Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Pobawiłem się trochę Furmarkiem na moim Radosławie :) przybliżony max na stockowym chłodzeniu i bez zmiany napięć, to ok 875 dla rdzenia i 1175 dla pamięci. Jakoś dobrze to wygląda, czy jednak odstaję od średniej?

 

kwscore - XFX :) albo Asusa.

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam takie pytanko co do 5870 jaką firmę brać Asusa,Sapphire,XFX :huh: dodam że kartę chce zwodować także nie musi być jakieś super extra chłodzona.

 

Ostatnio się zraziłem do Asusa, kolejny egzemplarz, który nie może przekroczyć 850 MHz na rdzeniu.

Aktualnie próbuję reklamować również jedną kartę, na której VoltageTweak jest praktycznie bezużyteczny, każde zwiększenie napięcia powyżej 1,3 V powoduje wyłączanie karty i całego komputera. Karta była w serwisie z powodu białych kropek pojawiających się w trybie 2D. Dam znać jak Asus podszedł do tej sprawy.

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę Furmarkiem na moim Radosławie :) przybliżony max na stockowym chłodzeniu i bez zmiany napięć, to ok 875 dla rdzenia i 1175 dla pamięci. Jakoś dobrze to wygląda, czy jednak odstaję od średniej?

Nie wiem czy odstaje od średniej ale testowanie karty pod Furmarkiem jako wyznacznik OC jest błędne bo mi GPU resetuje się tylko w grach. Np. W Furmarku może się zawiesić dopiero na 880 ale W Crysis trzeba zejść do 865. I tak na razie doszedłem do 865/1250 bez zwisów. Przy tych taktach gry chodzą jak burza i więcej mi nie trzeba a gram w FUL HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Asusa mam 3 lata gwary na XFX,Sapphire tylko dwa więc pewnie wezmę Asusa

 

Jeśli nie zamierzasz kręcić to jestem w stanie Ci sprzedać nowego Asusa5870 z 3 letnią gwarancją za 1200 zł, jedyny mankament, to to, że nie pójdzie więcej niż 870/1300. Gdybyś był chętny pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna kartę 5870 i dzisiaj pojawił się dziwny problem w czasie gry w Dragon Age nagle znacząco wzrosły obroty wentylatora. Szybko zamknąłem grę i sprawdziłem MSI Afterburner działający w tle i szok napięcie na GPU skoczyło z 1,125 na 1,625 a temperatura z 70*C poszybowała do 89*C. Czy ktoś z was spotkał się z czyś takim?

 

 

Dodatkowo miałem podłączony miernik energii elektrycznej w tej grze maksymalnie pokazuje 265W w czasie tego skoku napięcia zmierzył 450W tyle komp nie pobiera nawet w OCCT.

Co to mogło być? Całe szczęście karta działa nadal.

Edytowane przez lenin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niezły dylemat a może raczej problem,czy ktoś wie czy V2 taka jak niżej na focie to Referent ??? nigdzie nie mogę się doczytać chodzi mi dokładnie czy Blok wodny od EK będzie pasował na tą kartę

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kwscore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to nie referent. EK jest bodajże w opracowywaniu bloku dla tej karty. karta (w sensie elementy na pcb) mocno przypomina matrixa i ogółem jest fajna. regulacja napięć, miedziane chłodzenie itp. i szczerze? jak masz zamiar wodować bierz najzwyczajniejszego referenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Yacko tak polecał te Gigabyte-y, że poleciłem ją znajomemu. Kupił 5850 UD, i karta na chwile obecną to porażka. Domyślny BIOS nie miał trybu 2D, regulacja wentyla od 60% do 100% i te 60% to bardzo głośno. Nowy BIOS dał tryb 2D, ale regulować można tylko od 55%, co także jest lipą.

 

Ostatni raz poleciłem komuś coś, czego sam nie sprawdziłem. Widać ile znaczą opinie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem tym osobnikiem ktoremu polecono karte - zaufalem Harry'emu w ciemno bo do tej pory jego rekomendacje zawsze okazywaly sie dobre. Ale nie mam oczywiscie pretensji do niego, bo gdybym sam poswiecil 5 minut z guglem to bym sie dowiedzial jak jest z ta karta naprawde. Moja wina ze tego nie zrobilem - nauczka dla mnie: zawsze guglać przed zakupem.

 

A czemu ta karta jest taka "be"? Otóż na domyślnym biosie (ktory nie ma trybu oszczednego w 2D - FAIL) mozna sterowac obrotami w CCC od 20% do 100% - ale tylko pozornie. Tak naprawde w przedziale 20%-55% wentyle mają caly czas 2500 obrotów, a wiec jest (jak dla mnie) nieakceptowalnie glosno. Nie da sie tego nijak zmienic, ani riva tunerem, ani MSI afterburnerem. Nie probowalem modyfikowac biosu, ale gdyby komus sie udalo to pewnie by sie tym pochwali w necie - niczego takeigo nie znalazlem.

 

Po upgradzie do oficjalnego biosu ze strony Gigabyte jest jeszcze ciekawiej - w ogole juz nie mozna sterowac obrotami wentyla, w 2D jest non stop 55%, niezaleznie od tego jak sie ustawi suwak, w 3D nie testowalem.

 

Generalnie jest to karta ktora moglaby byc swietna, ale przez te nieszczesne obroty wentylatorów jest porażką dla każdego komu zależy na ciszy. Na cholere mi 2,5k RPM w idle? (temperatura rdzenia 40stopni - w/g ustawień Tmin z biosa przy takiej temperaturze karta powinna wręcz pracowac pasywnie).

Edytowane przez Simplex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GB UD - super ciche ;-) Jak twierdziłem inaczej, to oczywiście było, że się nie znam. Referent najlepszy nie jest, ale chociaż w 2D jest w porządku bo cicho przy 1100rpm i 42stopnie... Czekam na Accelero 5870 ale chyba się nie doczekam, wpierw termin był kwiecień , potem producent napisał że maj :-( . Setsugen jest dziwny, Twin Turbo Pro - dużej różnicy nie da, MK13 - za drogie za sam radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GB UD - super ciche ;-) Jak twierdziłem inaczej, to oczywiście było, że się nie znam.

Ta, "super ciche" - o ile ktoś cierpi na wrodzoną głuchotę :P

 

Referent najlepszy nie jest, ale chociaż w 2D jest w porządku bo cicho przy 1100rpm i 42stopnie...

Ja musze w idle mieć cicho - i wlasnie dlatego jutro wymieniam UD na zwykłego referenta (co gorsza za dopłatą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to nie referent. EK jest bodajże w opracowywaniu bloku dla tej karty. karta (w sensie elementy na pcb) mocno przypomina matrixa i ogółem jest fajna. regulacja napięć, miedziane chłodzenie itp. i szczerze? jak masz zamiar wodować bierz najzwyczajniejszego referenta.

 

no tak pisałem do EK i jak na razie nie mają Fulla na tą kartę,a szkoda bo karta bardzo fajna,nic zamówiłem już referenta od Asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden producent nie powie tobie wprost czy jest coś robione czy nie... nie wiedzieć dlaczego, ale EK jest w trakcie robienia bloku dla tej karty. tak czy siak zawsze to jest jednak lepsze wyjście (wzięcie referencyjnej karty) bo łatwiej będzie to później odsprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym najpierw wypytał gigabyte czy coś z tym robią lub zrobią.

Zaledwie kilka dni temu wypuścili 'poprawiony' BIOS - niestety obrotów wentyla on nie poprawił i nie sadze zeby od razu po pierwszym biosie wypuscili kolejny. Nie chce mi sie czekac az Gigabyte laskawie poprawi swoj durny błąd, kupie karte innej firmy.

Mam prośbe do osob z wrażliwym słuchem - polećcie jakiegoś R5850 który będzie cichy w idle :) (mam nadzieje, ze referent da radę).

 

A z pytaniem gigabyte'a tez jest zabawnie - ludzie pytali support czy poprawia brak zegarów 2D - support globalny odpowiadał, że nie poprawią bo karta jest tak zaprojektowana zeby nie bylo trybu 2D, a support w Niemczech odpowiadał, że wyjdzie poprawiony bios.

 

Perypetie związane z tą karta można śledzić np tutaj: My ATI Radeon 5850 review (Gigabyte 5850OC) (custom dual fan model) - techPowerUp! Forums

Edytowane przez Simplex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yacko tak polecał te Gigabyte-y, że poleciłem ją znajomemu. Kupił 5850 UD, i karta na chwile obecną to porażka. Domyślny BIOS nie miał trybu 2D, regulacja wentyla od 60% do 100% i te 60% to bardzo głośno. Nowy BIOS dał tryb 2D, ale regulować można tylko od 55%, co także jest lipą.

Zabrzmiało to jakbym nie wiadomo jak polecał tą kartę i nie było lepszych na rynku :)

Napisałem tak:

"Akurat ten model Gigabyte jest udany - cichy, chłodny, kręci się nienajgorzej (jak na model z blokadą zmiany vcore) i cena przyzwoita. Sprzedałem kilka sztuk i klienci są bardzo zadowoleni. "

 

Ostatni raz poleciłem komuś coś, czego sam nie sprawdziłem. Widać ile znaczą opinie na forum.

 

Masz absolutną rację, na forum wychwalane są referenty, a głośność przy wyższych obrotach jest dokuczliwa w porównaniu z Gigabyte UD. Druga sprawa to taśmy termoprzewodzące przy referentach (szczególnie sekcja zasilania) kruszą się i niestety z czasem sekcja coraz bardziej się grzeje. Przetestowałem kilkanaście lub więcej Radeonów 5870 i Gigabyte Ultra Durable był generalnie najmniej problemowy i większość osiągała zegary w okolicach 950/1300. Poza tym z Gigabyte nie było problemu białych i zielonych kropek przy zimnej karcie, a sporo referentów na to cierpiało.

Trzeba przyznać, że faktycznie skopali sprawę z tymi obrotami wentylatora. Jednak tak mocną kartę kupuję się raczej do grania w najnowsze gry z max detalami, a wtedy temperatura skacze w górę a co za tym idzie prędkość wentylatorów również i tutaj (przy wysokich obrotach)Gigabyte UD jest zdecydowanie cichszy od referenta. Zresztą nawet na 50% te obroty nie są aż tak mocno dokuczliwe (nieco głośniej niż Mugen 2) choć faktycznie referent w trybie 2D jest dużo cichszy.Mam nadzieję, że kolejny BIOS poprawi te niedociągnięcia, choć obawiam się, ze wprost np. regulacji napięcia nie otrzymamy.

Bios F6 ma jeszcze jeden problem - zmiana memory clock z poziomu CCC powoduje zwis i restart, nie dotyczy to zmiany za pomocą Afterburnera.

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spotkales sie moze z kartami Sapphire 5850 nie-Toxic ktore maja PCB i chlodzenie podobne jak to w Toxic, ale defaultowe zegary?

Coś takiego: http://forums.hardwarezone.com.sg/showthread.php?t=2728972

 

Wymienili mi gigabyte UD na te karte. W idle cicha (1100 rpm, 41 stopni), ale zauwazylem ze sekcja zasilana nie jest bezposrednio chlodzona i potwornie sie grzeje (parzy w idle). Pozatym karta jest dluzsza niz referencyjny 5850 - jest chyba tak dluga jak 5870 no i niewykluczone ze pobiera wiecej prądu.

 

Ktoś wie, czy wersja z MW2 ma to samo chłodzenie, czy może referencyjne, czy jeszcze jakies inne?

Edytowane przez Simplex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak kogoś interesuje ten tani HIS z Komputrona, to tu jest recka techPowerUp :: HIS HD 5850 iCooler V Turbo Review :: Page 28 / 33

 

 

Jak widać cooler głośniejszy od referenta, jednocześnie idiotycznie nisko trzymając temperatury (wg opisów w necie, np. w komentarzach na stronie Komputrona). Pewnie można zmodyfikować obroty, ale nie wiadomo jak wtedy działa auto regulacja.

 

 

Na chwile obecną zdecydowanie najlepiej wypada ASUS DirectCU. Karta cicha, do tego ładnie się kręci umożliwiając regulację napięcia. 1080 zł w PCP to dobra cena. Recka techPowerUp :: ASUS EAH 5850 TOP DirectCU Review :: Page 31 / 32 (sorry jeśli był juz link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krotka pilka...

 

Mam okazje zamienic Matrixa GTX285 na jakiegos radka 5870...

Oczywiscie wzialbym jakiegos referenta by wladowac na niego bloczek, czego nie moge uczynic z Matrixem, a halas mnie dobija...

 

Teraz pytanie, czy oplaca mi sie do takiego 5870 dorzucic Geforca 8600GE do liczenia fizyki?

Czy gra niewarta swieczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krotka pilka...

 

Mam okazje zamienic Matrixa GTX285 na jakiegos radka 5870...

Oczywiscie wzialbym jakiegos referenta by wladowac na niego bloczek, czego nie moge uczynic z Matrixem, a halas mnie dobija...

 

Teraz pytanie, czy oplaca mi sie do takiego 5870 dorzucic Geforca 8600GE do liczenia fizyki?

Czy gra niewarta swieczki?

 

nie warto, do liczenia fizyki karta minimum 96 cudów ;), czyli 8800gs, 9600gso, bardzo dobry gt240, sam mam 8800gt którego zakupiłem na allegro i zapodałem na niego nv silencera 5 (w miarę cicho a i ciepłe powietrze z 8800 nie podgrzewa 5870), metro 2033, cryostasis i inne działają bez problemu, do tego najnowszy physx mod 1.03 usuwa wszelkie niedogodności typu, kursor uciekający poza ekran, nie musisz mieć już podpiętej grafiki pod monitor, działa bardzo ładnie, aczkolwiek gier obsługujących physx jak na lekarstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...