Skocz do zawartości
kamilos876

Pzesyłanie Plików Poprzez Router

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam 2 kompy: stacjonarny PC (XP) i laptop (Win7) ktore poprzez WiFi lacza sie z routerem Tp-Link TD-W8901G, i chcialbyn przesylac pliki miedzy tymi komputerami, router po podlaczeniu automatycznie przydzielil IP, dla PC: 192.168.1.101 i Laptop: 192.168.1.100 , brama domyslna to 192.168.1.1 czyli IP routera, grupe robocza ustawilem taka sama i wylaczylem zapore

Na laptopie moge spingowac PC i odwrotnie, ale ja chce sie polaczyc w celu przeslania udostepnionych plikow to sie nie da, tzn. jak np na PC w Uruchom wpisuje \\kamilos\ lub \\ip_drugiego_kompa\ to wyskakuje blad ze nie moze sie polaczyc (kamilos to Nazwa Komputera w laptopie), i jeszcze powiem ze w otoczeniu sieciowym nie widac drugiego kompa nie wiem dlaczego

Wiem ze mozna sie polaczyc LAN przez kabel skrosowany ale na razie takowego nie posiadam i chcialbym sie polaczyc poprzez router

Prosze o odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam router i nie mam takich problemow - komputery sa widoczne bez problemow

Jedyna roznica jest taka ze komputery sa podlaczone do routera kablami a nie bezprzewodowo

 

Jak kupiles router to powinien byc dodany taki krotki kabel ethernet - sprobuj nim podlaczyc laptopa a stacjonarke zostaw na wifi i wtedy sprawdz

 

Pamietam ze jak mialem jednego kompa przez wifi a drugiego kablem to tez nie bylo zadnych problemow

 

edit: ewentualnie zostaje wysylanie plikow np przez gadu-gadu, tez tak czasami robie :) Predkosc ta sama itp

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy udostępniony folder jest prawidłowo skonfigurowany pod kątem uprawnień. Czy obie maszyny należą do tej samej grupy roboczej? Domyślnie XP tworzy grupę roboczą z inną nazwą niż Vista i 7.

 

Zalecam zapoznać się z tym dokumentem - odnosi się do Visty, ale pod Win7 jest prawie identycznie:

 

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb727037.aspx

 

Powinien pomóc :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...