Skocz do zawartości
PCfan

Problem Z Podkręcaniem Starego Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam stary komputer o następujących parametrach:

Prcoesor Duron 700mhz(małpa)750mhz 1,625V

Płyta MSI K7T PRO

2x 256 mb sdram Pc100 ECC

Obecnie S3Virge jak k.graficzna

Chciałem nieco podkręcić procesor niestety max jakie udało mi się uzyskać to 750mhz przy FSB równym 107mhz. Ustawienie jakiekolwiek innej wartości FSB powyzej 107mhz powoduje powrót do ustawień początkowych. Dzielnik PCI "przeskakuje" samodzielnie przy FSB 125( wtedy pci jest ustawiane na 31mhz, 130 mhz fsb ustawia prędkość PCI na poziomie 33mhz) jednak nawet przy tej awrtości komputer nie startuje.

Czy ktoś wie co można z tym zrobić? Z tego co wiem ejst to dosyć dobrze podkręcalny procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam stary komputer o następujących parametrach:

Prcoesor Duron 700mhz(małpa)750mhz 1,625V

Płyta MSI K7T PRO

2x 256 mb sdram Pc100 ECC

Obecnie S3Virge jak k.graficzna

Chciałem nieco podkręcić procesor niestety max jakie udało mi się uzyskać to 750mhz przy FSB równym 107mhz. Ustawienie jakiekolwiek innej wartości FSB powyzej 107mhz powoduje powrót do ustawień początkowych. Dzielnik PCI "przeskakuje" samodzielnie przy FSB 125( wtedy pci jest ustawiane na 31mhz, 130 mhz fsb ustawia prędkość PCI na poziomie 33mhz) jednak nawet przy tej awrtości komputer nie startuje.

Czy ktoś wie co można z tym zrobić? Z tego co wiem ejst to dosyć dobrze podkręcalny procesor.

Plyta o ile sie dobrze doszukalem jest na kt133, a nie kt133A(mala roznica w nazwie duza w mozliwosciach) wiec o fsb 133 mozesz zapomniec(wyciagnie pewnie kolo 110-115 przy dosc wysokim pci). Proc to duron spitfire w obudowie ceramicznej, olej oc poprzez fsb, a pobaw sie mostkami na procku, o ile plyta pozwala na zmiane mnoznika z poziomu bios to wystarczy zamalowac chocby olowkiem mostki l1 i juz masz odblokowany mnoznik. Z proca wyciagniesz pewnie +- 1Ghz.

EDIT : Tu wczesniej dalem link schematu dla athlona xp

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Niestety płyta nie pozwala na zmianę mnożnika.

Co do tego linka - u mnie na procesorze nie ma mostków l10 ani l11.

Dla konkretnego mnoznika licza sie mostki l3 i l4 i l6 jedne polaczenia na nich trzeba polaczyc inne przeciac w zaleznosci jak ci to pokaze - tu juz dobry link tu polaczenia dla mnoznika 9.5. Ja laczylem tylko l1 bo mialem regulacje mnoznika w biosie(abit kt7 raid tez na kt133), a jak wlozylem tam athlona xp to odblokowalem mu mnoznik laczac l1 a z racji tego ze plyta max dawala mnoznik 12.5 to lutowalem rewers socketu aby uzyskac 16x(laczenie mostkow w athlonie xp nie jest juz tak latwe lekkie i przyjemne jak w ceramicznym durniu czy starym athlonie)

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...