Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

radziłbym dobrze szukać na allegro ostatnio sprzedałem 5870 za 1150zł, po co się męczyć 5850

 

Którego można kupić za 800-850 zł na tym samym serwisie z drugiej reki z gwarancją, więc różnica jednak spora w $ <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej 900-950 za vaporX czy TwinFrozr II, 200zł więcej zmiatasz każdego 5850 na starcie +oc w granicach 900mhz bez podnoszenia napięcia :) z drugiej strony ostatnio kilku użytkowników forum zakupiło gtx470 w rewelacyjnej cenie (około 800zł), pewnie niedługo znowu się pojawią i to chyba najlepsze rozwiązanie dla chętnych na zakup w miarę taniej i wydajnej karty graficznej, tylko trzeba wyzbyć się uprzedzeń co do danej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam [pytanko, nie do końca może dobre miejsce, ale 5850 elektrycznie dotyczy.

Wiem, że zalecane zasilacze to XXX W .... ale zasilacz zasilaczowi nie równy, stąd pytanie.

 

Czy Seasonic sII 380W da radę uciągnąć 5850 w połączeniu z c2duo 8200@ 3,2GhZ, 6GB ram, 2x hdd i parę jeszcze pirdułek ...

W zasadzie zestaw ten co mam, wymiana jedynie 8800GT na 5850.

 

Zasilacz ma silna linię 12V : +12V1: 17A • +12V2: 17A łącznie 27A -> obciążalność linii +12V: 324W

Moc maksymalna: 380W

Moc szczytowa: 430W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na razie nie mam planów quadowych, w tym roku chciałbym tylko odświeżyć grafikę.

Waham się jeszcze pomiędzy 460 a 5850, zobaczę jak będą się kształtować ceny i dostępność na początku września

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D...

Waham się jeszcze pomiędzy 460 a 5850, zobaczę jak będą się kształtować ceny i dostępność na początku września

 

Tez mi to po głowie chodzi ale plotki o HD6XXX w październiku mocno mnie powstrzymują przed szybkim zakupem teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na sterach 10.8 w crysis dalej szarpie... może coś trzeba ustawić w panelu ? Najlepsze ostatnie sterowniki na których wszystko dobrze działa to 10.4

 

lol :) dałem na disable A.I. i podziałało hehe póki co jest lepiej.

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol :) dałem na disable A.I. i podziałało hehe póki co jest lepiej.

 

Ekhm... Tak się wyłącza CrossFire...

 

Może chodzi Ci o mikroprzycięcia? Ja na HD4870X2 widziałem je poniżej 40 kl/s.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... Tak się wyłącza CrossFire...

 

Może chodzi Ci o mikroprzycięcia? Ja na HD4870X2 widziałem je poniżej 40 kl/s.

 

No chyba nie bardzo do crossfire jest osobna zakładka, z czego co sie doczytałem na szybko to pomaga w grach cytuję " ma za zadanie zwiększyć wydajność karty graficznej w grach dzięki podmianie kodu pixel shader na inny/własny. To oczywiście bez pogorszenia jakości obrazu"

Z innej strony przetłumaczone przez google "Jeśli z drugiej strony chcesz, aby zawsze zapewnić najwyższą jakość obrazu, za wszelką cenę, wyłącz Catalyst AI . Polecam pozostawiając Catalyst AI aktywna, chyba że występują problemy. ATI jasno dało do zrozumienia, że w wielu specyficznych optymalizacji ostatnich gier takich jak Oblivion są uzależnione od Catalyst AI jest aktywna."

 

Chyba sprawa rozwiązana. Problem w grach wyłącz A.I. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie te stery ze tak napisze sa do [gluteus maximus] , głownie chodzi o to ze mam do kompa jako monitor podlaczony telewizor przez hdmi , i za kazdym razem jak wlaczam kompa , czy gre odpale załacza mi caly windows jak by w ramce , i za kazdym razem musze isc do sterownikow u zmieniac upscaling zeby mi obraz rozszerzylo na caly ekran , ja wracam do 10.7a, w ati cos poprostu spieprzyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi wyjaśnić, dlaczego HD5850 mobility tak słabo wypada? praktycznie na poziomie HD4850 mobility.

 

Bo 5850 i 5870 mobilne sa oparte na 5770 stacjonarnej! 128bit pamięć, 800 SP... Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo 5850 i 5870 mobilne sa oparte na 5770 stacjonarnej! 128bit pamięć, 800 SP...

 

A masz może linka do jakiegoś dobrego porównania GPU mobilnych? bo ja znalazłem, ale jakieś takie nędzne, w sensie notebookcheck nie ma najlepszej opinii: Notebookcheck: Mobile Graphics Cards - Benchmark List

chodzi mi o to, że chce kupić MSI GX640 z HD5850mobility i coś wydajność tej platformy pozostawia wiele do życzenia i chciałbym wiedzieć czy przez najbliższy rok będzie się dało na tym pograć na miud ustawieniach ;)

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedze na sterach 10.7 i jestem wciach!iony bo wczesnije mialem jeszcze jakies starsze i caly czas artefakty mi sypalo glownie na szarym kolorze teraz mam 10.7 i jest to samo :/ w przyszlym tygodniu pobawie sie i moze podzialam cos z 10.8 jesli nie to chyba skorzystam z opcji 10.3 skoro kolega mowi ze wszystko ladnie smiga. chyba ze ktos mi poda inny powod... dodam ze karta pracuje z monitorem 32 cale della.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co graja w Starcraft 2 - szlag mnie trafia bo czasem jak wychodze z gry trwa to wiecznosc,ale to nie problem.Bardzo czesto po wyjsciu z gry komp mi sie wiesza, czasem slychac jedno wielkie buczenie w glosnikach i wszystko zamarza, czasem po prostu sie wiesza czy resetuje.Probowalem sterow 10.4, 5. 6. i 10.7 - to samo.Karta czy podkrecona czy nie nie ma roznicy .

Mial ktos z was podobne jazdy.Dziej sie to tylko gdy gram w starcrafta 2, na pewno nie sa to ani proc ani pamieci - testowalem wszystko, karta (uprzedzajac pytanie) przchodzi test w OCCT, Furmark itp itd.

To na pewno moj ostatni SRADEON bo odkad go mam tylko klopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robiles cos z DirectX albo z Freamorkerem?? moze to one winne?? ja gram w starca na rozdzialce 2560×2048 i wszystko mi smiga dobrez dodam ze karta nie krecona a wszystko chodzi na full detalach. fakt chlodzona woda :) jedynie wkurzaja mnie te artefakty :/ chociaz mimo tego nic sie nie zacina ani nie zawiesza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedze na sterach 10.7 i jestem w<span style='color: red;'>[ciach!]</span>iony bo wczesnije mialem jeszcze jakies starsze i caly czas artefakty mi sypalo glownie na szarym kolorze teraz mam 10.7 i jest to samo :/ w przyszlym tygodniu pobawie sie i moze podzialam cos z 10.8 jesli nie to chyba skorzystam z opcji 10.3 skoro kolega mowi ze wszystko ladnie smiga. chyba ze ktos mi poda inny powod... dodam ze karta pracuje z monitorem 32 cale della.

 

Miałem podobne problemy z eah5870 v2 asusa, arty wyskakiwały w różnych grach i benchach. Zmieniałem stery ,system, zamieniłem platformę... i wyszłe,że to pamięci, czasem były arty, czasem nie, w dx 9 zupełnie czysto, niektóre gry tak samo- bezbłędnie, potem katowanie crysis i na początku w celowniku kwadraciki, w 3 d mark 06 pomogło o dziwo podniesienie taktów pamięci i dx9 szedł spoko, ale ventage sypał w zależności od dnia. Załamka b o karta z allegro, gwarancja to skan i to zestawu bez numerów itd. Okazało sie że wzięli na serwis bez problemu. Poczytałem też trochę i okazuje się że dzieje się tak czasem w wielu kartach, jeśli wyswietla ok tylko masz arty to pamieci, są serwisy które to naprawiają "od ręki" prawie za niewielkie pieniądze-jest profesjonalny sprzęt do tego typu napraw. Pogoogluj to znajdziesz. A gwara obejmuje tzw. błędy wyświetlania więc wysyłaj od razu, jak grzebałeś w chłodzeniu to do serwisu 1 pamięć to ok 40 zł

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...