Skocz do zawartości
tukzar

Laptop Asus, Vista I Brak Internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj próbowałem w domu uruchomić Neostradę w laptopie siostry (Asus X50GL, Vista Home Premium) wykorzystując w tym celu wbudowany modem i złącze RJ-11, niestety bez powodzenia. Wyświetlał się komunikat mniej więcej tej treści:

 

błąd połączenia: 580 serwer zdalny się nie zgłasza, może to być spowodowane nie prawidłowymi danymi wprowadzonymi w polu nazwa usługi

 

Przy tworzeniu połaczenia korzystałem z kreatora i miałem do wyboru trzy opcje:

 

> utwórz połączenie bezprzewodowe

> utwórz połączenie szerokopasmowe DSL (PPPoE) lub kablowe

> utwórz połączenie telefoniczne

 

Wybrałem 2 wariant pomijając fakt, iż Neostrada to ADSL a nie DSL a gdy się nie powiodło próbowałem za pomocą opcji 3. Bezskutecznie. Jak później sprawdziłem Neostrada obsługuje Encapsulation: PPPoA a nie PPPoE (tak jak Netia). Doszedłem do wniosku, że się nie da w ten sposób i usunąłem utworzone połączenia. Może macie jakieś sugestie jak to zrobić bez wykorzystywania Modemu Speedtouch 330 i całego tego softwareowego chłamu udostępnianego na CD przez Telekomunikację Polską S.A.? Ale dobra mniejsza z tym. Ważniejsze jest to iż:

 

V

V

V

 

Moja siostra wcześniej już miała skonfigurowane w pełni działające połączenie lokalne, które wykorzystywała w akademiku 10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet czy jakoś tak. Dzisiaj pojechała do akademika i stwierdziła że nie ma internetu. Nie grzebałem w konfiguracji tego połączenia więc co może być przyczyną? Czyżbym uruchomił modem dezaktywując kartę sieciową? Nie wiem jak to jest w laptopach rozwiązane, a Vista to dla mnie pełna egzotyka, nie wiem gdzie co jest przyzwyczajony jestem raczej do XP. Teraz siostra posądza mnie o jawny sabotaż. Przepiękną już świąteczną wiązankę dostałem dziś przez telefon. Mam 5 dni na rozwiązanie tego problemu. W piątek powrót siostry i będzie sąd ostateczny. Proszę więc pilnie o pomoc. Moje życie tkwi w waszych rękach, tzn. głowach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...