Skocz do zawartości
-mess-

Ktory Mobile Os?

mobile OS  

83 użytkowników zagłosowało

  1. 1. który?

    • Android
      12
    • Iphone OS
      19
    • Linux
      5
    • Symbian OS
      19
    • Windows Mobile
      25
    • inny... jaki?
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podobnego topicu na forum, wiec zakladam. Jezeli jednak przegapilem prosze admina o skasowanie tego :)

 

Jaki system w smartfonach odpowiada Wam najbardziej i dlaczego? w celu zachowania porzadku prosze o odpowiedzi w formie:

 

1. wybór (na podstawie jakich telefonow)

2. z jakimi innymi OS mobilnymi miałem do czynienia i w jakim telefonie...

3. dlaczego akurat ten...

4. co cenię...

5. czego nie lubię...

6. czego mi w nim brakuje...

7. jeżeli miałbym wybrać inny to byłby to...

 

Iphona wrzucam mimo ze wystepuje tylko w jednym telefonie, dlatego jesli jesli jest to Wasz wybor napiszcie na podstawie ktorego modelu go oceniacie.

 

Zdaje sobie sprawe ze wersje dotykowe roznia sie od niedotykowych pod wzgledem uzytkowania, prosze to uwzglednic i opisac.

 

Zapraszam do głosowania i wypowiedzi :)

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Symbian (6630, n70, 6120, n81, 95, e63)

2. WM (htc tytn ii i kilka innych), Android (g1), iphone (2,3)

3. Stare przyzwyczajenia, 'siedzenie' w temacie od dłuższego czasu

4. Sporą ilość dostępnego oprogramowania

5. Kiedyś telefony z symbianem nie powalały szybkością, dzisiaj jest inaczej

6. Żeby wprowadzić większe zmiany stylistyczne (np. czcionek) to trzeba się sporo pogrzebać, ale to takie czepianie

7. Inny system - Iphone, ze względu na szybkość działania i prostotę, Android (od wersji 1.5), WM jakoś nie ogarniam..., a telefon - najpierw Omnia HD, później 3gs, samsung i7500

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Symbian OS (na podstawie n73me, n82, n95, 6210 navigator, e50)

2. Iphone, WM (miedzy innymi omnia czy htc touch diamond), Android (htc g1, htc hero)

3. Prosty w codziennym uzytkowaniu, popularny, duza ilosc wszelakiego softu

4. ilosc dostepnego softu

5. nie widzialem jeszcze symbiana ktory smiga plynnie i bezproblemowo w 100% (nawet w nokii n97), podpisywanie aplikacji dla kogos niewtajemniczonego(czyli w tel bez hacka ;) ) moze wybic symbiana z glowy

6. plynnosci dzialania jaka oferuje android czy tez iphone os

7. Android! Android jest niesamowicie fajny ale brak softu na ten moment wyklucza w moim przypadku przejscie na niego. Iphone jest fajny co prawda ale to system ktorego nigdy nie zobacze w innym telefonie niz ten marki apple(a to mi slabo odpowiada), WM za to nadaje sie imho do uzytku tylko z rysikiem, zobaczymy co najnowsze maemo pokaze :D (nokia n900) no i wm7...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

android to linux przeciez. Ja mialem duzo OSow juz i musze powiedziec ze Android i iPhone OS wygrywaja. Nie wiem jedynei jak PalmOS, ale w porownaniu w pozostalymi to tak jak wyzej.

 

mess jak to malo softu na androida? a android market? :o

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Iphone OS

2. WM, Symbian (G500, 6600, 7710)

3 i 4. Szybkość działania, ilość aplikacji, intuicyjna obsługa

5. Niektóre programy żrą dużo pamięci przez co może czasem, ale to rzadko, przyciąć.

6. niekodowanych plików muzycznych O_o czy jak tam to inaczej nazwać...

7. Na ten moment nie wiem czy znów nie byłby to... Iphone OS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

android to linux przeciez. Ja mialem duzo OSow juz i musze powiedziec ze Android i iPhone OS wygrywaja. Nie wiem jedynei jak PalmOS, ale w porownaniu w pozostalymi to tak jak wyzej.

 

mess jak to malo softu na androida? a android market? :o

np chce sobie poogladac filmy, ktory progs umozliwi mi ich odtwarzanie? (divx, xvid, mp4, flv, h.264 i inne)

jak duzo jest programow do odtwarzania muzyki? chce cos co oferuje tyle co LCG Jukebox

jaka nawigacje polecisz na polskie drogi?

 

rzuc cos zebym mogl sobie poczytac. co do android to linux, to jednak w swiecie gsm linux jest opisywany jako linux (wystepuje glownie w motkach, np ZN5, ale tez i w nielicznych modelach philipsa czy haiera), a android jako android :) bardziej znany :). maemo tez bazuje na linuxie, a mysle ze maemo 5 bedzie okreslany jako cos innego :)

 

JROX, co dokladnie masz na mysli w pk6 ? nie moge sobie zrzucic muzy z kompa ot tak? rozumiem ze uzywasz pierwszego iphona?

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mess ja uzywam standardowego odtwarzacza ale z tego co widzialem to ludzie polecaja Meridian. Zarowno do audio jak i video. Ja sie nie bawie w takie rzeczy jak ogladanie filmow na komorce czy sluchanie muzyki. Od filmow mam laptopa a od muzyki mp3.

 

Jesli chodzi o nawigacje to Co Pilot

w sumie obecnie zbyt wielkiego wyboru w gps offline nie ma, ale to kwestia czasu.

 

Ogolnie jesli interesuje Cie soft itp obadaj sobie http://forum.android.com.pl/ Ja juz raczej nie zmienie telefonu z Androida na cos innego. Mam teraz Htc Hero i jedyne co widzi mi sie nastepne to Xperia X5 ale to jeszcze troche czasu.

 

Nie mniej jednak aplikacje w Androidzie to bajka. Kazdy je moze robic (sdk jest do sciagniecia na stronie google) dlatego ich liczba rosnie z minuty na minute. Dodatkowo jesli uzywales linuxa np. debiana to wiesz jaka wygode daja zlodla i programy w nich zawarte. wpisujesz tylko komende nazwe programu i juz sciagasz/instalujesz. W androidzie masz google market, ktory dziala podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku filmy na laptopie i muzyka na mp3 to slaby argumenty. laptopa nie mam, a jak podrozuje pociagiem to chce sie czasem cos obejrzec bez targania dodatkowych kg :) mp3 lezy i sie kurzy, n82 z LCG jukeboxem sprawdza sie nieporownywalnie lepiej(interfejs, slysze jak ktos dzwoni, czesto nie musze nawet wyciagac tel z kieszeni zeby rozmawiac, mimo ze kabel idzie przy samym ciele a mam na sobie kurtke zimowa). Zdaje tez sobie sprawe ze aplikacji na androida bedzie przybywac, jednak zanim przybedzie ich na tyle zebym mogl swoje potrzeby zaspokoic troszke czasu minie, a htc hero bardzo mi sie podoba, ale szukam urzadzenia bardziej kompletnego (kamerka), musi byc conajmniej takie samo jak to co mam n82. Dlatego na ten moment omnia hd najbardziej mi podchodzi, chociaz hero podoba mi sie na tyle ze gdyby bylo wiecej softu juz dzis to na pewno bym sie skusil :) zebym mial ekran w n82 jakies 3.5 to bym nawet nie myslal o zmianie :) no i ciekaw jestem co maemo 5 pokaze, bo zapowiada sie calkiem niezle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie wypowiadal na temat ogladania filmow na telefonie czy uzywania telefonu jako playera mp3, bo dla mnie to nieporozumienie, ale wiadomo, ze rozni ludzie rozne potrzeby. Swoja droga moze Cie zainteresowac jeszcze HTC HD2. Duzy wieswietlacz 4.3", procek 1ghz i windows mobile 6.5, ktory podobno chodzi swietnie na tym sprzecie albo Acer Liquid, ale to juz android.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za androidem, co do acera to wolalbym hero. Jezeli chodzi o hd2, to z windowsem problem jest taki ze mi sie go niewygodnie paluchami obsluguje, bez rysika jest ciezko nawet z nakladkami typu touchwiz czy touchflo. A filmy? to nie tylko filmy na ktore chodzisz do kina, to tez wszelakie animacje, krotkie filmiki tematyczne, prezentacje itp lubie sobie umilic czas ogladajac cos takiego w czasie podrozy, czasami chce tez cos takiego pokazac znajomym. Dedicated mp3 lezy i sie kurzy, n82 z LCG jukeboxem sprawdza sie nieporownywalnie lepiej, nawet jesli chodzi o JAKOSC dzwieku niczym nie ustepuje a osobiscie odnosze wrazenie ze jest LEPIEJ. Akurat w tej materii telefony komorkowe juz dawno zrownaly sie z dedykowanymi playerami(zarowno zreszta jesli chodzi o pliki muzyczne jak i video), a obsluga przy odpowiednich progsach jest duzo bardziej przyjemna. Idac takim tropem pewnie uwazasz telefoniczne aparaty za shit i nosisz przy sobie zawsze lustrzanke bo od tego ja masz ;) w dzisiejszych czasach telefony potrafia zastapic wiele urzadzen, i do tego calkiem niezle im to wychodzi (skromnie rzecz ujmujac), czego nie mozna powiedziec o sytuacji sprzed kilku lat, gdzie takie argumenty faktycznie mialy sens. Niektorzy powiedza ze ogladanie filmow na laptopie to nieporozumienie od tego jest kino, ewentualnie kino domowe :) Mimo wszystko chetnie przeczytam wypowiedz przynajmniej na temat mp3 :) bo zgadzam sie z tym ze rozni ludzie rozne potrzeby, ale pod wzgledem mp3 to chyba przespales troszeczke, albo hero nie wyrabia ;)

 

zeby nie bylo ze jestem tak zaslepiony telefonami, nie uwazam ze KAZDY telefon nadaje sie do tego wszystkiego, co pewnie jest powodem moich problemow ze znalezieniem odpowiedniego modelu (satysfakcjonujace opcje na rynku moge policzyc na palcach jednej reki i jeszcze pewnie zostana wolne sloty :P )

 

szkoda ze ludzie glosuja i sie nie wypowiadaja, znaczy to +- tyle ze glosuja na to co maja i nie za wiele poza tym widzieli :| albo sa leniwi :D

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mess ja Cie rozumiem. Zwlaszcza potrafie przyjac za fakt, ze skoro 90% spoleczenstwa uzywa telefonow do ogladania filmow, sluchania mp3 to cos w tym musi byc. Ja jednak jestem innego zdania. Znaczy oczywiscie zawsze warto miec przy sobie sluchawki i np. jadac w autobusie gdzies odpalic sobie telefon i posluchac mp3 jednak na dlluzsza mete mnie to nie zadowala bo nie mam 2ch bateri i jak telefon padnie to jestem w czarnej murzynskiej (_o_) :) Oczywiscie nie spotkalo mnie nigdy takie cos, jednak zawsze a przynajmniej w 99% przypadkow mam przy sobie odtwarzacz mp3. Wlasnie dlatego go kupilem zeby posiadac 16gb na muzyke. Na chwile obecna mam dotykowego Sonego NWZ-X1060 i jakosciowo oraz sprzetowo jest dla mnie swietny. Dotykowy wyswietlacz OLED, 16gb pamieci, dlugo na bateri smiga i na dodatek w ostatecznosci ma wifi. Do filmow w podrozy mam 13" laptop. Szczerze mowiac odkad mam telefon jeszcze nigdy nie przytrafilo mi sie ogladac na nim filmu czy serialu. Mozliwe, ze sie przydaje. Nie mniej jednak masz racje, ze czasami fajnie cos pokazac. A to jakis filmik z youtube czy tez co innego. Z tym sie zgodze.

Jesli chodzi natomiast o aparat. Hm.. nie nie nosze zawsze lustrzanki, ktore tez nawiasem mowiac mam :D Mam tez inny mniejszy aparat sony t10, bardzo poreczny, ale tez go nie nosze wszedzie. Zgodze sie jednak, ze jesli telefon ma w sobie aparat czy mp3 czy tez duzy wyswietlacz to fajnie z niego skozystac. Dlatego fakt, dobra optyka sie przydaje. Czasami przeiez trzeba czy tez warto zrobic zdjecie. Zwlaszcza jak jestes gdzies ze znajomymi itp. JEdnak jak juz zauwazyles nie ma rzeczy idealnych :) Tak samo ciezko sie na cos zdecydowac.

Szczerze mowiac mialem kiedys tego jukeboxa i faktycznie mial spore mozliwosci. Jednak dla mnie wystarczalne jest przewijanie, okladki (tez nie koniecznie) i playlista tak naprawde. Mixowal z tego nie bede ;) Dlatego to co jest w Hero jest dla mnie wystarczajace jednak i tak nie slucham z tego muzyni i nigdy nie sluchalem. Raz jedynie jak czekalem na laske to przez wifi sluchalem i ogladam filmiki z youtube ;)

Co do samego hero to mysle, ze wszystko zostanie jeszcze dopracowane, zwlaszcza z wypuszczaniem nowych softow. Na uwage zasluguje fakt, ze romy pod ten telefon twarza normalni ludzie i wrzucaj na xda. Np dostepny jest nieoficjalny Android 1.6 z udoskonaleniami i dziala podobno o niebo lepiej od tego normalnego softu od htc. Dodatkowo te romy isprawniaja wiele rzeczy. Aparat + jakies tam [ciach!]ly. Nie pamietam dokladnie co, musialbys poczytac.

 

Takze jesli chodzi o moje odczucia to imo Android jest przyszloscia. Jak to kiedys ktos porownal Windows Mobile 6.5 do jakiegos starszego 2003 to praktycznie zmiany ktore zostaly wprowadzone to tylko zabiegi kosmetyczne. W zasadzie wszystko jest takie jakie bylo :| Troche smiech i zart. Dzieki Bogu wkroczylo Google i zapronowalo bardzo szybko rozwijajaca sie alternatywe w postaci Androida. Dla mnie wielkim plusem jest synchronizacja z Google gdzie przy pomocy 'technologi' Cloud utrzymujesz kopie kontaktow na necie. Twoj RSS synchronizuje sie z google readerem, gmail z tel synchronizuje sie z gmailem google i tak samo kalendarz. Doadtkowo polaczenie z facebookiem, ktorego uzywa duzo moich znajomych (z pl mniej ale w uk duzo), twitterem oraz flickerem powala. Dla mnie obecny telefon nie ma w sobie slabych stron. Dodatkowo SDK ktore kazdy moze sciagnac czy to linux, mac (nie jestem pewny) czy tez windows i napisac sobie aplikacje i wrzucic w marketa jest super. Nie tak jak w przypadku Apple gdzie nie dosc ze placi sie kupe kasy za telefon ktory tak naprawde jest bardzo tani (placimy za marke) to jeszcze pisanie aplikacji nie jest proste i tak przyjemne jak w androidzie. Dlatego tez mysle, ze Android jest przyszloscia. Moze jednak faktycznie iPhone przesciga go jesli chodzi o hardware i ilosc aplikacji ale warto zobaczyc tez ile smieci i bubli jest w apple store. Pozatym jedna glowna zaleta o ktorej nikt nie wspomnial jest tutaj multitasking, ktorego w iphonie nie ma. Wlaczasz gps, ktos zadzwoni i juz po gpsie :D W prawdzie jest backgrounder jako program jednak nie wiem jak to dziala w praktyce.

O czym kiedys pisal Kucyk na uwage zasluguje Palm Pre. Dzis z ciekawosci bylem w O2 zobaczyc jak to wyglada i pobawic sie chwile. Szczerze mowiac odnioslem naprawde dobre wrazenie. Bardzo fajnie lezy w dloni. Klawisze ktore wygladaja na zdjeciach jak padaka wcael nie sa takie tandetne no i tyl telefonu jest taki jakby gumkowaty i na dodatek mozna kupic tylko klapke w razie czego. Jedyny mius ktory obadalem to to ze sof chodzi jakby wolno. Mozliwe ze jest jakis apdejt, jednak nie interesowalem sie tym za bardzo. jakby nie bylo pre ma tez silny procek, wiec pewnie moze byc lepiej.

Dobrze Cie tez rozumiem z telefonem bo sam ostatnio mialem Xperie ktora sprzedalem na rzecz Hero i nie zaluje ani chwili :) Swoja droga mialem kiedys jeszcze UIQ i Symbiana jednak te systemy nie przypadly mi do gustu. Wg mnie sa troche bardziej ograniczone niz WM a juz napewo bardziej niz Android. Nie da sie ukryc, ze pod wzgledem mozliwosci wygrywa iPhone tylko, ma jak dla mnie za duze minusy.

 

Troche przesadzilem, sorry :D

 

edit: http://android.com.pl/news/platforma/391-a...e-do-2012-.html

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi, oczywiscie, ze tak. Sam pewnie potwierdzisz, ze przy tysiacu czy paruset tysiadach programow, nie ma szans zeby nie pojawialy sie buble i smiecie nikomu nie potrzebne. Dlatego liczby liczbami, ale kazdy powinien sobie zdawac sprawe co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nikt nie wpomniał o WebOS od Palma, narazie nic nie mozemy o nim powiedzieć, nie ma pre jeszcze w PL ale oglądając prezentacje, ten system wygląda na lepszy od androida, tym bardziej WM/Symbian oraz :) IphoneOS, no i ten multitasking + karty :rolleyes:, pisanie aplikacji pod WebOSa dzięki JS/HTML/CSS to chyba łatwizna w porównaniu z innymi platformami, osobiście czekam na Pre i myślę że się nie zawiode ;)

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że praktycznie prowadzi Symbian, system już mało przyszłościowy, nawet Nokia zaczyna od niego odchodzić. Wielu zapewne głosuje na niego na zasadzie mam, nie miałem nigdy nic opartego o inny os to głosuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego, że widać tendencje wsród producentów w odchodzeniu w swoich topowych modelach od symbiana, chlubnym wyjatkiem jest chyba tylko SE satio i samsung i8910 HD

Co ciekawe tylko dwa te telefony są wg. mnie sensowne przy następnej mojej przesiadce (mają jakikolwiek "otwarty" system operacyjny, dotykowy ekran min. 640x360 16 mln. barw minimum 3,3", GPS, WI-FI, min. 8 MPix aparat) ... no chyba że jest jeszcze coś o czym nie wiem.

 

ps. swoją drogą ciekawy argument: "bo producenci niby od niego odchodzą w topowych modelach poza najlepszymi telefonami"

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. iPhone OS na podstawie iPhone3G, iPhone 3GS

2. Windows Mobile - Eten X500, Samsung Omnia; Symbian - Nokia N80 i starsze; Blackberry OS - BB Pearl, BB Bold

3. wygodny, intuicyjny, po roku czasu uzywania dalej jest fun, co nie udalo sie poprzednikom. Windows M wykonczyl mnie swoja glupota i interfejsem rodem z windows 3.11, BB nie dawalo mi tylu mozliwosci, Symbian - za prosty i banalny - w sam raz do telefonu ojca rydzyka

4. jw

5. wlasciwie tylko tego, ze do pelni szczescia trzeba zrobic JB

6. oficjalnie wielowatkosci (do zrobienia po JB - patrz wyzej)

7. PalmPre, Android

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nikt nie wpomniał o WebOS od Palma, narazie nic nie mozemy o nim powiedzieć, nie ma pre jeszcze w PL ale oglądając prezentacje, ten system wygląda na lepszy od androida, tym bardziej WM/Symbian oraz :) IphoneOS, no i ten multitasking + karty :rolleyes:, pisanie aplikacji pod WebOSa dzięki JS/HTML/CSS to chyba łatwizna w porównaniu z innymi platformami, osobiście czekam na Pre i myślę że się nie zawiode ;)

Jak to nikt nie wspomnial jak ja wspomnialem juz?

Bawilem sie chwile tym telefonem i troche imo za maly wyswietlacz. Oczywiscie gusta i gusciki, ale wyglada troche jak jajko. Nie wiemczy dopracowali system juz czy tez ta wersja ktora jest w telefonie to ostateczna wersja, ale system chodi troche za wolno. Przycina sie itp. Mozliwe, ze z czasem bedzie 10x lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest opcja "inny" :)

 

Ciekawe, że praktycznie prowadzi Symbian, system już mało przyszłościowy, nawet Nokia zaczyna od niego odchodzić. Wielu zapewne głosuje na niego na zasadzie mam, nie miałem nigdy nic opartego o inny os to głosuje...

dlatego prosilem o odpowiedzi na pytania :) ludziom sie nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nikt nie wspomnial jak ja wspomnialem juz?

Bawilem sie chwile tym telefonem i troche imo za maly wyswietlacz. Oczywiscie gusta i gusciki, ale wyglada troche jak jajko. Nie wiemczy dopracowali system juz czy tez ta wersja ktora jest w telefonie to ostateczna wersja, ale system chodi troche za wolno. Przycina sie itp. Mozliwe, ze z czasem bedzie 10x lepiej.

To była wersja GSM czy EvDO? Youtube pokazuje znakomitą dynamike tego telefonu, jak z dotykiem? czuły tak jak w iphone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się wypowiedzieć na temat maemo, bo posiadam tablet n810.

Moim zdaniem super system, niestety niedoceniony. Bardzo stabilny (w końcu to linux), szybki, z wielkimi możliwościami, ale przez brak wsparcia nokii produktów opartych o ten system, oprogramowania nie ma za dużo, większość tego co można ściągnąć to przeportowane przez użytkowników aplikacje. Sama nokia wypuściła może kilka programików pod maemo.

Jeżeli sytuacja z n900 będzie taka sama, to system ten raczej nie zdobędzie dobrej pozycji na rynku, i nadal będzie OS'em dla grupy zapaleńców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n900 to bedzie produkt niestety lub stety high-end, jezeli nie zaczna tego upychac w mainstream to moze byc tak jak mowisz, a wielka szkoda by to byla jesli jest tak fajny jak mowisz, a 5 zapowiada sie ... dosc miazdzaco :)

 

jesli ktos jeszcze nie widzial

introducing maemo5

maemo browser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była wersja GSM czy EvDO? Youtube pokazuje znakomitą dynamike tego telefonu, jak z dotykiem? czuły tak jak w iphone?

Nie wiem jaka to byl wersja. Poprostu wszedlem do salonu o2 i zaczalem sobie smigac po zakladkach :) Jedyne co moge powiedziec ze soft chodzi wolno. Jak na jego procek to za wolno. Mozliwe, ze to byla wersja z jakims starym softem cyz cos w tym stylu jednak dla mnie to troche kiszka. Wyswietlacz w sumie tez nie za duzy. Fakt faktem, ze smsy itp sie pisze na klawiaturze qwerty jednak wolalbym wiekszy troche. Dobrze lezy w dloni. Ta pokrywke z tylu ma taka fajna gumowa i na dodatek mozna kupic zapasowa :) Nie wiem niestety jak gra glosnik bo na telefonie nie bylo zadnej mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Android. Na podstawie HTC Hero.

2. Symbian - E51, 6110 Navigator, E66, E90, Windows Mobile - HTC Diamond, Omnia (fe!), iPhone OS w iPodzie Touch ( liczy się? :lol: )

3. Coś świeżego, nowego. Nie zardzewiały jak Windows Mobile i nie tak beznadziejnie prosty jak Symbian.

4. Dużo aplikacja dostępnych od reki w Android Market, szybkość działania i i możliwość ustawień.

5. Tego że płatne aplikacje ( pech chce że praktycznie wszystkie są przydatne ) są niedostępne dla polaków.

6. W pełni działającego bluetootha do wymiany plików. Telefon mam zrootowany, ale co z tego jak nie mogę znaleźć softu : )

7. Możliwe że iPhone OS. Był to drugi system który brałem pod uwagę. Niestety cena iPhone 3GS była ponad moim progiem "zdroworozsądkowym"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...