Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam k... słów na to ATI. W wiedźminie dalej napi... tymi artefaktami. Zaraz ich tak pojadę na forum, że mi bana dają. To się w pale nie mieści, kłamią w żywe oczy. Pisał moderator, że będzie w 9.11 poprawione .... :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja nie mam k... słów na to ATI. W wiedźminie dalej napi... tymi artefaktami. Zaraz ich tak pojadę na forum, że mi bana dają. To się w pale nie mieści, kłamią w żywe oczy. Pisał moderator, że będzie w 9.11 poprawione .... :damage_wall:

Spokojnie, przyzwyczaj sie do "going to be fixed in" oraz "we're aware of the issue, going to be fixed some other time" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jacie kręcę ale radocha..... :damage_wall:

LOL, jasne, ze tak bo jesli ktos zalpacil za to 1000-1700 to MA PRAWO WYMAGAC, ZE W KAZDA GRE DA SIE POGRAC.

 

Na marginesie, jesli support AMD wypowiada sie, ze "going to be fixed in 9.11", a Ojejku pisze, ze nadal nie dziala to znaczy, ze support olal wlascicieli. Nie uwazasz, ze takie cos powinno sie pietnowac? Z twoich pieniedzy zyja.

 

Oczywiscie tylko ci z klapkami powiedza, ze nie musza grac we wszystko. W ogole nie musza jej uzywac, nie?

 

Z takim podejsciem jak twoje to dluuugo bedziecie czekac az wezma sobie do serca to, ze karta graficzna = sterownik, a to idzie w parze ze soba. Biznes nie polega na tym by sprzedac i olac.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam k... słów na to ATI. W wiedźminie dalej napi... tymi artefaktami. Zaraz ich tak pojadę na forum, że mi bana dają. To się w pale nie mieści, kłamią w żywe oczy. Pisał moderator, że będzie w 9.11 poprawione .... :damage_wall:

No to się można wku@#ić jak człowiek czeka z nadzieją ( według obietnic ) a tu taki wałek. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No to się można wku@#ić jak człowiek czeka z nadzieją ( według obietnic ) a tu taki wałek. :angry:

Na poprawe AF w Crysisie czekalem od grudnia 2008 do marca 2009. Od 8.12 do 9.3 nie bylo, w 9.3 poprawili, w 9.4 znowu przestalo dzialac, w 9.5 poprawili, w 9.6 ponownie nie dziala, w 9.7 znowu dzialalo, w 9.8 i 9.9 znowu nie dzialalo ;)

 

Pamietaj, "going to be fixed" i oczekujesz ;)

 

Driver 3D taki sam jak w becie. To co mieli poprawic. CCC jest nowy :)

bledy...od tego sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego są dzwine spadki FPS w Dragon Agu, chodzi o to że spada do 30 fps, taksamo było na Hd 5850...

Jak wyłączam AA to jest 60 , jak jest nawet aax2 to tez 30 ,coś jest skopane jak cholera.

Albo takie dzwine akcje jak zminimalizuję grę to po jej odpaleniu jest czasem i 15 fps, wtedy wystarczy że zmienie jaką kolwiek opcję w CCC i wraca do 60u, po czym znowu ją zmienie i jest nadal 60ąt-(pomijając te dzwine akcje z FPS 30)

A co do wiedźmina to masakra, w Relase Notes było napisane że pod Vistą coś w wiedźminie zostało naprawione,ale w Xp nic nie.

A też mam Wiedźmina pod Xp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jutro się do nich się dodzwonić, do jakiegoś działu CC, ciekawe co mi tam powiedzą. A najchętniej bym pogadał z jakimś menadżerem :P

 

Pewnie w wiedźmina pogram jak już będzie generacja 6 albo 7, wtedy w sterach poprawia :lol2: No i będzie już wiedźmin 2 :lol: .

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Albo takie dzwine akcje jak zminimalizuję grę to po jej odpaleniu jest czasem i 15 fps, wtedy wystarczy że zmienie jaką kolwiek opcję w CCC i wraca do 60u, po czym znowu ją zmienie i jest nadal 60ąt-(pomijając te dzwine akcje z FPS 30)

Takie cos miales kiedys i w Dircie oraz bodajze Bioszoku za czasow jeszcze 3xxx.

 

Spróbuję jutro się do nich się dodzwonić, do jakiegoś działu CC, ciekawe co mi tam powiedzą. A najchętniej bym pogadał z jakimś menadżerem :P

 

Pewnie w wiedźmina pogram jak już będzie generacja 6 albo 7, wtedy w sterach poprawia :lol2: No i będzie już wiedźmin 2 :lol: .

Po pierwsze : gratuluje postow na AMD, i tak do nich nie trafi, ale moze cos tam ktos inny zobaczy, zauwazy i dotrze do kogos. Bez lania wody, zwiezle, krotko i na temat.

 

Po drugie : mowisz o pograniu na nowej generacji? Pozwol, ze Ci cos przekleje :

"@ ojejku

 

New cards have issues DUH because they are new. Deal with it or wait a while to buy new hardware."

deal with it

Przeciez napisal CI : "deal with it". Deal? Czyli przejd do porzadku dziennego nad tym, zaakceptuj i nie "pajacuj" :lol2: Najlepsze jest to, ze skoro radzi czekac na zakup nowego to ja sie pytam : po co? Na nowym bedzie to samo.

 

Na marginesie, 48xx nie sa nowymi, bledy, ktore zglaszano sa lub pojawiaja sie co ktorys sterownik.

 

To jednak mnie rozwala :

Witcher is fixed in the next drivers, GTA4 is mostly fixed in the next drivers but it is complecated to fix so wont be totally fixed for a while

"While" to znaczy ile? Miesiac? Ten minal. Dwa? Trzy? Pol roku? A moze tyle az ludzie zapomna o tej grze calkowicie i nie trzeba bedzie naprawiac?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, tak samo pewnie z "fixed in the next drivers" będzie się tłumaczył, że nie napisał 9.11 tylko "next" czyli wg niego będzie mogło znaczyć równie dobrze 9.15 co 9.11.

 

A " Deal with it or wait a while to buy new hardware" to chyba trochę źle zrozumiałeś ;) Nie chodziło mu o czekanie i kupno nowej generacji, tylko ogólnie odczekanie jakiegoś czasu przed kupnem nowinek technologicznych. Czyli żenujące tłumaczenie, abym poczekał pół roku aż wszystko dopracują bo wszystko co nowe to ma wady.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Daj spokój, tak samo pewnie z "fixed in the next drivers" będzie się tłumaczył, że nie napisał 9.11 tylko "next" czyli wg niego będzie mogło znaczyć równie dobrze 9.15 co 9.11.

 

A " Deal with it or wait a while to buy new hardware" to chyba trochę źle zrozumiałeś ;) Nie chodziło mu o czekanie i kupno nowej generacji, tylko ogólnie odczekanie jakiegoś czasu przed kupnem nowinek technologicznych. Czyli żenujące tłumaczenie, abym poczekał pół roku aż wszystko dopracują bo wszystko co nowe to ma wady.

Stary, ja doskonale zrozumialem. On mowil o "chorobie wieku dzieciecego", a ja mowie : po co? I tak nic z tych obietnic nie spelnia. Po co mam czekac az dopracuja problem skoro na 48xx AF co chwile pojawia sie i znika w Crysise? DMC4 na 4850 lazi chyba od roku jak na 9600GSO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moj wynik.

Juz sciagam :D Lysyn - co do zmiany biosu masz tu fajny link tak lopatologicznie wyjasnione :-P Dodam tylko ze wgralem tego biosa na MSI i gitara mozna krecic :lol2:

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?p=15022061

Edytowane przez czarnymax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprawe AF w Crysisie czekalem od grudnia 2008 do marca 2009. Od 8.12 do 9.3 nie bylo, w 9.3 poprawili, w 9.4 znowu przestalo dzialac, w 9.5 poprawili, w 9.6 ponownie nie dziala, w 9.7 znowu dzialalo, w 9.8 i 9.9 znowu nie dzialalo ;)

Troszeczke zrobiłeś to za kolorowo bo anizo działało od 9.3,tylko czasami się nie załączało jak przełanczałeś z okienka na pełen ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Troszeczke zrobiłeś to za kolorowo bo anizo działało od 9.3,tylko czasami się nie załączało jak przełanczałeś z okienka na pełen ekran.

Ze co? Pod DX10 od fixa w 8.12 do 9.3 nie bylo go w ogole. Od 9.4 do 9.9 masz w recenzji Egieldy na temat Catalystow. Juz nie mowie o tym, ze w 9.1 po ich mieszaniu przestal w ogole dzialac AI - Crysis wysypywal sie pod DX10.

 

swoja droga - "czasami", fajne pojecie, pamietam cos jeszcze o "losowosci efektow na ati".

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczke zrobiłeś to za kolorowo bo anizo działało od 9.3,tylko czasami się nie załączało jak przełanczałeś z okienka na pełen ekran.

Pisał to co ja opisałem , opisałem o warheadzie i 4870 - w danej rozdziałce af przestaje działać.Czasami też minimalizacja powoduje wyłączenie af. Na 4850 w crysisie , to było tak - włazisz do gry z wymuszonym af i jest ok , minimalizacja i powrót do gry - nie ma af , ponowne minimalizacje nic nie dają , ale zminimalizujesz i wyłączysz af - znowu zaczyna działać , ponowna minimalizacja - brak af , kolejna mini... włączamy af i znowu działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisał to co ja opisałem , opisałem o warheadzie i 4870 - w danej rozdziałce af przestaje działać.Czasami też minimalizacja powoduje wyłączenie af. Na 4850 w crysisie , to było tak - włazisz do gry z wymuszonym af i jest ok , minimalizacja i powrót do gry - nie ma af , ponowne minimalizacje nic nie dają , ale zminimalizujesz i wyłączysz af - znowu zaczyna działać , ponowna minimalizacja - brak af , kolejna mini... włączamy af i znowu działa.

Przyznam się nie czytałem artykułu,aż sam wróciłem do 9.9 na XP i posprawdzałem.

Napisałeś tak

Niestety tylko na Catalystach 9.5 i 9.7 działa prawidłowo filtrowanie anizotropowe(AF) i zarazem są to najwydajniejsze sterowniki .

Na pozostałych wersjach w rozdzielczości 1680x1050 , AF przestaje działać.

1680x1050 aa-off

anizo-ON

3406635[/snapback]

Ze co? Pod DX10 od fixa w 8.12 do 9.3 nie bylo go w ogole. Od 9.4 do 9.9 masz w recenzji Egieldy na temat Catalystow. Juz nie mowie o tym, ze w 9.1 po ich mieszaniu przestal w ogole dzialac AI - Crysis wysypywal sie pod DX10.

 

swoja droga - "czasami", fajne pojecie, pamietam cos jeszcze o "losowosci efektow na ati".

do 9.3 doskonale pamiętam jak było i nic nie pisałem wyżej na ten temat.Skomentuj to co wyżej bo na 9.9 anizo na XP działa w Crysis warhead.

 

To co moge powiedzieć to nie działa w trybie okienkowym,ale w recenzji nawet słowem nie jest napisane tylko że nie działa.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to okienkowy tryb i faktycznie nie działa anizo na 9.9 na Full jest OK.

Dołączona grafika

tego trybu nigdy nie sprawdzam z prostego powodu nie gram w okienku nigdy.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co moge powiedzieć to nie działa w trybie okienkowym,ale w recenzji nawet słowem nie jest napisane tylko że nie działa.

Tylko ty sprawdzasz na 4850 , a nie 4870 po pierwsze. Całkowicie inna konfiguracja , nie wiem czy masz sp3 chociażby. Jak nie działa to nie działa , co ja zrobie - nie powiesze się :lol2:. W żadnym okienku gier nie spradzałem i nie zamierzam. Nawet na gtx260 w wic wydajność była spartaczona zwłaszcza z AA , tylko ten błąd nie dotyczył wszytkich konfiguracji, to samo tyczyło się zarządzania energii. Poza tym umnie na 195.39 całkowicie cp nie dział - nie da się wymuszać niczego. Spytaj firekage czy miał taki problem - oczywiście nie. Czasami pewna część błędów będzie zawsze specyficzna dla pewnych konfiguracji. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ty sprawdzasz na 4850 , a nie 4870 po pierwsze. Całkowicie inna konfiguracja , nie wiem czy masz sp3 chociażby. Jak nie działa to nie działa , co ja zrobie - nie powiesze się :lol2:. W żadnym okienku gier nie spradzałem i nie zamierzam. Nawet na gtx260 w wic wydajność była spartaczona zwłaszcza z AA , tylko ten błąd nie dotyczył wszytkich konfiguracji, to samo tyczyło się zarządzania energii. Poza tym umnie na 195.39 całkowicie cp nie dział - nie da się wymuszać niczego. Spytaj firekage czy miał taki problem - oczywiście nie. Czasami pewna część błędów będzie zawsze specyficzna dla pewnych konfiguracji.

Wcale nie mówię że w okienku testujesz.Ale doskonale wiesz czy 4850 czy 4870 to nie ma nic do rzeczy z tym anizo.Dlatego bym sprawdził na drugiej konfiguracji czy występuje to w Crysis w 1680x1050.

PS.Bioshock zgadza się w 100% bo raczej saves masz te same jak nie zmieniłeś.

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale doskonale wiesz czy 4850 czy 4870 to nie ma nic do rzeczy z tym anizo.

Nie wiesz tego na 100% , opieram się o karty nvidii. Te same chipy , a różne problemy. W sterowniku każda karta ma inne id , dlatego mogą występować różne problemy pomimo tego samego gpu na pokładzie. Ale nie róbmy burdelu , bo to temat o 58xx :wink: Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...