Skocz do zawartości
MarkPL

Mozna przelaczyc mod. Lucent Neo+ na Full Du.plex?

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam pojecia :( ja na standardzie mialem 1.66 a qmpel mial 1.6x i nie mial obslugi routera.... wrzucilem mu 1.66 a technik ktory pozniej u niego byl nic nie mowil..... wiec moze nic nie bedzie, bo watpie ze spisuja jaki soft Ci dali.

 

btw: ja mialem modem w oryginalnym opakowaniu i wiem, ze nikt wiecej do niego nie zagladal.... wiec odemnie nie mogli spisac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu zmieniam temat ale wybaczcie:)

Wczoraj bo buzliwej dyskusji z BO dzisiaj monter przyszedl przed czasem czyli o 7.25 ale troche przesadzil bo mial byc o 8.00 no ale godzine czasu czekal az na centrali przepna mnie :)

Co do ustawien modemu LUcent to sam monter podal mi strone gdzie to jest opisane i odpowiadal na kazde pytanie dotyczace jak to przerobic - brakowala tylko aby usiadl i sam przerobil :)

 

Teraz musze isc do sklepu kupic kabel do portu COM i do dziela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Co do ustawien modemu LUcent to sam monter podal mi strone gdzie to jest opisane...

Jak nic nie stoi na przeszkodzie, to rzuć linkiem, może się przydać.

Oczywiscie ze nic nie szkodzi na przeszkodzie - juz kolega podal link wyzej do tej strony - est ona takze popularna dla TPSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawilem swego Lucenta na Full D.U.P.L.E.X i zauwazylem ze w Kazzie skacza mi mocno transfery ( tzn od 20kB/s do 55Kb/s) - czy to cos zlego czy moze normalne ? wczesnije tego nie mialem jak byl na half

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie mialem transfery ?? u mnie kazza szla normalnie.... teraz uzywam eDonkey :) ale na wszystkich p2p transfery mi nie skacza za bardzo....

na kazie mialem okolo 60kB/s

Moze to chwilowe bo chyba przestawienie modemu na full nie pogarsza transferow - czyzbym sie mylil ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestawienie na full powinno polepszyc transfer :!: nie wiem co to moze byc.... jak masz siec zrobiona ??

router (lucent) -> hub/switch -> kompy

czy

lucent -> serwer -> hub/switch -> kompy

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gniazdo telef--- spliter---Lucent---router Dlink 804V---- 2komputery

 

Moze to chwilowe - akurat osoby od ktorych sciagam moze maja obciazone lacza - zobaczymy dalej jak bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeeeeee po co osobny router ?? przeciez mozna lucenta przezucic na router i sie doskonale sprawuje! sprobuj go przestawic i odpiac ten drugi router..... jezeli bedzie chodzic tak dalej to czekaj.... ktos sie odezwie i pomoze, a moze ja na cos wpadne :P

jak bedzie dzialac lepiej to wpisz www.allegro.pl i sprzedaj router :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu troszke zmienie temat - no ale coz zyje sie raz :)

 

Byla juz mowa o zmianie na full d.u.p.l.e.x w modemie a teraz jak ta sprawa ma sie w kartach sieciowych w komputerach ?

 

Osobiscie mam tak zrobiona siec :

 

modem lucent ( full d.u.p.l.e.x) ---- routerDlink804V------ 2komputery

 

W tych dwoch komputerach ma karty sieciowe Intel 10/100Mb/s (zintegrowane z plyta glowna) , router Dlink ma wbudowany switch 100Mb/s - wiec teraz czy w opcjach kart sieciowcyh ustawic

a) full d.u.p.l.e.x 100Mb/s

B) full d.u.p.l.e.x 10Mb/s

c) half d.u.p.l.e.x 100Mb/s

d) half d.u.p.l.e.x 10Mb/s

e) automatic

 

Wacham sie nad opcja automatic i full d.u.p.l.e.x 100Mb/s - ktora z nich wybrac najnlepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten router jest fulldu.plex 100mb/s ?? jezeli tak to mozesz ustawic wszystko na full 100 ale chyba najbezpieczniej jest dac auto, bo karty same wykrywaja wszystko (czasem blednie :(). jezeli masz cala siec (oprocz neo+) na full 100 to tak ustaw, jak nie wiesz daj auto....

 

btw: nie odpowiedziales.... po co Ci router ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw: nie odpowiedziales.... po co Ci router ?

Bo mam go od 6 miesiecy gdyz mialem SDI i on mi je rozdzielal - teraz od dwoch dni mam neostrade i tak sie przyzwyczailem do mego Dlinka ze go uzywam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha..... a mozesz go przestawic na funkcje switcha?? sorx, za pytanko, ale nie bawilem sie nim :( jezeli mozesz, to go ustaw tak a neo+ na router.... moze wtedy bedziesz mial "normalne" transfery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bede mial modem jako router to sie nie skapna ze sobie rozdzielam na pare kompow?

bylo 100000 razy ;]

 

eeeeeeeeeeeee po co osobny router ?? przeciez mozna lucenta przezucic na router i sie doskonale sprawuje! sprobuj go przestawic i odpiac ten drugi router..... jezeli bedzie chodzic tak dalej to czekaj.... ktos sie odezwie i pomoze, a moze ja na cos wpadne

jak bedzie dzialac lepiej to wpisz www.allegro.pl i sprzedaj router

szczerze mowiac to ten router lucenta nie jest zbyt dobry....napewno lepszy niz bridge, ale :

- po kazdej zmianie cfg trzeba go resetowac zeby sie sflashowal

- nie mozna otwierac zakresu portow

- nie laczy sie sam po utracie polaczenia

 

...no chyba ze o czyms nie wiem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:twisted: w sumie to masz racje :twisted:

ale do domowego uzytku sie nadaje :) po za tym, jak sie raz go dobrze ustawi to potem chodzi dluuuuuuuugo :) a powne polaczenie, to restarcik,..... jedyny mankament :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pit moze napisz mi jeszcze zebym szukal i podaj mi adres - myslisz ze nie szukalem - a poza tym to jest odpowiedz na jedno zdanie, wiec nie badz taki kozak bo na to forum zagladam pierwszy raz i chcialem sie tylko odnosnie tego dowiedziec. Myslalem ze ktos mi pomoze ale jednak widze ze najbardzie rozwijane sa watki takie jak ten Asi K. w ktorej wszyscy musza dac upust swojemu pseudo-doswiadczeniu z laskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pit moze napisz mi jeszcze zebym szukal i podaj mi adres - myslisz ze nie szukalem - a poza tym to jest odpowiedz na jedno zdanie, wiec nie badz taki kozak bo na to forum zagladam pierwszy raz i chcialem sie tylko odnosnie tego dowiedziec. Myslalem ze ktos mi pomoze ale jednak widze ze najbardzie rozwijane sa watki takie jak ten Asi K. w ktorej wszyscy musza dac upust swojemu pseudo-doswiadczeniu z laskami.

skoro jestes na tyle rozgarniety zeby odnalezc topic Asi K. i drwic z niego i z naszych zartow (btw. gratuluje poczucia humoru w takim razie), to dziwi mnie czemu nie znalazles tego

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=27661

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=10064

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=7984

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=6355

 

ponadto

www.neostrada.info

klubin.hrleon.com

linuxfan.pl/sieci/sieci.2002/09.2002/2654.php3

 

a takze

alt.pl.neostrada

 

z twoich postow wynika ze nie jestes na bordzie od wczoraj...a jednak nie chce sie samemu szukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do tematu Lucenta i logowania sie na niego...

Otoz wlasnie mam zamiar "przerobic" moj modemik na router, tylko za cholere nie moge sie z nim polaczyc hyperterminalem. Probowalem com1, com2, sprawdzalem kabelek, bawilem sie ustawieniami portu, bo na standardowych (9600, brak sterowania przeplywem) - tez nic. Moze trzeba jeszcze jakies ustawienia zmienic? Pomozcie, bo nigdzie nie moge znalezc dokladniej jak sie polaczyc - wszystko co potem juz znam na pamiec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... u siebie mam skonfigurowane w sposob nastepujacy (oczywiscie przynajmniej polowa nie wplywa w zaden sposob na to, czy sie polaczymy czy nie):

 

HyperTerminal<nazwa> Properties:

:arrow: zakladka "Connect To" -> wszystko nieaktywne, port wybrany na COM1/COM2, Detect Carrier Loss odznaczone.

 

:arrow: :arrow: konfiguracja portu:

Bits per second: 9600

Data bits: 8

Parity: None

Stop bits: 1

Flow Control: None

powyzsze to ustwienia defaultowe i u mnie dzialaja

 

:arrow: zakladka "Settings":

Function, (..): Terminal Keys

Backspace (..): CTRL+H

Emulation: VT100

Telnet Terminal ID: VT100

Backscroll(..): 500

reszta odznaczona

 

:arrow: :arrow: Terminal Settings -> Cursor na underline, reszta odznaczona

:arrow: :arrow: Input Translation -> Shift-JIS

:arrow: :arrow: ASCII Setup -> wszystko odznaczone/wpisane 0, Wrap lines zaznaczone

 

Ja postepowalem w nastepujacy sposob. Komputer wylaczony, podlaczam kabel do modemu i do COMa. Wylaczam wlaczam modem. Wlaczam komputer.

 

Mozna sie podlaczyc terminalem z modemem zarowno podczas aktywnego polaczenia z netem, jego brakiem, wszystkimi zbednymi kablami odlaczonymi.

Po odpaleniu okiekna terminala i wcisnieciu na Call w okenku nie pojawia sie nic, ale po wprowadzeniu '?' wyskakuje monit o haslo (wpisuje Xavi7000). Nie trzeba czekac, polaczenie nawiazuje sie od razu.

 

Korzystam z HyperTerminala wbudowane w Windows2003 Server Enterprise, jakkolwiek by to bez znaczenia nie bylo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pit przeczytalem to wszystko co mi podales ale tam nie ma odpowiedzi na moje pytanie (a apropo szukania - to ciezko wyszukac temat ktory byl pol roku temu...). Mi chodzilo o to czy lepiej bedzie zrobic 1) Modem NEO(router)----switch----kompy 2) Modem NEO(bridge)----router ze switchem----kompy. Czym w praktyce roznia sie te dwa rozwiazania i czy ktores z nich jest bezpieczniejsze (mniej wykrywalne dla TP SA :)) od drugiego? Myslalem o routerach http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5862 lub http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=4959 - ktory wybrac? Moze jeszcze co innego? Ewentualnie http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=4851 ktory na allegro stoi po ok 500zl zeby w przyszlosci moc dolaczyc paru lepkow na wireless. Z gory dzieki za odp.

PS Sorry za OT ale temat modu i tak juz nie jest rozwijany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybral opcje 2

bridge - router+switch - kompy

 

oczywiscie cellpipe@router > cellpipe@brigde, aczkolwiek nie mozna o nim powiedziec ze jest dobrym routerem...

- wymaga ciaglych restartow po jakiejkolwiek zmianie cfg

- nie laczy sie po utracie polaczenia

- nie mozna otwierac zakresu portow (no chyba ze recznie wklepiesz wszystkie porty np. 2000-2500....powodzenia) ;]

jesli bierzesz pod uwage kupienie osobnego routera , zrob to ;]

ten d-link 604 wydaje sie w miare niezly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...