Skocz do zawartości
Zeekee

Upgrade Części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu myśle o małym upgradzie mojego obecnego PC-ta. Jako że po jego kupnie ( jakieś 2 lata temu ) odszedłem od tematyki podzespołów komputerowych, zawracam się do was ;) Na początek mój obecny sprzęt :

 

CPU : Intel Core 2 Duo E6550 - podkręcony @ 3,00 GHz

MOBO : Asus P5K

GPU : EVGA GeForce 8800 GTS (320 MB) Superclocked

HDD : SAMSUNG HD501LJ

RAM : 2x1Gb Patriot Memory PDC22G6400LLK + 2x2Gb Patriot Memory 6400LL Series

Zasilacz :Chieftec (GPS-550AB-A) 550W

Dźwięk : Creative SB X-Fi Xtreme Audio Sound Card

 

I teraz sprawa wygląda tak :

Zastanawiam się nad kupnem Radeona 5870/5850, lecz obawiam się że mój procesor nie będzie "nadążał" za tą karta, jaka jest wasza opinia ?

Jeśli dojdzie do wymiany procesora ( co byście na ten czas polecali ) rozumiem że potrzebna bedzię nowa płyta główna ?

Czy w przypadku wymiany GPU i CPU pamięci bedą mogły pozostać czy lepiej wymienić je na DDR3 ?

Czy obecny zasilacz podoła takiemu zmienionemu zestawowi ?

 

Mam nadzieję że mi pomożecie. Nie mogę na razie określić mojego budżetu, lecz chciałbym bym mógł grać w najnowsze tytuły komfortowo jak najmniejszym kosztem.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, bo wiem. Nie ma sensu zmieniać platformy. Wymienił bym tylko procek na jakiś 4 rdzeniowy. Poczytaj sobie co nieco na forum o zależności między GPU a CPU. Sporo się dowiesz. Zasilacz spokojnie uciągnie 5870.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem na końcu, chciałbym żeby było zrobione to jak najmniejszym kosztem. Oczekuje różnych propozycji a co do ceny to później się będe martwić ;)

Devil gdzie mogę znaleźć ten temat o zależnościach ?

Edytowane przez Zeekee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym tylko procka na Q9550. Spokojnie starczy do Radeona 5870. Nie trzeba do tego zmieniać płyty głównej. Radka bym brał najtańszego jaki znajdziesz np Sapphire 5870. Poszukaj a znajdziesz w cenie ok 1300-1400 PLN.

 

P.S przejrzyj sobie ten temat, a najlepiej posty Focusa to będziesz wiedział coś na temat CPUvsGPU. Powiem krótko: nie do końca to ma takie ogromne znaczenie .

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jeśli dobrze kojarze to P5K obsługuje procesory w technologii 45mm prawda? Więc czy nie lepiej by było zainwestować w jakieś i5 lub powiedzmy i7 ( choć tu już jest różnica około 200 zł w cenie ) ?. Jeśli nie wziąłem jakiegoś aspektu wykluczającego działanie i5/i7 na tej płycie głównej to proszę wyprowadźcie mnie z błędu ;) Jak jest z wydajnością miedzy tymi procesorami ?

Edytowane przez Zeekee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest, ale niewielka w grach. A co do Twojej obecnej płyty to poczytaj jaki ma Socket. A jaki obsługuje i5/i7. Chłopie poszukaj trochę i poczytaj, a nie zadawaj głupie pytania. Do i5/i7 musiałbyś zmienić płytę, a ja nie widzę sensu. Jak tak bardzo chcesz marnować kase i zmienić platformę to proszę bardzo. Zaraz pewnie Andew777 wyskoczy z tańszym AMD na AM3 .

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt... masz absolutną racje nie wiem czemu mi to umknęło ;) Przed kupnem obecnego komputera sporo się interesowałem podzespołami, po zakupie zupełnie przestałem czytać nowinki i teraz taki zagubiony w tym wszystkim jestem.

Edytowane przez Zeekee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...