Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Każdy też wie, że NV radzi sobie trochę lepiej z usuwaniem błędów - tylko po co ciągle drążyć i wywlekać ten sam temat?

wiec po to by ktos kto chce wydac 1200-1700 wiedzial o tym...i ewentualnie jesli poczuje "parcie na szklo" wiedzial, ze moze sobie czeeeekac az wreszcie naprawia i bedzie mogl pograc.

 

Wiecej przykladow? Problem w tym, ze to dosc jednostkowe sprawy. Nie pamietam od marca by cos za wyjatkiem Dirta mi przestalo lazic...

 

A czy Shift nie działał i walił artami? Tam występowało zbyt duże obciążenie proca

Walil...dziwne, ze nie pamietasz.

 

PS - co to za argument, ze "nie potrafia sobie z tym poradzic"* lub "tam bylo obciazenie proca". Na nV nie bylo "obciazenia proca" w tej grze. W ten sposob to mozesz tlumaczyc ich kazda wpadke i kazdy problem istniejacy przy okazji nowszej gry, problem w tym, ze...kupiec moze tego nie rozumiec, a wrecz moze czuc sie poddenerwowanym po zakupie sprzetu za takie pieniadze.

 

 

 

*tekst miedzy innymi z AMD odnosnie problemow w GTA4 na 58xx..."will take some time" - czyli ile?

 

 

 

Tak, majac 4GHZ i7 mozna bagatelizowac problem, nie? ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jak to tam było z rFactorem i nV? :P

hmm. tylko wiesz. rF nie jest pooklejana logosami lokomotywa pociagowa nowej serii 5000 tak jak np. dirt 2. no przyznac ati trzeba, ze maja talent iz potrafia zepsuc nawet taka lokomotywe ;)

 

btw: ponoc w nowych sterach juz nie dziala tesselacja (dirt 2, heaven), zaraz chtenie sprawdze ;)

 

Każdy też wie, że NV radzi sobie trochę lepiej z usuwaniem błędów - tylko po co ciągle drążyć i wywlekać ten sam temat?

haaa. no nie wierze :) ok, wiem swieta ida..masz gest ;) Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

hmm. tylko wiesz. rF nie jest pooklejana logosami lokomotywa pociagowa nowej serii 5000 tak jak np. dirt 2. no przyznac ati trzeba, ze maja talent iz potrafia zepsuc nawet taka lokomotywe ;)

Sulac0, tu nie idzie o to, ze rF nie jest "lokomotywa" Tu idzie o to, ze rF to gra na modach. Kupujesz goly content, a gra opiera sie na darmowych "paczach" robionych przez community. Foh pisal o sypaniu sie rF - sam mimo 2h sesji tego nie mial na golej wersji. Za to padanie gry jest faktem, ale jak mowilem, ta opiera sie nie na pracy studiow developerskich, w ktore wtlaczana jest kasa, a w darmowej pracy osob w ogole niezwiazanych z branza. To prace community, fanow. Takie cos moze sie sypac jesli np. autor piszac kod wjedzie np. w obszar, ktory jest uzywany pod pamiec dla karty itp.*

 

Rownie dobrze mozna miec pretensje do Microsoftu o to, ze sa wirusy komputerowe, a ich oes ich nie lapie...

 

Sprawdzcie sobie Race. Gra robiona przez Symbin, koderow - stabilna, jak to mowia "rock-solid". Owszem, padanie rF potrafi denerowac (mowie o sytuacji za czasow 17xxx), ale z drugiej strony to sa TYLKO mody, a nie gra. Foh probowal wylapac i nie wylapal bsoda.

 

btw: ponoc w nowych sterach juz nie dziala tesselacja (dirt 2, heaven), zaraz chtenie sprawdze ;)

W przypadku ATI mowisz o NOWYCH sterach czy JESZCZE NOWSZYCH Z FIXEM?

 

 

 

* Fohu, mowiac na marginesie - sypal mi sie FIA GT, ze to np. F1-79 byl rock-solid, a wiec? WTCC tez smigal, nie pamietam by cos nim bylo nie tak...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy też wie, że NV radzi sobie trochę lepiej z usuwaniem błędów - tylko po co ciągle drążyć i wywlekać ten sam temat?

Po to, zeby nasz ulubieniec mogl sobie popostowac i ponarzekac na wszystko co sie nawinie. :lol2:

 

 

Sory za offtop, ale jak czytam te glupie wywody przez te przeszlo 20 stron, to juz nie moge. Jeszcze troche i dojde do wniosku, ze ATi jest "be", bo dlugo naprawiaja sterowniki, a NV pomimo ze nie moze wypuscic swojego nowego procesorka ktorego tak dumnie zapowiada i juz kolejny raz przeklada premiere, jest wporzadku, bo przeciez sterowniki zdaza do tego czasu naprawic. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ATI mowisz o NOWYCH sterach czy JESZCZE NOWSZYCH Z FIXEM?

w heaven dziala - 9.12fix. podejrzewam , ze chlopaki na guru3d troche spanikowali. w kazdym badz razie euforaia odnosnie 9.12 jakos nagle opada i wracaja problematyczne tematy. zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Po to, zeby nasz ulubieniec mogl sobie popostowac i ponarzekac na wszystko co sie nawinie. :lol2:

 

 

Sory za offtop, ale jak czytam te glupie wywody przez te przeszlo 20 stron, to juz nie moge. Jeszcze troche i dojde do wniosku, ze ATi jest "be", bo dlugo naprawiaja sterowniki, a NV pomimo ze nie moze wypuscic swojego nowego procesorka ktorego tak dumnie zapowiada i juz kolejny raz przeklada premiere, jest wporzadku, bo przeciez sterowniki zdaza do tego czasu naprawic. :damage_wall:

LOL, juz raz podniecano sie szybka premiera ATI - 2900. Pozniej czytalem o uber 38xx, a w praniu wyszlo nie tylko to, ze na nich byly problemy z AA, ale i nawet AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - sam to sprawdzales i problemow nie miales...

i dalsze.

 

Tak u mnie problemów nie było. Byłem nawet zdziwiony tym że macie na simracing problemy z GFami. Specjalnie tłukłem ileś tam okrążeń do zwymiotowania można by rzec i było ok. Ale po prostu wiem że takie cuś było. Widocznie dany mod sypał grę na GFie a na Radosławie było ok.

 

Edyta:

Dołączona grafika

 

fajne cienie na GF6600 i forceware 191.07 w Colin3. Na 17x.xx nie miałem takich efektów specjalnych ;)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkret? Ile AMD poprawialo Shifta? 2-3 miesiace? Wiesz ile poprawiali Dirta na 195xx? Przestal dzialac na 195.55, zaczal na 195.62 - minal chyba ledwo tydzien. Tyle w temacie konkretow, olewania. Znajdz mi bledy tej samej kategorii wagowej czyli : gry nie dzialaja przez dlugie miesiace, wala artefaktami, grac sie nie da. Powodzenia - jakis chyba tydzien robili poprawke Dirta.

Do tej pory nie mogę sobie pograć w Shogun Total War na serii 8xxx 9xxx mimo iż nVidia doskonale zna problem - postujemy już 3 lata o jego naprawienie na forum nVidii i g....

 

Na serii 7xxx i 260...295 działa bez problemów....

 

I co wy na to?

 

Ewidentne lanie na klientów...

 

---------------------------------------------

 

Ale piknie śmiga Heaven na HD5970 :) 30 fps na smoku :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale macie problemy ja mam 5870 a tam gdzie nie działa to jest gts250, jak fizyka potrzebna to obie karty na raz, tu musze skrytykowac nvidię o swoje praktyki wobec klientów i blokowanie fizyki w zestawach posiadających karty ati, całe szczęście są łepskie chłopaki i obchodzą to bez trudu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utworzyłem temat o sterownikach ATI w odpowiednim dziale. Ktoś może napisać jakieś FAQ o najczęstszych problemach itd. Wkleje wtedy to cudo do pierwszego postu w temacie.

 

rewelacja, teraz każdy będzie szczęśliwy, Firekage może się tam wyżyć, my nie będziemy go za to linczować, wracając do tematu na ile max idą( stabilnie bez artów) wam karty na stock napięciu, właśnie robiłem testy i moja jedynie 930mhz robi więcej bez podnoszenia napięcia sią nie da, tak żeby było stabilnie

 

 

Sulaco pytanie retoryczne która karta ati w twoim życiu, co cie skłoniło do zakupu przeciez nie tak dawno mówiłeś że zakup 5870 w twoim przypadku to krok wstecz

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco pytanie retoryczne która karta ati w twoim życiu, co cie skłoniło do zakupu przeciez nie tak dawno mówiłeś że zakup 5870 w twoim przypadku to krok wstecz

odpowiedz tez retoryczna ;) praktycznie wszystko sie przewinelo przez mojego kompa, ale z przyczyn jak wspomniales dlugo nie zagrzaly miejsca. teraz siedzi 5970, bo wydajnosciowo 5870 zdecydowanie nie dal rady 285 w sli., byla okazja itd itp. teraz wydajnosciowo jest ok, ale nadal pozostaja inne kewstie z ktorymi walcze. zeby nie bylo, chce sie przekonac do ati, ale jest cholernie ciezko i to tylko przez stery :/ tak wiec w kwestii o ktorej wspomniale zdania nie zmienilem. prznajmniej na dzien dzisiejszy. no i tak sobie czas zabijam czekajc na gf100 ;)

 

btw: jeszcze jedno z tym shiftem - migajace swiatla, najlepiej to widac na stopach, jakby ktos pukal w hamulec. po zmianie nazwy swiatla swieca normalnie - stop, to stop.

i jeszcze framerate

 

Avg: 112.179 - Min: 41 - Max: 176

 

v1.02 1920x1200 fssa8x, aniso16x. hmm. ten niski framerate to glownie na zakretach, takie haki, ale to juz wina gierki.

 

odnosnie jeszcze przeniesienia kwestii sterow w innym temat - moze w ogole na "osla laczke"? dal mnie stery i karta graficzna to CALOSC, nie da sie tego rozdzielic

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie jeszcze przeniesienia kwestii sterow w innym temat - moze w ogole na "osla laczke"? dal mnie stery i karta graficzna to CALOSC, nie da sie tego rozdzielic

Właśnie, dla Ciebie. Dla innych to już po prostu jest strasznie dokuczliwe, znaczy nie chodzi tu o same sterowniki, ale o czytanie tego samego po raz n'ty przez kilkadziesiąt stron tematu. Dla mnie wystarczy jeden, raz powiedziany (tutaj napisany) przekaz i koniec. Nie ma powodu do tego, aby wyciągać te same przykłady i argumenty 100x jeśli dotarły one już do czyjejś wiadomości.

 

Jeśli pojawi się jakiś bubel w sterownikach i występuje na danej karcie to bardzo chętnie o tym przeczytam w temacie związanym z tą kartą. Przeczytam raz i ok, wystarczy. Wiem co jest nie tak i czekam na poprawę. Jednak wyrywanie tutaj bugów z czasów 48xx i innych starszych kart jest dla mnie uciążliwe do czytania. Dlatego w nowym temacie można sobie będzie pisać o wszystkich aspektach sterowników, a temat o określonych kartach będzie odpowiedzialny tylko i wyłącznie za przypadki nieprawidłowego działania sterowników na ów sprzęcie.

 

Edit down:

Jeśli te same problemy są związane z kartami wymienionymi w tym temacie to czemu by ta karta miała się nie zaliczać. Istotne jest, aby dyskutować o problemach kart wymienionych w temacie lub o problemach, które występują w całej serii. Przypominanie odległych czasów kiedy problemy z AF w Crysis nękały serie 4xxx jest po prostu bez sensu i zaśmieca temat.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w nowym temacie można sobie będzie pisać o wszystkich aspektach sterowników, a temat o określonych kartach będzie odpowiedzialny tylko i wyłącznie za przypadki nieprawidłowego działania sterowników na ów sprzęcie.

ok. bo sadzilem, ze w ogole temat sterow ma wyleciec. :unsure:

czy 5970 zalicza sie do "owego" sprzetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Właśnie, dla Ciebie. Dla innych to już po prostu jest strasznie dokuczliwe, znaczy nie chodzi tu o same sterowniki, ale o czytanie tego samego po raz n'ty przez kilkadziesiąt stron tematu. Dla mnie wystarczy jeden, raz powiedziany (tutaj napisany) przekaz i koniec. Nie ma powodu do tego, aby wyciągać te same przykłady i argumenty 100x jeśli dotarły one już do czyjejś wiadomości.

Moderator pisal wczesniej, ze sterowniki sa zaliczane w poczet tematu o sprzecie, to raz. Dwa - jesli Ciebie meczy problem zwany "sterownik" tak moze innych meczy 100 stron "ile na gpu i dlaczego furmark mi sie wywala"... Zastanow sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderator pisal wczesniej, ze sterowniki sa zaliczane w poczet tematu o sprzecie, to raz. Dwa - jesli Ciebie meczy problem zwany "sterownik" tak moze innych meczy 100 stron "ile na gpu i dlaczego furmark mi sie wywala"... Zastanow sie.

Patrz jakoś czytam ten (i stary czytałem) i niema tu prawie nic poza płaczem że te karty mają problem ze sterami. I już niepamiętam kiedy ktoś napisał jak mu się podkręca karta i ile ma V na gpu a to chciałbym wiedzieć czy ogólnie trzymają poziom czy są coraz słabsze?

A to co się dzieje przez ostatnie strony to normalnie tragedia, bo nawet konkretnych info o konkretnych grach jest niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderator pisal wczesniej, ze sterowniki sa zaliczane w poczet tematu o sprzecie, to raz. Dwa - jesli Ciebie meczy problem zwany "sterownik" tak moze innych meczy 100 stron "ile na gpu i dlaczego furmark mi sie wywala"... Zastanow sie.

Nikt nie zakazuje dyskusji na temat obecnych problemów/błędów itd - można powiedzieć, że jest to niemal wskazane. ;)

Tylko po co ciągle powtarzać to samo i wywlekać na wierzch stare problemy? O których każdy usłyszał już od Ciebie 100x razy? Gdzie przeglądając jeden temat o tym samym można poczytać przynajmniej kilka razy? Jest to zwyczajnie upierdliwe.

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mowisz,ze kazdy zna/wie? To jakim cudem sam stwierdzasz, ze Shift nie walil artefaktami... ;)

 

BTW - nie bede wracac do tego, ze Twoja obrona ich sterownikow zakonczona zostala tekstem "kazdy wie, ze nV lepiej sobie radzi z usuwaniem..."...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu cos sp*****i. Podczas odtwarzania filmow x264 przy pomocy windows media playera wywala mi sterownik ekranu.... co jakies 20 sekund :lol2:  Dobrze, ze wczesniej udalo im sie wyeliminowac jednoczesne zawieszanie kompa... Co dziwnego best player dziala gid.

 

Firekage, przejrzyj sobie ostatnie 2 strony. Co 2gi post jest twojego autorstwa, a imho nic nie wnosza. Uswiadamianie wszystkich ciaglymi narzekaniami na sterowniki kieruje tylko irytacje... w Twoja strone ;) lepiej bys wypisal w jakims temacie co nie dziala itp... No chyba, ze to jednostkowe przypadki  :D

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderator pisal wczesniej, ze sterowniki sa zaliczane w poczet tematu o sprzecie, to raz. Dwa - jesli Ciebie meczy problem zwany "sterownik" tak moze innych meczy 100 stron "ile na gpu i dlaczego furmark mi sie wywala"... Zastanow sie.

Przeczytaj mój post, który cytowałeś i zastanów się. Czytanie o problemach 4xxx w temacie o 5850/5870 jest irytujące. Chcesz pogadać o starych problemach lub czymś innym związanym ze sterownikami od ATI to masz już utworzony temat i pisz tam sobie ile tylko chcesz. My tutaj chcemy konkretów, czytanie postów w kółko o tym samym nic nie wnosi. Widząc kolejny Twój post o sterownikach w 95% przypadków dokładnie wiem jak będzie wyglądała jego treść bez wcześniejszego przeczytania. Nie wymagam zaprzestania dyskusji o sterownikach, ba ja chcę aby pisano o problemach kart przedstawionych w temacie. Rozmowy o samym aspekcie sterowników (czy są gorsze od sterowników NV, czy ATI ma złe wsparcie techniczne, czy się ociągają w wydawaniu sterowników etc.) powinny być w innym temacie.

 

EOT

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz,ze kazdy zna/wie? To jakim cudem sam stwierdzasz, ze Shift nie walil artefaktami... ;)

Grałem u sąsiada na ATI i było ok - lub sprawdzałem gdy "już nie walił", stwierdziłem to co sam widziałem - tak czy inaczej problem nieaktualny po co ciągle robić śmietnik w wątku?

 

BTW - nie bede wracac do tego, ze Twoja obrona ich sterownikow zakonczona zostala tekstem "kazdy wie, ze nV lepiej sobie radzi z usuwaniem..."...

Tak uważam - i jestem tego świadom tylko co to ma do rzeczy? Czy to powód by ciągle wałkować to samo? Skupmy się na aktualnych problemach jeśli już chcemy o nich rozmawiać zamiast wracać co chwile do przeszłości i to wielokrotnie? Co to da? O niczym innym tu już się nie da poczytać bo co chwile wpadasz do tematu i wypisujesz dokładnie to samo.

Eot.

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...