakac nie bede :) Jesli chodzi o drozsze opcje niz 2500 to wolalbym ich uniknac, chyba ze wyjatkowo sie to bedzie oplacac.

 

Jesli chodzi o system operacyjny to albo bez systemu operacyjnego lub z Vista Home Premium :)

 

Z gory dzieki za odpowiedzi i pomoc :)

Edytowane przez graczuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. t4200 jest optymalny

2. RAM DDR3 pobiera mniej prądu od DDR2 - ale jest troche mniej wydajny (pracuje na niższej częstotliwości aniżeli powinien)

3. wszystkie spełnią twoje wymagania i pozwolą nawet na gre w ww. gry na full detalach (y550 na pewno, K70IO prawdopodobnie)

4. do 2,5k raczej nie (y550 też sie chyba nie mieści)

5. te które oferują najniższe ceny, najlepiej zamawiać przez internet - możesz wtedy zwrócić w ciagu 10dni

Gwarancja i tak jest realizowana przez kuriera bezpośrednio z servisem producenta - sklep nie ma nic do tego

 

K70IO będzie chyba najlepszym wyborem - większa matryca, rozdzielczosć (1600x900 vs 1366x768) i wydajność (z ww. tylko y550 jest od niego mocniejszy)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym za Lenovo, argumentując na tej samej płaszczyźnie co Chemik16. Im mniejsza matryca tym lepiej, zatem wykluczył bym Asusa :) To jest czysto kwestia gustu, tego na czym się lepiej pracuje. Wszystkie podane modele są ciekawe i tak jak pisałem na tą chwilę skłaniałbym się ku proponowanemu Lenovo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://notebooki.pl/notebook/pokaz/217865/

 

Fakt, y550 kosztuje 2627 zl. Ale napisane jest ze ddr3 ma taktowanie 1066mhz. Wiec chyba jednak bedzie wydajniej niz ddr2 ?

 

Asusa k70io jest sporo wersji. Czy wersja z 102m lub hd3200 jest wystarczajaca ? czy dopiero 120m daje rade ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K70IO tylko z GF120 - pozostałe są znaaacznie słabsze

 

napisane że 1066 bo takie kości są zamontowane

jak będą taktowane to już indywidualna sprawa płyty głównej

 

Co najwyżej będą porównywalne z DDR2 - nie ma co się sugerować typem montowanej pamięci jeżeli nie zależy ci na poziomie zużycia energii

 

Y550 na pewno będzie o wiele bardziej mobilny - ale skoro ma być to lapek do użytku domowego to nie widze sensu dopłacania - a 17" staje sie zaletą a nie wadą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K70IO kosztuje 2200, ale bez systemu. Doliczajac system (VHP) daje nam to ok 2550 zl. Doplacajac niecale 100 zl mam jednak Y550, ktore juz ma VHP. Wiec tak naprawde realnie roznica w cenie jest tylko 100zl, a za te 100 dostaje 3gb ramu zamiast 2, dysk 320 zamiast 250 no i GF130M zamiast 120M.

 

Sumarycznie - chyba jednak wezme Y550.

 

Wielkie dzieki za wszystkie opinie i odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...