Skocz do zawartości
Carno

Głosniki 5.1 Creative G500 + Nbox Lub Tv

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemik, chce dokładnie wiedzieć jakimi kabelkami podłączyć co i gdzie, kwestia dotyczy głośników z kompa do nbox/TV.

 

Głośniki Creative GigaWorks G500

screen gniazdek na subwooferze

Dołączona grafika

 

I chcę to podłączyć pod dekoder telewizji N - nbox HDTV recorder

Dołączona grafika

oczywiście w taki sposób by można było się cieszyć dźwiękiem 5.1

wejścia sygnału zewnętrznego w subwooferze to mini-jack'i.

Gdyby nie było możliwości to dodatkowo nbox podłączony jest kablem HDMI do TV Sony Bravia W4500

czyli jest przesłany obraz i dźwięk, teoretycznie z TV można dalej ten dźwięk przesłać do głośników

screen z TV:

Dołączona grafika

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powalczysz, jak widac do dyspozycji masz jedynie zwykle cinche czyli nic ponad stereo nie wykombinujesz. Gdybys mial optyka to nie ma problemu, a tak pozostaje co najwyzej kupno dekodera typu DDTS100 od Creative. Innej opcji nie ma, zaufaj mi, mialem G500 i inaczej tego nie podlaczysz (zeby bylo 5.1)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minijacki to input, więc by to dotyczyło tylko suba. Przy ampli reszta głośników bezpośrednio do ampli, więc wzmak w subie by się nudził w sumie, no a suba po pewnie przez jakąś przejściówkę chinch->jack. No ale tak czy inaczej to poroniony IMO pomysł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minijacki to input, więc by to dotyczyło tylko suba. Przy ampli reszta głośników bezpośrednio do ampli, więc wzmak w subie by się nudził w sumie, no a suba po pewnie przez jakąś przejściówkę chinch->jack. No ale tak czy inaczej to poroniony IMO pomysł :P

Tak, z łatwością by podłączył aktywne głośniki do amplitunera :lol: .

Żeby to zrobić, musi mieć ampli z preoutem i podłączyć wszystko do suba tak jak powinien, no i zaopatrzyć się w 3 przejściówki minijack-chinch i tym sposobem podłączyć to do preout w ampli. Ale to wciąż poroniony pomysł podłączać takie pierdziawki do ampli z preoutem ;)

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna opcja to zaopatrzyć się w kartę dekodującą DD/DTS ze spdif-in czyli stare modele X-fi sprzed serii Xtreme Gamer czyli platinum i elite :) ale nie jestem pewien czy i przypadkiem czy zwykły Xtreme Music ale brandowany przez creative nie ma tego ale dla niego trzeba by konwerter toslink na coax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z łatwością by podłączył aktywne głośniki do amplitunera :lol: .

Żeby to zrobić, musi mieć ampli z preoutem i podłączyć wszystko do suba tak jak powinien, no i zaopatrzyć się w 3 przejściówki minijack-chinch i tym sposobem podłączyć to do preout w ampli. Ale to wciąż poroniony pomysł podłączać takie pierdziawki do ampli z preoutem ;)

No mi chodziło o to, żeby fronty, centrala i efektowe podłączył bezpośrednio pod wyjścia głośnikowe z ampli bez udziału suba i wbudowanego tam wzmacniacza. Możliwe, że po odkręceniu głośności zaraz by je szlag trafił, no ale... nie, nie będziemy się w to zagłębiać, trzeba po prostu zmienić głośniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi chodziło o to, żeby fronty, centrala i efektowe podłączył bezpośrednio pod wyjścia głośnikowe z ampli bez udziału suba i wbudowanego tam wzmacniacza. Możliwe, że po odkręceniu głośności zaraz by je szlag trafił, no ale... nie, nie będziemy się w to zagłębiać, trzeba po prostu zmienić głośniki :D

Ale tłumacze Ci drogi kolego że jedyna możliwością żeby działały jest właśnie podłączenie ich z udziałem suba ze wzmacniaczem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Ty piszesz "nie, bo nie". Aż mnie ta Twoja pewność siebie zastanawia. Bez żadnej ironii czy też innego podstępu proszę o wytłumaczenie dlaczego moje myślenie jest błędne. Jasnym jest, że to co piszę to głupie rozwiązanie i na około, ale czy jeśli weźmiemy samą satelitę z zestawu, której kabel kończy się chinchem podłączanym do suba, i końcówkę obetniemy, rozdzielimy sygnał od masy i podłączymy to pod wyjście powiedzmy 8Ohm w aplitunerze to to nie zagra? Dlaczego? Pomijam wszystkie inne od czysto technicznych aspekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I glosniki jak niby wtedy przez te minijacki podlaczy??

Myślałem raczej o całym zestawie, wtedy n-ke podłacza po optyku.

Może też uciąć chinche na koncu kabla glosnikow i wpiac pod zaciski w ampie - ja tak robilem na poczatku z p5800 i gralo normalnie, później już kupiłem duże podłogówki.

A suba może by sie dało połączyć z ampa(wyjscie na sub) do aux-in (chinch-mini jack).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Ty piszesz "nie, bo nie". Aż mnie ta Twoja pewność siebie zastanawia. Bez żadnej ironii czy też innego podstępu proszę o wytłumaczenie dlaczego moje myślenie jest błędne. Jasnym jest, że to co piszę to głupie rozwiązanie i na około, ale czy jeśli weźmiemy samą satelitę z zestawu, której kabel kończy się chinchem podłączanym do suba, i końcówkę obetniemy, rozdzielimy sygnał od masy i podłączymy to pod wyjście powiedzmy 8Ohm w aplitunerze to to nie zagra? Dlaczego? Pomijam wszystkie inne od czysto technicznych aspekty.

Oczywiście, że zagra nie ma przeciwwskazań ja podpinałem pod mojego ampa satelity od Z-5500 i grały lepiej niż z ampem wbudowanym w głośniki także jak chcesz poeksperymentować to możesz ale bez suba nie będzie to zbyt dobry dźwięk małe głośniczki dają mały bas choć w sumie jak na ich wielkość to i tak jest dobrze

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z łatwością by podłączył aktywne głośniki do amplitunera :lol: .

Żeby to zrobić, musi mieć ampli z preoutem i podłączyć wszystko do suba tak jak powinien, no i zaopatrzyć się w 3 przejściówki minijack-chinch i tym sposobem podłączyć to do preout w ampli. Ale to wciąż poroniony pomysł podłączać takie pierdziawki do ampli z preoutem ;)

Czy podłączenie aktywnych głośników do amplitunera jest błędem? Głośniki się spalą? Czy gdybym w amplitunerze ustawił głośność na minimum, a poziom głośności regulował w głośnikach nie zagrałoby?

 

Pytam bo mam podobny problem co autor wątku ,a jestem zielony w temacie - mam zestaw Creative G550W (to samo co g500 tylko tylne satelitki są bezprzewodowe) i chciałbym je połączyć z zewnętrzną kartą dźwiękową komputera, dvd i tunerem satelitarnym. Ideałem by było zastosowanie dekodera Creative DDTS-100, ale już ich nie produkują, a używki są w chorych cenach. Może więc właśnie jakiś amplituner będzie rozwiązaniem? Zakładam, że kabelki da się jakoś podłączyć np. mini jack do głośników a z drugiej strony gołe kabelki do amplitunera? Na czym polega "preout w ampli"?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym podłączyć te same głośniki do telewizora mam kartę zewnętrzna dźwiękowa Creative pytanie jak ma to podłączyć żeby mieć dźwięk 5.1. Podaje poniżej fotkę wejść telewizora oraz karty

 

dfbbd2525af3b5c485daf3364d515340.jpg

 

a52460b40f8e67229772f56ca9a762a4.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś rozkopał temat.  Podałbyś model TV chociaż.

 

Jak masz zamiar podłączyć głośniki z TV to tylko Stereo przez chinche. Bo one nie mają wyjścia cyfrowego tylko analogowe A karta dźwiękowa to raczej do laptopa/komputera, bo z TV to nie zadziała.   Do karty dźwiękowej oczywiście podłączysz głośniki w 5.1 dołączonymi kablami. Zielony, czarny i  żółty. Z reguły  Zielony to front (przednie głośniki), czarny to rear(tylne głośniki), a żółty to centralny głośnik + sub.   Masz to opisane na karcie dźwiękowej, więc od lewej podłaczasz żółty, potem czarny i po prawej (obok  line in) zielony. To podłączasz do kompa po USB i powinno zadziałać po ustawieniu głośników. TV można podłączyć do kompa po HDMI jako główny/dodatkowy monitor) i puszczać filmy z dźwiekiem 5.1  przez kartę dźwiękową. 

 

Inna opcja odpada w przypadku tych głośników jeśli chodzi o TV i dźwięk 5.1. Do TV masz tylko jedno wyjście optyczne cyfrowe. Reszta złącz to analogowe RCA i wejście Component (obraz) do podłączenia dekodera  np. Czyli do TV potrzebujesz głośników z wejściem optycznym (np. Logitech Z-5500) lub ampli z HDMI IN/OUT i kolumny 5.1 lub zestaw kina domowego z wejściem optycznym.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...