Skocz do zawartości
Maciem

Wc Black & White By Maciem

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie wszystkie części do zrobienia przedłużek już są , brakuje tylko kabli , niestety gościu strasznie sie z nimi wlecze , czekam już trzeci tydzień i dalej [gluteus maximus].

Jak wyjdzie mi to dość dobrze to będę oplatał cały zasilacz.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dostalem maila od gościa i przewody dopiero będzie miał w poniedziałek zanim do mnie dojdą znowu kilka dni.

Co do pinów , to nigdy nie byłem pewny za ich zaciskanie , więc wszystko będzie lutowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu, po miesiącu czekania dostałem przewody i oto efekt chwilowej pracy:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

nie przypuszczałem, że aż tyle czasu zajmie mi zrobienie jednego kabelka, chodz wydaje mi sie że jak na pierwszy raz nie wypadło źle ;D

 

Edit.

Wkońcu udało mi się skonczyć , zajeło to ledwie 3 godzinki ;o Nawno tak nie bluzgałem jak dziś , chodz z efektu jestem zadowolony , ale mogło być lepiej :)

Fotki z prac:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła nowa zabaweczka, niestety prace troche się przesuną ze względu na zbyt wielkie wydatki ;/

Dołączona grafika

 

Tak się prezentuje z podświetlaniem, czy tylko mi się wydaje czy naprawdę to przypomina logo transformersów ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC złożone ale do stanu zamierzonego jeszcze sporo brakuje, może za miesiąc uda mi sie zrobić zakupy i zaczne składać tak jak powinno być. 

Na tak złożonym WC temp oscyluja w granicy 60 stopni na procku i grafie.

Doszła karta z Full Coverem, czarne złączki oraz białe katody.

50 metrów przewodów oraz oplotu zamówione więc bede miał co robic :)

 

Jak narazie prezentuje sie to tak:

 

7475c2e44bc43833med.jpg

9cf660c3ee6c2239med.jpg

e98ea018cb74aeb6med.jpg

 

 

W kablach niestety straszny nieporzadek bo nie chciało mi sie tego wszystkiego skracac i reorganizowac :) Dostane nowe przewody to sie tym zajme.

 

d9229aa38a8ff698med.jpg

 

A do tego wszystkiego doszła awarja kontrolera obrotów i z 4 kanałow działa tylko jeden.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło kompaktowo, z takim umieszczeniem rezerwuaru, cały układ mieści się w części obudowy, nad kartą graficzną w zasadzie.

Obudowa też, wieje oldschoolem :wink:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obudowie zostaje bo mi sie poprostu podoba, moze za kilka lat zmienie, a moze  predzej kto wie co mi zaświta w tej główce. Ostatnio w oko wpadł mi NZXT H440/H630.

Niebawem az tak kompaktowo nie bedzie, dojdzie gruba 240 na podloge,bo jednak temp nie sa takie jakie bym chcial (przy zachowaniu błogiej ciszy) tym bardziej ze ma zawitac 2500k/3570k i OC w okolice 5GHz.

 

Najbardziej w całym mym WC denerwuje mnie ułożenie przewodów ale niestety musi takie być z powodu braku złączek kątowych.

5 lat pracy na jednym obrazku :x

 

Dobra, dobra, 4

Wiesz to tylko aby odswierzyc temat, jak tylko poszukam wszystkie zdiecia i troche ogarne w budzie z przewodami to wrzuce ich znacznie wiecej :)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w końcu troche czasu znalazłem i moge napisać troche bardziej rozbudowaną historie mojego kompa.

 

Obudowa została rozebrana, tacka na mobo wyjeta oraz koszyki na cd/hdd z planami pomalowania oraz wyciecia pewnych elementów lecz na checiach sie skonczyło na pewien czas i obudowa gdzies w koncie przelezała spory kawał czasu, aż stała sie zabawką dla kota :)

 

9a02438a7d4c15d8med.jpg

 

Komp przez wiekszość czasu był złożony na pajączka a później wylądował w jakiejś starej budzie. Nie wiedziałem iż dysk może być tak głośny przez samą obudowe i to mnie zmotywowało aby w końcu ORT: ORT: wziąć się za moją obudowe.

 

60b5246cfa8797e7med.jpg

 

Zaczeło się od znitowania oraz pomalowania koszyka na napędy 5.25", koszyk na HDD wyleciał aby zrobić miejsce na przyszłą chłodnice. Dziura pod chłodniczke została wycięta (sporo zabawy przy tym było bo nie miałem kątówki i musiałem wszystko dremelem wycinać). W końcu wszystko zostało złożone do kupy i pomalowane jak trzeba.

Niestety zapomniałem o najważniejszy dlaczego wymontowałem tacke pod mobo czyli wycięcie i poprawienie otworów na przewody, dopiero mi sie przypomniało jak już kompa wkładałem do obudowy a checi na ponowne wyciąganie wszystkiego, ciecie i malowanie nie było.

 

2f07100a846aa12fmed.jpg

cefcd90736bad9a0med.jpg

047252ba43adc2b5med.jpg

 

No i komp wylądował w obudowie lecz niestety jeszcze z AC.

65260604ff465b8cmed.jpg

c2802cda0863ce31med.jpg

bb0f961ea2ad4a2bmed.jpg

 

 

Po wstępnych oglądzinach przez mojego pomocnika stwierdziliśmy że jesteśmy gotowi do ponownego montażu WC.

4f08775a75466495med.jpg

 

Najpierw małe przymiarki jak to sie będzie prezentować, no i montaż wszystkiego do kupy. Oczywiście nie obyło się bez problemów. a to przewód 8pin do mobo za krótki i nie można było go puścić za tacką, a to sie kolejny kanał w kontrolerze obrotów spalił, w zatoce 5.25" po wsadzeniu pomki i częsci reza było tak mało miejsca, i mnie krew poprostu zalewała jak musiałem tam przewody podłączać, dawno  tyle wylgarnych słów nie mówiłem. Ogólne byłem strasznie niezadowolony z poprowadzenia przewodów ale innego wyjścia nie miałem z powodu braku dostatecznej ilości złączek kątowych.

 

1c4a0adbef393427med.jpg

39d4dc7bb8512347med.jpg

26d39b7e1e93e643med.jpg

05e19aa7431eeacbmed.jpg

775c29529b56154bmed.jpg

090e5a5fef838004med.jpg

3cba428e92c5a10emed.jpg

97d9ae7f13357380med.jpg

 

No i czas na odpoczynek po wszystkim.

 

975cb6b27f412418med.jpg

 

Poźniej montowałem nową karte z FullCoverem z czego efekty są w poprzednim poście.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...