Skocz do zawartości
gizio46

Perkusja + Komputer, Co Z Tego Wyszło ? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów i maniaków komputerów!

Dzisiaj mam wam do przedstawienia dosyć oryginalną obudowę komputerową mojego autorstwa :). Zrobiłem ja z bębna tom-tom 13 calowego. Nie używam go w zestawie perkusyjnym, więc po co miał się kurzyć. Patrzyłem na niego, on na mnie i nagle przyszło oświecenie. A gdyby tak zrobić z ciebie obudowę? Od razu zabrałem się do roboty. Pożegnałem blaszaną obudowę i zacząłem rozmyślać jakby to wszystko ułożyć. Z góry przepraszam za jakość zdjęć, w moim k770i zapomniałem zmienić odpowiednie ustawienia aparatu.

Specyfikacja:

MOBO: MS-7071 pm8m2-v.

CPU: P4 630 3.0 @ 3.6 GHz 2MB Cache + Thermaltake Beetle.

RAM: 1 GB Kingmax 3-3-3-10 480 MHz/~4GB/s.

GPU: Gigabyte GeForce 7600GS 400/800 @ 530/920 + 80mm FAN Blue LED.

MOUSE: A4Tech x750 Fire + SteelSeriec QCK

PSU: Fortron FSP250-60MDN-120

OS:Vista Home Premium, XP SP2.

COOLING: 1x 120mm BLUE, 1x 80mm BLUE

 

Fotografia 1:

Dołączona grafika

Stanowisko pracy na początku, niezły bajzel, ale jakoś poszło :-)

 

Fotografia 2:

Dołączona grafika

W tle widać starą obudowę.

 

Fotografia 3:

Dołączona grafika

Próba przyłożenia płyty głównej. Ostatecznie została przykręcona 4 śrubami z tyłu dokręconymi nakrętkami.

 

Fotografia 4:

Dołączona grafika

Mój ThermalTake Beetle. Cooler żuczek. Idealny do Tuningu, a przy tym niesłyszalny. Możliwość regulacji obrotów od 1600 rpm do 4000 rpm, wtedy słychać turbinę samolotu odrzutowego ;-)

 

Po tym wszystkim przyszedł czas na obiad. Po napełnieniu brzucha zrobiłem herbatę i rozmyślałem jak to dalej będzie. Zasilacz na przodzie bębna za nim dysk. Ale co z temperaturami? To cały mankament w tym wszystkim, ale o tym później. Ułożyłem wszystko, pojawił się kolejny problem, złącza I/O.

Złącza USB, karta sieciowa wszystko OK, ale co ze złączem D-SUB karty graficznej? jedynym wyjściem zostało podłączenie go na stałe.

 

Fotografia 5:

Dołączona grafika

Tak mniej więcej ma wyglądać układ podzespołów.

 

Po skończeniu byłem z siebie dumny. Obudowa zbiła mnie z nóg. Nie wiedziałem, że wyjdzie takie cudo :-) Zdjęcia nie oddadzą pełnego piękna. Wentylatory emitują ciemniejsze światło, czego nie widać na zdjęciach.

 

Fotografia 6:

Dołączona grafika

Chyba nie pójdę spać :-)

 

Fotografia 7:

Dołączona grafika

 

Fotografia 8:

http://img48.imageshack.us/i/dsc00378z.jpg/

 

Fotografia 9:

Dołączona grafika

 

Niestety temperatury na CPU sięgające 70 stopni przy 4000 obrotów, w tej chwili zastanawiam się nad wrzuceniem do tyłu czterech 40 mm wentylatorów.

Proszę o komentarze i krytykę :-)

 

2 nowe zdjęcia:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam zrobił półeczkę na mobasa w połowie bębna zamocowaną do śrub naciągów, a PSU i napędy na dół obudowy.

Kilka otworów na wentylatory żeby się wszystko nie gotowało i powinno być ok.

Dokladnie, dlatego chialem tak fotki, bo cos czulem ze bedzie to tak wygladalo.

Pomysl jest, troche popraw i bedzie w pytke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...