Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Limity masz zaszyte w BIOS'ie. Edytując pliczek z cfg Afterburnera możesz to obejść (EnableUnofficialOverclocking = 1).

 

Dzięki serdeczne ziom,działa metoda.Tylko musiałem program zainstalowac nie na dysku systemowym bo wtedy odmawiał zapisania zmian w pliku.zainstalowałem na innej partycji i śmiga jak ta lala.Dziś wieczorem pobawie sie i zobaczymy jakie soki można z niej pocisnąć;] A propos można shadery kręcić?Bo zakładka jest nie właczona w programie i jak ją się ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> żeby shadery podkręcać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne ziom,działa metoda.Tylko musiałem program zainstalowac nie na dysku systemowym bo wtedy odmawiał zapisania zmian w pliku.zainstalowałem na innej partycji i śmiga jak ta lala.Dziś wieczorem pobawie sie i zobaczymy jakie soki można z niej pocisnąć;] A propos można shadery kręcić?Bo zakładka jest nie właczona w programie i jak ją się <span style='color: red;'>ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> żeby shadery podkręcać?

 

shadery można kręcić ale na kartach nvidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos z was zna jakis soft do konwersji video potrafiacy kozystac z dobrodziejstw Radkow 5xxx ?

 

ptys

dzieki za info

Dema mnie nie dzialaja , nawet po dokladnym wyczyszczeniu systemu :/ podanym przez ciebie softem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj ze strony ms najnowszy dx. Brzmi to pewnie smiesznie, bo napewno miales go juz wczesniej, ale powinno pomoc ^^

 

 

Instalowalem wczoraj i dzis , nic nie pomaga

 

 

takie error wywala :

Dołączona grafika

 

 

a tak przy okazji co i jak trzeba przykombinowac zeby puscic dzwiek z Radka 5870 po HDMI do TV dla przykladu

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario zapodaj w poleceniu uruchom " dxdiag " i zrób tam testy dx bo z komunikatu wynika że brakuje jakiś bibliotek dx11, zobacz czy inne gry obsługujące dx11 działają metro 2033 (jeśli będzie obsługa dx11 to dostaniesz menu z opcjami teslacji i dot), spróbuj też na sztywno ustawić w cfg bc2 dx11 i odpalić grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lacznie 3 dzialajace demka DX11 w tym Heaven Benchmark 2.0

do tego DXdiag zreszta nic nie znajduje

 

update

Problem z zawieszaniem Metro 2033 zlikwidowany

chyba pomoglo zainstalowanie najnowszych sterow PhysX

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie z przed 2 stron.

Jaką wersję hd5850 najbardziej opłaca się kupić ? HIS`a za 969 zł w komputroniku już nie ma więc jaką firmę, jaką wersję wybrać ? Może wybrać coś z iC albo vapor-x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy Gigabyte 5870 ULTRA DURABLE dobra wiadomość - pojawił się bios F6_A z obsługą 2D.

Klient zamówił tą kartę i prosił o test max OC, więc dam znać jak z biosem i OC z kolejnym egzemplarzem Gigabyte 5870 UD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie z przed 2 stron.

Jaką wersję hd5850 najbardziej opłaca się kupić ? HIS`a za 969 zł w komputroniku już nie ma więc jaką firmę, jaką wersję wybrać ? Może wybrać coś z iC albo vapor-x ?

 

 

 

Szczerze polecam wersje Vapor-X , moj radek podczas giercowania w BC2 i Crysisa przy taktach 940/5200 osiaga max 55'c a cooler kreci sie maxymalnie na 50%

w zamknietej budzie nie slyszalny , pewniakiem po niewielkim pobiciu napiecia karta z tym chlodzeniem osiagnie stabilne 1GHz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez w vapor x nie mozna podbijac napiecia? ty nie wiesz co kupujesz?

wlasnie to jedyny i glowny misnus ktory dla mnie skresla vapora

 

Ale jak ktoś nie chce bardzo mocno kręcić, to Vapor styknie.

 

@Mario2k

Wszystko cacy chodzi? Nie ma problemu z trybem 2D? Będę montował kompa i poważnie zastanawiam się nad tym Vaporkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez w vapor x nie mozna podbijac napiecia? ty nie wiesz co kupujesz?

wlasnie to jedyny i glowny misnus ktory dla mnie skresla vapora

 

 

To pewna informacja ?? Poprzednio ktos mi napisal ze Vapor-X nei posiada trybu 2D ;)

 

To pewna informacja ?? Poprzednio ktos mi napisal ze Vapor-X nie posiada trybu 2D ;)

 

 

toms83

 

Tryb 2D dziala jak nalezy ,tylko przy urzywaniu AfterBurnera sa dziwne jaja czasami

np. uzywam progsa : JDownloader i za kazym razem jak go odpalam Afterburner wrzuca mi tryb 3D :/

czy ktos wie jak sie tego pozbyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizowałbym możliwości zmiany napięcia jeśli chodzi o O/C.

Dzisiaj przetestowałem kolejnego Gigabyte 5870 Ultra Durable (z biosem F6_A i obsługą 2D) oraz porównałem z dwoma kartami Asus 5870 Voltage Tweak. Gigabyte pracuje zauważalnie ciszej i temperatura max jaką osiągnąłem to 84 stopnie podczas gdy głośniejszy Asus bez problemu przekracza 90 stopni. Jeśli chodzi o O/C to Gigabyte osiągnął stabilne 935 MHZ (najlepszy egzemplarz z testowanych przeze mnie osiągnął okolice 950 MHZ) na rdzeniu, a Asusy odpowiednio 940 MHZ i 950 MHZ, ale przy napięciu 1,3V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizowałbym możliwości zmiany napięcia jeśli chodzi o O/C.

Dzisiaj przetestowałem kolejnego Gigabyte 5870 Ultra Durable (z biosem F6_A i obsługą 2D) oraz porównałem z dwoma kartami Asus 5870 Voltage Tweak. Gigabyte pracuje zauważalnie ciszej i temperatura max jaką osiągnąłem to 84 stopnie podczas gdy głośniejszy Asus bez problemu przekracza 90 stopni. Jeśli chodzi o O/C to Gigabyte osiągnął stabilne 935 MHZ (najlepszy egzemplarz z testowanych przeze mnie osiągnął okolice 950 MHZ) na rdzeniu, a Asusy odpowiednio 940 MHZ i 950 MHZ, ale przy napięciu 1,3V.

 

 

Bez zmiany napiecia jestem ograniczony na GPU do 940MHz MSI Kombustor/Furmark oraz 950MHz w grach

karta z tym chlodzeniem moze lekko pyknac 1GHz+

moze sie ktos orientuje czy zmiana biosu np od MSI moze pomoc mojemu radkowi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż pcb , żeby było widać wszystkie elementy dokładnie lub podaj jaki masz pwm , który zarządza napięciem na gpu. Bo jak nie masz regulacji napiecia w amd tool czy jakoś to zwało i msi afterburner to karta nie jest referentem , także zmiana poprzez soft raczej jest wątpliwa.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zmiany napiecia jestem ograniczony na GPU do 940MHz MSI Kombustor/Furmark oraz 950MHz w grach

karta z tym chlodzeniem moze lekko pyknac 1GHz+

moze sie ktos orientuje czy zmiana biosu np od MSI moze pomoc mojemu radkowi ?

 

Niekoniecznie zmiana napięcia pozwoliłaby na większy O/C, często sam chip jest ograniczony i napięcie nic tu nie pomoże bo artefaktami sypie powyżej pewnych wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie zmiana napięcia pozwoliłaby na większy O/C, często sam chip jest ograniczony i napięcie nic tu nie pomoże bo artefaktami sypie powyżej pewnych wartości.

 

Mu raczej tylko chodziło o to czy biosem moze przeskoczyć ograniczenia napięciowe i jest tak jak napisał sideband bez foty pcb nic niewiadomo.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż pcb , żeby było widać wszystkie elementy dokładnie lub podaj jaki masz pwm , który zarządza napięciem na gpu. Bo jak nie masz regulacji napiecia w amd tool czy jakoś to zwało i msi afterburner to karta nie jest referentem , także zmiana poprzez soft raczej jest wątpliwa.

 

Imageshack is down now

 

Dołączona grafika

 

fotka zrobiona phonem na szybko ale widac sekcje zasilania i 3/4 pcb

 

 

Moje pytanie skoro to nie referencyjne pcb czy zmiana biosu bedzie bezpieczna i czy jest szansa

ze z zmodowanym biosem podbije napiecie na gpu ?

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem bios , niestety rbe to dosyć ułomny programik i nawet nie odczytuje tablicy napięć z biosu z tej karty. Także nic nie zdziałasz , ewentualnie możesz napisać do autora rbe może by zaktualizował programik. Odczytaj oznaczenia układu z dolnego prawego rogu(ten kwadratowy)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie skoro to nie referencyjne pcb czy zmiana biosu bedzie bezpieczna i czy jest szansa

ze z zmodowanym biosem podbije napiecie na gpu ?

 

Ubijesz karte a napiecia nie zmienisz nigdy

 

Napiecie zmienisz w wersji niereferencyjnej SOC badz w referencie ale nie w tym...

Sory ale karta jest tansza od referenta a do tego ma chlodzenie lepsze wiec cos za cos... Marketingowy belkot na pudelku wprowadza w blad niestety...

BTW nie mierzylem VGPU ale wydaje mi sie ze ma ciut mniejsze niz referent dlatego GIGASZROT tak sie szczyci tym nizszym poborem pradu ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zakupić kartę graficzną jak w temacie. Zastanawiam się pomiędzy Gigabyte, a HIS z iCoolerem V.. HIS kosztuje 180zł mniej poza tym ma jakieś inne chłodzenie. Czym się różnią? Linki do kart: http://www.komputronik.pl/index.php/prod...CI_E_.html

 

http://www.komputronik.pl/index.php/prod...ler_V.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubijesz karte a napiecia nie zmienisz nigdy

 

Napiecie zmienisz w wersji niereferencyjnej SOC badz w referencie ale nie w tym...

Sory ale karta jest tansza od referenta a do tego ma chlodzenie lepsze wiec cos za cos... Marketingowy belkot na pudelku wprowadza w blad niestety...

BTW nie mierzylem VGPU ale wydaje mi sie ze ma ciut mniejsze niz referent dlatego GIGASZROT tak sie szczyci tym nizszym poborem pradu ;)

 

 

To zes kolego dowalil do pieca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...