Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

To edytuj sobie BIOS wpisując do każdego trybu takie samo taktowanie pamięci. Zawsze to jakieś rozwiązanie jak nie ma innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem ze i tak mozna, ale w przypadku awarii trace gwarancje, a to przeciez nowa karta jest

 

btw czy nie uwazacie taka informacja powinna znalezc sie w faq na pierwszej stronie ?

 

blad wystepuje nie tylko u gigabyte'a, rowniez u innych producentow , bo ta blad sterownika ati ( przy dual screen )

 

oraz wazne jest, jak sie zachowuja karty z pamiecia hynix z najnowszym biosem ?

Edytowane przez krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem pozostal, wyglada tak :

 

 

wystepuje, gdy w sterowniku ustawione sa dwa monitory

 

 

 

Mialem dokladnie ten sam problem. Nie pamietam tylko czy zmienialem bios na asusa. W tej chwili przy jednym monitorze mam takty 175/300 a przy dwoch 400/1200 i nie mam juz problemu migotania

Edytowane przez steve69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was posiada 5850 i probowal podpinac do niego 3 monitory? Jak wyglada sprawa ze sterownikami i obsluga? Czytam o tych problemach przy podpieciu drugiego i mnie to troszke dostrasza. Szukam rozwiazania zeby wlasnie 3 naraz podpiac i radek 5850 wydaje sie byc najoplacalniejsza opcja tylko pytanie czy nie bedzie problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z moim Radkiem z siga...

Zachciało mi się podpiąć kolejny dysk - włączam ponownie komputer i ciemny obraz, a cooler na grafie wyje na maxa i zero reakcji...

Sprawdzałem kartę na innym kompie ale sytuacja ta sama - ktoś może spotkał się z takowym problemem ?

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was posiada 5850 i probowal podpinac do niego 3 monitory? Jak wyglada sprawa ze sterownikami i obsluga? Czytam o tych problemach przy podpieciu drugiego i mnie to troszke dostrasza. Szukam rozwiazania zeby wlasnie 3 naraz podpiac i radek 5850 wydaje sie byc najoplacalniejsza opcja tylko pytanie czy nie bedzie problemow...

 

ja posiadam dwa, wyjsciem z systuacji jest reczne ustawienie zegara pamieci pow 1000 MHz, w sumie nie widze powodu dla ktorego nie mialo by to zadzialac przy kolejnym monitorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi-Display-Adapter USB-VGA/USB-DVI/USB-HDMI (1262286460) - Aukcje internetowe Allegro

 

to najtansze znalazlem w pl jak szukalem ostatnio. Niestety :) Dlatego licze na to ze nowe radki przyniosa rozwiazanie problemu, duniek (maniakalny) wspominal cos ze mozliwe ze nowa seria zapewni obsluge 3 monitorow bez przejsciowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grafą 5850.

 

Chcę włączyć w rivie Direct3Dtweaks, a obecnie siedze na radeonie 5850.

Ta zakładka jest nie aktywna. Riva nie obsługuje 5850.

 

Ponoć w pliku CFG trzeba dodać wpis, żeby rozpoznała, ale ja dodałem już 'RV870 = 6899' czyli Dev_id mojej karciochy.

 

Force drivers też jest on. Ale niestety opcje podkręcania i sterowników dalej się nie odblokowały. Może ktoś to już przerabiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktos wyjasni roznice miedzy tymi Active DisplayPortami?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Niby oba maja Support dla Eyefinity, oba sa od Sapphire, ale jeden kosztuje ok £20, a drugi £80. Gdzies czytalem ze ten drozszy z osobnym zasilaniem USB jest wymagany do Eyefinity, wiec o co chodzic, cos sie zmienilo w ciagu tego roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mam problem z grafą 5850.

 

Chcę włączyć w rivie Direct3Dtweaks, a obecnie siedze na radeonie 5850.

Ta zakładka jest nie aktywna. Riva nie obsługuje 5850.

 

Ponoć w pliku CFG trzeba dodać wpis, żeby rozpoznała, ale ja dodałem już 'RV870 = 6899' czyli Dev_id mojej karciochy.

 

Force drivers też jest on. Ale niestety opcje podkręcania i sterowników dalej się nie odblokowały. Może ktoś to już przerabiał?

 

Radeon BIOS Editor (RBE) ma funkcję która dodaje ID karty do konfigu RivarTuner, nie wiem jednak czy to odblokowuje to co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktos wyjasni roznice miedzy tymi Active DisplayPortami?

...

 

Niby oba maja Support dla Eyefinity, oba sa od Sapphire, ale jeden kosztuje ok £20, a drugi £80. Gdzies czytalem ze ten drozszy z osobnym zasilaniem USB jest wymagany do Eyefinity, wiec o co chodzic, cos sie zmienilo w ciagu tego roku?

 

z mojej skromnej wiedzy opartej na 2 nockach szperania po necie, wiem tyle ze drozsza cena najczesciej jest przyczyna zaawansowania adaptera - tzn tansze obsluguja najczesciej nizsze rozdzialki. Takie DP->VGA to wogole czesto do 1280 rozdzialki sa max.

Drugim powodem moze byc wlasnie zasilanie z USB - mozna kupic przejsciowki ktore podpinamy pod usb i dopinamy do niego monitor, i monitor w pracy dziala jak 3, mimo ze karta ma tylko 2 wyjscia. Niestety niewiem jak to sie w grach sprawdza, ale sadze ze wtedy 3 monitor nie bedzie obslugiwany w grach

Ten link co podawalem byl w pl najtanszym jaki znalazlem, szczerze mowiac ciezko znalesc kogos z dobra wiedza o tych adapterach, oprocz dunka (maniakalny) nie zauwazylem na labie/pure nikgo kto by sensownie sie na tym znal :)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam sie ze tez grzebalem, w internecie oczywiscie i na 99% przejsciowka ze zdjecia numer dwa to "nowszy" model przejsciowki z dodatkowym zasilaniem USB (ktorej nie mozna juz chyba nigdzie kupic), tansza/nowsza nie ma problemow z eyefinity, 3 monitorami i rozdzielczoscia 5040x1050 czy 5760x1200 nie ma tez problemow z migajacym ekranem co bylo problematyczne w starszej przejsciowce. Tak wiec powaznie sie teraz zastanawiam nad kupnem 2 monitorow :)

 

 

Inna opcja jest uzycie dwoch 19" po bokach zamiast 22" i tu rodzi sie pytanie: czy jest mozliwosc wymusic w monitorze rozdzielczosc rzedu 1680x1024? tak by dolaczajac dwa 1280x1024 zachowac ciaglosc? Nie chce ustawiac 1280x1024 na mojej 22" bo bedzie to wygladac okropnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zle napisalem - eyefinity z dwoch 19" i mojej 22" wiec mialbym: 19" 22" 19". Mysle o tym dlatego ze mam dostep do tych 19", a dodatkowe dwie 22" musial bym kupic.

 

Pozostaje kwestia tej rozdzielczosci 1680x1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed rozpoczęciem należy mieć zainstalowane najnowsze sterowniki 10.10a http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/GPU84AMDCatalyst1010aHotfix.aspx

Stworzyłem plik .reg odblokowujący MLAA dla 5xxx. Plik powstał w oparci o zmodyfikowane .inf (http://www.forum-3dcenter.org/vbulletin/showpost.php?p=8343445&postcount=18) Testowane, u mnie działa.

http://www.mediafire.com/?jcatj2ld9cvpzip - musicie zmienić rozszerzenie na reg i uruchomić lub regedit->plik->importuj-> i wskazać ten plik -> po resecie komputera będzie działać.

Dołączona grafika

 

Zapasowy link na serwisie który nie zmienił rozszerzenia... http://ul.to/n7l2td

 

Plik jest stworzony dla windows 7 64bit. Dla innych systemów może działać, ale nie musi, bo nie wiem jakie tam są klucze. Jeżeli nie działa u was to piszcie, to jest 5min na zidentyfikowanie klucza i zmodyfikowanie pliku.

Edytowane przez kasper93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta a ja uwielbiam jak widzę, te wszędobylskie tematy "New Morphological Anti-Aliasing" i jak ludzie w nich farmazony wypisują, bez żadnej wiedzy technicznej. TO nie jest żaden nowy algorytm anti-aliasing-owy to jest nowy filtr obrazu, który polega na wykrywaniu krawędzi i wyostrzaniu obrazu, np. kiedy mamy obraz "nieostry" lub "zblurowany". Algorytmy anty-aliasing-owe działają inaczej. Filtr ten zatem można włączyć z każdym algorytmem AA. Filtry(algorytmy) morfologiczne są stare jak cała branża IT, jak ktoś chce poczytać dokładniej na ich temat, zwłaszcza złożoności obliczeniowej to proszę tutaj jest reasearch article na ten temat.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...