Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

W Saboteur nie da się grać na ATI, kosmos co się dzieje... to przebiło nawet witcher-a :lol2: Nie da się grać, wszystko się zwiesza i jest "kupa" na ekranie.

 

Najlepsze jest to, że jest logo ATI na ich stronie oficjalnej. Wejdźcie sobie http://www.pandemicstudios.com/thesaboteur/node i spójrzcie na dół na loga producentów (logo ATI widnieje też na pudełku z grą oczywiście). ATI jest jednym z głównych sponsorów tej gry. Jak to zatem k... możliwe, że posiadacze kart ATI nie mogą grać ? Nawet jak developer gry odwalił fuszerkę, to jakim cudem ATI dało QA i pozwoliło to wypuścić ? Idziesz do sklepu z grami, patrzy jest gra X, dobre recenzje dostała, chciałeś ją kupić, ale myślisz "a co jak na ATI mi nie będzie znowu coś działać?", nagle zauważasz logo ATI i myślisz "w końcu gra wspierana przez ATI, to bankowo będzie mi super chodzić i nie będzie żadnych niespodzianek", zachodzisz do domu, instalujesz i Cię krew zalewa... WTF?! Oficjalnie stałem się wrogiem ATI... (to nie tylko moje słowa, bo dużo ludzi tak zaczyna mówić na różnych zagranicznych forach, włącznie z ich własnym). Mam nadzieję, że nie będę w przyszłości zmuszony do kupna "tylko" produktów ATI.

 

Tu macie linka do topicu na forum ATI. Napisałem też oczywiście posta tam.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia jakiegoś jednego ustawienia w grze. W NFS przed patchem zmiana cieni na niskie lub wyłączenie powodowała krach gry.

Może popatrz na forum producenta gry coś nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi to nie jest kwestia żadnego ustawienia w grze. Forum producenta gry oczywiście śledziłem (link do tematu, gdzie community manager napisał, że pracują nad fix-em) i śledzę. To nie chodzi o to czy pracują nad poprawką tylko o to jak ATI dba o klienta...

 

Zacytuje swój post z forum ati:

Spyre, will NOT explain you that because the only thing he does here is lying to customers like me or you.

 

He does not even understand the basic and simple business rule "customer pays customer demands".

 

A short story here...

 

I went to game store and saw The Saboteur title. I've read some reviews before (which were good by the way) so I decided to buy this game, but the only thing that was troubling me was "will it work on ATI? without any glitches?". Then, suddenly I noticed the ATI logo on the box and I thought "finally, the game supported by ATI, it must work very well and without any glitches". I bought the game, went back to home, installed it and guess what ? What the HELL ?! This is f.king ridiculous... It's a shame, but it seems that ATI does not have a shame. They should blush for shame. I could even understand that the game developers f.cked up the work, but how the hell ATI gave it QA and allowed them to launch it on the market ?

 

This is f.cking joke, so many titles with so many glitches and so bad support... I wish ATI sales will go sharply down in the following year and nvidia or whoever else will kick your a.ss.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty nVidii obsługują PhysiX i jak gra go ma to wtedy GPU wykonuje robote. Karty ATi nie obsługują PhysiX i w takich grach CPU zajmuje się obliczeniami.

Jednak gier z PhysiX jest nie wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Krótko mówiąc jak myślisz o takich tytułach jak mirrors czy batman to mając radka grasz bez fizyksa i tyle. Wprawdzie można go włączyć ale wydajność będzie denna więc IMO nie warto.

 

Sytuację ma zmienić w przyszłości dx11 i fizyka ma być liczona na gpu nie zależnie od producenta. Ale na razie fizyka na gpu to only nVidia ;)

 

(chociaż nie ma przeszkód by ATI liczyło ale olali sprawę jak na razie)

 

Edyta: No chyba że obok ATI wrzucisz nVidię do fizyki + zmodowane stery.

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm...Tak wogóle to posiadam teraz 2 karty gtx 260 zamiast 3, bo 1 sprzedałem hehee...I tak mysle czy nie sprzedac reszty kart i nie kupic np. gtx 285 2Gb albo radka 5870...?

Nigdy nie miałem kart Ati i nie wiem jak bedzie? Czy moze zostawic jak jest? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie zależy na niektórych grach, w których Ati się nie popisało to ja np. bym zamienił. Jednak nie w tej chwili, bo radek jest za drogi.

 

PS Tak z ciekawości zapytam, procesor masz na default ustawieniach ??

 

//edit

Ok spoko, tak tylko pytałem.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny dziwny problem:

paski na video

Dołączona grafika(DXVA)

Chodzi o te pasy (trochę pod kątem) które widać w tle... Tak na prawdę idą przez cały obraz wystarczy rozjaśnić i będzie widać...

Da radę się tego pozbyć?

W PowerDVD też się pojawiają po włączenie akceleracji sprzętowej...

Wkurza mnie to szczególnie jak mam HD bdb jakości a mi jakieś pasy latają po obrazie i psują cały efekt.

Sprawdzałem na kilku filmach DVD, 720p, 1080p. Wszędzie to samo ;/

Pozdro

Edytowane przez kasper93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W Saboteur nie da się grać na ATI, kosmos co się dzieje... to przebiło nawet witcher-a :lol2: Nie da się grać, wszystko się zwiesza i jest "kupa" na ekranie.

 

Najlepsze jest to, że jest logo ATI na ich stronie oficjalnej. Wejdźcie sobie 3417272[/snapback]

Mhm...Tak wogóle to posiadam teraz 2 karty gtx 260 zamiast 3, bo 1 sprzedałem hehee...I tak mysle czy nie sprzedac reszty kart i nie kupic np. gtx 285 2Gb albo radka 5870...?

Nigdy nie miałem kart Ati i nie wiem jak bedzie? Czy moze zostawic jak jest? :blink:

Tak jak wyzej opisywal Ojejku. Zastanow sie czy chce Ci sie czekac na ich jakakolwiek reakcje.

 

A te moje dwie gtx 260 zamieniłbys na radosława?

Nie. Liczac na DX11 moze dostaniesz pare gier, a reszta to konwersje z konsol, a hity i tak beda na DX9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ciekawe że ja od lat gram na ATi i na nic nie musiałem czekać i gram w to co lubie...

Ciekawe, ze nie masz 58xx i jeszcze bardziej ciekawe, ze nie wiesz o czym mowie majac 4850, na ktorym w Crysisie AF znikl pod DX10 na sterach 8.12 z hotfiem pod Far Cry 2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy on musiał grać w Crysisa? Gry w jakie ja grywam nie mają dzięki Bogu problemów z ATI i tyle mi wystarcza. Reszta mnie nie obchodzi dlatego nie muszę szukać błędów na siłę. Trafi się błąd w grze, w którą gram to pomarudze, ale nie będę specjalnie uruchamiał Crysisa dla sprawdzenia czy rzeczywiście AF nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym bez AF też da się grać! Naprawdę! Firekage, spróbuj kiedyś.

Ludzie... to nie o to chodzi, że się da grać bez AF. Ja nie wiem jak niektórzy nie mogą pojąć, że skoro płacę za high end to AF MUSI działać... Jeżeli macie "inne" zdanie na ten temat to pozostaje pogratulować okłamywania siebie samego albo (bez obrazy) posiadania znikomego ilorazu inteligencji. Jak się płaci za coś to się wymaga aby to coś działało, nie w 10%, nie w 90% tylko w 100%. Wiadomo, że można grać bez AF, ale jeżeli płacę 1.5k za high end to chcę żeby mi to działało, w grze X i w grze Y. Jeśli chodzi o serię 5xxx to problem nie dotyczy jednej gry tylko WIELU gier (praktycznie każda nowa gra), a błędy są bardziej rażące niż brak AF.

 

Obojętnie czy byłoby to ATI czy NVIDIA czy XYZ to wymagałbym tego samego i tak samo reagował. Jeszcze jakby ATI miało naprawde support z prawdziwego zdarzenia, reagowało szybciej na błędy itd ale niestety leży on i kwiczy. Ja tego nie rozumiem, przecież sprzedaż im wzrosła, zdobyli większy udział na rynku niż mieli wcześniej, dodatkowo dostali kasę od Intela w procesie który wygrali i nie mogą polepszyć tego działu ? :| Co z tego że za 6-7 miesięcy będą w końcu sterowniki "jako takie" jak za rok wyjdzie nowa generacja... (pomijając fakt, że jak kupuje wymagam aby to od razu działało, a tłumaczenie czekaniem kilku miesięcy to są lekko mówiąc kpiny).

 

Acha to nie jest tylko moja opinia.. Jeżeli śledzicie zagraniczne fora to wielu użytkowników pisze to samo (i to nawet Ci zatwardziali wyznawcy ATI), mają już tego dość.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

 

W wiekszosci na poprawione stery trzeba po prostu "chwile" poczekac i moge sie z tym pogodzic. Za to za chiny nie jestem w stanie zrozumiec tlumaczenia ati w stylu "to nowosc wiec nie dziala". Wydali niedopracowany produkt i tyle. W takiej sytuacji powinni ludziom placic za bycie betatesterami. Widac nvidia zasluzenie ma wieksza sprzedaz itp, u nich jakos sie da. Moze czas po prostu zmienic programistow.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czy on musiał grać w Crysisa? Gry w jakie ja grywam nie mają dzięki Bogu problemów z ATI i tyle mi wystarcza. Reszta mnie nie obchodzi dlatego nie muszę szukać błędów na siłę. Trafi się błąd w grze, w którą gram to pomarudze, ale nie będę specjalnie uruchamiał Crysisa dla sprawdzenia czy rzeczywiście AF nie działa.

Wybacz, ale co ma piernik do wiatraka? Znaczy sie placac za hi-end mam jeszcze wybierac gry pod niego bo to lub tamto nie dziala? Tego jeszcze nie grali.

 

Poza tym bez AF też da się grać! Naprawdę! Firekage, spróbuj kiedyś.

Chyba jaja sobie robisz. AF to jest w dzisiejszych grach absolutny STANDARD, ktory powoduje, ze tekstury nie sa rozpackane, nie prezentuja "zamydlonego" obrazu w oddali i to wlaczam nawet na SLABYCH grafikach pokroju 8600GT. W momencie, gdy rozmawiamy o 58xx, ktore kosztuja 1200-1700 to te bredzenie, ze : "nie musze w to grac"; "bez tego tez da sie grac" to jakies totalnie nieporozumienie bo nie kupiles kalkulatora, nie kupiles konsoli...

 

Ludzie... to nie o to chodzi, że się da grać bez AF. Ja nie wiem jak niektórzy nie mogą pojąć, że skoro płacę za high end to AF MUSI działać... Jeżeli macie "inne" zdanie na ten temat to pozostaje pogratulować okłamywania siebie samego albo (bez obrazy) posiadania znikomego ilorazu inteligencji. Jak się płaci za coś to się wymaga aby to coś działało, nie w 10%, nie w 90% tylko w 100%. Wiadomo, że można grać bez AF, ale jeżeli płacę 1.5k za high end to chcę żeby mi to działało, w grze X i w grze Y. Jeśli chodzi o serię 5xxx to problem nie dotyczy jednej gry tylko WIELU gier (praktycznie każda nowa gra), a błędy są bardziej rażące niż brak AF.

 

Obojętnie czy byłoby to ATI czy NVIDIA czy XYZ to wymagałbym tego samego i tak samo reagował. Jeszcze jakby ATI miało naprawde support z prawdziwego zdarzenia, reagowało szybciej na błędy itd ale niestety leży on i kwiczy. Ja tego nie rozumiem, przecież sprzedaż im wzrosła, zdobyli większy udział na rynku niż mieli wcześniej, dodatkowo dostali kasę od Intela w procesie który wygrali i nie mogą polepszyć tego działu ? :| Co z tego że za 6-7 miesięcy będą w końcu sterowniki "jako takie" jak za rok wyjdzie nowa generacja... (pomijając fakt, że jak kupuje wymagam aby to od razu działało, a tłumaczenie czekaniem kilku miesięcy to są lekko mówiąc kpiny).

 

Acha to nie jest tylko moja opinia.. Jeżeli śledzicie zagraniczne fora to wielu użytkowników pisze to samo (i to nawet Ci zatwardziali wyznawcy ATI), mają już tego dość.

+1 i gratuluje odwagi i twardej obrony stanowiska. Rzadko kto ma na to odwage...co w tym temacie juz widzialem pare razy. Im sie placi, to nie jest towarzystwo wzajemnej adoracji.

 

Moze czas po prostu zmienic programistow.

Jesli mnie pamiec nie myli to podobno juz raz to zrobiono. Gdzies o tym slyszalem tylko nie pamietam gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodziło raczej o to, że Firekage zawsze się musi przypieprzyć, że coś nie działa.

Ciekawe że ja od lat gram na ATi i na nic nie musiałem czekać i gram w to co lubie...

Ciekawe, ze nie masz 58xx i jeszcze bardziej ciekawe, ze nie wiesz o czym mowie majac 4850, na ktorym w Crysisie AF znikl pod DX10 na sterach 8.12 z hotfiem pod Far Cry 2...

Tak trudno zrozumieć, że komuś może to nie przeszkadzać? Albo, że ktoś nie grał i nie chce grać w Crysisa? Wyraźnie rafa napisał o swoich osobistych odczuciach, a Fire za każdym razem musi wywlec tego nieszczęsnego AF w Crysisie.

 

Chyba jaja sobie robisz. AF to jest w dzisiejszych grach absolutny STANDARD, ktory powoduje, ze tekstury nie sa rozpackane, nie prezentuja "zamydlonego" obrazu w oddali i to wlaczam nawet na SLABYCH grafikach pokroju 8600GT. W momencie, gdy rozmawiamy o 58xx, ktore kosztuja 1200-1700 to te bredzenie, ze : "nie musze w to grac"; "bez tego tez da sie grac" to jakies totalnie nieporozumienie bo nie kupiles kalkulatora, nie kupiles konsoli...

To ty grając w dobrą grę skupiasz się na rozgrywce, czy patrzysz, czy Ci się któraś tekstura przypadkiem nie rozłazi? I w takiej sytuacji nie da się już grać jak rozumiem. Rozumiem i szanuję, że komuś to może przeszkadzać, ale Fire zrozum w końcu, że komuś może to nie przeszkadzać (tak samo jak Tobie nie przeszkadzają matryce TN). Flejmisz tak jakby nierozłażące się tekstury czy działający AA były jedyną wartością w grach. Jasne, że nie są bez znaczenie, ale nie wszystkim zależy na tym tak samo jak Tobie i mógłbyś wreszcie to pojąć i nie rozpalać ogniska za każdym razem jak ktoś powie, że wisi mu czy teksturka mu się rozjedzie, albo schodek na krawędzi pokaże. Edytowane przez bagienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodziło raczej o to, że Firekage zawsze się musi przypieprzyć, że coś nie działa.

 

Tak trudno zrozumieć, że komuś może to nie przeszkadzać? Albo, że ktoś nie grał i nie chce grać w Crysisa? Wyraźnie rafa napisał o swoich osobistych odczuciach, a Fire za każdym razem musi wywlec tego nieszczęsnego AF w Crysisie.

 

To ty grając w dobrą grę skupiasz się na rozgrywce, czy patrzysz, czy Ci się któraś tekstura przypadkiem nie rozłazi? I w takiej sytuacji nie da się już grać jak rozumiem. Rozumiem i szanuję, że komuś to może przeszkadzać, ale Fire zrozum w końcu, że komuś może to nie przeszkadzać (tak samo jak Tobie nie przeszkadzają matryce TN). Flejmisz tak jakby nierozłażące się tekstury czy działający AA były jedyną wartością w grach. Jasne, że nie są bez znaczenie, ale nie wszystkim zależy na tym tak samo jak Tobie i mógłbyś wreszcie to pojąć i nie rozpalać ogniska za każdym razem jak ktoś powie, że wisi mu czy teksturka mu się rozjedzie, albo schodek na krawędzi pokaże.

A Pan redaktor ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, może czas zastanowić się nad sprawowaną funkcją? Nie znam Firekage, więc opieram się tylko na Twoim poście. Niektórym to trzeba narysować żeby coś zrozumieli... Jak kupujesz coś z allegro i nie działa do końca jak należy to nie kłócisz się ze sprzedawcą o swoje ? Jak kupisz samochód i po dwóch dniach się okazuje, że ma wadę ukrytą, a sprzedawca zapewniał Cię że wszystko jest ok, to nie jesteś zły i nie próbujesz tego wyjaśnić ? Jasne, że możesz jeździć dalej z tą wadą ale to nie tędy droga. Twoja aluzja odnośnie matryc TN jest dalece nietrafna. Co z tego że Firekage nie przeszkadzają TN ? co ma piernik do wiatraka. Nie przeszkadzają mu o ile DZIAŁAJĄ jak zapewnia producent. My rozmawiamy o "ukrytych" wadach a nie o tym czy komuś coś przeszkadza czy nie. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Pan redaktor ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, może czas zastanowić się nad sprawowaną funkcją? Nie znam Firekage, więc opieram się tylko na Twoim poście. Niektórym to trzeba narysować żeby coś zrozumieli... Jak kupujesz coś z allegro i nie działa do końca jak należy to nie kłócisz się ze sprzedawcą o swoje ?

Nie przeczę, że można napisać, że coś nie działa - jasne, spoko. Tylko nie trzeba wywlekać tego przy każdej okazji albo nawet jej braku. Ktoś pisze, że w czasie własnego użytkowania karty nie spotkał się z problemami i nie narzeka na nic a Fire jak zwykle musi wyciągać tego Crysisa, AF, AA i Bóg wie co jeszcze. Na cholerę komu taki flejm? Jeśli komuś się podoba i na nic nie narzeka to jego sprawa, nie trzeba na każdy post odpisywać, że przecież błędy są i grać się nie da. Nie odmawiam mu prawa do wypowiadania się o błędach w sterownikach, ale ile - na litość Boską można.

Jak kupisz samochód i po dwóch dniach się okazuje, że ma wadę ukrytą, a sprzedawca zapewniał Cię że wszystko jest ok, to nie jesteś zły i nie próbujesz tego wyjaśnić ? Jasne, że możesz jeździć dalej z tą wadą ale to nie tędy droga.

Z tym, że - korzystając z Twojego porównania - zwykle użytkownik egzemplarza z wadą fabryczną nie dzwoni do wszystkich innych użytkowników z żalem jak to jemu źle i nie zostawia im ulotek w skrzynkach. Można raz, drugi, trzeci, dziesiąty o tym napisać napisać, ale litości. Jak ktoś jest zadowolony i nie narzeka, to nie trzeba mu od razu pluć do zupy i mówić, że u niego też się w końcu coś spieprzy. Jak się spieprzy to się sam przekona.

Twoja aluzja odnośnie matryc TN jest dalece nietrafna. Co z tego że Firekage nie przeszkadzają TN ? co ma piernik do wiatraka. Nie przeszkadzają mu o ile DZIAŁAJĄ jak zapewnia producent. My rozmawiamy o "ukrytych" wadach a nie o tym czy komuś coś przeszkadza czy nie.

To tylko znaczy, że nie zrozumiałeś aluzji. Chodzi o to, że w identyczny sposób mogą komuś nie przeszkadzać wady matryc TN, co niedziałający AA/AF. Jednych będzie to irytowało, inni całkowicie oleją i nawet nie zauważą. Różni ludzie, różne potrzeby - cytując pewną reklamę. Edytowane przez bagienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko znaczy, że nie zrozumiałeś aluzji. Chodzi o to, że w identyczny sposób mogą komuś nie przeszkadzać wady matryc TN, co niedziałający AA/AF. Jednych będzie to irytowało, inni całkowicie oleją i nawet nie zauważą. Różni ludzie, różne potrzeby - cytując pewną reklamę.

Jeżeli mówisz o wadach matrycy TN jako wadach jawnych dla klienta, czyli np. słabe kąty widzenia, słabe odwzorowanie kolorów itd. to bardzo dobrze zrozumiałem i to porównanie jest zupełnie nie na miejscu. Jeśli chodzi o powtarzanie 100 raz tego samego dla sportu to masz rację, ale wydaje mi się, że Firekage odpowiadał tym na posty osób, które twierdziły, że z radeonami 48xx żadnych problemów nie mieli i nie widzę nic w tym dziwnego, że pisał o przykładzie AF nawet po raz 100. Była to trafna riposta, którą być może uświadomił niektórych, że nie tak do końca im karta w pełni funkcjonuje. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny dziwny problem:

paski na video

Dołączona grafika(DXVA)

Chodzi o te pasy (trochę pod kątem) które widać w tle... Tak na prawdę idą przez cały obraz wystarczy rozjaśnić i będzie widać...

Da radę się tego pozbyć?

W PowerDVD też się pojawiają po włączenie akceleracji sprzętowej...

Wkurza mnie to szczególnie jak mam HD bdb jakości a mi jakieś pasy latają po obrazie i psują cały efekt.

Sprawdzałem na kilku filmach DVD, 720p, 1080p. Wszędzie to samo ;/

Pozdro

Wyłącz dynamiczny kontrast w panelu avivo bo strasznie poniewiera obraz bo myślę, że to o takie paski ci chodzi takie pionowe jakby nakładka na film coś jak faktura ogólnie paskudny efekt ;) i już teraz wiem, że nie kupie nowego radeon mimo, że się napaliłem no cóż poczekam na Fermi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...