Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

jakby kto byl ciekawy:

 

stery 9,11:

 

crysis dx10: v.high/1680x1050/0xAA average 40.85fps

dirt 2 dx11: ultra/1680x1050/4xAA average 53,8fps

 

stery 9,12:

 

crysis dx10: v.high/1680x1050/0xAA average 42.73fps

dirt 2 dx11: ultra/1680x1050/4xAA average 53,3fps

 

system windows 7 pro

reszta w sigu

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsaa w e:total war i tak nadal nie dziala. w CoH tez sa nadal lowresowe ultra tekstury. no i batman nie ma fsaa z physxem ;)

ale jest tez pozytyw - hawx juz nie szarpie, ale musi byc zalaczony vsync

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Te, Guru, to jeszcze pokaż swoją legitymację do tego by oceniać czy coś spełnia swoją rolę czy nie?

Napisz np. do Tomsa czy spelnil swoja role bo finalnie...kupil GTX285. Wiesz co jest smieszne w przypadku tego forum? To, ze nawet za pytanie mozna dostac warna. Dla starego forumowicza pytanie bedzie banalne, dla kogos kto szuka jedynie porady, rejestruje sie i nic wiecej nie chce takim pytaniem juz nie jest. Jesli uwazasz, ze temat kobyla spelnia swoja role, a ktos kto jest praktycznie przed sklepem na etapie kupna ma czas na czytanie BZDUR przez 100 stron o vGPU/taktach memek to jestes niepowazny. Czemu? Bo to zaden walor uzytkowy, a oc jest kwestia sztuki. To zaden gwarant, zaden forumowy "elo pro" selekt.

 

 

A może chciałbyś funkcję Cenzora by każdy temat spełniał Twoje jedyne słuszne założenia?

Wisza mi Twoje zalozenia. Skoro ludzie pisza do mnie na pm czesto bojac sie napsac o tym w temacie to cos na rzeczy jest, zwlaszcza, ze gdy pytaja o stery to...jest idealnie, nie?. Wiekszosc bedzie gryzla :lol2:

 

Mam dla Ciebie propozycję: Załóż sobie bloga - i moderuj go w swój jedyne słuszny sposób...

Czyli np. NIE DAWAJ BANOW za rozmowe o sterowniku, co? :lol2:

 

A od 3Dmarków to się odklikaj, bo tylko idioci się tylko nimi sugerują - dla nas za to jest to szybki sposób do sprawdzenia np.: jak oc wpływa na GPU, czy zestaw jest w miarę stabilny.... (FurMark... - czy się nie przegrzewa GPU).

Dla Was? Dla innych nic stad poszukiwania po innych portalach...w odpowiedzi na to czy w grach nie ma problemow, nie w smarkach...

 

To nie jest tak, że tu siedzą sami idioci, zapewniam Cię....

Ty to napisales, nie ja. Ja jedynie pisalem, ze osoby, ktore na piedestale stawiaja vmody/smarki/oc pod katem hwbotow i smarkow. Pobenkuja "grata" i sprzedaja kupujac nowa. Faktycznie, jest sie czym sugerowac czytajac posty takich osob.

Jak chcę testów HD5870 w grach to sobie wrzucam frazę w google i mam tego na pęczki. To co oczekuje o tego portalu to właśnie jak wygląda sprawa z V na GPU, temperaturami, głośnością, oc i dc etc... czy w danej grze na danych sterach są problemy czy nie.... itd...

I co Ci to da? Zobaczysz recenzje danej karty w grach, a nie recenzje sterownikow jak i spis problemow. Te samemu trzeba sobie porobic, a skoro bawita sie w smarki to malo kto, bez konkretnego linku, wpadnie na to :

 

ATI Catalyst 9.12 Hotfix

 

 

* Back

 

Last Updated

12/16/2009

Article Number

GPU-42

 

Hotfix that resolves the mouse being enlarged under Windows® 7, improves performance of OpenGL games, Provides CrossFireX™ support for Eyefinity & Provides support for OpenCL

 

Problem Description:

 

· Performance drop is observed with a supported ATI CrossFireX™ configuration when using the thermal scope while playing Call of Duty Modern Warfare

· Performance drop during the opening cinematic of Resident Evil 5

 

· Wheelman freezes while loading the game menu and can't play further

 

· The desktop mouse cursor becomes enlarged at random while using Windows 7

 

· Flashing in various OpenGL titles – City of Heroes, Enemy Territories: Quake Wars, Riddick

 

· Heaven benchmark (DirectX 9 mode) – Grass flickers and white boarders observed around the edges

 

· DTS-HD and Dolby True-HD not working properly with certain receivers while using HDMI connection on ATI Radeon™ HD 5000 Series

 

Highlights of the ATI Catalyst™ 9.12 Hotfix release include:

 

1. Support for the OpenCL™ GPU component of the ATI Stream SDK v2.0

 

§ The ATI Catalyst™ 9.12 Hotfix release provides full support for GPU acceleration of OpenCL when used in conjunction with the ATI Stream™ SDK v2.0.

 

This feature is supported on the following Products:

 

o ATI Radeon™ HD 5970 Series

 

o ATI Radeon™ HD 5800 Series

 

o ATI Radeon™ HD 5700 Series

 

o ATI Radeon™ HD 4000 Series

 

o AMD FireStream™ 9200 Series

 

For more information about ATI Stream™ Technology and OpenCL, please visit 3425103[/snapback]

jakby kto byl ciekawy:

 

stery 9,11:

 

crysis dx10: v.high/1680x1050/0xAA average 40.85fps

dirt 2 dx11: ultra/1680x1050/4xAA average 53,8fps

 

stery 9,12:

 

crysis dx10: v.high/1680x1050/0xAA average 42.73fps

dirt 2 dx11: ultra/1680x1050/4xAA average 53,3fps

 

system windows 7 pro

reszta w sigu

Podziekowal. To jest dla mnie jakis wykladnik.

 

Pewnie wbudowany bench z crysisa , który nie ma przełożenia na rzeczywiste giercowanie. 9.12 hotfix już na horyzoncie :lol2:

Side...takich postow ze swieczka szukac ;)

 

Smark, nie smark z gry, ale widac wzrost w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wydawali sterowniki co miesiac bylo zle. Poprawili wiekszosc known issues (podobno) jest jeszcze gorzej, bo wydaja sterownik jeden po 2gim. Leczcie sie :x Support wyraznie zaczal dzialac. Sprawe zawieszania sterownika graficznego tez naprawili juz w poprzednich catalistach, takze nie trzeba nic kombinowac. 

 

Firekage powiedz mi jedno.... czy zauwazyles, zeby jakis posiadacz tej karty narzekal co pol strony jak to mu gry zle chodza? Twoim problemem jest to, ze zamiast grac siedzisz na jakichs stronach i czytasz o problemach, ktore czesto sa bardzo wyimaginowane. No bo ludzie, ile lat mozna grac w company of heroes? Imho to jakies sztuczne wyolbrzymianie problemow :x

 

btw ja na miejscu Toms'a po ogarnieciu tematu bym sie niezle wk***** za taka porade. Jak mozna dzisiaj polecac gtx'a 285 za 1200 zl?  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo ludzie, ile lat mozna grac w company of heroes? Imho to jakies sztuczne wyolbrzymianie problemow :x

zaraz, zaraz. momencik. chwilunia. sztuczne wyolbrzymianie??? przeciez ta gra nie ma 10lat??? dlaczego konkurancja nie ma z tym problemow? powiedz mi jak ja mam miec zaufanie do sterownikow ati. rozumiem, ze brak fsaa w total war to tez wyolbrzymianie? skad mam wiedziec, ze ati nie tnie mi po teksturach w co drugim tytule?? to ma tak funkcjonowac? no litosci. pomijam juz fakt, ze "wyolbrzymione problemy" o ktorych pisze to sa opcje definiowane z poziomu gry, a nie jakos szczegolnie wymuszane z sterow. i nadala tweirdzsz, ze wszystko jest ok.?

 

szczerze? osobiscie nie dam sie tak jawnie dymac i miec nadzieje, ze ati laskawie zajmie sie problemem, ktory zostanie naglosniony. nie tak ma to funkcjonowac. pobawie sie ati do premiery gf100 i wracam do normalnosci. a wszystkie teksty odnosnie "identycznosci" problemow u obu producentow bede pietnowal, tak jak to robie od paru lat, bo w tej kwestii nic sie od paru lat nie zmienilo jezeli chodzi o ati. nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco uzywasz total wara do sprawdzania czy aa dziala, czy moze grasz w niego? =] Bo jakos na multi Cie nie widzialem ;) Nie rozumiem do tego jak mogles sie dac tak jawnie wydymac. Od kilku lat pietnujesz wszystkie problemy, a i tak wybrales radka :x

 

btw trzymam kciuki za szybki powrot do normalnosci, bo cos sie opoznia... wytrzymasz do 2 kwartalu przyszlego roku? =]

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco uzywasz total wara do sprawdzania czy aa dziala, czy moze grasz w niego? =] Bo jakos na multi Cie nie widzialem ;) Nie rozumiem do tego jak mogles sie dac tak jawnie wydymac. Od kilku lat pietnujesz wszystkie problemy, a i tak wybrales radka :x I jak to kurcze jest, ze tyle gram, a o problemach czytam glownie na forum...

nie gram i nigdy nie gralem na multi. na PSN tez mnie nie znajdziesz ;) nie zmienia to jednak faktu, ze przsiadajc sie z nv, az w oczy to kluje. ja rozumiem, ze dla kogos to moze nie miec znaczenia, ale dla mnie ma. nie wiem, moze cos zle robie - win7 64bit cat 9.12fix

 

btw trzymam kciuki za szybki powrot do normalnosci, bo cos sie opoznia... wytrzymasz do 2 kwartalu przyszlego roku? =]

dzieki, dam rade ;)

 

Sulaco pomimo terkotania 5970 ktore mnie i Ciebie wkurza wybrałeś ta karte? Ja nie wytrzymalem kilku godzin.

gram na sluchawkach ;) ale faktycznie terkotanie jest upierdliwe, szczegolnie pod win :/ cos jak glowica w hdd :/

jak sie pojawi jakies znosnie chlodzeni to wymienie, bo to oryginalne to zenua :/

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"gram na sluchawkach ;) ale faktycznie terkotanie jest upierdliwe, szczegolnie pod win :/ cos jak glowica w hdd :/"

 

W grach to pikus :) W windowsie terkocze.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mnie zastanawia jedno dlaczego Sulaco tak chętnie wypowiada sie o problemach ATI i stara sie pokazać jako obrońca ucieśnionych przez ATI, a wogóle go nie widać w tematach o nv. Ciekawe dlaczego tam nie stara się pomóc i bronić skrzywdzonych przez nv ?? AAA zapomniałem pewnie tamte problemy to też wina sterów ATI :D

Sulaco tam bardziej potrzebują pomocy wejdź w temat o gtx280 i pomóż chłopakowi bo już męczy się jakiś czas z problemami z super nv.

Edytowane przez snowar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia jedno dlaczego Sulaco tak chętnie wypowiada sie o problemach ATI i stara sie pokazać jako obrońca ucieśnionych przez ATI, a w ogóle go nie widać w tematach o nv.

co ma jedno wspolnego z drugim? co mam na ati, a czego nie mam na nv, ze moge z tym wlatywac w tematy nv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No i znowu śmietnik w temacie, ludzie opanujcie się bo to jest walka z wiatrakami nic więcej.

Dla Ciebie smietnikiem moze byc rozmowa o sterownikach, co tez mnie dziwi bo miales sam sporo problemow z Dragon Age, dla innych smietnikiem bedzie..pierdzielenie o vGPU, oc, modach. To jest temat o karcie graficznej, a skoro 1 sprzet = 1 temat to i sterowniki tutaj wchodza w obreb zagadnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa o sterownikach, które wpływają na działanie karty jest zupełnie naturalna, rozmowa o OC jest tylko częścią składową tego tematu.

Pogódźcie się z tym, że jednych interesuje xxxxMHz na rdzeniu przy x.xxV a innych wydajność sterowników i działanie w grach.

Każdy zwykły użytkownik będzie zainteresowany tą drugą częścią a chcemy, jako społeczność forum, zadowalać wszystkich.

Jeżeli was tak bardzo denerwuje Firekage to w opcjach profilu macie możliwość ignorowania użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to byla rozmowa o sterownikach, gdzie bylo by jakos sensownie wypunktowane co w ktorych dziala, co nie dziala i ewentualnie porownanie do analogicznej sytuacji u konkurecji, tak jak mialo to miejsce wczesniej w tym temacie to spoko. W tej chwili jednak jest to bardziej proba udowodnienia jak bardzo ATI jest zle i ma gdzies klientow i jednoczesnie potwarzanie w kolko jak to non-stop pojawiaja sie problemy w Crysisie co jest juz po prostu nudne. Z rozmowa wiele wspolnego to nie ma i moze zamiast tak bardzo naskakiwac co chwile na siebie nawzajem ktos w koncu zrobi konkretny spis i bedzie spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Konkret? Ile AMD poprawialo Shifta? 2-3 miesiace? Wiesz ile poprawiali Dirta na 195xx? Przestal dzialac na 195.55, zaczal na 195.62 - minal chyba ledwo tydzien. Tyle w temacie konkretow, olewania. Znajdz mi bledy tej samej kategorii wagowej czyli : gry nie dzialaja przez dlugie miesiace, wala artefaktami, grac sie nie da. Powodzenia - jakis chyba tydzien robili poprawke Dirta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jak to tam było z rFactorem i nV? :P

 

Problem z wywalaniem gry chyba dość długo męczył ludzi na simracing :P

 

Edyta: No offense po prostu nie mogłem si powstrzymać :P

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ten problem wystepowal na serii 171, na 169 miales spokoj, pozniej juz nie sprawdzalem na czym lazi. Musialbys sie wczytac w to co pisza by zobaczyc czy np na 185 problem wystepowal. Zreszta, ten problem byl o tyle ciekawy, ze...meczyl tych co grali pod XPkiem.

 

BTW - sam to sprawdzales i problemow nie miales...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkret? Ile AMD poprawialo Shifta? 2-3 miesiace? Wiesz ile poprawiali Dirta na 195xx? Przestal dzialac na 195.55, zaczal na 195.62 - minal chyba ledwo tydzien. Tyle w temacie konkretow, olewania. Znajdz mi bledy tej samej kategorii wagowej czyli : gry nie dzialaja przez dlugie miesiace, wala artefaktami, grac sie nie da. Powodzenia - jakis chyba tydzien robili poprawke Dirta.

A czy Shift nie działał i walił artami? Tam występowało zbyt duże obciążenie proca - takich przykładów można znaleźć wiele i na NV.

Jeśli gra jest ważna a problem poważny ale dość łatwy w naprawie to nic dziwnego, że poprawili je szybko. Co innego gdyby nie mogli się z nim uporać.

Tylko czy to, że znalazłeś sobie jeden taki konkretny przykład udowadnia to, że jest tak zawsze? Zawsze w tydzień usuwają każdy błąd? Może jeszcze jakieś przykłady? ;)

Nie czaje po co ciągle wywlekasz to samo, co Ci to da i po co to robisz. ;) Sytuacje z Shiftem chyba każdy kto tu zagląda i tak zna doskonale. Tym bardziej, że powtarzasz się wiele razy pisząc to samo.

Każdy też wie, że NV radzi sobie trochę lepiej z usuwaniem błędów - tylko po co ciągle drążyć i wywlekać ten sam temat?

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...