Skocz do zawartości
silasija

Monitory Eizo: S2243w Vs S2233w - Który Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przesiadam sie ze starszego CRTka ( LG Flatron F700B ) i w przedziale cenowym 2000-3000 PLN wypatrzyłem monitorki Eizo s2243w i s2233w. Wiem że ten 2243 ma większą rozdziałke 1920x1200( typową dla monitorów 24" ). Pracuję jako webdesigner i tworzę strony www i zajmuje sie dużo aplikacjami graficznymi głównie z rodziny CS4. Mam dylemat czy warto inwestować 300 zetów więcej w ten s2243w jeśli rozdziałkę będę miał owszem większą, lecz obszar roboczy konsekwentnie mniejszy i będę wszystko oglądał w mniejszych proporcjach jeśli ustawię tę większa rozdzielczość. I czy usatysfakcjonuje mnie ta przesiadka z wyżej wymienionego CRTka ??

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił 2243. Dzisiaj wszystko się skaluje w górę. Może zaczniesz optymalizować strony do skalowania w górę (większa rozdzielczość obrazów - czyli np. obraz 600x300 wyświetlany przy powiększeniu 1:1 jako 300x150).

 

Będziesz też musiał zaznajomić się z obsługą koloru (profile barwne, przestrzenie barw {sRGB vs. AdobeRGB itp.}).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił 2243. Dzisiaj wszystko się skaluje w górę. Może zaczniesz optymalizować strony do skalowania w górę (większa rozdzielczość obrazów - czyli np. obraz 600x300 wyświetlany przy powiększeniu 1:1 jako 300x150).

 

Będziesz też musiał zaznajomić się z obsługą koloru (profile barwne, przestrzenie barw {sRGB vs. AdobeRGB itp.}).

 

@Kyle, a czy takie rozwiązanie jest gdziekolwiek zastosowane? Co mnie najbardziej drażni, to kiepska jakość obrazków po powiększeniu. A jak się nie powiększa razem z obrazkami ( i wszystkim tabelami itp. ) to wszystko zaczyna wyłazić poza ramki (przy kilkukrotnym powiększeniu ). W pewnym stopniu przeszkadza to przy bardzo małym pikselu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle, a czy takie rozwiązanie jest gdziekolwiek zastosowane? Co mnie najbardziej drażni, to kiepska jakość obrazków po powiększeniu. A jak się nie powiększa razem z obrazkami ( i wszystkim tabelami itp. ) to wszystko zaczyna wyłazić poza ramki (przy kilkukrotnym powiększeniu ). W pewnym stopniu przeszkadza to przy bardzo małym pikselu.

To jest przyszłość. A kiepską jakość obrazków napisałem jak rozwiązać (zdjęcie 600x300 wyświetlane przy 1:1 jako 300x150 - prymitywnie prosto coś takiego się robi nawet w czystym html)

 

Po za ramki nic nie wychodzi jeśli strona jest prawidłowo napisana nawet po kosmicznym powiększaniu :

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za ramki nic nie wychodzi jeśli strona jest prawidłowo napisana nawet po kosmicznym powiększaniu :

To jest kluczowe zdanie. Poprawnych stron jest tyle samo co niepoprawnych, także na dzień dzisiejszy jest trochę walki. :wink: A po drugie, jak byk widać, że masz obrazki też powiększane. :wink:

 

Wejdź np. wp.pl i tam zobacz co się dzieje. Masakra jest niestety, przy powiększaniu z obrazkami jest luz, ale z kolei jakość tychże pozostawia wiele do życzenia. I tak i tak średnio.

 

Dołączona grafika

 

----------

 

A co do wyboru kolegi, to mimo tych problemów, poleciłbym także 2243.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla takich zastosowań 2243, jednak pierwej niech to zobaczy przed kupnem, żeby mikroskopijna plamka go nie przeraziła.

 

silasija,

A rozważałeś coś 24"? NEC 2490wuxi2 stoi ok 3.1k teraz z tego co pamiętam. Ja mam w planie sprzedać swoje Eizo z podpisu (jakby co), tylko dlatego że chcę większy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kluczowe zdanie.

Na wp.pl też jest wszystko OK. Oczywiście obrazy też powiększane.

 

ps. jeśli chodzi o mechanizm nadmiarowo dużych obrazów - przy 600x300 wyświetlanego przy pow. strony 1:1 jako 300x150 możesz skalować w górę stronę aż do 200% bez utraty jakości obrazków ... dla tego wypadało by tak strony budować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wp.pl też jest wszystko OK. Oczywiście obrazy też powiększane.

 

ps. jeśli chodzi o mechanizm nadmiarowo dużych obrazów - przy 600x300 wyświetlanego przy pow. strony 1:1 jako 300x150 możesz skalować w górę stronę aż do 200% bez utraty jakości obrazków ... dla tego wypadało by tak strony budować

Tak jeszcze OT. Widzę @Kyle, że się troszkę nie rozumiemy. Ja to wszystko co napisałeś wiem i zgadzam się z tym bez dwóch zdań.

 

Chodzi mi o to, że przy powiększaniu z obrazkami jest wszystko ok, nawet na wp.pl i wtedy problem wychodzenia z ramek nie istnieje na żadnej ze stron. Minusem tego jest to, że obrazki wyglądają jak kupa i nic w tej chwili się nie da zrobić. Twój pomysł jest świetny i tak w sumie strony powinny być tworzone, ale jak widać na razie nic z tego. Żeby obrazki się nie psuły, wyłączam powiększanie z obrazkami i wtedy po powiększeniu ( bez obrazków ) tekst wyłazi z ramek. Najlepszym przykładem jest tam właśnie wp.pl. Także jak widzisz, jedno i drugie rozwiązanie ma jakieś wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. gdy widelki cenowe gorne sa luzne: w okolicach 3100pln:

-NEC 2490wuxi2 - jesli masz dostep do zaufanych sklepow, albo siakas kalibracja, itp gdyz nec jest mniej powtarzalny od eizo. //to juz taka mantra

-EIZO S2433W z DE z f&m z berlina: 714 + 20 euro x 4.17 =3061pln // ten sklep to tez moja 'mantra' :) i bede sugerowal DE wszystkim zanim ceny EIZO w PL nie zaczna byc bardziej konkurencyjne. (ja w tzw. 'teorie spiskowa' nie wierze)

 

2. ceny EIZO s2243w mocno spadly u nas. zaczynaly sie od bodaj 3400pln. teraz juz bardziej ludzkie 2650pln (profesjonalny sklep poprzez allegro)

i w tej cenie to bardzo dobry wybor jesli nie mozesz wskoczyc w w/w 24".

jak slusznie napisal @Cypher - warto "przymierzyc oko" do plamki. choc jesli przeskok robisz z malego crt i nie miales styku dluzej z lcd to 1sze wnioski mozesz miec nie do konca wlasciwe. to tez zalezy na jakiej rozdzielczosci siedziales do tej pory.

22" to nie jest wcale wielki monitor, jesli nie beda ci robic problemu mniejsze ikonki (co i tak jakby co mozna w systemie zmienic na wieksze), to s2243w bym stawial wyzej od S2233w gdyz zyskasz wtedy troche na przestrzeni roboczej.

 

3. eizo s2233w

 

4. kup eizo s2231w od @Cypher - sprawdzona konstrukcja. jesli budzet cie ogranicza, a nie musisz miec nowki.

 

 

//to tyle co mi przychodzi do glowy w kontekscie cena/zastosowania/rozmiar.

kolejnosc oddaje mniej wiecej moje typy co do zakupu dla ciebie.

nawet w pkt 1szym mozliwe ze eizo bym stawial ponad neca (bedacego pozycjonowanym o min. pol klasy wyzej). glownie z uwagi na zaufanie do marki.

 

PS. wszystkie te typy beda znacznie lepsze od LG F700, tymbardziej "B"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że podczepię się pod temat, ale sam również przymierzam się do kupienia jednego z tych dwóch monitorów, o których wspomniał sorest tzn. NEC 2490wuxi2 lub eizo S2433W.

 

Stad moje pytanie, czym różnią się modele eizo z końcówką WE od tych z WH, gdyż właśnie takie oznaczenia znalazłem na stronie polskiego dystrybutora?(chodzi o kolor obudowy white/black, rodzaj stopki czy też coś innego?)

 

Dodatkowo czy mógłbym Cię sorest prosić o link do sklepu w berlinie, o którym wspomniałeś? Będę wdzięczny, gdyż ceny w Polsce oscylujące w okolicach 4k trochę mnie onieśmielają. Dziękuję.

Edytowane przez Loth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stad moje pytanie, czym różnią się modele eizo z końcówką WE od tych z WH, gdyż właśnie takie oznaczenia znalazłem na stronie polskiego dystrybutora?(chodzi o kolor obudowy white/black czy też coś innego?)

WE, WH to rodzaje podstawek, a BK, GY kolor obudowy:

 

WE to tak zwany Ez Up ( na zdjęciu okrągła podstawka );

WH to Heigh Adjustable ( nóżki ):

 

Dołączona grafika

 

 

A co do monitorów, to poszukaj różnic między matrycą IPS a PVA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Toms za wyjaśnienie tematu z podstawkami. Jeśli chodzi o matryce, która lepsza itd itp to mniej więcej mam tylko wspólnego z monitorami lcd, co kazik z mercedesami, czyli nic. Wiem, tylko, że nie chcę TN, gdyż takową posiada mój brat i przy moim crt to niezła padaka. Właśnie przesiadam się z 19' philipsa brilliance 109p4.

 

Zastanawiam się jeszcze nad modelem EIZO Foris FX2431W, ale to już niezły hardkor cenowy i chyba jednak za wysoka półka dla mnie. Z góry mówię, że nie jestem grafikiem. Czasem projektuję w catii, ale nie jest to moje główne źródło dochodu, więc chciałbym monitor all-around (www,filmy,gry"sc itd",catia, zasadniczo do wszystkiego), który nie zrobi mi dziury w mózgu i oczach po 12h sesji (dlatego między innymi odrzuciłem della). Mógłbyś mi Toms zasugerować, jako kompletnemu rzadziakowi w temacie monitorów, na co miałby zwracać uwagę? Wiem tylko, że nie stać mnie na kupowanie tanich rzeczy i metodą eliminacji dobrnąłem do tych modeli. Dziękuję

Edytowane przez Loth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że TN odrzucona, jeden problem z głowy. :wink:

Co do 2 pozostałych matryc, to niestety też nie jest tak idealnie, kwestia pewnego kompromisu i wyboru mniejszego zła. Ale do rzeczy:

 

PVA:

+ kontrast 2x lepszy niż w IPS, czyli czerń czarna a nie szara;

+ brak świecenia czerni pod kątem, jak to ma miejsce w ips;

+ delikatniejsza powłoka odblaskowa; punkt głównie dla osób bardzo wrażliwych ( ja się do nich niestety zaliczam ), wygodniejsza/przyjemniejsza praca na białym tle, nie ma takiego efektu pyłu, śniegu jak na ips;

 

- gorsze kąty, zmiana gammy pod kątem ( kolorki robią się wyblakłe );

- wolniejsza matryca, czas reakcji piksela; możliwe smużenie w określonych barwach

 

IPS:

+ bardzo stabilne kolory w kątach;

+ bardzo szybki czas reakcji piksela - brak smużenia;

 

- słaba czerń, która bez oświetlenia zewnętrznego jest szara;

- czerń pod kątem świeci;

- tragedia z powtarzalnością matryc i brak kontroli jakości matryc IPS przez LG.Philips ( producent );

- powłoka odblaskowa dosyć "ciężka";

 

Ten Eizo S2433 ma szeroki gamut, czyli w aplikacjach bez zarządzania kolorem będzie przejaskrawiony kolor czerwony i zielony, Nec ma normalny gamut, więc tego problemu nie będzie. Osobiście brałbym bez wahania Eizo, tam przynajmniej nie ma problemów z zafarbem ( jedna strona lekko zielona/różowa, druga niebieska itp. ) liniowość i powtarzalność jest też na wysokim poziomie.

 

Eizo na PVA, Nec na IPS, trzeba wybrać. :wink:

 

Jak co to pytaj, szerzej mogę opisać jutro. A, Ten Foris to bardziej sprzęt nastawiony na multimedia. Eizo Foris.

 

To tak mniej więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

Wychodzi na to, że monitory LCD są nadal najbardziej niedopracowanymi konstrukcjami, z jakimi przychodzi się zmierzyć składając komputer.

 

Moje pierwsze pytanie jest następujące, czy w warunkach chałupniczych istnieje możliwość dostrojenia/skalibrowania gamutu eizo, aby był on neutralny, bez przejaskrawień? Nie wiem tak naprawdę, na ile jest to uciążliwe, gdyż jak już wspomniałem mam średnie (czytaj zerowe) doświadczenie w lcd-kach, a do TN-ek z pracy nie będę porównywał, bo to trochę żałość.

 

Jeśli chodzi o kąty, to zazwyczaj siedzę po prostu przed monitorem w tej lub innej pozycji ;), niemniej mam go na przeciw siebie i myślę, że problemu ze świeceniem czerni pod kątem nie powinienem doświadczać, czasem oglądam coś z pozycji leżącej, nie sądzę natomiast, aby było to więcej niż 20 stopni w dół względem monitora.

Zauważyłem, że podstawki eizo dają zerową możliwość odchylania do przodu, więc mam nadzieję, że nie musiałbym kombinować.

 

 

Jakiś czas temu byłem zdecydowany na zakup NECa zdaje się 2490wuxi, był to chyba model dedykowany graczom, zebrał pozytywne opinie w sieci, na pradzie również, jednak spotkały mnie inne wydatki, a w chwili obecnej kupienie tego modelu graniczy z cudem.

Trochę mnie wstrzymuje przed podjęciem decyzji na korzyść eizo czas reakcji pva vs ips. Może nie jestem jakimś hardkorowym nałogowcem, który musi mieć 2ms, razera mambe i tri-sli, żeby poczuć twardość w kroczu, niemniej lubię czasem pograć tudzież pooglądać w dużych ilościach replaye ze stracrafta, a tam występują dość nagłe zmiany wyświetlanego obrazu (pytanie, gdzie nie występują lolz), myślę, że w nadchodzącym sc2 będzie to jeszcze bardziej widoczne, więc ładując w monitor niemałe przecież pieniądze, chciałbym być usatysfakcjonowany jakością. Nie wiem dokładnie, w jakich warunkach pojawia się smużenie, mógłbyś mi to Toms trochę wyjaśnić?

 

btw rozumiem, że eizo nie ma w ofercie monitorów na ips cenowo dostosowanych do zasobności portfela przeciętnego białego człowieka? czyli powiedzmy te 3-3.5k

 

swojego czasu przewinął mi się gdzieś jeszcze jakiś samsung na ipesie za 2.7k, ale, że nie znalazłem o nim żadnych opinii, odrzuciłem produkt.

 

Dzięki za zainteresowanie i z niecierpliwością czekam na kolejną porcję tłustej wiedzy ;)

Edytowane przez Loth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

:wink:

 

Wychodzi na to, że monitory LCD są nadal najbardziej niedopracowanymi konstrukcjami, z jakimi przychodzi się zmierzyć składając komputer.

Nie dość że niedopracowane, to jeszcze większość istniejących ma podstawowe problemy jakościowe! Tak jak piksele/subpiksele są bardziej kwestią loterii, o tyle równość złożenia, zafarb i inne defekty idzie zminimalizować/wyeliminować. No ale komu się chce to robić, potem żeby znaleźć perełkę przerzucasz po 5 i więcej razy aż w końcu się rezygnuje lub bierze byle co. Najbliższa sytuacja, kolega z [H]ardforum kupił HP LP2480ZX ( sprzęt niby dla profesjonalistów, za 7 tysiów ) wymieniał chyba 4x i oddał bo nie szło wybrać sztuki bez zafarbu!!! Paranoja. I tak jest niestety z większości LCD, a zwłaszcza z monitorami na matrycy IPS. Wyjątkiem jest tutaj najnowsza seria Eizo SX2462/CG243, gdzie LG.Philips ma oddzielną linię dla nich, a japońce takich śmieci by do Eizo nie włożyli, bo było to samobójstwo. :wink:

 

Przykład zafarbu w IPS, czasem góra-dół, czasem lewo-prawo:

Dołączona grafika

 

 

Moje pierwsze pytanie jest następujące, czy w warunkach chałupniczych istnieje możliwość dostrojenia/skalibrowania gamutu eizo, aby był on neutralny, bez przejaskrawień? Nie wiem tak naprawdę, na ile jest to uciążliwe, gdyż jak już wspomniałem mam średnie (czytaj zerowe) doświadczenie w lcd-kach, a do TN-ek z pracy nie będę porównywał, bo to trochę żałość.

Eizo są nieźle ustawione już w fabryce, dla normalnych zastosowań wystarczy zapiąć profil dołączony do monitora i ustawić temp. barw na 6500K ( tutaj niestety potrzebny kalibrator, a dokładnie spektrofotometr bo to szeroki gamut jest, trzeba wypożyczyć lub zlecić ). I już wtedy na takiej klasie S można z powodzeniem obrabiać foteczki i w ogóle używać do wszystkiego.

 

Kwestia gamutu i przejaskrawień. Kalibracja nic w tym względzie nie pomoże, tzn. wszędzie tam, gdzie aplikacje są pozbawione modułu zarządzania kolorem będzie przesycenie, nawet jak monitor będzie skalibrowany. Mi osobiście przejaskrawienie odpowiada, zdjęcia czy filmy sa bardziej atrakcyjne dla oka ( co nie znaczy że są poprawne, bo nie są!!! ). Z kolei, wszędzie tam gdzie potrzeba prawidłowego odwzorowania kolorów odpalam odpowiednie programy i nie ma problemu, przesycenia znika.

 

W FF od wersji 3.0 idzie włączyć profilowanie, także wszystko wyświetlane w przeglądarce będzie ok, w filmach też idzie ściągnąć nasycenie ( Media Player Classic ). Aplikacje do fotek też są, niektóre gry też mają obsługę gamutu. Gorzej z samym systemem, bo on nie jest jeszcze przystosowany do obsługi szerokiego gamutu, także ikonki i inne ciach!łki będą świecić mocniej. Ale nie jest to tak tragiczne, jak się wydaje, trzeba obejrzeć na własne oczka. Często, nie mając odnośni do zwykłych kolorów, nie wyczuwa się takiej różnicy. Po za tym, monitorów z sRGB ( normalny gamut ) już prawie nie ma, a za chwilę nie będzie ich wcale. To z kolei wymusi napływ aplikacji z zarządzaniem koloru i problemu nie będzie. :razz:

 

 

Przykłady sRGB vs aRGB:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Która ładniejsza? :wink:

Dołączona grafika

 

 

Jeśli chodzi o kąty, to zazwyczaj siedzę po prostu przed monitorem w tej lub innej pozycji ;), niemniej mam go na przeciw siebie i myślę, że problemu ze świeceniem czerni pod kątem nie powinienem doświadczać...

Z PVA jest taki problem, że siedząc idealnie na wprost, lewa strona jest lekko jaśniejsza od prawej. Widać to głównie na szarych odcieniach, a najlepiej obrazuje to ta fotka:

 

Widok na wprost:

Dołączona grafika

 

Porównanie z IPS:

Dołączona grafika

 

Aha, niestety nie ma zmiłuj dla nikogo i nawet najwyższa seria Eizo SX/CG ma to samo!! Oczywiście skala jest mniejsza niż na pierwszej fotce, kąty w tej serii są bardziej stabilne, nie zmienia to faktu że i tak nie jest równo.

 

Co do IPS, przy odległości do 70 cm od ekranu, czarna plansz będzie miała świecące rogi. Dopiero powyżej 70 jest w miarę równo.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Jeszcze co do kwestii kątów. O ile kąty na IPS w kolorach są wyśmienite, to czerń jest kiepska, co idzie poprawić pracując przy świetle ( dodatkowa lampka za monitorem sztucznie "podnosi" kontrast ), o tyle średnich kątów na PVA już się niczym nie poprawi. <_<

 

Od siebie mogę dodać, że te kąty PVA przy oglądaniu filmów mi ( podkreślam, mi ) na tyle przeszkadzały, że sprzedałem wypasionego Eizo S2231 z kosmiczną czernią na HP LP2475W.

 

 

Trochę mnie wstrzymuje przed podjęciem decyzji na korzyść eizo czas reakcji pva vs ips.

IPS są szybsze od PVA, zwłaszcza w szarych/ciemnych odcieniach. Nie patrz na ulotkowe dane, one się nadają na rozpałkę w zimowe dni.

 

 

Nie wiem dokładnie, w jakich warunkach pojawia się smużenie, mógłbyś mi to Toms trochę wyjaśnić?

Różne kolorki, np. czarne odcienie na niebieskim tle:

Dołączona grafika

 

 

btw rozumiem, że eizo nie ma w ofercie monitorów na ips cenowo dostosowanych do zasobności portfela przeciętnego białego człowieka? czyli powiedzmy te 3-3.5k

Ja lecę do Częstochowy na kolanach dziękować za to, że Eizo wreszcie wzięło się i wpakowali IPS do swoich monitorów! :razz:

Jeszcze czekam czy pokuszą się o 30", bo na razie tylko 24" wypuścili.

Do tej pory tylko i wyłącznie PVA było ( no oprócz maluszka CG 21xxx on miał IPS od Hitachi, ale to też inna liga niż IPS od LG.Philips ).

 

 

swojego czasu przewinął mi się gdzieś jeszcze jakiś samsung na ipesie za 2.7k, ale, że nie znalazłem o nim żadnych opinii, odrzuciłem produkt.

Samsung nigdy nie miał i raczej nie będzie miał w swojej ofercie modelu na IPS. Oni produkują tylko PVA i TN i tylko te są w ich monitorach. Pewnie masz na myśli model SM245T.

 

Dzięki za zainteresowanie i z niecierpliwością czekam na kolejną porcję tłustej wiedzy ;)

No to chyba wyszło dosyć tłusto. :lol2: I temu tak późno. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, aż mi głupio, takie porady powinny być odpłatne :lol2:

 

Po tym co mi pokazałeś, zdecyduję się jednak na IPS-a.

 

Szczerze powiedziawszy porównanie sRGB vs aRGB dało mi do myślenia, jednak trochę nie tak, jak było w Twoim zamierzeniu. Mianowicie kolorki na aRGB rzeczywiście są soczyste, ale dla mnie chyba aż za bardzo, zawsze gustowałem w nieco przytłumionych barwach, więc myślę, że matryca z sRGB to coś dla mnie.

 

Co do podświetlenia rogów na IPS-ie można mieć zastrzeżenia, jednak nie jest to chyba aż tak irytujące, jak nierównomierne podświetlenie z lewa do prawa na PVA, przynajmniej ja mam takie odczucia. Poza tym staram się siedzieć możliwie daleko od monitora, a wspomniałeś, że powyżej 70 cm jest już okej. Filmy zazwyczaj oglądam z odległości jakichś 2 metrów, a wtedy tak naprawdę mam czarne rogi, przy normalnym użytkowaniu zbyt wielu okazji, gdy będę siedział blisko z czarnymi rogami nie zaznam. Najczęściej nie siedzę również po ciemnicy, więc czynnik zmniejszający niezbyt czarną czerń w postaci lampki funkcjonowałby ;)

 

Mam zatem kolejne pytanie, mam nadzieję, że dla Twojego spokoju, jedno z ostatnich. Mianowicie wspomniany przez Ciebie HP LP2475W również jest na matrycy IPS. Czy Twoim zdaniem jest jakiś czynnik, który przemawiałby zdecydowanie za NEC-em 2490wuxi2 lub właśnie HP? Bo cena przemawia stanowczo za HP. a skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać, jak to mawiają. Oczywiście jestem skłonny wyłożyć ten tysiąc więcej za NECa, jednak musiałbym mieć ku temu powody. Masz jakieś smakowite kąski odnośnie tych dwóch modeli?

 

Btw, rozumiem, że żadna firma poza EIZO póki co nie dostaje matryc IPS z tej "lepszej" linii produkcyjnej?

Sam osobiście w przyszłości też się pewnie skuszę na 30 ipsa, bo mimo większego panelu, jest również większa rozdzielczość i plamka ostatecznie zdaje się mniejsza niż na 24'. A z tego co wiem to im mniejsza tym lepiej (ale mogę też wiedzieć źle :unsure: ), poza tym nie planuję w domu telewizora więc 30' jak znalazł. Teraz mnie zwyczajnie na taką ekstrawagancję nie stać.

 

A jeśli chodzi o samsunga, miałeś oczywiście rację, była to matryca PVA model SM245T.

 

Z góry dziękuję za ten jeszcze jeden heroiczny wysiłek czyli nec vs. hp

 

pozdrawiam

Loth

Edytowane przez Loth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, aż mi głupio, takie porady powinny być odpłatne :lol2:

Spoko, nr konta na priv. :lol2:

 

Szczerze powiedziawszy porównanie sRGB vs aRGB dało mi do myślenia, jednak trochę nie tak, jak było w Twoim zamierzeniu. Mianowicie kolorki na aRGB rzeczywiście są soczyste, ale dla mnie chyba aż za bardzo, zawsze gustowałem w nieco przytłumionych barwach, więc myślę, że matryca z sRGB to coś dla mnie.

Najważniejsza kwestia, to zobaczyć jak to wygląda i samemu ocenić czy będzie przeszkadzać czy nie. W Twoim przypadku bez zbędnych kosztów już wiesz i o to chodziło. :razz: Byłoby kiepsko, jakbyś kupił Eizo za 4K i by się okazało, że absolutnie szerokim gamut nie jest dla Ciebie, byłby zonk.

 

 

Co do podświetlenia rogów na IPS-ie można mieć zastrzeżenia, jednak nie jest to chyba aż tak irytujące, jak nierównomierne podświetlenie z lewa do prawa na PVA, przynajmniej ja mam takie odczucia. Najczęściej nie siedzę również po ciemnicy, więc czynnik zmniejszający niezbyt czarną czerń w postaci lampki funkcjonowałby ;)

Dokładnie tak jak piszesz. Świecenie rogów jest widoczne tylko z bliska, z dalszej odległości nie ma żadnego problemu. Ja oglądałem filmy z 1.40m i luzik całkowity. O wiele bardziej przeszkadzała mi nierówność na PVA. Dodatkowo praca przy oświetleniu poprawia czerń i nie jest tak źle. Czyli super kąty i niezła czerń = IPS. :wink:

 

 

Mam zatem kolejne pytanie, mam nadzieję, że dla Twojego spokoju, jedno z ostatnich. Mianowicie wspomniany przez Ciebie HP LP2475W również jest na matrycy IPS. Czy Twoim zdaniem jest jakiś czynnik, który przemawiałby zdecydowanie za NEC-em 2490wuxi2 lub właśnie HP? Bo cena przemawia stanowczo za HP. a skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać, jak to mawiają. Oczywiście jestem skłonny wyłożyć ten tysiąc więcej za NECa, jednak musiałbym mieć ku temu powody. Masz jakieś smakowite kąski odnośnie tych dwóch modeli?

Możesz pytać ile chcesz, straszny zastój w tym dziale był. :razz:

Co do HP, to no ma najszerszy gamut ze wszystkich szerokogamutowców! Także chyba raczej nie dla Ciebie skoro wolałbyś mieć sRGB. Ogólnie monitorek całkiem niezły, utknąłem z nim czekając na rozwój wydarzeń i powiem ze całkiem nieźle się spisał. Co prawda do ideału to ma parę kilometrów, ale jest ok. :wink:

 

Nec'a idzie skalibrować sprzętowo z zapisem zmian w LUT monitora a nie w LUT karty graficznej jak w przypadku kalibracji programowej. Niestety, żeby nie było za łatwo, oficjalnie nie idzie kalibrować normalnych wersji tych monitorów, a tylko wersję SpectraView. Także, żeby szło, trzeba taką możliwość odblokować, więc odpowiednia ekipa ze sprzętem jest wymagana. / na PW puszczę Ci namiary na jednego majstra /.

Ogólnie monitorek o sporych możliwościach, takie brzydkie kaczątko wśród monitorów graficznych/pół profesjonalnych. Jak odpowiednio wybrać, ustawić, skalibrować to będzie wypas konkretny. HP zje na śniadanko. :wink:

 

 

Btw, rozumiem, że żadna firma poza EIZO póki co nie dostaje matryc IPS z tej "lepszej" linii produkcyjnej?

Nie i ten stan w przyszłości też się nie zmieni. Tak samo jak było w przypadku PVA od Samsunga, oddzielna linia produkcyjna tylko dla Eizo. Bulą więcej kasy to i dostają lepsze.

 

Sam osobiście w przyszłości też się pewnie skuszę na 30 ipsa, bo mimo większego panelu, jest również większa rozdzielczość i plamka ostatecznie zdaje się mniejsza niż na 24'. A z tego co wiem to im mniejsza tym lepiej (ale mogę też wiedzieć źle :unsure: ), poza tym nie planuję w domu telewizora więc 30' jak znalazł. Teraz mnie zwyczajnie na taką ekstrawagancję nie stać.

No właśnie, też chciałem 30" do filmów, miałem nawet przez jakiś czas HP LP3065. Wielkość i powierzchnia robocza kolosalna, ale jakościowo było cienko, do tego jeszcze gorsza czerń niż na obecnych IPS. PVA z lepszą czernią i ogólnie jakością, no ale wiadomy problem kątów więc od razu odpada. Także zrezygnowałem chwilowo z 30" do filmów i kupiłem tv. Trzeba poczekać na IPS od Eizo, przynajmniej wtopy nie będzie. Dodatkowo, 30" IPS są jeszcze gorszej jakości ( da się jeszcze gorzej? :wink: ) niż 24".

 

Im mniejsza plamka, tym wszystkie elementy są mniejsze, a po powiększeniu składają się z większej ilości pikseli, dzięki czemu obraz jest super gładki. Taki AA dla wszystkiego ma miejsce. Świetna sprawa, nie mówiąc już o kolosalnej powierzchni. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, w takim razie wejdę w NEC-a. Pozostaje jeszcze jedno pytanie po tytułem jaki model konkretnie, przebrnąłem przez kilka tematów na forum, w tym 3385838[/snapback]

Jedno jest pewne jeżeli chcesz pograć to biorąc Nec'a 2490 srogo możesz się zawieść w porównaniu z Nec 24WMGX3 to pewne!Na 2490 kolory będą nieco lepsze.Poza tym monitory porównywalne moim zdaniem.

 

Czy rzeczywiście Nec 2490wuxi2 wypada tak kulawo w tym zastosowaniu?

 

Nec'a idzie skalibrować sprzętowo z zapisem zmian w LUT monitora a nie w LUT karty graficznej jak w przypadku kalibracji programowej. Niestety, żeby nie było za łatwo, oficjalnie nie idzie kalibrować normalnych wersji tych monitorów, a tylko wersję SpectraView. Także, żeby szło, trzeba taką możliwość odblokować, więc odpowiednia ekipa ze sprzętem jest wymagana. / na PW puszczę Ci namiary na jednego majstra /.

 

Chętnie Toms skorzystam z Twojej pomocy w tym zakresie, ale zgłoszę się dopiero po zakupie, czyli w okolicach końca listopada. Mam nadzieję, że to nie problem.

 

Poza tym już z czystej ciekawości, jak wygląda taka kalibracja? jest jakieś predefiniowane ustawienie, przy którym obraz na monitorze nagle wygląda gosu, czy mówię, że chcę więcej niebieskiego, mniej zielonego itd? A jeśli jest takie ustawienie do tego modelu, to dlaczego nie stosują go fabrycznie?

 

Acha i czy są jakieś programy, które umożliwią/ułatwią wychwycenie ewentualnej wady tudzież wad zakupionego modelu i dzięki temu wymianę na inną sztukę?

Edytowane przez Loth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście Nec 2490wuxi2 wypada tak kulawo w tym zastosowaniu?

Nie wiem o co dokładnie mu chodziło, pewnie o Input Lag, który jest trochę większy niż w tym GX3. Różnice nie są jakieś kolosalne i jak nie jesteś pro graczem w ogóle nie wyczujesz żadnego opóźnienia. Średnia dla monitorów to opóźnienie na poziomie 25-30 ms ( czyli jakieś 2 klatki do tyłu ). Tak skrótowo o co chodzi w tym Inpu Lag, bo może się nie orientujesz. Jest to opóźnienie, liczone w mili sekundach, po jakim pojawia się obraz na ekranie.

 

W tym podanym przez Ciebie temacie, kolega Pablo70 kupił tego Nec 2490WUXi2. Podpytaj o wrażenia. :razz:

 

Chętnie Toms skorzystam z Twojej pomocy w tym zakresie, ale zgłoszę się dopiero po zakupie, czyli w okolicach końca listopada. Mam nadzieję, że to nie problem.

Namiar na tego faceta zaraz Ci podeślę na priv.

 

 

Poza tym już z czystej ciekawości, jak wygląda taka kalibracja? jest jakieś predefiniowane ustawienie, przy którym obraz na monitorze nagle wygląda gosu, czy mówię, że chcę więcej niebieskiego, mniej zielonego itd? A jeśli jest takie ustawienie do tego modelu, to dlaczego nie stosują go fabrycznie?

Standardowe ustawienia to temp. barw 6500K, gamma 2.2, jasność około 80 ( takie mniej więcej optymalne, można więcej lub mniej, zależy od warunków pracy ) kontrast w zależności od potrzeb ( najlepiej max jaki idzie wyciągnąć, ale do obróbki fot ustawia się na 400:1 ) no i reszta, żeby dany kolor był taki jaki ma być ( to już robi kalibrator ). Wynikiem kalibracji programowej jest profil z automatu zapinany pod odpowiedni monitor w systemie oraz profil z tagiem vcgt wgrywany przy starcie systemu przez gamma loader.

Przy sprzętowej, zmiana jest wgrywana do LUT monitora i tylko profil zapina się w systemie.

 

 

Acha i czy są jakieś programy, które umożliwią/ułatwią wychwycenie ewentualnej wady tudzież wad zakupionego modelu i dzięki temu wymianę na inną sztukę?

Możesz sprawdzić programikiem Checkemon, lub na stronie lagom.

Plansze z kolorami, na białej i szarej najszybciej wychwycisz zafarby i inne syfy, na czarnej przebicia światła no i na każdej z koorwych plansz przeleć wzrokiem po ekranie w poszukiwaniu ewentualnych pikseli/subpikseli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) czy mógłbym Cię sorest prosić o link do sklepu w berlinie, o którym wspomniałeś? Będę wdzięczny, gdyż ceny w Polsce oscylujące w okolicach 4k trochę mnie onieśmielają. Dziękuję.

podalem juz tam wszytko potrzebne do odnalezienia. prosze oto na dloni.

3394411[/snapback]

(...)

1. Eizo są nieźle ustawione już w fabryce,

2. dla normalnych zastosowań wystarczy zapiąć profil dołączony do monitora

3. I już wtedy (po kalibracji) na takiej klasie S można z powodzeniem obrabiać foteczki i w ogóle używać do wszystkiego. (...)

AD 1. a no sa // to zablyslem co? :)

AD 2. mozna i bez tego. ja tak ostatnio mam. cos kiedys zmienialem. cos skasowalem i tak pozniej zostalo na "nigdy-niekonczaca-sie-chwile"

AD 3. i bez kalibracji nie jest zle. do calkiem poprawnej obrobki juz klasa EIZO "S" jest ok. oczywiscie mowie w relacji jakosc/cena.

(aczkolwiek sam nic nie obrabiam. wiem jednak ze czesto i na gorszych lcd ludzie obrabiaja. np. na laptopach :blink: )

 

(...)

Kwestia gamutu i przejaskrawień. Kalibracja nic w tym względzie nie pomoże, tzn. wszędzie tam, gdzie aplikacje są pozbawione modułu zarządzania kolorem będzie przesycenie, nawet jak monitor będzie skalibrowany. Mi osobiście przejaskrawienie odpowiada, zdjęcia czy filmy sa bardziej atrakcyjne dla oka ( co nie znaczy że są poprawne, bo nie są!!! ). Z kolei, wszędzie tam gdzie potrzeba prawidłowego odwzorowania kolorów odpalam odpowiednie programy i nie ma problemu, przesycenia znika.

(...)

teraz slowo z mojej strony. jako ze leniwy w ustawieniach bywam, a cierpliwosc dla sprzetow mam niska : dla mnie wide gamut to pomylka.

z trwoga patrze ze EIZO (i nie tylko) wszystko po koleii w swojej ofercie zmienia na wide gamut.

 

(...)

1. Z PVA jest taki problem, że siedząc idealnie na wprost, lewa strona jest lekko jaśniejsza od prawej. Widać to głównie na szarych odcieniach,(...)

2. Od siebie mogę dodać, że te kąty PVA przy oglądaniu filmów mi ( podkreślam, mi ) na tyle przeszkadzały, że sprzedałem wypasionego Eizo S2231 z kosmiczną czernią na HP LP2475W. (...)

AD 1. kolejna przeciwwaga w dyskusji z mojej strony. stalosc obrazu pod katem jest w porzadku. owszem nie jest 100% idealnie. lecz nie popadajmy w przesadyzm.

w praktyce przy odleglosci oka 70cm od 24" lcd na spva (EIZO S2431W) lewa strona i prawa strona niemal nie odbiega od 80% reszty. pewne niuanse sa przy krawedziach tak na 2-3cm max. w dodatku tak jak @toms83 napisal - wychwyci sie to glownie na pelnych jasnych szarych tlach, bieli, itp //no i w tescie lagom viewing angle. ale test jest dosc hardcorowy.

AD 2. przyznam zaskoczyles mnie tym powodem. z drugiej strony na IPS nie dane mi bylo posiedziec jeszcze, wiec nie mam bezposredniego porownania.

ja tu sadze ze 2" do wielkosci jednak tez mialo sporo do powiedzenia ;)

 

(...) Która ładniejsza? (...)

no jasne ze ta na dole! :) ladna naturalna mulatka/'paki' , a ta u gory to jakas 'biala' zjarana na czoklit_solar. hehe.

tylko ta na dole to sweterka nie prala w perwoll color...

 

 

---

1. gdyby nie wide gamut doradzalbym EIZO S2433W. pewniejsza jakosc. pewniejsza marka. a tak to sam nie wiem.

2. NEC 2490uxi2 to swietny monitor. jesli nie bedziesz mial pecha co do egzemplarza. nie jestes grafikiem wiec te odchylki nie powinny byc twoim wielkim zmartwieniem. i sadze ze to dobry wybor dla ciebie. jak jeszcze zrobisz 'akcje z majstrem od kalibracji' to juz calkiem git.

//tak dodam ze przez dlugi czas nie bylo 24" modeli NEC klasy 90UXI wcale w europie. (mowa o poprzedniku) i w temacie 24" podobnego typu i ceny byla czarna dziura. tzn. byl 1 - EIZO S2431W na matrycy SPVA.

3. i wlasnie o ten EIZO S2431W mozesz jeszcze sprobowac popytac gdzies. tuz przed wprowadzniem nastepcy (S2433) widzialem ceny ok 3600pln.

ta konstrukcja miala premiere juz troche czasu temu, bo EIZO rzadko zmienia modele. a raczej wczesniej byli bardziej zachowawczy w tym.

lecz to sprawdzony model, o dobrych parametrach. normalny gamut. szeroka regulacja jasnosci, wysoki kontrast.

 

 

////ps. sorry za brak pl liter. 1 komplet cruciali mi cos zeswirowal, a nie mam weny na bawienie sie z PC i lece na lapku ostatnio. a lapkowe klawiatury, eh, zgroza.

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy sprzętowej, zmiana jest wgrywana do LUT monitora i tylko profil zapina się w systemie. Możesz sprawdzić programikiem Checkemon, lub na stronie lagom.

Plansze z kolorami, na białej i szarej najszybciej wychwycisz zafarby i inne syfy, na czarnej przebicia światła no i na każdej z koorwych plansz przeleć wzrokiem po ekranie w poszukiwaniu ewentualnych pikseli/subpikseli.

Dzięki Toms za namiary jak również za rozwianie wątpliwości dotyczących NEC-a. Naprawdę mi pomogłeś. Z podanych przez Ciebie programów chętnie skorzystam, mam jednak nadzieję, że po akcji z majstrem nie wyłapię żadnych niedociągnięć. :) Będę faceta naparzał o kalibrację sprzętową, miejmy nadzieję, że zrozumie o co mi chodzi bez zbędnych salw śmiechu ;)

 

 

@Sorest - szczerze powiedziawszy nie byłem w stanie zlokalizować tego sklepu, być może dlatego, że szukałem bez myślnika między F, a M. Dziękuję. Rzeczywiście różnica w cenie eizo jest dość dramatyczna, jeśli chodzi o NEC-a sądzę, że do zaakceptowania ceny z PL, bo przepaści nie ma.

 

Ale już wiem przynajmniej gdzie kupię kolejny monitor na IPS-e tym razem od EIZO, jeśli nic w Polsce w ciągu najbliższych kilku lat nie ulegnie zmianie.

 

teraz slowo z mojej strony. jako ze leniwy w ustawieniach bywam, a cierpliwosc dla sprzetow mam niska : dla mnie wide gamut to pomylka.

z trwoga patrze ze EIZO (i nie tylko) wszystko po koleii w swojej ofercie zmienia na wide gamut.

& no jasne ze ta na dole! icon_smile3.gif ladna naturalna mulatka/'paki' , a ta u gory to jakas 'biala' zjarana na czoklit_solar. hehe.

bez dwóch zdań w tym zakresie po wstępnym obeznaniu się z tematem, mogę Ci przybić piątkę, o tej babce pomyślałem podobnie ;)

 

i wlasnie o ten EIZO S2431W mozesz jeszcze sprobowac popytac gdzies. tuz przed wprowadzniem nastepcy (S2433) widzialem ceny ok 3600pln.

ta konstrukcja miala premiere juz troche czasu temu, bo EIZO rzadko zmienia modele. a raczej wczesniej byli bardziej zachowawczy w tym.

okej rzucę okiem jeszcze na ten model, niemniej jestem już właściwie zdecydowany na NEC-a 2490uxi2 + kalibracja.

 

Dzięki za feedback!

spokojnego dnia życzę

Loth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz slowo z mojej strony. jako ze leniwy w ustawieniach bywam, a cierpliwosc dla sprzetow mam niska : dla mnie wide gamut to pomylka.

z trwoga patrze ze EIZO (i nie tylko) wszystko po koleii w swojej ofercie zmienia na wide gamut.

Będzie problem w przyszłości jak przyjdzie czas na wymianę S'ki. Szczerze to się chłopaki trochę pospieszyli z tym pakowaniem WG gdzie wlezie.

 

 

AD 2. przyznam zaskoczyles mnie tym powodem. z drugiej strony na IPS nie dane mi bylo posiedziec jeszcze, wiec nie mam bezposredniego porownania.

ja tu sadze ze 2" do wielkosci jednak tez mialo sporo do powiedzenia ;)

Stabilność kątów jest powalająca na IPS, jedynie czarny świeci i biały lekko zachodzi błękitnym. Ale kolory, stabilne jak skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie problem w przyszłości jak przyjdzie czas na wymianę S'ki. Szczerze to się chłopaki trochę pospieszyli z tym pakowaniem WG gdzie wlezie.

Czemu ?

 

ps. nie było by problemu z różnymi "gamutami" gdyby oprogramowanie było "na czasie" ... a tak to w Firefox trzeba włączyć itd. itp. (a jeszcze w wersjach 3.5 nie do końca działa jak powinno)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ?

 

ps. nie było by problemu z różnymi "gamutami" gdyby oprogramowanie było "na czasie" ... a tak to w Firefox trzeba włączyć itd. itp. (a jeszcze w wersjach 3.5 nie do końca działa jak powinno)

No bo kolega @Sorest nie lubi WG a i nie chce mu się bawić z ww ustawieniami. :wink: Dla mnie wg nie jest problemem, a nawet jest +. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie było by problemu z różnymi "gamutami" gdyby oprogramowanie było "na czasie" ...

2. a tak to w Firefox trzeba włączyć itd. itp. (a jeszcze w wersjach 3.5 nie do końca działa jak powinno)

AD 1. ale nie jest i cos mi intuicja podpowiada ze dlugo nie bedzie.

AD 2. przygode z Firefoxem zaczalem i generalnie zakonczylem na 1.0 i 2.0.

jak przegladarka to tylko Opera. gdy mi www robi cyrki pod opera, z jakis tam powodow, to juz z koniecznsci odpale IE 8 a nie FF (choc mam go dalej). po prostu FF mi cos "nie pasi"

 

No bo kolega @Sorest nie lubi WG a i nie chce mu się bawić z ww ustawieniami.(...)

a no nie lubi. jak to sie mawia "ten typ tak ma" ;)

 

1. Będzie problem w przyszłości jak przyjdzie czas na wymianę S'ki. Szczerze to się chłopaki trochę pospieszyli z tym pakowaniem WG gdzie wlezie.

2. (...) jedynie czarny świeci i biały lekko zachodzi błękitnym. (...)

AD 1. ja juz caly zmartwiony jestem. nawet SX mi zbeszczescili... jaka ja 27 calowke kupie gdy przyjdzie pora przesiadki z 24"?

gdyby teraz cena SX2761W spadla do 5000. pewnie sprzedalbym obecny S2431W za jakies 2k i kupil cos z tych ostatnich SX.

 

AD 2. no no. to juz nie takie 'jedynie'. heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kupowania EIZO za granica... Nie wiem czy koledzy z Alstora nie beda robic problemu z tego, ze monitor nie jest z naszej dystrybucji, moga odsylac do przedstawiciela EIZO w kraju zakupu w razie reklamacji/naprawy... Musze to jeszcze potwierdzic oficjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kupowania EIZO za granica... Nie wiem czy koledzy z Alstora nie beda robic problemu z tego, ze monitor nie jest z naszej dystrybucji, moga odsylac do przedstawiciela EIZO w kraju zakupu w razie reklamacji/naprawy... Musze to jeszcze potwierdzic oficjalnie.

W tej kwestii Alstro podchodzi trochę gorzej niż do monitorów z naszej dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o EIZO FlexScan S1921 ?

potrzebuje do celów graficznych ale czy nada sie to do gier ?

gdzies wyczytałem ze CZAS REAKCJI MATRYCY = 20 ms

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o EIZO FlexScan S1921 ?

potrzebuje do celów graficznych ale czy nada sie to do gier ?

gdzies wyczytałem ze CZAS REAKCJI MATRYCY = 20 ms

Do celów graficznych będzie to bardzo dobry wybór za małą kaskę, ale do gierek i innej rozrywki może być słabo. PVA są wolne zwłaszcza starsze egzemplarze, a ten młodzieniaszkiem już nie jest. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...