Skocz do zawartości
Grinch

Główne Podzespoły Do 750zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wymyśliłem takie oto dwa zestawy. Już się zupełnie nie orientuję co lepsze i co jest na topie w cena/jakość dlatego liczę na Waszą pomoc.

 

 

- MOBO - Asus M4A785TD-V EVO 785G s.AM3 - 319zł

- RAM - Geil 2GB DDR2 800 Pristine 5 5-5-15 - 135zł

- PROCESOR - AMD Athlon II x2 240 s.AM3 BOX - 200zł

- chłodzenie AURAS Wave LPT-709 dla 754/939/940/AM2/AM3 i 775 70zł

 

 

Suma: 724zł

 

 

Intel Celeron Dual-Core E3300 2.5 GHz s. 775 Box - 190zł

Gigabyte GA-EP41-UD3L G41 s.775 220zł albo inna nie wiem jaka ;P

- RAM - Geil 2GB DDR2 800 Pristine 5 5-5-15 - 135zł

Sapphire HD4650 1GB 128 PCI-E DDR2 185zł

 

 

Suma: 730zł

 

 

 

 

 

 

Co lepsze? Który zestaw wybrać?

Wydaje się, że płyta pod AMD jest nowsza z możliwością rozbudowy: DDR3 + przy większej kasie inna karta graficzna jeśli ta była by za słaba.

 

Do intela nie widzę płyty do 200zł z DDR3 itp... może źle szukam i na pewno się nie znam :D

Generalnie zestaw raczej do pracy i internetu. Do grania mam raczej xboxa i to mi wystarcza, czasem pewnie włączył bym jakiś tytuł na PC.

Oczywiście musi być dobra obsługa filmów HD ale wydaje mi się, że żaden zestaw nie miał by problemów.

 

 

Wszystko ma być zasilane zasilaczem ATX CHIEFTEC HPC-360-202-DF - 360W http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...82&katid=14 Czy on da radę?

+3,3V 28A

+5V 35A

+ 12V1 17A

+12V2 15A

-5V 0,3A

-12V 0,8A

 

 

 

Proszę o radę ;)

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no o AsRocku nie myślałem.

Doczytałam teraz odnośnie MSI 785GM-E65 - tylko nie da się jej kupić w Polsce.

Podobno da radę odblokować dodatkowe dwa rdzenie w procesorach AMD Phenom II.

Czy to tylko na tej MSIczy też może AsRock też na to pozwala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to kwestia szczęścia z odblokowaniem rdzenia/rdzeni? Czy w X2 to pewne a X3 to kwestia szczęścia?

 

jak sprawa wygląda z zasilaczem da radę? Wydaje mi się, że te nowe komponenty pobierają podobną ilość energii jak te stare (moja sygnatura)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzje ASRocka są, wystarczy poszukać dobrze. Imho jest lepszy od Asusa, jak dobrze pamiętam to ten model miał problem z wyższym HTT, nie powiem Ci teraz czy zostało to poprawione czy nie, bo po prostu nie pamiętam.

 

W każdym bądź razie ASRock wydaje się być (o dziwo) lepszy. Asus ostatnio trochę olewa tańsze płyty, wypuszcza niedopracowane, biosy aktualizuje rzadko itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...