Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

jak moge ustawic zeby karta wracala do ustawien taktow 2d jesli mam karte podkrecona , karta wraca do ustawien 2d tylko wtedy jak mam domyslne taktowanie jak mam oc to caly czas sztywno trzyba sie ustawien podkreconych , pomoze ktos w tym temacie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie teraz popatrzylem i wszedzie niedostepne te xfx :/ i pomyslec, ze podczas premiery kupowalismy szafirki za 1299 z wysylka :x To przez dolara?

 

Początkowo przez większy popyt niż podaż, potem brak konkurencji a teraz doszedł kurs dolara. Jak nie urok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak moge ustawic zeby karta wracala do ustawien taktow 2d jesli mam karte podkrecona , karta wraca do ustawien 2d tylko wtedy jak mam domyslne taktowanie jak mam oc to caly czas sztywno trzyba sie ustawien podkreconych , pomoze ktos w tym temacie ??

 

W RivaTuner w oknie oc wystarczy kliknąć w button 'Defaults' żeby karta wróciła do trybu 2d. W każdym razie u mnie tak jest, na radku hd3650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem. chce kupic radeona hd 5850 ale nie wiem ktorego wybrac. wpadly mi w oko dwa modele, msi radeon hd 5850 twin frozr ii i asus radeon hd 5850 eah5850 directcu top. w necie sa testy asusa ale nie ma msi. prosze o rady bo w sobote kupuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Saphire HD5870 pracuje non stop na ustawieniach 890/300 przy napięciu 1.137V. (Liczy DNETC lub MilkyWay).

 

Jeśli chodzi o gry to jest różnie - niektóre tytuły pozwalają a grę przy domyślnych taktowaniach z obniżonym napięciem rdzenia, inne wymagają domyślnych 1.162V. Zasadniczo większość tytułów poprawnie działa przy ustawieniach 900/1300 przy defaultowym napięciu - choć zdarzają się wyjątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pzy oc 926@1300 (musiałem zjechac do boinca po 6 godzinach sie wysypywał komp teraz jest ok) na zalmanie w sekcji zasilania mam ok 85-90 , jak byly upaly po 35 temperaturka dochodzila nawet do 110 , na gpu temperatura 63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem układ, bo to trochę dziwne, rozmontowałem blok, ale docisk niby jest ok. No i nie obyło się bez strachu, bo komp nie chciał później wstać :P

 

No właśnie coś ciekawego... Wiedziałem, że OCCT wygrzewa grafe znacznie mocniej, ale to jest szok. Na stockowych zegarach VDDC prezentuje się tak:

OCCT: 86*-88*

Furmark: 64*-66*-68*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem winowajcę :) wrzuć w OCCT "Shader complixicity" na 8 :P na standardzie (0) miałem 63-66 :)

 

W sumie i tak jutro poprawię docisk, może coś więcej da :)

 

Edit, jednak chyba nie, bo po podkręceniu mam 75*, choć może to wina okładu - tylko PA160 pracuje.

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie przed chwila zapuścilem tego occt na grafie dalem na maksa tam 8 i rozdzialke 1280x1024 , po 4 minutach zrobilo sie na sekcji po okolo 130 stopni , szok bez kitu to w furmarku maksymalnie mialem 110 tu to przegiecie troche , w boinc mam maksymalnie 95c w milce czy dcnet , straszny wygrzewacz ten program na niego chyba nie ma mocnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Na futrzaku i OCCT przy takich samych ustawieniach zegarów, mam prawie identyczne temperatury, więc to raczej nie problem. Podejrzewam, że wpływ ma sama budowa układu i temperatura otoczenia. No ale, trzeba sobie radzić, tak jak jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moj pierwszy kontakt z SAPPHIRE RADEON HD5870

-Duza :P

Testy:

heaven unigine: def :1555

3mark06; def: 18540

Temp:

Furmark stable:

idlle 37 wiatrak 100obrotów stres 74 100obrotów otoczeni 28stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupilem sobie radeona 5870 sapphire vapor-x. Niby jest ok benchmarki przechodzi skonczylem tez na niej metro 2033 bylo ok. Wiec zapodalem GTAIV ktora skonczylem na starej grafice 8800gtx. Niestety w gta IV nie da sie grac, obraz po prostu mi sie rwie (win xp 32bit). Oczywiscie spatchowane.

Natomiast ARMAII lepiej mi chodzi na win xp 32bit niz na win 7 64bit. Na win 7 jest takie delikatne szarpanie ale klatek mam pod dostatkiem i nie doczytuje dysk.

Na geforce takich problemow nie mialem. Nie wiem czy to wina sterow. Reszta sprzetu wydaje mi sie ze ok. Wymienilem wszystko pol roku temu oprocz grafiki i smigalo dobrze (intel i5 750)

Nie moge tez wlaczyc ze sterownikow synchronizacji pionowej w win 7 64bit w win xp 32 natomiast dziala. Przy odpaleniu np: 3dmarka z wlaczonym frapsem.

Oczywiscie w opcjach jakiejs gry dziala ok dziala synchon. pion.

Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na 10.7beta

Są o 2 tygodnie nowsze od WHQL. 10.8, beta5 pomijam bo to jakiś wynalazek.

W tych co ja mam póki co BC2 mi się nie wiesza, jak to było na 10.6 i po wyjściu patcha. Zobaczymy jak dalej. Zniknęła zakładka z tymi dodatkowymi filtrami video i polepszaczami w CCC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...