Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

O ile wiem to ATI nie ma własnego rozwiązania.

 

Trzeba skorzystać np. z The World's First 3D Monitors Designed for Gamers - Stereoscopic 3D Monitors for Gamers - iZ3D , tylko trzeba mieć konkretny sprzęt.

 

Na NV można albo ich zestaw plus kompatybilny monitor, albo 3DTV + okulary i wtedy nie potrzeba nic dodatkowego.

 

Pewnie i ATi z czasem wprowadzi coś swojego, jak i obsługę 3DTV, ale pewnie im się nie spieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze u mnie w zakładce nie ma :(

 

 

Ja mam tylk o zakldadke : Video Converter a w niej Enable Acceleration :/ jaja sobie robia Ci spece z ATI

zaraz obadam Betki 10.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy odinstalowywałem i czyściłem info po sterkach aż w końcu pojawiła się w zakładce konwersja video. Cały czas miałem tylko zakładkę a w niej "ptasiek" włącz akcelerację i nic więcej, teraz jest OK. Dziwne te sterki od ATI :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zauważyliście(Ci co mają 2x5870) że przy sterownikach 10.6 i 10.7 gra jak crysis i gtaIV(w końcu widzi 2gb ramu) chodzą z przycięciami, niby jest ponad 60 klatek ale gra nie jest płynna. Musiałem wrócić do 10.4 żeby wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z HD 5850 Sapphire a mianowicie mam ustawione domyślne takty i karta w idle chodzi zupełnie przyzwoicie. Gdy włączę sobie jakąś grę i pogram nieco dłużej, to karta co pewien czas podnosi ZNACZNIE obroty na parę sekund (co oczywiście słychać) po czym wraca do normy. Jest przeczyszczona i nie ma na niej kurzu. Może mógłbym gdzieś ręcznie ustawić "na stałe" nieco większe obroty tak, aby moich uszu to nie raziło, a karta pozostała schłodzona.

BTW. Jaka jest bezpieczna temp karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z HD 5850 Sapphire a mianowicie mam ustawione domyślne takty i karta w idle chodzi zupełnie przyzwoicie. Gdy włączę sobie jakąś grę i pogram nieco dłużej, to karta co pewien czas podnosi ZNACZNIE obroty na parę sekund (co oczywiście słychać) po czym wraca do normy. Jest przeczyszczona i nie ma na niej kurzu. Może mógłbym gdzieś ręcznie ustawić "na stałe" nieco większe obroty tak, aby moich uszu to nie raziło, a karta pozostała schłodzona.

BTW. Jaka jest bezpieczna temp karty?

 

Jak kolega napisał program MSI, ustaw około 33% myślę że na stałe powinno być ok. W grach nie będzie głośno ale w 2d no niestety coś za coś i tak spoko jest z głośnością. Może słaby obieg powietrza masz w budzie że tak łapie temperature ? lub inne wentylatory "kradną" powietrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio grafa się coś zwichnęła i pracowała 400/800 i nie ruszała ani w jedną, ani w drugą... Po podkręceniu Afterburnem i odkręceniu działa normalnie. Ostatnio mam w ogóle jakieś problemy ze stabilnością kompa. Potrafi mi na ekran takie coś wysupłać i się zawiesić:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od serowników 10.5 chyba po OC takty nie spadają do 157/300 tylko GPU na 400, a MEM na full. Bez OC działa normalnie. To jest jakieś zamierzone działanie twórców Catalystów. Ja używam Afterburnera i mam zapisane dwa profile. Jak nie gram odpalam def i takty spadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem. Otóż po zainstalowaniu Catalystów z płyty doręczonej od producenta (Sapphire), czy tych z ze strony AMD, po ustawieniu roździelczości na natywną (1920x1080@60Hz) obraz nie wypełnia mi całego ekranu. Posiadam monitor 23 cale i po ustawieniu ów roździałki mam czarne paski po bokach oraz na górze i na dole. W opcjach oczywiście jest 1080p. Windows 7 32bity. Nie wiem OCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od serowników 10.5 chyba po OC takty nie spadają do 157/300 tylko GPU na 400, a MEM na full. Bez OC działa normalnie. To jest jakieś zamierzone działanie twórców Catalystów. Ja używam Afterburnera i mam zapisane dwa profile. Jak nie gram odpalam def i takty spadają.

 

Tworcy katalistow powinni isc buraki pielic a nie soft pisac - takei moje skromne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem. Otóż po zainstalowaniu Catalystów z płyty doręczonej od producenta (Sapphire), czy tych z ze strony AMD, po ustawieniu roździelczości na natywną (1920x1080@60Hz) obraz nie wypełnia mi całego ekranu. Posiadam monitor 23 cale i po ustawieniu ów roździałki mam czarne paski po bokach oraz na górze i na dole. W opcjach oczywiście jest 1080p. Windows 7 32bity. Nie wiem OCB.

 

Jeśli to telewizor to powinien mieć opcje do przełączenia "pixel w pixel" bądź "cały ekran" lub podobnie brzmiące.

Oczywiście o ile jest podłączony poprzez HDMI lub DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Witam, mam pewien problem. Otóż po zainstalowaniu Catalystów z płyty doręczonej od producenta (Sapphire), czy tych z ze strony AMD, po ustawieniu roździelczości na natywną (1920x1080@60Hz) obraz nie wypełnia mi całego ekranu. Posiadam monitor 23 cale i po ustawieniu ów roździałki mam czarne paski po bokach oraz na górze i na dole. W opcjach oczywiście jest 1080p. Windows 7 32bity. Nie wiem OCB.

 

Twój monitor jest traktowany jako HDTV.

 

W CCC klikasz Graphics\Desktops & Displays, klikasz PPM na tym małym monitorze na dole, Configure, Scaling Options, przesuwasz max w prawo. Dla innych odźwieżań czy rozdziałek też może być potrzeba to ustawić, jeśli korzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zachodzę w głowę, po kiego .... ati ciągle bawi się z tym overscanem. To sobie mogło być jakieś 10 lat temu przy crt, ale obecnie to nie widzę sensu tej opcji. Tak samo jest w biosie i innych programach poza os'em ( stare gry dosowe, programy itp. ) też obraz jest ucięty i tego nie da się zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocuje sie ladnie - nie probowalem Hardcore OC , ale 1000/1150 przy 1.2v robi z palcem - temperaturki przyzwoite bo w stresie nie przekracza 45 st C.

Jest jeden maly problem - moja karta slabo sie skaluje przy takich taktach i optymalne sa 900/1100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój monitor jest traktowany jako HDTV.

 

W CCC klikasz Graphics\Desktops & Displays, klikasz PPM na tym małym monitorze na dole, Configure, Scaling Options, przesuwasz max w prawo. Dla innych odźwieżań czy rozdziałek też może być potrzeba to ustawić, jeśli korzystasz.

 

Dziękuję Ci bardzo. Jest już wyszstko git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od serowników 10.5 chyba po OC takty nie spadają do 157/300 tylko GPU na 400, a MEM na full. Bez OC działa normalnie. To jest jakieś zamierzone działanie twórców Catalystów. Ja używam Afterburnera i mam zapisane dwa profile. Jak nie gram odpalam def i takty spadają.

 

Ja zrobilem inaczej. Wyciagnelem bios ze swojego 5850. Za pomoca RBE 1.25 ustawilem takty z normalnych na takie jak po OC. Sflashowalem karte tym zmienionym biosem i bez wzgledu na sterowniki karta chodzi 157/300 w IDLE i w stresie 775/1125. Oczywiscie w RBE mozna wyzej, takze zwiekszyc napiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym chciał się zapytać która wersja hd5850 jest najlepsza pod względem wydajności i OC. Myślałem nad MSI TwinFrozr II, jest cicha, ma dobre temperatury i ciągnie mało prądu, ale nie wiem jak z jej oc. Zastanawiałem się jeszcze nad Sapphire Vapor-X. Ogólnie też zależy mi na niskiej cenie. Chętnie zaoszczędzę względem MSI, ale mogę ciut dopłacić (Vapor-X).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...