Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Po podkreceniu swojego kompa przez kilka h meczylem wszystko orthosem, zeby sie upewnic, ze jest w 100% stabilne. Nastepnie przez prawie 2 lata czasu pracy na nvidii nie mialem absolutnie zadnych problemow, a przeszedlem w tym czasie multim gier. Nagle wkladam karte ati i po 3 dniach nie da sie normalnie pracowac na kompie, losowe zwisy w roznych momentach itp... Do tego dochodzi fakt, ze po odinstalowaniu jednej poprawki wszystko wraca do normy. W moim przypadku nie widze objawow przekrecenia, a ewidetnie software'owy problem :/

 

Jezeli ktos jest zainteresowany, to bylo to szerzej omawiane w poscie 169 i nastepnych tego tematu.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak chwaliłem ,że nie mam żadnych problemów z ATI ,tak teraz mam. Mianowicie ,nie mogę odpalić 3dm ,tzn włącza mi się "zmienia mi system kolorów" ,odpalam teścik i pojawia się czarny ekran. Czy ktoś wie dla czego tak się dzieje ,i dla czego nie mogę zrobić testu 3dm vantage ,wcześniej miałem normalnie na w7 build 7100.

 

System w7 64bit HP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Update oczywiście zainstalowałeś do Vantage.

Czrny ekran? Wyzej o tym pisali - atikdmag.sys i reset sterowika graficznego. Te jaja sa znane od czasow x1xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPrawdzam jeszcze na jednej karcie wszystko zanim wsadzę HD 5870 (jutro oddaje tą jedną i biorę 5870) i zauważyłem że 3d mark Vantage nie działał z CF ale jedna grafika chodziła -dziwne.

Widzę to po fpsach.

Po za tym ten egzemplarz nie chcę przejśc do końca testów, przy prawie końcowym robi się czarny ekran i mogę czekać, i czekać i nic.

Naciskam escapei wychodzi mi z tego czarnego okna oraz mam koumnikat o tym że przerwane zostało dzialanie programu przez użytkownika.

 

Edycja.

Ok przeszedł, musiałem zainstalować poprawnie stery od monitora.

Co do CF to chyba jednak działało

wyniki wyglądają tak

: Hd 5770 CF było jakieś 10500 okt w Vantage, a na Hd 5850 na stocku 11428 a GPU 13353 przy 900/5000 miał 12902 z czego sam GPU miał 16100

Pojdeyńczy hd 5770 zrobił teraz 8599 pkt z czego na GPU miał 8781

Podkręce go i sprawdzę jak się podniesie wynik

 

Edycja 2

Ok na zegarach 940/5200 wynik to 9248 całościowy no i dla GPU 9626

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do DX11 - bez tesselacji wygląda to bardzo ciekawie, jeśli chodzi o wydajność (BTW HD5770 być może w DX11 będzie dorównywał HD4890...), ale z tesselacją... Bez komentarza.

No bez komentarza to jest twoja wiedza o kartach graficznych kolego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sewer

A ty co wstałeś lewą nogą?

 

 

Co do problemów rzekomo ze sterownikami jakie tu ludzie opisują, to wydaje mi się, że problem znajduje się między krzesłem a klawiaturą i myszką. Poskładałem nie tak dawno kompa z radziem HD5850 od HIS'a + i5 750 + MSI GD65. Nie uświadczyłem najmniejszego nawet problemu. Win 7 of course. Pograne w Mass Effect, Prototype, GTA 4 etc. Vantage śmiga bez problemów (P13313) proc na def + Turbo, grafa max z Overdrive. Nic nie gaśnie, nic się nie resetuje, textur nie brakuje, wsio się odpala.

 

Tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update oczywiście zainstalowałeś do Vantage.

Mam vantage 1.0.1 z hotfixem o ile się nie mylę ,czyli powinno być ok.

 

Czrny ekran? Wyzej o tym pisali - atikdmag.sys i reset sterowika graficznego. Te jaja sa znane od czasow x1xx.

Jak wywalić ten plik ? po prostu go odszukać i usunąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze p*****c sie z tym nie zamierzasz, ale jeszcze nikt nie probowal chyba usuwac tego pliku ;) Co do tego resetowania sterownika graficznego to bylbym ostrozny. Nie widzialem zeby komukolwiek sie to regulanie zdarzalo w tych samych momentach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba logiczne ze jak wystepuje restart sterownika to cos jest nie tak ze sterownikami albo karta...inna sprawa ze vista jest mniej wrazliwa na oc, tzn win7 bardziej jest niestabilny co do ustawien oc. a orthosem to mozna sobie testowac... ja testowalem proca kilkanascie godzin i bylo pieknie. a pogralem z kolegami w grida i wywalil sie po 3h :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez komentarza to jest twoja wiedza o kartach graficznych kolego .

Nie wstalem lewą nogą tylko dziwi mnie jak mozna mowic o dx 11 na Radku 4xxx ?

Bez komentarza to jest raczej twoje czytanie ze zrozumieniem...

 

Napiszę bezpośrednio - być może HD5770 będzie równie szybki w DX11 (bez tesselacji...), co HD4890 w DX10.1, w sensie, że będzie jakaś korzyść z tego DX11...

 

Powiedzmy, że niezbyt precyzyjnie to napisałem... Wystarczy?

 

Kontynuując temat - zapewne Firekage ma rację (przepustowości nie da się przeskoczyć...), ale to już zobaczymy w jakichś testach.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym podkręcać tego Hd 5870 ?

Bo w Catalystach max co mogę mu dać to 900/1300 i nawet jak w MSI Afterburner podnoszeę mu zegar na rdzeniu do 950 i wyżej to cofa do max 900

 

No ale powiem że grafa ładnie wymiata :-)

Potestowałem to leci na allegro :-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jak wywalić ten plik ? po prostu go odszukać i usunąć?

Jesli go wywalisz to chyba w ogole nie bedziesz miec sterownika - to jest jeden z plikow jego. Jak widac, kluczowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nowe stery od lcd i problem znikł ,3dm chodzi ,lecz pojawił się nowy : przechodzi gpu1 i 2 oraz cpu ,a na phys się wywala ,ma ktoś receptę na to ?

Miałem to samo na kanapce 295 + 260 jako fizyka. Problem znikł jak wyłączyłem 260 z fizyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo na kanapce 295 + 260 jako fizyka. Problem znikł jak wyłączyłem 260 z fizyki.

Tak miałem jakiś czas temu na CF + 98gt dla phys ,a teraz mam na świeżym systemie bez karty dla phys ,próbowałem wszystkiego ,defaultowe takty procka itp. Reinstalki 3dm. Nic nie pomogło testy gpu i test cpu miodzio a phys zwisy. A na necie nie mogę niczego na ów temat znaleść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery 9.11 oficjalnie dostępne na stronie ATI/AMD :) No to teraz czekamy na 9.12

A co do biosa tylko fakt można później wgrać oryginalnego i mamy gware ale jak uwalimy kartę i nie da rady wgrać to du**

 

Pozdro

Edytowane przez kasper93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...