Skocz do zawartości
DziubekR1

Samsung Avila Z Plus Gsm

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja wyglada tak. Kupielem dzisiaj Avile http://allegro.pl/item777237817_samsung_s5..._gwarancja.html i jak bez locka, to dla mnie sprawa byla oczywista, ze telefon z ERY. Jednak cos mnie podkusilo i przedzwonilem spytac, okazalo sie ze telefon jest z Plus GSM, a gosciu nie wie jak byl zdjety simlock, bo go tez od kogos kupil.

Czy zdjecie sim locka z Plus GSM = utrata gwary, czy moze wprowadzili juz jak Era, ze zdjecie bezproblemowe ? Na stronie Plusa, to tylko pstrokato i kolorowo jest, a konkretow zero, konsultanci "wszyscy zajeci", a w FAQ jakies dla mnie niezrozumiale sprawy sa opisane, ze mozna, ale nie mozna, ale czasem mozna... ( http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow.cfg...amp;p_topview=1 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyglada tak. Kupielem dzisiaj Avile http://allegro.pl/item777237817_samsung_s5..._gwarancja.html i jak bez locka, to dla mnie sprawa byla oczywista, ze telefon z ERY. Jednak cos mnie podkusilo i przedzwonilem spytac, okazalo sie ze telefon jest z Plus GSM, a gosciu nie wie jak byl zdjety simlock, bo go tez od kogos kupil.

Czy zdjecie sim locka z Plus GSM = utrata gwary, czy moze wprowadzili juz jak Era, ze zdjecie bezproblemowe ? Na stronie Plusa, to tylko pstrokato i kolorowo jest, a konkretow zero, konsultanci "wszyscy zajeci", a w FAQ jakies dla mnie niezrozumiale sprawy sa opisane, ze mozna, ale nie mozna, ale czasem mozna... ( http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow.cfg...amp;p_topview=1 )

W Plusie od 3 miesięcy są sprzedawane telefony bez simlocka :) więc nie masz się co martwić.

Po drugie serwisy nie sprawdzają, czy telefon ma czy nie ma Simlocka. Tylko czy jest uszkodzony mechanicznie lub zalany, jak nie to go naprawiają.

Edytowane przez XibalbaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie żaden operator nie robi łaski ze djęciem simlooka ..... Play ściąga za free nawet telefony w trakcie trwania umowy , era chce 50 pln w trakcie za ściągnięcie .... nie wiem jak pomarańcza i plus , jedno jest pewne żaden operator nie ma prawa odmówić zdjęcia simlooka w trakcie trwania umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie żaden operator nie robi łaski ze djęciem simlooka ..... Play ściąga za free nawet telefony w trakcie trwania umowy , era chce 50 pln w trakcie za ściągnięcie .... nie wiem jak pomarańcza i plus , jedno jest pewne żaden operator nie ma prawa odmówić zdjęcia simlooka w trakcie trwania umowy.

Ok, tu juz simlock zdjety, a pytanie bylo czy przypadkiem nie ma prawa odmowic przyjecia telefonu na gwarancje, jesli simlock jest zdjety :) Gosciu mowi, ze poprzedni wlasciciel kupil telefon juz bez simlocka, ale tego nie sprawdze i teraz pytanie, czy jesli go sciagal Kaziu z punktu skupu telefonow i mimo, ze to zrobil dobrze, to za rok jak z telefonem sie cos stanie, to nie uslysze, ze gwarancja niewazna. Telefon ma ledwie miesiac, wiec szkoda by bylo.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest problem. Gadalem teraz z konsultantem, to co prawda koles slabo zorientowany byl, ale popytal przelozonych i wyszlo, ze bez locka to oni maja jakies tam modele, Nokie itp. ale Avila bez locka nie jest sprzedawana. Jesli lock jest zdjety poza salonem, to gwarancja tracy waznosc, a gdy jest robione w salonie, to jest adnotacja o tym w karcie gwarancyjnej. Kurde lipna sytuacja, gosc wroci do domu to sprawdzi, czy jest adnotacja w karcie, ale jesli nie ma to co wtedy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile zdjecie simlocka nie wplywa na dzialanie telefonu, nie zostalo wykonane w jakis mechaniczny sposob itp to gwarancja zostanie, niezaleznie od tego czy simlock byl zdjety u operatora czy poza nim. W S5230 robi sie to programowo wiec tego sie nie uczepia. I tak, wciaz sprzedawane sa telefony z simlockami a Avila z Plusa sie tez do nich zalicza, choc nie kazda sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie masz karty gwarancyjnej??

Jezeli jej nie posiadasz to co sie martwisz, i tak nie masz gwary

Oczywiscie ze jest karta gwarancyjna. Ale ten konsultant, z ktorym gadalem jakis slaby orient mial, pozniej mi powiedzial, ze dopiero zaczal tu prace. Przedzwonilem za godzine, odebrala jakas babka konkretna, ktora odrazu powiedziala, ze Plus od kilku miesiecy sprzedaje bez locka, wiec jesli ten model byl z nowej partii, to juz fabrycznie mogl nie miec locka i podobno tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zakladac nowy temat, czy moze tu mi ktos odpowie. Na Nokiii i SE T280i mialem do wyboru dwa nadajniki (w wyborze recznym, mam w PLAY), oczywiscie Play i Plus. Zawsze wybieralem nadajnik Plusa, bo mam na nim zawsze full zasieg w chacie, a na Play ledwie 3 kreski na 5 mozliwych. Oczywiscie po wyborze nadajnika Plus, w oknie glownym Nokii czy SE bylo napisane Plus.

Jednak w Avilce jest problem. Daje reczny wybor, mam oczywiscie Play i Plusa, daje Plusa, podlacza sie, a na ekranie glownym nadal jest napisane Play i nie ma zadnej roznicy w zasiegu miedzy nadajnikiem Plus czy Play, wiec wyglada na to, ze on caly czas trzyma na Playu... Czy da sie cos z tym zrobic ? Bo nie mam zamiaru siedziec na antenie Playa, ktora w mojej okolicy jest g... warta i zeby pogadac, to musze biegac do okna, podczas gdy na tej z Plusa nie ma zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...