Skocz do zawartości
k33l

Odpinane Kable W Zasilaczu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem sobie zmodyfikować zasilacz na taki z odpinanymi przewodami. Szukam po internecie złącz do niego i ciężko coś wybrać. Znalazłem złącza 5 pinowe mikrofonowe, czy jednak będą się nadawały do pracy przy takich napięciach i natężeniach jakie występują w zasilaczu. Zasilacz to Hiper 525W. Posiada on kilka wiązek których nie potrzebuję, używam jednej z moleksami, jednej z zasilaniem SATA i 24pin do płyty, reszta jest upchana pomiędzy nagrywarkami DVD.

Proszę o pomoc kogoś doświadczonego w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo dobrze, teraz tylko muszę poszukać sklepu z takimi złączami, znalazłem jeden ale minimalna wartość zamówienia 150zł :D

 

Edit: Na TME znalazłem, cena dwukrotnie wyższa :/ ale można zamówić 1szt.

Edytowane przez k33l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zastosowałem jak tagan ma w swoich dawałem chyba 6,5 pln za sztuke czyli za pare gniazdo i wtyczke 13 pln

czyli trochę mnie to wyszło plus włożona praca w praktycznie nową obudowę od zasilacza ale nie to jest najlepsze, a to ze po złożeniu nowego kompa okazał sie za słaby :damage_wall:

kupiłem OCZ 600 juz odpinanymi kablami :lol2:

post-158717-1255360775_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 pin - molex

5 pin - sata

6 pin - grafika

kable te co były w zasilaczu poszły w oplot i git

a do płyty głównej nie robiłem żadnej wtyczki bo to zawsze podłączasz

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...30&start=30

 

mam to wszystko jeszcze ale rozebrane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wyjaśnienie, nie wiedziałem że sata to 5pin. Grafika to molex tak że odpada mi 6pin. Czyli z cenami to nie tak źle, u mnie wychodzi za komplet męski + żeński jakieś 7/7pln. Dzięki za link do workloga, ja raczej będę próbował zmodyfikować obudowę niż budować nową od podstaw, choć 3 wentylatory 8cm mnie dobijają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...