Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

@-=YoGi=-

Właśnie wiem że pozostali producenci robią bloki uniwersalne i chodziło mi bardziej o zmianie w drugą stronę czy bloczek 5850 przypasuje na radka 5870 jakby kiedyś zachciało mi sie zmienić :rolleyes:

 

Kolejna karta potwierdzająca że 5850 może zrobic takty 5870 na lekko bo lekko ale obniżonym napięciu. Drugi screen to jej max na def core.

post-139605-1270894574,25_thumb.jpg

post-139605-1270894604,6_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż oficjalny bios który umożliwia zmianę napięcia programowo oraz wprowadza "eksluzywny" tryb 2D... Od ponad m-ca karta jest na rynku i ... pupa blada :)

 

W rzeczy samej.

 

BTW kupiłem Sapphire HD5850 z chłodzeniem niereferencyjnym (wentylator na środku) i jest to to czego dokładnie oczekiwałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moze ktos mi pomoc? Od niedawna posiadam Asusa 5870. Chcialbym go troszeczke pomeczyc, ale nie moge zwiekszyc mu napiecia.Dodam ze podpietego mam jeszcze GF 8800GTS(tez Asus) do obliczen fizyki.Jak wlaczam SmartDoc to widzi tylko GF. MSI Afterburnerem tez nic nie moge zdzialac. Moge to jakos obejsc bez wypinania GF lub zmiany biosu 5870.Dzieki za kazda pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem ... ktory w sumie pojawil sie dopiero dzisiaj.

 

Mianowicie mam od 2 dni karte Asus 5870. Po wlozeniu do PC, wszystko dzialalo wysmienicie, zadnych problemow w grach czy w desktopie. Do dzisiaj rana... gdzie odpalam komputer, a tu w desktopie widze nagle zielone pixele. Przewaznie wystepowaly na ciemnym tle - wystepowaly bo po osiagnieciu 30+ stopni - pixele zniknely. Co Waszym zdaniem jest nie tak ?

 

Dodam jeszcze ze komp stal w baaardzo zimnym pokoju i karta na starcie miala 18-19 stopni, stery to 10.4b, system Windows 7 64bit, sprzet niekrecony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie czym martwic, zmarzlak z niej ;D a tak serio to u siebie tez zaobserwowalem dziwne dzialanie zimnej karty. Po otworzeniu okna w zimie nie chciala startowac, a monitor potrafil pokazac przekroczony zakres sygnalu zamiast obrazu. Kiedy sie troche rozgrzeje jest ok  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie czym martwic, zmarzlak z niej ;D a tak serio to u siebie tez zaobserwowalem dziwne dzialanie zimnej karty. Po otworzeniu okna w zimie nie chciala startowac, a monitor potrafil pokazac przekroczony zakres sygnalu zamiast obrazu. Kiedy sie troche rozgrzeje jest ok  :blink:

 

 

No to mnie uspokoiles :)

 

Pierwszy raz mam kontakt z radoslawem i nie wiedzialem ze ten typ tak ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem ... ktory w sumie pojawil sie dopiero dzisiaj.

 

Mianowicie mam od 2 dni karte Asus 5870. Po wlozeniu do PC, wszystko dzialalo wysmienicie, zadnych problemow w grach czy w desktopie. Do dzisiaj rana... gdzie odpalam komputer, a tu w desktopie widze nagle zielone pixele. Przewaznie wystepowaly na ciemnym tle - wystepowaly bo po osiagnieciu 30+ stopni - pixele zniknely. Co Waszym zdaniem jest nie tak ?

 

Dodam jeszcze ze komp stal w baaardzo zimnym pokoju i karta na starcie miala 18-19 stopni, stery to 10.4b, system Windows 7 64bit, sprzet niekrecony.

 

Pewnie masz Asusa z nowej serii, tej bez DIRT2 ?

Aktualnie wysłałem kartę klienta do serwisu z takimi samymi objawami. Na początku faktycznie problem był tylko na zimnej karcie, później jednak także na rozgrzanej. Jak wróci z serwisu to dam znać jak to zostało rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz Asusa z nowej serii, tej bez DIRT2 ?

Aktualnie wysłałem kartę klienta do serwisu z takimi samymi objawami. Na początku faktycznie problem był tylko na zimnej karcie, później jednak także na rozgrzanej. Jak wróci z serwisu to dam znać jak to zostało rozwiązane.

 

Dokladnie, mam bez dirt2. Bylbym wdzieczny za ta informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ciekawy watek, gdzie ludzie maja identyczny problem. Jednakze nie dotyczy tylko firmy asus i modelu 5870 - ale rowniez innych. Wedlug przypuszczen w tym watku ... chodzi o niskie napiecie w 2d i problem ze startem przy niskich temperatur.

 

Link do tematu: Green Pixels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim.

Może komuś pomoge w wyborze,albo nie ,ale pomyślałem ,że zamieszcze wyniki konfiguracji Radosławów 5770w CF w smarkach.

Także wachałem sie czy brać 5850 czy 5770CF i padło na drugie.Konfig mam od 2 dni i powoli testuje w grach.Narazie wszystko na fulu śmiga w rozdz.1920x1200.

w Just Cause 2 dosyć spory kopniak jest po dodadniu drugiej karty,ale mam jakis problem,bo po pograniu z 10 min wywala mi gre.

Poprzednio byłem posiadaczem GTX 275,było ok nie powiem,ale ten konfig jednak wydajniejszy.Co do szyny 128bit absolutnie nie odczułem jakiś,szarpnięć,skoków wydajności itp.Mi sie wydaje ,że przy tych przepustowościach pamięci szyna 128bit przestała być jakims ograniczeniem.Może ze 2 lata do tyłu w poprzednich generacjach kart z pamięciami ddr2-3 było to odczuwalne(nie wie może się mylę co do teori,ale ja nie uraczyłem takiej niedogodności ).Zrobiłem smarka 2006 w 1920x1200 i Vantage w Performance poniżej linki.

Hosting zdjęć i plików na www- forum, bloga i aukcje: avatary, zdjęcia, galerie, mp3 - voila!pl

Hosting zdjęć i plików na www- forum, bloga i aukcje: avatary, zdjęcia, galerie, mp3 - voila!pl

2006 proc Q9550 na 3.6 i karty nie kręcone, myśle,że na 4.0 delikatnie było by lepiej.W Vantage na 4.0

Pozdro for all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho popelniles blad ;) kiedys w temacie o 5770 byla dyskusja na temat 5870/50 vs 5770 crossfire i za tym 2gim mogla przemowic jedynie cena, kiedy nie byla jeszcze oficjalnie znana. W najbardziej wymagajacych grach taka konfiguracja niestety dostaje baty od pojedynczej karty, a do tego narazasz sie na problemy zwiazane z 2ma kartami - ciagle nie wszedzie dziala crossfire itp. Zarzuc np. wynikami z crysisa, czy bad company 2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kronic zamienił stryjek siekierkę na kijek, przecież gtx275 pod podkręceniu prawie to samo co 5850, a ty się wkopałeś w crossfire, chyba z kasą nie masz co robić, ale jak mawiają twoja kasa ty tu rządzisz, szczerze bym to sprzedał i polował się na jakiegoś używanego 5870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram PTYSia - lepsza jedna mocna karta niż dwie słabe ale podobne wydajnościowo.

 

P.S. Malik

 

Kiedyś miałem podobny problem - jeszcze na 9800XT. Po uruchomieniu kompa pełno było zielonych pikseli, ale wystarczyło na kilka sekund odpalić jakąkolwiek gierkę i z niej wyjść a wszystkie zielonki znikały. Nie rozwiązałem tego problemu - nic nie pomagało a najczęściej miało to miejsce w chłodne dni a zwłaszcza zimą jeśli pokój nie był ogrzewany. !?!

Edytowane przez Siloss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jakoś nic nie odczułem z tych problemów.Miał ktoś z was aktualnie jakaś konfiguracje SLI/CF?Może 3 lata temu i tak było.BC2 śmiga dużo lepiej jak na Gtx 275 i to chyba ja wiem lepiej bo miałem tą kartę jeszcze 3 dni temu.O tych problemach moim zdaniem za dużo czytacie,ja też widziałem tony wywodów na ten temat i 95% z tego się nie pokrywa.Każdy pisze co wyczytał,ja bym prosił konkretne powody osób,które miały w niedalekim czasie konfig SLI/CF.Moim zdaniem problemy c konfiguracjami wieloprocesorowymi w tej dobie sprzętu i coraz lepszych sterowników stają się mitem.Każdy nowy wychodzący tytuł wspiera konfiguracje SLI/CF w 99%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno slowo - microstuttering. Niektorzy zdaja sie nie zauwazac lub wmawiaja sobie ze niczego nie widza, ja po godzinie spedzonej na kompie z dwoma 5870 grajac w rozne gry stwierdzilem ze nigdy sie w CF/SLI nie wpakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jakoś nic nie odczułem z tych problemów.Miał ktoś z was aktualnie jakaś konfiguracje SLI/CF?Może 3 lata temu i tak było.BC2 śmiga dużo lepiej jak na Gtx 275 i to chyba ja wiem lepiej bo miałem tą kartę jeszcze 3 dni temu.O tych problemach moim zdaniem za dużo czytacie,ja też widziałem tony wywodów na ten temat i 95% z tego się nie pokrywa.Każdy pisze co wyczytał,ja bym prosił konkretne powody osób,które miały w niedalekim czasie konfig SLI/CF.Moim zdaniem problemy c konfiguracjami wieloprocesorowymi w tej dobie sprzętu i coraz lepszych sterowników stają się mitem.Każdy nowy wychodzący tytuł wspiera konfiguracje SLI/CF w 99%.

 

To ja dodam od siebie tak:

 

- GTX 280 w SLI - nie mialem zadnych problemow, z mikroprzycieciami etc. Gry chodzily plynnie, moze oporcz gta4 gdzie cienie migaly. Jednakze po zaladowaniu poprawionego profilu - wszystko bylo ok

- GTX 295 - nigdy w zyciu, tutaj moge dopisac cala liste objawow tj. mprzyciecia etc.

- TRI SLI GTX 280 - patrz wyzej. Jedyny plus tego rozwiazania to wysoki score w benchmarkach ... tyle z plusow

 

PS.

 

Co do zielonych, wedrujacych pikseli ... zmienilem stery na 10.5b i problem zniknal.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe widzę ,że niektórzy,a szczególnie posiadacze 5870 nie dadzą się przegadać i wiedza lepiej nie posiadając pewnie chodz raz w życiu konfigu multi gpu.Dziwie sie po co tak wielkie promowanie tych platform obydwu firm jak to tak bardzo kuleje.No i druga sprawa kupowanie płyt z serii X-58 to już wogule wtopa jak tam znajduje sie i SLI i CF;].Znalezienie jednej gry na 10 z kulaniem CF widzę wyklucza całkowicie u niektórych kupna takiego konfigu;]Pokażcie mi w praktyce,aż tak przerażajacą różnice miedzy 5870 a 5770 CF,że tak boicie sie tak zwanych kastratów;]Z miła chęcią wykonam jakieś testy.A i jeszcze jedna wielka zaleta zestawu z dwoch 5770.Wystawmy karty i zobaczymy kto szybciej znajdzie nabywców na poszczególny segment karty no i kto bedzie miał wiekszy plecak na sprzedaży;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe widzę ,że niektórzy,a szczególnie posiadacze 5870 nie dadzą się przegadać i wiedza lepiej nie posiadając pewnie chodz raz w życiu konfigu multi gpu.Dziwie sie po co tak wielkie promowanie tych platform obydwu firm jak to tak bardzo kuleje.No i druga sprawa kupowanie płyt z serii X-58 to już wogule wtopa jak tam znajduje sie i SLI i CF;].Znalezienie jednej gry na 10 z kulaniem CF widzę wyklucza całkowicie u niektórych kupna takiego konfigu;]Pokażcie mi w praktyce,aż tak przerażajacą różnice miedzy 5870 a 5770 CF,że tak boicie sie tak zwanych kastratów;]Z miła chęcią wykonam jakieś testy.A i jeszcze jedna wielka zaleta zestawu z dwoch 5770.Wystawmy karty i zobaczymy kto szybciej znajdzie nabywców na poszczególny segment karty no i kto bedzie miał wiekszy plecak na sprzedaży;]

 

a ja wole 2x 5870 niż 2 x 5770 i dlatego kupie te pierwsze niż to drugie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej ty sie nie dasz przegadac, przeciez pietro wyzej masz post uzytkowanika sli...padło na oczy?

rozumiem zjawisko "mam!, jest super!, nie bedę narzekać wszystko zapierd... bo musi za tą kase którą w to wpakowałem".... ale bez przesady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, bo niektórzy umieją podejść obiektywnie do sprawy i ponarzekać na coś, co faktycznie nie działa, a nie wychwalać w niebo głosy.

 

BTW, niech każdy kupuje co chce i tyle. Kolega chciał CF, kupił i ma. Jest zadowolony no i dobrze. Większość tego by nie kupiła ( ja też nie ) i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe widzę ,że niektórzy,a szczególnie posiadacze 5870 nie dadzą się przegadać i wiedza lepiej nie posiadając pewnie chodz raz w życiu konfigu multi gpu.Dziwie sie po co tak wielkie promowanie tych platform obydwu firm jak to tak bardzo kuleje.No i druga sprawa kupowanie płyt z serii X-58 to już wogule wtopa jak tam znajduje sie i SLI i CF;].Znalezienie jednej gry na 10 z kulaniem CF widzę wyklucza całkowicie u niektórych kupna takiego konfigu;]Pokażcie mi w praktyce,aż tak przerażajacą różnice miedzy 5870 a 5770 CF,że tak boicie sie tak zwanych kastratów;]Z miła chęcią wykonam jakieś testy.A i jeszcze jedna wielka zaleta zestawu z dwoch 5770.Wystawmy karty i zobaczymy kto szybciej znajdzie nabywców na poszczególny segment karty no i kto bedzie miał wiekszy plecak na sprzedaży;]

 

Hehe.. to raczej ty nie dasz sie przegadac i na sile starasz sie nam wmowic i udowodnic ze CF jest lepsze niz jedna karta. Otoz nie jest i nie bedzie, a na dokladke dodam iz moj podkrecony 5850 ma wiecej pkt w Vantage niz twoje dwie pociach!leczki, je mniej pradu i wydala mniej ciepla. Zawsze 1 na 10 powie ze CF jest lepsze, ciesze sie razem z toba ze nie masz problemow w grach i teraz nawet jesli bedziesz mial to o nich tu nie napiszesz by nie uslyszec od ludzi na forum "przeciez mowilismy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI/CF to rozwiązania doraźne , zdecydowanie przeważają wady nad zaletami. Miałem sli tydzień czy dwa , nigdy do tego nie wrócę.

 

@Malik w gta4 sli nie działa , tzn działa słabo w dzień , a w nocy kompletnie przestaje działać.

 

Gdyby sli/cf było takie cacy to masa osób miały by 5770 w cf , a nie pojedynczego 5870. Procent użytkowników posiadających cf lub sli jest niesamowicie niski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ciekawy watek, gdzie ludzie maja identyczny problem. Jednakze nie dotyczy tylko firmy asus i modelu 5870 - ale rowniez innych. Wedlug przypuszczen w tym watku ... chodzi o niskie napiecie w 2d i problem ze startem przy niskich temperatur.

 

Link do tematu: Green Pixels

 

Niestety, ale nie zawsze te profile pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośne to to jest trochę. Akurat wczoraj szperałem po necie w poszukiwaniu testów tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...