Skocz do zawartości
Efamon

Zablokowane Strony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z otwieraniem niektórych stron (m.in. www.microsoft.com, www.nasza-klasa.pl, tradedoubler.com). Co ciekawe na nasza-klasa.pl pingi przechodza, ale na pozostalych dwoch stronach juz nie (timeout, polecenie ping rozpoznaje adresy ip tych stron). Problem dotyczyl wszystkich - 3 komputerow w sieci (serwera i dwoch podpietych pod niego kompow, wszedzie objawialo sie to tak samo), jednak na 2 z nich udalo mi sie rozwiazac problem przez ustawienie odpowiedniej wartosci MTU. Caly czas jest problem z serwerem, tu niestety ustawienie MTU nie pomaga. Komputer byl sprawdzany dwoma roznymi antywirusami (kaspersky i f-secure), programem anti-malware, byl czyszczony rejestr przez program ccleaner. Sprawdzalem rowniez logi w hijacku i usunalem niepotrzebne pozycje. Na serwerze jest Windows 2000 SP4 rollup1.

Dodam, ze wczesniej na dwoch z tych komputerow byly wirusy i trojany, ale usunalem je (mam nadzieje ;) ) bezpowrotnie. Tylko komp z win98 byl czysty, choc ten problem rowniez tam wystepowal (jednak jak wspomnialem wczesniej pomoglo ustawienie MTU). Na drugim kompie na ktorym rowniez usunalem ten problem byl Win2000.

Caly czas pozostaje problem z serwerem, tylko na nim mam klopot z tymi kilkoma stronami.

Czy ma ktos jakis pomysl co jeszcze moze byc przyczyna blokowania tych witryn?

Edytowane przez Efamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem znów pojawił się na wszystkich komputerach w sieci. Próbowałem podłączyć bezpośrednio modem do każdego komputera i uruchomić na nim internet, ale nic się nie zmieniło. Zmiana MTU również nie pomagała. Na jednym z kompów przeinstalowałem system, zainstalowałem sterowniki i... nadal to samo. Już rzeczywiście pomyślałem, że to wina dostawcy internetu. Sprawdziłem jeszcze modem i to właśnie on okazał się uszkodzony (speedtouch 330).

Teraz na routerze wszystko działa bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...