Skocz do zawartości
SKRYTOBOJCA

Dla Chcacych Kupic Lenovo Y550 (lub Inne Yxxx)

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem wyzej wymieniony laptop, w konfiguracji z 4GB pamieci ram.

 

W domu okazalo sie, ze laptop posiada zainstalowana wersje 32bitowa Visty, co wyklucza wykorzystanie takiej pamieci ram :/

 

edit: procesor intel p7350

 

 

Takiej niespodzianki sie nie spodziewalem po Lenovo, gdy przegladalem specyfikacje na stronach lenovo, kazdy system ktory mial 4GB pamieci, mial rowniez zainstalowana Viste 64bit.

 

Idac w takim przeswiadczeniu, nie pytalem sprzedawcy jaki jest system (moj blad). Na pudelku, ani stronie sklepu tez nie bylo zadnego info, dopiero po uruchomieniu systemu niespodzianka.

 

 

 

 

HelpDesk Lenovo, odpowiedzialo mi ze sprzedaja Y550 4GB z systemem 32bit i 64bit, chociaz nie chce mi sie w to wierzyc. Powiedzieli mi, ze moge jedynie sie do sprzedawcy zwrocic z ta sprawa, Lenovo w zaden sposob nie mialo ochoty mi pomoc. Wklucanie sie ze sklepem uznalem za bezcelowe.

 

 

Wiem ze mozna uzywac zamiennie Viste 32bit i 64bit na podstawie tej samej licencji. Wiec pozyczylem od znajomego plytke i mam juz odpowiednia wersje :)

 

 

Mam nadzieje, ze teraz co niektorzy zaczna bardziej sprawdzac co kupuja, ja sie znowu przekonalem, ze w Polsce nie wszystko jest logiczne i ze zawsze trzeba patrzec, wszystkim na rece.

 

 

 

 

 

Ps. Dodam jeszcze, ze ten model Lenovo ma dodatkowy przycisk uruchamiajacy przywracanie systemu z ukrytej partycji(lub kopie zapasowa) nawet przy wylaczonym komputerze. Fajna sprawa gdyby fabrycznie partycja C: nie miala 430GB, a po zmianie wielkosci partycji, juz przywracanie przestaje dzialac  :lol2: Podobno komus lenovo radzilo kupic zewn. dysk aby mial gdzie sobie kopie zrobic :D

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszyscy producenci tak robią. Wydaje mi się że chyba tylko Dell tego nie robi. A pani z Lenovo powiedziała ci prawdę gdyż Y550 w wersji z procesorem P8600 i P8700 mają na pokładzie wersję 64 bitową systemu Windows Vista. Aha - tak jest nie tylko w Polsce.

Edytowane przez benq2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego z P7350 nie bylo akurat na stronie producenta przy innych modelach z 4GB ramu i Vista 64bit. Ale w domysle sadzilem, ze jak przy wyzszych modelach CPU i 4GB ramu jest 64bit, to i w tym modelu tez powinien byc.

 

Myslalem, ze Lenovo takich numerow nie robi, nastepna nauczka na przyszlosc by sprawdzac wszystko jeszcze dokladniej niz zwykle ;)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...