Skocz do zawartości
Viners

Nowy Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

po obejrzeniu kilkunastu tematów, i na podstawie rad we własnym, złożyłem w końcu taką konfigurację..

 

 

 

 

Procesor:

AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

359 zł

 

Wentylator:

Arctic-Cooling Freezer Xtreme Rev.2

135 zł

 

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

290 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

300 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

179 zł

 

Karta graficzna:

PowerColor Radeon HD4870 1024MB DDR5 /256bit/ DVI HDTV

560 zł

 

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223B SATA (black)

95 zł

 

Klawiatura:

Logitech Media Keyboard 600 Black

99 zł

 

Mysz:

A4Tech XL-750F /Black/

70 zł

 

Obudowa:

NZXT Apollo Crafted Series /Black, okno/

335 zł

 

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 600W

349 zł

 

 

razem 2735 zł.

 

 

 

 

Jutro rano ten zestaw będę zamawiał więc prosiłbym o jakieś ostateczne rady i opinie czy warto coś w nim zmienić. A ta kwota ok. 2700 to już jest wszystko co mogę wydać, także ta konfiguracja cenowo mi odpowiada..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie zmień na mugena 2 , a grafę na GTX'a 260 216sp.

 

Zasilacz Be Quiet Straight Power BQT E6-450W ma mocniejszą linie +12V niż BQ L7 530W . Lub jeśli chcesz miec większy zapas i większą cisze to Be Quiet Straight Power BQT E6-500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm czyli mówicie że grafę i zasilacz warto wymienić? chłodzenie narazie chyba nie ma sensu, bo póki co to nie będę bawił się w OC.. a to co mam w konfiguracji to było podane w konfiguracjach przyklejonych na tym forum, więc myślałem że jest ok.

 

to grafikę którą w końcu wybrać: GTX 260, czy Radeona HD4890?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czyli taki konfig byłby lepszy?

 

Procesor:

AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

359 zł

 

Wentylator:

Scythe Mugen II

165 zł

 

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

290 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

300 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

179 zł

 

Karta graficzna:

PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

699 zł

 

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223B SATA (black)

95 zł

 

Klawiatura:

Logitech Media Keyboard 600 Black

99 zł

 

Mysz:

A4Tech XL-750F /Black/

70 zł

 

Obudowa:

Antec Gamer Two Hundred (bez zasilacza)

199 zł

 

Zasilacz:

BeQuiet PurePower L7 530W

249 zł

 

 

razem 2704 zł

 

 

 

 

wymieniłem obudowę, ale ta Antec Gamer Two Hundred też niegłupio wygląda. to uważacie że taka konfiguracja jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Radeonie będziesz miał taki minuś że w grach z PhysiX nie będzie wspierał obliczeń fizyki, na GF to jest , w Batmanie super to smiga PhysiX, ale to Twój wybór. Róznica w wydajności między Radkiem a GTX jest znikoma.

 

No i ja jednak bym wział Be Quiet Straight Power BQT E6-450W / 500W . Bo L7 530W jest słabesze i po Oc będzie już chodził na 80-90% mocy, a to już ani cisza , ani chłód :) jak masz 100 zł wiecej.

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bez tej pasty Arctic Silver 5 będzie dużo gorzej? do czego ona jest aż tak bardzo potrzebna?

 

a co do tego PhysiX.. to Radeon mimo że jest stówę droższy to jest gorszy od tego GeForce'a?

 

zasilacz ten mi wystarczy, bo narazie nie będę bawił się w OC.. a jak już będę miał zamiar, to uzbieram kasę i wtedy kupię lepszy zasilacz.

 

a co z tymi grami? będą chodziły na max detalach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie na google do czego służy pasta typu Arctic Silver 5 i jaki składnik zawiera.

 

PhysX to technologia obliczania fizyki. Normalnie w radkach fizykę liczy procesor. W Geforce'ach fizykę liczy karta graficzna co znacznie zwiększa wydajność w grach, które wykorzystują PhysX. Np w Batmanie. Odciąża procesor i nieznacznie obciąża GPU. Ale efekt jest znacznie lepszy niż w przypadku radków i obliczania przez procesor.

 

 

Co do gier to ciężko powiedzieć. Crysis będzie raczej na granicy płynności w V. High przy FullHD. No chyba, że masz CRT i masz zamiar grać przy niskich rozdzielczościach typu 1280x1024 czy nawet 1024x768. GTA 4 powinien działać w miarę ok, ale z tego co pamiętam to gra nie lubi się z radkami. Po za tym to gra na PC to dla mnie porażka jeśli chodzi o optymalizacje. Ale to już dyskusja na inny temat.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok to już wiem co z tą pastą.

 

ale to teraz już nie wiem czy bardziej opłaca się wziąć Radeona czy GeForce'a... a ten GeForce to będzie lepszy tylko w grach które wykorzystują PhysiX? a w innych lepszy będzie Radek? bo chciałbym wiedzieć co bardziej opłaca się wziąć..

 

i GTA IV będzie lepiej chodziło na GeForce?

 

 

 

to w takim razie co z taką konfiguracją ??

 

Procesor:

AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

359 zł

 

Wentylator:

Scythe Mugen II

165 zł

 

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

290 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

300 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

179 zł

 

Karta graficzna:

Palit GeForce GTX 260 Sonic 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

599 zł

 

 

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223B SATA (black)

95 zł

 

 

Obudowa:

Antec Gamer Two Hundred (bez zasilacza)

199 zł

 

Zasilacz:

BeQuiet StraightPower E6 500W

335 zł

 

 

 

 

 

z tym GeForce będzie lepiej niż z tamtym Radeonem? I z tym zmienionym zasilaczem i chłodzeniem? bo teraz to już sam nie wiem, więc proszę jeszcze o jakieś rady.. i czy w takim zestawie będę mógł już spokojnie kręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 17" monitora to ten GF starczy w zupełności. Prawda jest tak że Radek 4890 i GTX 260/275 prezentują podobną wydajność , w jednej grze niznacznie wygrywa Radek w innych GTX . A po OC róznice już wogóle prawie się zacierają chociaż wtedy nieznacznie GTX jednak wyprzedza radka nawet z GPU na 1000 MHz.

 

Szkoda kasy na Lepszą grafe , bo i tak jej nie wykorzystasz na tym monitorze. A grafiki dość często wychodzą nowe, więc lepiej kup zasilacz taki jak teraz podałes. A grafe zawsze sobie zmienisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...