Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Oliver nie w 10.8 tylko od 10.5 juz tak jest.I niestety jest to celowe dzialanie pamow od ATI - niewiedziec tylko dlaczego, malo,ze sterow nei potrafia dobrze napisac to jeszcze sobie jaja robia z takatami w idle.

 

Ktoś zmierzył watomierzem jaka jest różnica w poborze prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzal ktos nowe catalisty? ciekawe co popsuli ;)  

 

lista zmian wyglada marnie, chyba na "odczep sie" je wypuscili...

 

wzrost wydajności w grze S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat 

do 20% na kartach HD 5800 z włączonym Enhanced Full Dynamic Lighting (DirectX 11) oraz wygładzaniem krawędzi

do 12% na kartach HD 5700 z włączonym Enhanced Full Dynamic Lighting (DirectX 11) oraz wygładzaniem krawędzi

 

wzrost wydajności w grze Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena 

do 4% na kartach HD 5700

do 5% na kartach HD 5800

do 6% na karcie HD 5970

do 4% na kartach HD 4800

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W sumie od paru lat zaglądam na Wasze (teraz Nasze forum :D )i czasami posiłkowałem się poradami, które tutaj znalazłem. Ale do rzeczy; po 12 latach grania w drużynie zielonych przeszedłem od wczoraj do czerwonych-zakupiłem Saphire 5850 1GB Toxic i wczoraj dokonałem jego implantacji w kompie. Powiem szczerze, że głównym powodem do jego zakupu była bezgłośność( urodziła mi się miesiąc temu córeczka) oraz niezła wydajność w gierkach. Sporo czytałem i w końcu postanowiłem ze względu na głośność i zużycie prądu zrezygnować z ewentualnego zakupu GF 470. Po instalacji pojawił się jednak pewien problem, otóż oprócz karty system wykrył nieznane urządzenie PCI / PCI Device /; próbowałem odinstalować i zainstalować stery ponownie: niestety niczego to zmieniło. Czy Ktoś z Was ma pomysł jak pozbyć się tego problemu?? Włożenie sterowników od płyty głównej niczego nie zmieniło :mellow: i system nie odnalazł właściwych sterowników do urządzenia. I jeszcze jedno pytanie: czy wyłączenie tego urządzenia w systemie może spowodować spadek wydajności karty graficznej?? Mja konfiguracja to : MB Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P Socket AM3, procesor Procesor AMD Phenom II X4 965, pamięci 4 Gb G.Skill 2x2 GB DDR3 1600, zasilacz Cooler Master M620 oraz Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer. System: Win XP Professional SP2

 

PS. Ze dwa razy w życiu instalowałem Radeony ( jeden 2900 XT oraz HD 3650) i pamiętam że były problemy z szyną PCI. Jakoś sobie w końcu wtedy poradziłem. Teraz niestety brak czasu i nadmiar obowiązków zmusza mnie do pomocy z zewnątrz :-(

Edytowane przez Slawczenko73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie też tak wczoraj miarkowałem i znalazłem na stronie AMD sterowniki HDMI ale nic z tego nie wyszło.... Zaczęło się coś wgrywać, pokazał się catalyst console i koniec. nic się nie instalowało... Może to były złe sterowniki... :???: A nie można tego po prostu wyłączyć??! Chociaż nie lubię jak coś jest w menadżerze urządzeń ze znakiem zapytania :-| Aż głupio prośić o ich wskazanie/lokalizację. Tak to jest jak człowiek grał ciągle z zielonymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowsze instaluj, jak beda jakies problemy to dopiero mozesz kombinowac ;)

 

update... macie jakies problemy z tymi 10.9? :lol2: U mnie opera zaczela ostro mulic, jakies problemy z flaszem mialem, a pozniej w ogole kompa nie moglem wlaczyc... zaraz po uruchomieniu windowsa blue screeny wyskakiwaly. Po odinstalowaniu tego cholerstwa dziala gid...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jakimś cudem udało mi się wgrać sterowniki HDMI PCI, lecz nie ukrywam że na fart... Catalyst wraz ze sterownikami usuwałem chyba ze trzy razy. Takie pytanko; zawsze po usunięciu sterowników system tak wykrywa kartę i instaluje na nowo stery?? Oczywiście chodzi o sytuację kiedy usuwam sterowniki z dysku oraz rejestru. Bowiem mnie się to zdarzyło wczoraj trzykrotnie, nawet po użyciu TuneUp Utilities 2010!!! W końcu wgrałem urządzenie PCI wpisując na Google frazę sterowniki HDMI Ati, wgrałem to tak na pałę, system nie wykrył do zapotrzebowania na tego typu sterowniki, zaś za chwilę pojawiła się informacja iż zainstalowano urządzenie ATI High Definition Audio Device A dlaczego wgrywając najnowsze full sterowniki, to urządzenie nie znajduje się w tychże sterownikach??? Jest jakaś kolejność w wgrywaniu karty ATI, aby wszystko było w porządalu ?? Wolę ułatwiać sobie życie niż liczyć na kolejny FART;) W grudniu stawiam swojego kompa na Win 7 64, i wolę tego samego nie doświadczać. Z góry dziękuję za podpowiedzi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi :-) Przynajmniej wiem na czym stoję. Jedyny plus NVidia to, że wgrywasz stery i nic cie dalej nie interesuje. Tzw. Wystrzel i zapomnij :lol: A taką jeszcze mam kwestię... Wgrywając nowe sterowniki lepiej odinstalować starsze i wgrać dopiero nowe, czy można zrobić to tak jak u zielonych, czyli wgrać "na żywca"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe jak steam instaluje te sterowniki ati :> po zaznaczeniu jakiejs opcji sam dba o to, zeby byly w kompie najnowsze stery. Wydaje mi sie, ze nawet szybciej je zanstalowal niz jakbym sie tym sam zajmowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos 10.9 sprawdzal z bad company 2? aktualnie mam 10.8, nie cierpie z powodu niskiego fps, ale raz na 5h gry bc2 potrafi wyjsc do windy bez zadnego komunikatu, a raz na 2-3 mapy gra potrafi na 2 sekundy przyciac jak by byl 1fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu HD5850, zamawiając dziś w sklepie sprzedawca powiedział mi, że model Gigabyte'a ma wadliwy bios i trzeba go samemu zmieniać ( brak trybu 2D ).

 

Czy modele dostępne na dziś dzień mają nadal ten problem ?

Edytowane przez krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos spotkal sie z problemem wystepowania artefaktow na karcie gigabyte 1gb ram ?

 

mam 64bitowa wersje win7, wszystkie sterowniki najnowsze, biosy urzadzen tez

 

zauwazylem to juz przy uruchamianiiu vantage, ale w takiej mafiii 2 to juz masakra

 

ba, potrafi nawet na pulpicie w 2d sypnac artefaktem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos spotkal sie z problemem wystepowania artefaktow na karcie gigabyte 1gb ram ?

 

mam 64bitowa wersje win7, wszystkie sterowniki najnowsze, biosy urzadzen tez

 

zauwazylem to juz przy uruchamianiiu vantage, ale w takiej mafiii 2 to juz masakra

 

ba, potrafi nawet na pulpicie w 2d sypnac artefaktem

 

masz pecha trafiłeś na uwaloną kartę, szybciorem na gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddalem karte do sklepu, wymienili mi na druga, taka sama

 

problem pozostal, wyglada tak :

 

 

wystepuje, gdy w sterowniku ustawione sa dwa monitory

 

chodzi o to ze sterownik obniza taktowanie pamieci do poziomu 300 MHz, powoduje to migotanie ekranu, problem jest bardzo dobrze opisany w internecie, wiele osob sie z nim spotkalo na kartach z serii hd 57xx 58xx

 

szczegolnie dobrze jest to widoczne przy ogladaniu youtube, wtedy taktowania mimo ze podnosza sie do 400/800, problem nadal wystepuje

 

pomaga wymuszenie taktowan, np przy pomocy ATT, obecnie ustawilem sobie 765/1030 i migotania nie ma

 

posiadam ten model karty GIGABYTE GV-R585OC-1GD | Karty graficzne - BIOS

 

z tej strony wynika, ze montowane sa w nim kosci hynixa i samsunga, o ile hynix dostal stosowny update biosu, tak samsung nadal nie ma poprawionej tej wady

 

czy jakis posiadacz tego modelu karty z kostkami hynixa ( mozna to poznac po nr biosu, powyzej F10 jest hynix ) moze sie wypowiedziec odnosnie migotania u siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...