Skocz do zawartości
PeterMac

Logitech G500

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie mam MX518 i jest w miare zadowolony z niej, oczywiscie precyzja jest idealna natomiast nie odpowiada mi w MX518 śliska powierzchnia gdzie szybko sie brudzi i zostaje syf od palców, i myśle o zakupie G500 jako nastepce ma ktoś z Was ją jak sie sprawuje jakie wrażenia.

 

Edit

Dobra kupiłem :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie mam MX518 i jest w miare zadowolony z niej, oczywiscie precyzja jest idealna natomiast nie odpowiada mi w MX518 śliska powierzchnia gdzie szybko sie brudzi i zostaje syf od palców, i myśle o zakupie G500 jako nastepce ma ktoś z Was ją jak sie sprawuje jakie wrażenia.

 

Edit

Dobra kupiłem :)

No to napisz coś więcej na jej temat. Jak kształt etc. Sam myślałem o zmienia z G9 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzis powinienem dostać ją to napisze

 

Edit:

 

Tak wiec otrzymałem myszkę kurier zapukał do drzwi przed 16:00 w sumie czekałem od rana :) zamawiałem w sklepie GRAL.pl z dostawą 250zł.

 

Teraz wrażenia pierw kształt, w porównaniu do MX518 1600dpi, myszka ma bardzo podobne kształty jest troszeczkę wyższa i lekko krótsza, bardzo podobnie leży w dłoni trzyma mi sie ją genialnie, co zostało zmienione to boczna guma nie jest teraz tak śliska co w MX518 także przyczepność będzie lepsza szczególnie przy spoconej dłoni i nie będzie śladów potu, jest na tyle lekko chropowata ze i przyjemna zarazem w dotyku, zmieniono tez wyprofilowanie lewego boku tam gdzie sie trzyma kciuk.

 

Kolejno rolka MicroGear to mi sie najbardziej podoba :) posiadaczom G9 nie trzeba zachwalać działa fenomenalnie i precyzyjnie przewijanie stron to teraz czysta przyjemność przy włączonym trybie bez przeskoku rolki, przycisk na górze do jej zmiany pracy również działa dobrze i jest to wygodniejsze rozwiązanie niż np w G9 pod spodem jedynie co to mógłby być troszke niższy, natomiast jesli chodzi o wciskanie rolki to jest troszeczke trudniej niz w zwyklej rolce MX518 moze nie trudniej to nie rolka z IE4.0 :) gdzie tam to były powazne problemy z jej wciśnięciem, jednak twardziej sie ją wciska.

 

Przyciski do zmiany DPI tez bardzo wygodnie rozmieszczone nie trzeba nawet unosić dłoni od myszki aby zmienić DPI co w modelu MX518 było nie do wykonania przy przycisku + nad rolką, i wogóle nie przeszkadzają ze są tak umiejscowione.

 

Waga myszki, bez ciężarków jest troszkę cięższa od MX518, takze osobiscie nie bede uzywać ciezarków wogóle bo preferuje lekkie myszki.

 

Ślizgacze są jak wiadomo jak w G5 także mysz przesuwa sie jeszcze lepiej i gładko niz przy małych stopkach w MX518, porównując ślizg na podkładce SteelQck z MX518 na ślizgaczach mICEskatez to niebo a ziemia.

 

Precyzja, jak narazie nie bawiłem zbyt dużo tylko to co w systemie ale juz mogę powiedzieć ze precyzja jest fenomenalna, precyzyjnie i gładko, narazie to nawet sterowników nie instalowałem Setpoint, bede musiał potestować w grach i opisze pozniej wrażenia, dodam tylko ze myszka bez sterownikach odświeża sie 500Hz i co wazne nie zamula procka uzycie CPU na poziomie 12% max (E8400,3GHz) czyli podobny poziom uzycia co przy 125Hz przy MX518.

 

+świetny sprawdzony kształt - wygoda

+sensor 5700dpi - precyzja

+rolka MicroGear

+lepsza chropowata guma bo bokach

+ślizgacze

+przycisk do zmiany pracy rolki na górze

+przyciski do zmiany DPI w wygodnym miejscu

+500Hz odświeżanie - bez sterowników /nawet 1000Hz ze sterami

 

-przycisk do zmiany pracy rolki zbyt wysoki

-bez ciężarków mogłaby być odrobinę lżejsza

 

post-115019-1255447436_thumb.jpg post-115019-1255447469_thumb.jpg post-115019-1255506653_thumb.jpg

 

Sterowniki SetPoint

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Pograłem właśnie w Operation Flashopoint Dragon Rising i co mogę powiedzieć to precyzja jest po prostu wspaniała gram na ustawieniu 2000dpi, 500Hz, przy ustawieniu 5700dpi jest trochę za szybko, juz MX518 była bardzo precyzyjna jednak mam wrażenie ze G500 jest jeszcze dokładniejsza, w sumie ciezko wyczuć duzą różnice, jednak gra mi sie przyjemniej na G500 nawet ze względu na lepszy ślizg.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc w moje ręce wpadła G500 a G9 powędrowała do serwisu (uszkodzony przewód USB). Po tygodniu użytkowania jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. O precyzji nie będę się rozpisywał bo jej w obecnych myszkach +2000 dpi nie brakuje. Jeśli natomiast chodzi o ergonomie to kształt myszy z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom preferujących myszki profilowane. Pewny chwyt gryzonia, znacznie lepiej wprofilowane miejsce na kciuk porównując ją do starszego brata MX518/G7. Mysz jest baardzo lekka, wydaje mi się że znacznie bardziej od G9 której nigdy nie dociążałem . Do minusów zaliczam niewątpliwie rolkę, o ile jej skok jest bardzo przyjemny i w pełni akceptowalny to wykazuje straszną czułość w poruszaniu na boki. Już kilkanaście razy podczas codziennej pracy zdarzyło mi się że przesuwając rolkę góra/dół wciskałem ją przypadkiem w lewo/prawo . Drugą rzeczą nad którą ubolewa rzesza użytkowników G500 jest materiał z którego są wykonane boki myszy . Logitech zrezygnował z przyjemnego gumowanego plastiku a zastosował chropowaty, fakturą przypominający drobny papier ścierny . Zapewne będzie to miało swoich zwolenników jak i przeciwników. Na pewno jednak idzie się do tego przyzwyczaić . Myślę że to tyle, jeśli ktoś miałby jakieś pytania piszcie. Jak wróci do mnie G9 to skonfrontuje oba gryzonie pod względem gier, choć na tą chwilę z G500 w grach typu FPS gra mi się znacznie lepiej = większa skuteczność.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zakupiłem G500. Co prawda nie od grala tylko z lokalnej firmy http://alesklep.com/products/view/516

i jestem w szoku.

Sprzęcik idealny. Ręka się nie poci, leży jak ulał a parametry sporo większe niż potrzebuje obecnie.

Chcę zająć się projektowaniem i wtedy pewnie wykorzystam te 5700 dpi.

Do gierek nie potrzebuje aż tyle. Cena jak na taka jakość w miarę ok. Stara G5 kosztowała przynajmniej w tym sklepie ok 2 dyszki mniej a tylko 2000 dpi.

Rolka i przyciski w idealnym położeniu. Po prostu miodzio ;)

Edytowane przez IGUANER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też w poszukiwaniu następcy Diamondbacka zakupiłem G500. co do precyzji się nie wypowiem bo muszę się na razie przyzwyczaić do całkiem innego trzymania i prowadzenia myszy. jakaś wielka taka jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g500 jest stanowczo rewolucyjną myszką, posiada ten sam sensor co stelseries xai która zbiera bardzo dużo pochwał

 

ja mam do was jedną prośbę, posiadaczy g500, możecie zrobić teści tej myszki w tym programiku z załącznika?

 

- myszka ustawiona musi być na 500Hz

- test róbcie machając lewo prawo jak popaprani ;) (robienie po okręgu nie zdaje egzaminu, poniewarz program robi pomiar tylko na jednej osi)

- starajcie się jak najszybciej machać żeby wykryć ewentualną wsteczną akcelerację, im szybciej się macha tym większy score o ile myszka nie ma wstecznej akceleracji i się nie gubi

 

z góry dziękuję :*

 

http://www.speedyshare.com/files/19483424/EnglishV5.0D.7z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,w moim egzemplarzu przyciski od zmiany rozdzielczości i boczne działają cicho ale z wyraźnym skokiem.Wyjątkiem jest przycisk od cofania się w przeglądarce ten jeden boczny.działa ale nie ma tego wyczuwalnego skoku. nadaje się to na reklamacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,w moim egzemplarzu przyciski od zmiany rozdzielczości i boczne działają cicho ale z wyraźnym skokiem.Wyjątkiem jest przycisk od cofania się w przeglądarce ten jeden boczny.działa ale nie ma tego wyczuwalnego skoku. nadaje się to na reklamacje?

Te moje boczne przyciski też mają nieco delikatniejszy 'skok' niż przyciski od zmiany dpi . Chyba że u Ciebie każdy ma inaczej, u mnie boczne działają jednakowo (przód+ wstecz + ten dodatkowy pod nimi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pozostałe boczne mają mają wyraźny skok a tylko ten jeden nie,chyba pojadę jutro na giełdę i będę reklamował.....

Jak reklamować to przez serwis Logitech-a FixIT bezpośrednio... Sam chciałem oddawać swojego starego G9 do sklepu gdzie kupowałem, ale support Logitecha na Polskę poradził żeby wysłać mysz bezpośrednio do serwisu w Krakowie (wysyłasz kurierem DHL na ich koszt, w moim przypadku czekałem 4 dni i mysz dostałem z powrotem).

 

Tu masz więcej info co i jak zrobić (rejestracja , podajesz zgłoszenie i czekasz na zatwierdzenie) : LINK

 

no chyba że sprzedawca Ci od ręki wymieni na nowy egzemplarz, ale na to bym nie liczył.

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za link.napisałem do serwisu czy uznają gwarancję sprzedawcy myszki czy muszę załatwiać to przez niego.zobaczę co odpiszą najwyżej jutro pojadę na giełdę i im zostawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WitAm .

 

Mam podstawowa myszkę i zaczolem grać w counter-strike source . Myśle nad zakupem G500 lecz mam pytanko . W A4tech x750 xgame można programowac przyciski tak jak . Obrót 180 stopni , 3 strzał itp. Czy jest taka możliwość zaprogramowania G500 ? Jeśli tak to już ja na pewno kupię :lol:

 

Pozdrawiam Job

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazacie, ze jest sens przesiadac sie z MX518 na G500? PeterMac, doradzalbys taka zamiane? Dodam, ze na moim MX idealnie mi sie pracuje z 1400dpi, suwaku przyspieszenia w windzie na 50% przy 1680x1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość 1680x1050.

Minimalna długość obrotu o 360 stopni, żeby myszka nie pomijała pikseli: 3cm.!!

Przy MX518 1600DPI odległość ta to 10,67cm w więc jeżeli ktoś obraca się w grze poniżej tego w takiej rozdziałce (biorąc pod uwagę FOV 90), to wtedy można mówić coś o tym, ze G500 byłoby bardziej precyzyjne z powodu rozdzielczości. :] na mx-ie byłoby pomijanie pikseli przy obrocie krótszym niż 10,67cm

 

Tak więc jeżeli chodzi o rozdzielczość, to wątpię, żeby tak każdy od razu ją odczuwał :]

 

G500 nie ma predykcji - czyli przewidywania ruchu, które ma MX518 - stąd ta "ogromna precyzja" :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pwlj, dzieki za odpowiedz. Ta moja ma 1800dpi. Ustawione mam 1400, bo wtedy mam najlepsze "wyczucie". A gra mi sie swietnie nawet na WMO z 400dpi - chociaz przyznaje, ze przy low-sense i 1680x1050 precyzja troche szwankuje. A to boli w grach FPP przy walkach na wiekszych dystansach :) Post tak z przekory napisalem. Zdrowy rozsadek by mi nie pozwolil dopalcac 200zl za to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zmienić podkładkę pod mojego g500, wcześniej używałem Destructor`a ale po mniej więcej roku strasznie się wytarł, teraz mam SteelSeries SP, o ile ślizg jest ok to z precyzja jest już gorzej. Gram na 2200dpi , 1000mhz, rozdzielczość 1920x1080. Zastanawiam się nad kilkoma padami:

 

SteelSeries 9HD > ponoć robiona typowo pod ten sensor

SteelSeries SX

SteelSeries Experience I-2 > nie miałem styczności ze szklanymi padami ale to mój faworyt

Razer Vespula

Razer Scarab > następca Destructora

Razer Ironclad

 

Jeżeli ktoś Z Was miał styczność z tymi podkładkami to chętnie poczytam opinie, ciekawi mnie ten 9HD i Experience I-2, Razer mnie trochę zawiódł chociaż precyzja była idealna dopóki się nie wytarł, może te nowsze pady się mniej ścierają. Druga sprawa, SS SX oraz Ironclad to jest gruba przesada cenowa ale może są warte takiej sumy.

 

Co do samej myszki jest super, mam ja rok i zero problemów, idealnie leży w dłoni, przewód to tzw. sznurówka ale nie za sztywna, przyczepiłbym się do kółka które wychyla się na boki i przez to ciężko je wciskać bez ruchu w bok no i oryginalne ślizgacze są do [gluteus maximus], zmieniłem je na mICEskatez i jest dużo lepiej.

 

Czekam na wasze opinie, pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SX nie bierz, szybko się ściera. To klasyczna przypadłość metalowych podkładek, ta jest dodatkowo pokryta warstwą silikonu, daje to na początku niesamowicie niskie tarcie, robi wrażenie, ale bardzo szybko (kilka tygodni) ta warstwa się wyciera i podkładka traci swoje właściwości.

Plastikowe podkładki również ulegają wytarciu (wolniej), ale z czasem polerują się, i występuje efekt innego tarcia np. na środku a innego nieco przy krawędziach. Jest to zależne od intensywności użytkowania, w przypadku niektórych osób już po kilku miesiącach. Nie wiem dokładnie jak na tym tle stoi 9HD (google), ale zgaduje że musi być podobnie jak np. w przypadku s&s, czy innych plastików.

I-2 = Icemat, tylko ma nowe logo. Specyficzna podkładka, nie zużywa się, ale wymaga częstego czyszczenia, daje bardzo małe tarcie. Jeżeli ktoś nie jest do tego przyzwyczajony, może być średnio zadowolony. Jednak biorąc pod uwagę że przesiadasz się z SP, może ci odpowiadać. Tylko ostrzegam, że icemat jest niesamowicie wrażliwy na kurz, rano trzeba przetrzeć, inaczej efekt poruszenia myszy, przypomina przejechanie gwoździem po tablicy.

 

A jeszcze a propos ślizgaczy, to jak dla mnie teflon logitecha >>> wszystko inne, w tym miceskatez, przynamniej na icemacie. Są idealne.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial a jak sprawa wygląda z precyzja na I-2, będzie lepiej niż na SP ? Z testów wynika ze jest to fajny kompromis miedzy ślizgiem w precyzja wiec powinno być ok ale wole się upewnić.Może ma ktoś na forum 9HD i da znać jak sprawa wygląda z tym wycieraniem i ogólnym użytkowaniem tej podkładki.

 

Jeżeli chodzi o ślizgacze to jest trochę lipa bo te które kupiłem są od G5 i nie pasuje idealnie pod G500 (musiałem ten u góry lekko ścinać), napisze Do Logitech`a w sprawie ślizgaczy zobaczymy co odpiszą.

Edytowane przez Wiatrak-cls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy SP więc nie wiem jaka będzie różnica. Swoją drogą dziwne że są problemy, tzn. co masz na myśli mówiąc precyzja? Mysz nie odwzorowuje ruchu, gubi się? Ja nie mam żadnych problemów na icemacie i sensorze z g9x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o to że ciężej trafić przy szybkich ruchach w dany punkt, pod tym kontem Destruktor jest dużo lepszy,wydaje mi się że może mieć na to wpływ powierzchnia SP po której jezdzi myszka, jest ona chropowata i dosyć gruba (ok. 2mm) a dopiero pod nią warstwa która odbija sensor z G500 przez co może załamywać lekko laser. Generalnie nie jest zle, idzie sie przyzwyczaić chociaż mnie to trochę przeszkadza.Icemata kupie w przyszlym tygodniu wiec dam znac jak sprawa wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do tego co napisał pwlj. To, że to się potocznie nazywa predykcja, choć ludzie/producenci różnie to nazywają (np. korekcja/drift control/angle snapping), to nie znaczy że mysz przewiduje ruch, bo to nie wróżka. Mechanizm ten polega na tym, że przy małym odchyleniu względem osi x a dużym względem osi y i odwrotnie, to mniejsze odchylenie nie jest w ogóle uwzględniane, co w efekcie daje możliwość "rysowania" prostych linii. Tak więc przy wyłączonej tej opcji (niektóre myszy dają możliwość włączania i wyłączania jej) mamy wrażenie większej precyzji, ponieważ mysz prawie idealnie odwzorowuje ruchy naszej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było pięknie do wczoraj. Od wczoraj zaczął mi strasznie skrzypieć lewy przycisk myszki. Dokładnie jak na tym filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=L4P2BH65hFI

tylko u mnie jest z 2x głośniej i na całej długości przyciska. Zgłosiłem już ticket i myszka pewnie pójdzie na serwis w ramach gwarancji. Jest strasznie dużo tematów na forum logitech-a na ten temat i wielu ludzi miało/ma taki problem. Jakaś paranoja :( Poza tym myszka była i jest rewelacyjna. Uważajcie na ten skrzypiący guzik bo pojawia się po jakiś ~2 miesiącach użytkowania dopiero :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, testuje Icemat`a(SS I-2) z G500 i jestem pod wrażeniem, o to właśnie mi chodziło.Idealna precyzja i ślizg, w porównaniu do SP o której pisałem wyżej to niebo a ziemia :wink: w dodatku SS I-2 niewiele droższy i nie zużywa się."aerial" dzieki za pomoc, opłacało sie :D

 

 

PS:Trochę ostatnio bawiłem się ustawieniami w SetPoint:

czułość: 1600dpi (było 2200dpi)

sterowniki sys. operacyjnego: wyłączone (było włączone, Windows:szybkość 5, zwiększenie precyzji wskażnika: wyłączone )

przyciąganie kątowe: wyłączone

szybkość: 5

przyspieszenie: 0 (było 1)

 

jak to wygląda u was? wiadomo ze DPI to sprawa indywidualna, bardziej chodzi mi o reszte

Edytowane przez Wiatrak-cls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, działa wam wykrywanie aplikacji i przełączanie pomiędzy profilami? Bo jakoś nie mam pomysłu jak to ruszyć. Zaznaczam opcję wykrywania aplikacji, definiuje co to ma być [starcraft2], odpalam grę i się nie przełącza profil, tylko leci na defaultcie. Jak ręcznie zmienię, to wszystko działa ok, ale chciałbym aby automatycznie mi się przełączało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...