Skocz do zawartości
Whiskas

Dla Was Pewnie Banalne, Dla Mnie To Czarna Magia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż już mówie na czym mój problem polega... ale najpierw chciałbym was poprosić o jedną rzecz... może nie pisze w odpowiednim dziale co trzeba, może jakiś błąd popełniłem w pisaniu tutaj, może mnie wyśmiejecie, prawda jest taka że poszedłem do liceum na mat-info, i jedyne co mnie rozwala to infa, mianowicie moja nauczycielka od infy. Ledwo lizneliśmy algorytmy i mimo że cały czas bierzemy c++ od początku września (2 lekcje infy w tygodniu) to jest ona taka genialna że nic nie uczy a strasznie dużo wymaga, tak że cała moja klasa ma same 1. Opowiedział bym wam więcej ale wy nie lubicie tego i to nie ma sensu. Przejdę teraz do zadania. Dostaliśmy na zadanie narysować algorytm z zadania 3a z rozszerzonej matury. O to fota poniżej

post-173734-1255288713_thumb.jpg

I więc po ciężkich mękach narysowałem go na rysunku poniżej

post-173734-1255288895_thumb.jpg

Możecie powiedzieć czy dobrze narysowałem?

Jeśli nie, to powiedzcie co jest źle, jak ma być i dlaczego tak ma być.

Jeśli jest dobrze, to proszę teraz o kolejną przysługę

Od razu powiem że dla mnie, tak jak i dla całej klasy... c++ to czarna magia, a ja dopiero jutro bd miał swój kochany kurs c++ po którym może bd troszke czaił o co chodz... musze ten algorytm napisać w program.

I próbowałem. Stworzyłem takie coś ( a znając życie... zrobiłem coś źle jak nie wszystko):

 

#include<iostream>

#include<conio.h>

#include<math.h>

using namespace std;

main()

{

int i,x,wynik,n;

cout<<"dawaj liczbe ";

cin>>n;

for(i=0;i<=n;i++)

{

cout<<"Cos tam "<<i<<" liczbe";

cin>>x;

wynik=(i*wynik+x)/(i+1);

}

cout<<"wynik czegos tam "<<i+1<<" jest "<<wynik;

getch();

return 0;

}

 

 

I jeśli się nie mylę, to program powinien mi liczyć srednią arytmetyczną, a jak sprawdzam, to nie liczy.

Możecie mi powiedzieć co zrobiłem źle ?

Bardzo proszę... nie wyśmiewajcie mnie itp itd... proszę o wytłumaczenie tego jak ma być sprawdzenie i ewentualnej korekty...a w tych coutach to napisałem np "coś tam " tylko po to żeby coś było, nie zwracajcie na to uwagę.

Z poważaniem

Whiskas

Edytowane przez Whiskas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po szybkiej analizie:

w schemacie blokowym n to ilosc wyrazow ciągu zatem jedziesz od i=0 do i<n a nie i<=n.

Druga kwestia to kod. Moze najpierw poproś o ilosc wyrazow ciagu, potem na petli je podaj i na kolejnej petli wykonaj algorytm a nie wszystko w jednej petli. Bedzie bardziej przejrzyście.

Do C++ na początek polecam Symfonia C++ Grębosza. Wszystko tłumaczone łopatologicznie. Nie będziesz miał najmniejszych problemów z podstawami języka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym podziękować za pomoc w ostatnim zadaniu, ale również prosić o pomoc w nowym

O to treść zadania

post-173734-1256461332_thumb.jpg

Więc zacznijmy może od tego, że wszystko może było by pięknie, jak bym wiedział o co tu biega <_<

Możecie mi wytłumaczyć o co w tym zadaniu biega i jak napisać program albo algorytm?? (Mając jedno jestem zdolny zrobić 2 )

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#include <iostream>

#include <conio.h>

#include <math.h>

using namespace std;

main()

{

unsigned int n,i,ss;

cout<<"Liczba podanych zmiennych: ";

cin>>n;

if(n=1)

{

ss=1;

}

else(n>1);

{

ss=1+n;

i=n-1;

}

for(i=n;i>1;i=i-1)

{

ss=1+i*ss;

}

cout<<i<<endl;

cout<<ss;

 

getch();

return 0;

}

 

 

 

Po chwili myślenia napisałem takie coś... możecie mi powiedziec czy dobrze wymyśliłem czy znowu moje myślenie zawodzi ?? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...