Skocz do zawartości
MarkPL

Mozna przelaczyc mod. Lucent Neo+ na Full Du.plex?

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak okazalo sie ze calym moim problemem byl zly kabelek (mimo, ze miernik sciemnial ze jest dobry :P). Kupilem nowy kabelek i polaczyl sie bez problemu. Dzieki za pomoc Witchhunter :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważnie czytam informacje zamieszczone na forum i jest jeszcze kilka rzeczy które

nie zostały tu poruszone a biorąc pod uwagę że niedługo mają mi zakładać NEO+ i mam kilka pytań :

1. Jakim kablem podpiąć LUCENTA pod SWITCHA (skrosowany czy prosty A CZY B)

2. Jaka dystrybucja LINUX'a obsługuje NEO+

3. Czy serwer pod LINUX'em będzie przełanczał automatycznie kiedy TePsy zniemią IP

4. Jak skonfigurować LINUX'a (jakiś opis krok po kroku może ma bo nigdy nie używałem tego systemu)

Z góry dziękuje za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) mi tam styknal ten kabel ktory oni dali (cross)

2) powinny wszystkie (ale nie znam sie na tym, czekaj na Pit'a lub ParaniK'a)

3) tak (choc jezeli komp bedzie wlaczony 24/dobe 7/tydzien to nie powinno sie zmieniac :P)

4) nie wiem

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3) tak (choc jezeli komp bedzie wlaczony 24/dobe 7/tydzien to nie powinno sie zmieniac :P)

Po rekonfiguracji w tepsie ( 640/160 kbit/s) u większości osób zmienia się co ~24h :(. Nawet jak komp jest cały czas włączony i połączenie jest aktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam wszystkich ! czy aby przełączyc modem w full dupelx konieczny jest ten kabelek ? czy mozna może to samo wykonac mając tylko połączenie z modemem przez karte sieciową . a jesli nie to czy przedłużka myszki com- com wystarczy (czy ma prawidłowe połączenie wewnętrzne )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3) tak (choc jezeli komp bedzie wlaczony 24/dobe 7/tydzien to nie powinno sie zmieniac :P)

Po rekonfiguracji w tepsie ( 640/160 kbit/s) u większości osób zmienia się co ~24h :(. Nawet jak komp jest cały czas włączony i połączenie jest aktywne.
sora, ale nie wiedzialem :( skoro tak, to musze sie zalogowac na no-ip :P cholera :( bede musial miec ten programik nonstop odpalony :(

 

btw: ja nie mam 640/160 (jeszcze :(), szkoda :( nie wiesz moze kiedy 3miasto bedzie tak miec :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw: ja nie mam 640/160 (jeszcze :(), szkoda :( nie wiesz moze kiedy 3miasto bedzie tak miec :?:

Zadzwoń na swoją centeralę - MOŻE trafisz na uprzejmego technika :P

a jak sprawdzic czy jestem na 640/160 ?

1. Ściągasz jakiś duży plik i mierzysz prędkość DUmeter'em - teoretycznie powinna wynosić 71 kB/s, ale w praktyce będzie ~64kB/s

lub

2. Logujesz się do modemu (o ile masz Lucka :P) i wpisujesz bodaj 'adsl', powinien ci pokazać, na jakiej prędkości się zalogował na DLAM. Nie sprawdzałem, podobno działa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pit strikes back ;]

a jak sprawdzic czy jestem na 640/160 ?

- jesli lucent@router

telnet adres_ip_routera

adsl

status

AS0_Dn_Bytes_Actual : czytaj_tu

LS0_Up_Bytes_Actual : i_tu

 

Po rekonfiguracji w tepsie (640/160 kbit/s) u większości osób zmienia się co ~24h . Nawet jak komp jest cały czas włączony i połączenie jest aktywne.

u mnie jest po staremu, to kiedy cie rozlaczy, zalezy tylko od stabilnosci polki i od tego czy dodaja nowych userow do twojej polki....

 

[...] Jaka dystrybucja LINUX'a obsługuje NEO+

wszystkie ktore posiadaja pppd i pppoe

 

[...] Jak skonfigurować LINUX'a (jakiś opis krok po kroku może ma bo nigdy nie używałem tego systemu)

http://www.google.com

http://forum.purepc.pl/viewforum.php?f=17

http://zlobek.tcz.wroclaw.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie sa dostepne (oprocz 23 - telnet), tylko musisz zrobic PAT, zebys mogl z nich korzystac

Prosze jak możesz to napisz coś więcej na ten temat . czytalem nieco o tym ale trzeba tam podac IP (przy konfiguracji PAT ) jakiegos IP z zewnątrz który kożysta z usług z kompa z sieci (o ile dobrze zrozumiałem) ale cy jest to konieczne aby podawac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kolei :)

YoSHi: nie wiel czy lepiej bridge'a.... gostek sie bedzie musial nameczyc, zeby sie do Ciebie wlamac, jezeli bedziesz mial router. oplaca sie go przerobic bo wtedy masz stale lacze, a nie modem (serio mowie ;)). odpalasz kompa i masz neta, a tak, to odpalasz kompa, musisz sie polaczyc (a jak masz w98 to masakra, bo wanadoo nie dziala na czesci kompow :().

 

swiety: o czym chcesz wiedziec :?: o PATcie :?: PAT jest to translacja portow :P chodzi tutaj o to, ze port ktory jest wolny na routerze, mozesz podpiac do jakiegos kompa. skladnia jest taka

addpatin pppoa(e) port/protokol IP_kompa_w_lanie

a wiec po kolei :) wchodzisz do lucenta -> wpisujesz haslo -> wpisujesz PAT. jestes w menu pata :D. wpisujesz ADDPATIN teraz zalezy jak sie laczysz (przez pppoe czy pppoa), od tego zalezy ostatnia literka :). potem jest port ktory chcesz przekierowac (jeden z wolnych:!: ) po slashu jest z jakiego protokolu ma korzystac (TPC czy UDP), a na koncu dajesz ip kompa w lokalnej sieci.

u mnie to wyglada tak

ADDPATIN _spacja_ pppoa _spacja_ 80/tcp _spacja_ 192.168.0.4 [ENTER]

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noose ale jak przydziele IP kompa z sieci który jest przydzielany automatycznie to po ponownym uruchomieniu bede musiał znowu wchodzic na router i znowu mnieniac IP tego kompa . ale chodzizło mi o to czy Konfiguracja pat jest wymagana aby np postawic FTP i czy np. grająz w sieciówke zdziwie się gdyż jakis port w routerze może być zablokowany który akurat bedzie mi potrzebny ? czy po zmianie z modemu na router ten ma jakies niedostępne porty które ręcznie trzeba odblokowac ?

aha czy w tym routerze tez mozna zmienic wartosc MTU ?

 

PPPoA i PPPoE czy one automatycznie sie przełanczają czy trzeba zdefiniowac w routerze jeden z nich ? bo podobno PPPoA jest szybszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem mi zapamietal ktory komp ma jakie IP (chyba na podstawie MAC, ale nie jestem pewnie, nie chce sie klocic). bez problemow, przez caly czas kompy w mojej lokalnej maja takie samie IP :D

PAT jest wymagany do postawienia JAKIEGOKOLWIEK serwera na komputerze w lokalnej.....

Porty - wszystkie poza 23 masz dostepne :) (23 - telnet, modem z niego korzysta, reszta wolna :))

MTU - nie da sie zmienic (chyba, ze oczyms nie wiem :P)

PPPoA i PPPoE, same sie nie przydzielaja. Musisz sam ustawic (wiecej info na www.neostrada.info). Ja korzystam z PPPoA, bo pewnego dnia jak mi sie modem nie chcial polaczyc przez PPPoE (nadal nie chce :P), to ustawilem to :) Ale nie zauwazylem jakiejs znaczacej roznicy (ok 3kB/s przy sciaganiu i 1kB/s przy wysylce).

 

btw: jezeli sie gdzies pomylilem, to znajac zycie wpadnie PIT i poprawi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłam tak :

PPPoA setting:

PPPoA setting:

Function VPI/VCI CLASS RIP UserID/Authentication

PPPoA 0/35

LLC=Disabled Echo is disabled

 

PPPoA IP : 80.50.35.122

IdleTime 0/120 Type:numbered

 

PAT enabled interface:

Interface IP address

PPPoA 80.50.36.120

 

 

PAT incoming table:

No. i/f name|WanIP Port/Protocal Server IP

1 pppoe 23/tcp 192.168.0.1

2 pppoa 23/tcp 192.168.0.1

3 pppoa 60/tcp 192.168.0.3

 

mam pppoa choc 1 z pppoe nie wiem dlaczego tu jest :) czy po przypisaniu tego portu ten komputer ma wyłącznosc na ten port ? czy inny komp tez bedzie mógł kożystac z tego portu jak by potrzebował ?

 

jak to jest z routerami ? czy idzie sie włamac prze router na kompa?

 

czy ta konfiguracja z 80 portem wystarczy aby uruchomic FTP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noose

 

3 kB/s wiecej czy mniej :)?

wiecej......

 

swiety:

port 80 jest dla WWW. na FTP standardowo jest 21 :P tym jednym pppoe sie nie przejmuj (grunt ze dziala :P). przekierowanie portow jest TYLKO po to, zebys mogl postawic serwer :) jezeli jakis komp bedzie sie chcial polaczyc np z ftp.task.gda.pl to bez problemu :) po prostu inny komp w Twojej sieci nie bedzie mogl miec serwera na danym porcie (ale co to za problem skoro jest 65k portow :?: :D).

przez router na pewno sie da wlamac, ale juz nie tak latwo jak przez bridge ;) nigdy nie masz 100% pewnosci ze jestes bezpieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a jak skasowac ten wpis

pppoa 80/tcp 192.168.0.3

 

wpisywalem delpatip ... ale co dalej napisac bo pisząc

delpatip pppoa 80/tcp 192.168.0.3

nie kasuje :( wiec jak?

 

ps. dzięki za podpowiedzi dzisiejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak czytam to forum i mam jedno dla mnie wazne pytanie :)

mianowicie gram w MOHA i wiadomo potrzebuje najlepszego pinga :) tak wiec jezeli ustawie sobie modem na FULL duplex to

 

moj ping powinien spasc ??? jak tak to o ile ?? teraz jak gram na najlepszym polskim serwie i jestem sam w lanie mam 44-55ping

 

i czy jak ktos z mojego lanu bedzie akurat sciagal np 20download i 7 upload to chyba bankowo mnie zalaguje myle sie??? i full duplex nawet nie pomoze ????

 

teraz z innej beczki do posiadaczy routera dl604 v softu 1.80 jak sie blokuje porty dla jakiegos ip z lanu ???:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja tez witam :)

 

tak czytam to forum i mam jedno dla mnie wazne pytanie :)

mianowicie gram w MOHA i wiadomo potrzebuje najlepszego pinga :) tak wiec jezeli ustawie sobie modem na FULL <font color="#FF0000">[ciach!]</font> to moj ping powinien spasc ??? jak tak to o ile ?? teraz jak gram na najlepszym polskim serwie i jestem sam w lanie mam 44-55ping

full du.plex nie pomoze Ci w pingu, bo neo+ jest half du.plexowe :( full odpalamy, zeby nie przerywalo nam jak modem bedzie przesylac dane do lanu. odbiera half du.plexowo (z netu), a do lanu leci na full :)

 

i czy jak ktos z mojego lanu bedzie akurat sciagal np 20download i 7 upload to chyba bankowo mnie zalaguje myle sie??? i full <font color="#FF0000">[ciach!]</font> nawet nie pomoze ????

jak ktos wymysli sposob, ze przy sciaganiu 20plikow i wrzucaniu 7 na neo+ nie bylo lagow to go chyba ozloce ;)

pozdrawiam

i wzajemnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to napewno zadziała, ale możesz zrobić tak:

 

advenced >> Outbound IP Filter >> Allow all computers to pass except those listed below

 

|x| enabledSource IP : Port      [ip.kompa.w.lanie] [          puste        ]Destination IP : Port [     puste        ] [port_do_zablokowania ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...