Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

ATI Radeon HD5800 'Cypress'

 

Chętnie oddam piewszy post na FAQ etc. osobie chętnej by zmiejszyć swój poziom ostrzeżeń.

 

:arrow: Stary temat o HD5800

 

Radeon HD5850

  • Jednostki cieniujące: 1440
  • ROP: 32
  • Jednostki teksturujące: 72
  • Zegar rdzenia: 725 MHz
  • Moc obliczeniowa: 2090 gigaflopów
  • Szybkość wypełniania pikselami: 23,2 gigapiks./s
  • Szybkość wypełniania teksturami: 52,2 gigateks./s
  • Zegar pamięci: 1000 MHz
  • Szyna pamięci: 256 b
  • Rodzaj pamięci: GDDR5
  • Przepustowość pamięci: 128 GB/s
  • Proces technologiczny: 40 nm
  • Rozmiar rdzenia: 334 mm2
  • Liczba tranzystorów: 2,154 mld
Radeon HD5870

  • Jednostki cieniujące: 1600
  • ROP: 32
  • Jednostki teksturujące: 80
  • Zegar rdzenia: 850 MHz
  • Moc obliczeniowa: 2720 gigaflopów
  • Szybkość wypełniania pikselami: 27,2 gigapiks./s
  • Szybkość wypełniania teksturami: 68 gigateks./s
  • Zegar pamięci: 1200 MHz
  • Szyna pamięci: 256 b
  • Rodzaj pamięci: GDDR5
  • Przepustowość pamięci: 128 GB/s
  • Proces technologiczny: 40 nm
  • Rozmiar rdzenia: 334 mm2
  • Liczba tranzystorów: 2,154 mld
Recenzje, testy na różnych portalach:

PhysX na kartach ATI:

Kupujemy karte do liczenia fizyki od 9600GSO w górę. Instalujemy sterowniki od NVIDII.

Następnie paczujemy sterowniki plikami: Patch x86 - Patch x64

U wielu osob po zapodaniu tych patchy fizyka nie działa, należy wówczas kartę NVIDII podłączyć drugim kablem do drugiego wyjscia w monitorze.

Fizyka dziala na 100%. UWAGA: Dodatkowa karta powoduje to, że są 2 ekrany i myszka ucieka na drugi z nich.

 

» Dokładny poradnik jak to zrobić na Overclock.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej przez pewien czas temat przez pewien czas będzie pod szczególnym nadzorem, zachęcam do raportowania ewentualnych niezgodnych treści.

Wiec od razu pytanie by nie bylo nieporozumien : pisanie o grach i sterownikach to niezgodna tresc? Wolno tylko chwalic oraz pisac o ile podkrecilo sie rdzen? Wszelkie inne posty sa odstepstwem od profilu PurePC?

 

Chce to miec wyraznie napisane by ewentualnie w ogole tu nie wchodzic jesli pisanie o grach i sterach tej karty jest offem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy nowy temat o kartach z serii 58xx to mozna by do pierwszego postu dolaczyc poradniki:

1). jak podniesc napiecie na gpu oraz co wazne

2). radeon hd58xx + GeForce jako karta do liczenia fizyki

bo o to ludzie pewnie beda pytac czesto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komuś z posiadaczy udało się uruchomić fizykę na nowych betach 9.11, czoło7 dobry pomysł przydałby się jakiś faq, dużo ludzi kupi w najbliższym czasie te karty a po co powielać te same pytania

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec od razu pytanie by nie bylo nieporozumien : pisanie o grach i sterownikach to niezgodna tresc? Wolno tylko chwalic oraz pisac o ile podkrecilo sie rdzen? Wszelkie inne posty sa odstepstwem od profilu PurePC?

 

Chce to miec wyraznie napisane by ewentualnie w ogole tu nie wchodzic jesli pisanie o grach i sterach tej karty jest offem.

Pisanie o grach, wydajności i ich działaniu jest jak najbardziej OK o ile nie będzie to prowokacją do sporów jaka to ATI jest zła etc.

Wszystko w granicach rozsądku, chodzi o przyjemną merytoryczną dyskusję a nie żale i pretensje. Podstawą jest i będzie regulamin forum.

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno.

 

 

czolo7

Nie ma sprawy - zrób fragment faq, pisz PMkę, zdejmę %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czolo7

Nie ma sprawy - zrób fragment faq, pisz PMkę, zdejmę %.

Raczej chodzilo mi tu o kogos, kto taki "zabieg" przeprowadzal u siebie...niechcialbym wprowadzac nikogo w blad piszac w ciemno i cos zle opisujac.

A %, no coz...bywa B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeszcze tak w kwestiach merytorycznych, można by dać w pierwszym poście linki także do zagranicznych recenzji. Ostatnio chciałem przejrzeć z innych portali i nie mogłem znaleźć. W poprzednim temacie gdzieś w środku całego topicu były linki, jak znajdę do dopiszę tutaj do tego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie ESC pojawiły sie HD5850 od Asusa w cenie 1049 zł (tylko, że narazie są w trakcie dostawy). I teraz pytanie: czekać na tego asusa czy brać dostępnego Gigabyta w tej samej cenie??

Dlatego pytam, bo podobno na Asusie można jakoś zmieniać napięci czy coś takiego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja w temacie:

 

Na dzien dzisiejszy najlepszym programem dla wszystkich posiadaczy HD5800 do podkrecania i do monitoringu jest moim zdaniem MSI Afterburner - do pobrania np. TUTAJ

 

Jezeli ktos chce podkrecic bardziej niz mu to umozliwia BIOS karty, to moze sflashowac sobie biosem ASUSa - do pobrania TUTAJ

 

Moze tez wyedytowac sobie BIOS za pomoca RBE - Radeon BIOS editor - do pobrania TUTAJ - mnie sie nie udalo.

 

Nie musze chyba dodawac, ze powyzsze dwie metody moga doprowadzic do utraty gwarancji.

 

Bardzo dobry temat na temat podkrecania Radeonow z serii HD5800 - TUTAJ - po angielsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiększyłem napięcie 1.275 i podkręciłem gpu 1000 i mem 1300 , wynik wzrósł odpowiednio do X9500 i P20300 (wczesniej X8900 i P19200)

uzyłem programu MSI i Amd gpu clock tool

AMD Clock tool nie jest polecany, bo podobno rozluznia timingi pamieci.

Info do weryfikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na PGA udało mi się porozmawiać z przedstawicielem Sapphire. Karty serii 5700 już do nas lecą i okolicach początku listopada nie będzie problemu by te karty kupić w sugerowanej cenie. Natomiast jeśli chodzi o 5850/5870 to sytuacja ulegnie poprawie dopiero po nowym roku. Teraz jedynie można polować na okazję typu Vobis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoxxx da się pograć w ogóle na tym 5870 w batmana z włączoną fizyka na max, czy fpsy lecą na pysk?? w związku z brakiem dostępności nowej serii trzeba sie tylko modlić aby nie padła, bo na nowa mozna czekać z 2 miesiące albo co gorsza sklep odda 1300zł i bujaj się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoxxx da się pograć w ogóle na tym 5870 w batmana z włączoną fizyka na max, czy fpsy lecą na pysk?? w związku z brakiem dostępności nowej serii trzeba sie tylko modlić aby nie padła, bo na nowa mozna czekać z 2 miesiące albo co gorsza sklep odda 1300zł i bujaj się

batman chodzi rewelacyjnie mam ustawione vsync wlaczone, physx na high wymuszenie aa4 wlaczone z poziomu sterownika i nie widzialem momentu zeby gdzies mi spadlo ponizej 60 fps , dziala idealnie , aha i nie wiem na jakiej trasie te testy w nfsa shifta byly robione ze niby gdzie jest multum samochodow fps leci do ok 30 ja ponizej 60 nie widzialem nigdzie a fraps mi sie na pewno nie zwiesil ;) ja jestem zadowolony z karty , oc zostawiam na poziomie tyle ile moge ze sterownika bo w miare cicho chodzi wentylator wygrzewalem nawet furmarkiem i po godzinnym wygrzewaniu temperatura 80 stopni a wentylator na 30% obrotow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie wiem na jakiej trasie te testy w nfsa shifta byly robione ze niby gdzie jest multum samochodow fps leci do ok 30 ja ponizej 60 nie widzialem nigdzie a fraps mi sie na pewno nie zwiesil ...

Skup się na tym co czytasz :) Taktowanie procesora jest tutaj kluczowe. Ty masz 4.2 na i7 więc nie masz prawa widzieć takich spadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOże któryś posiadacz 5850/5870 zroibić test w HAWX DX10.1.(tylko nie bench)

1280x1024

Avg: 64.338 - Min: 61 - Max: 68

1280x1024 AA4x

Avg: 57.852 - Min: 49 - Max: 62

1280x1024 anizo16x

Avg: 29.653 - Min: 24 - Max: 32

1280x1024 aa4x anizo 16x

Avg: 27.039 - Min: 22 - Max: 30

oczywiście wszystkie opcje na max,zobaczymy ile 5850/5870 traci po włączeniu anizo,niestety ten błąd pozostanie w 9.11.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOże któryś posiadacz 5850/5870 zroibić test w HAWX DX10.1.(tylko nie bench)

1280x1024

Avg: 64.338 - Min: 61 - Max: 68

1280x1024 AA4x

Avg: 57.852 - Min: 49 - Max: 62

1280x1024 anizo16x

Avg: 29.653 - Min: 24 - Max: 32

1280x1024 aa4x anizo 16x

Avg: 27.039 - Min: 22 - Max: 30

oczywiście wszystkie opcje na max,zobaczymy ile 5850/5870 traci po włączeniu anizo,niestety ten błąd pozostanie w 9.11.

Napisales "tylko nie bench" - inaczej nie moge sprawdzic.

U mnie w 10.1 przy rozdzialce 2560x1600 w tescie grafiki highest 73, average 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales "tylko nie bench" - inaczej nie moge sprawdzic.

U mnie w 10.1 przy rozdzialce 2560x1600 w tescie grafiki highest 73, average 50.

chodzi szczegółowo bez aa z aa z anizo tak jak wyżej.

Wybież poprostu jakąć plansze i zrób to samo 4 razy żadna filozofia.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do 5870 i quada @4GHz starczy zasilka 550W Chieftec? bo nie wiem czy nie bede musial zasilki wymieniac

Jesli to proc z podpisu to nie ma konieczności zmiany zasilacza. Jeśli przewidujesz i7 na 1366 to może byc taka konieczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to proc z podpisu to nie ma konieczności zmiany zasilacza. Jeśli przewidujesz i7 na 1366 to może byc taka konieczność.

własnie to samo miałem napisać....chociaż może i tak pracować ten chieftec już teraz na styk....chiefteci się mocno popsuły....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomośc dla tych co grają w shift 9.11 rozwiązują problem CPU,na 4850 można grać 1920x1200 z anizo i nie spada poniżej 25.To chyba ucieszy przyszłych nabywców 5xxx

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 5870 to nawet physX nie włączysz jak nie masz czegoś dodatkowego do fizyki w kompie :lol2:

jak byś spojrzał w jego sygnaturę to widziałbyś 9600gso (którego notabene specjalnie zakupił do liczenia fizyki, bo do niczego innego się nie nadaje ;)), kolejny się znalazł co nie czyta tematu i się wcina :damage_wall: , po drugie http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/B...trona/6852.html poczytaj trochę zanim coś palniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do 5870 i quada @4GHz starczy zasilka 550W Chieftec? bo nie wiem czy nie bede musial zasilki wymieniac

Konkretnie który?

 

Mój z siga ciągnął Q9400@3.7GHz 1.365V + 6GB (2x2GB+2x1GB) RAM 2.1V + HD4850 1.33V przez pół roku :wink: . Wg moich obliczeń w pobór prądu w stresie (gry) wynosił ~400W, ale linia +12V spadała do ~11.88V (mierzone miernikiem), co świadczy o tym, że zasilacz był już dość mocno obciążony.

 

Moim zdaniem zasilacz da radę (jeśli to ten, który ja mam).

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400W to już szczyt tego zasilacza :-)

 

 

HAWX DX10.1 1920x1080 wszystko na max stery 9.11

 

NoAA NoAnizo

2009-10-18 21:46:55 - HAWX_dx10

Frames: 21553 - Time: 360000ms - Avg: 59.869 - Min: 37 - Max: 62

 

AAx4 NoAnizo

2009-10-18 22:20:14 - HAWX_dx10

Frames: 21540 - Time: 360000ms - Avg: 59.833 - Min: 41 - Max: 63

 

AAx4 Anizox16

2009-10-18 22:55:27 - HAWX_dx10

Frames: 17172 - Time: 360000ms - Avg: 47.700 - Min: 41 - Max: 56

 

AAx8 Anizox16

2009-10-18 22:46:12 - HAWX_dx10

Frames: 16024 - Time: 360000ms - Avg: 44.511 - Min: 37 - Max: 56

Edytowane przez majkel2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...