Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

@toms83 katujesz już któryś post o tym radku ,testów opinii jest wiele ,temat znów będzie się zaśmiecał od takich pytań. Wszystko na temat sterów ,działania radosława już było. O ile pamiętam sam też ci pisałem. Po prostu albo bierzesz radka albo czekasz na nv (nie wiadomo do kiedy) ,wtedy wyjdą porównania i będziesz miał sytuację jasną. Im więcej będziesz pytał ,tym bardziej ludzie będą ci mieszali w głowie ,a ty będziesz dalej nie pewny i pełen kolejnych pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to wszystko przez Was. :lol: :wink:

Byłem przekonany, że na Ati nie ma już słynnych problemów "ze sterami", a Wy mi zrobiliście pranie mózgu, oj Wy sekta nvidiowców. :lol2:

 

Spoko, decyzja zapadła, biorę 5870, a jak coś będzie nie tak, to będą zjeby. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytal chlop informatyka , Panie a co siedzi w tich kompiuterach ze lone tak szybko cyfry lica ;)

dajcie spokoj nie karmic TROLA

Tekst Ulegnie Dematerializacji w ciagu 360sekund

 

 

 

A tak na powaznie pytanie do zorientowanych w temacie OC nowych Radkow

Jakie sa przecietne osiagi obu kart ??

Ewentualnie jak ktos wie ile one wyciagaja na przecietnym WC ?

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD 5850 granica to 850 MHz, HD 5870 granica to 950 MHz (w obu przypadkach zwykle mniej). Po podbiciu napięcia do odpowiednich wartości jeszcze nie słyszałem żeby te karty nie zrobiły 1 GHz+. Pamięci w obu przypadkach 5200-5300 MHz.

 

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/radeo...lotych?page=0,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zauważyłem ,jakiego configu nie dam 920/1200 ,930/1230 itp itd ,różne V ,to i tak smarka wywala lub zawiecha. Na jednym GPU nie próbowałem ,z tego co patrzyłem na xtremesystem to kilka osób kręciło amd gpu tool ,a biosu nie będę wymieniał ,bo na pewno nie chcę gwary tracić. Jutro jeszcze będę robił jakieś podejścia ale słabo to widzę ,bo dziś testowałem chyba z 15 configów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ,wiesz przy takiej drogiej karcie zmiana biosu = utrata gwary ,no chyba że olewasz te 1,4k ;/ bo ja bym nie ryzykował.

 

hehe utrata gwary nie do konca, bo spokojnie mozna wgrać spowrotem jaki był:)

ja mam powercolora, ale sobie wgram dzis asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak piszesz to spoko ,ja dziś dorzucam physx 98gt i zobaczymy jak to będzie wyglądało. Mi powyżej 900 w amd tool nie wchodzi ;/ ,będę jeszcze sprawdzał je w singlu.

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już trochę sporo, zarówno ciepełka jak i hałasu.

 

Pytanie bardziej techniczne, czy mając kanapkę, jest możliwość wyłączenia jednego rdzenia, tak jak to jest przy cf ( tzn. idzie wyłączyć funkcję cf i wtedy działa nam tylko jedna karta z dwóch )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to czeka w niedalekiej przyszłosci, bo ją woduje, a co w tym trudnego?;>

Na pewno musisz miec dobry srobokret. Srubki sa male - zwlaszcza te mocujace chlodzenie do samego proca - latwo sie rozszrajbowuja, a sa strasznie dopierniczone.

Ja sobie rozkrecanie odpuscilem, jak zaczela mi sie srobka niszczyc pod srobokretem - a sa anodowane na czarno i widac na nich, ze byly ruszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz miec dobry srobokret. Srubki sa male - zwlaszcza te mocujace chlodzenie do samego proca - latwo sie rozszrajbowuja, a sa strasznie dopierniczone.

Ja sobie rozkrecanie odpuscilem, jak zaczela mi sie srobka niszczyc pod srobokretem - a sa anodowane na czarno i widac na nich, ze byly ruszane.

To, że są małe to pikuś. Pod śrubkami trzymającymi ramkę dociskową nad chipsetem są malutkie sprężynki. Cała zabawa polega na tym, że wystarczy aby Chińczyk dokręcił ją tak, że sprężynka wejdzie w gwint i koniec. Śrubka ani drgnie. U mnie 2 się zakleszczyły.

Ponieważ i tak śrubki były zmasakrowane, doszedłem do wniosku że nie ma sensu już ich zostawiać i rozwierciłem je. Zresztą i tak bym im nie dał spokoju bo uparłem się aby grafę zwodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...