Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam kolejny problem. Mam obecnie 5870. Wrzuciłem sobie drugą sztukę i podłączyłem w CF :-)

 

GPUz pokazuje Crossfire enabled. A wynik w Unigine dokładnie taki sam jak na jednej grafie. Dodam, że ogólnie Heaven skaluje się dobrze z SLI/CF. Afterburner też pokazywał użycie GPU2 0%. Co moze być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma ATI 5870 Matrix. Próbował flashowac bios karty z execa podanego na stronie ATI i karte szlag trafił - nie działa.

Próbowaliśmy flashowac karte z dosa atiflash -f -p 1 Asus.bin ale nie flasciach!e się. Wyskakuje komunikat: Cannot erase ROM

 

Co zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przed rozpoczęciem należy mieć zainstalowane najnowsze sterowniki 10.10a http://support.amd.c...010aHotfix.aspx

Stworzyłem plik .reg odblokowujący MLAA dla 5xxx. Plik powstał w oparci o zmodyfikowane .inf (http://www.forum-3dc...45&postcount=18) Testowane, u mnie działa.

http://www.mediafire...jcatj2ld9cvpzip - musicie zmienić rozszerzenie na reg i uruchomić lub regedit->plik->importuj-> i wskazać ten plik -> po resecie komputera będzie działać.

 

 

Zapasowy link na serwisie który nie zmienił rozszerzenia... MLAA_for_5xxx.reg ... at ul.to - Free File Hosting, Free Image Hosting, Free Music Hosting, Free Video Hosting, ...

 

Plik jest stworzony dla windows 7 64bit. Dla innych systemów może działać, ale nie musi, bo nie wiem jakie tam są klucze. Jeżeli nie działa u was to piszcie, to jest 5min na zidentyfikowanie klucza i zmodyfikowanie pliku.

 

Czy te sterowniki są dla wszystkich kart? Bo u mnie przy czystej instalacji nie mam sterownika do wyboru (tylko sam soft), a jak instaluje na 10.10 to jest sterownik na liście, ale pisze że aktualny już zainstalowany.

 

To samo z 10.10c.

 

 

Chciałem przetestować samo działanie tego MLAA, ale najwyraźniej mi nie dane.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, pusciłem Sapphire HD5750 (700/1150) z zegarami HD4770 (750/800) i przewaga tej pierwszej w 3d marku vantage 8659 do 7900. Wynika to pewnie z 2x wiekszej ilosci pamieci oraz o 12,5% wiekszej ilosci jednostek cieniujacych oraz teksturujacych.

 

 

Mam natomiast pytanie, suwak GPU w AMD Override skonczył mi się na 870MHz, czym można ją wyżej podkręcić? Niby MSI Afterburner pozwala, ale mi cofa zegar do 870MHz. ;/ Help

 

Vantage 10292 przy 870/1250MHz póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie referenta 5850 od Sapphire i mam możliwość dołączenia drugiej takiej karty, tylko możliwe, że nie będzie to produkt Sapphire, lecz innego producenta, lecz ciągle referent. Czy utworzenie crossfire z takich kart graficznych na mojej płycie głównej jest możliwe? Planuję wymianę zasilacza również, ale sądzę, że 750W to minimum.

 

Jak jeszcze jakieś testy macie np. 5850 CF vs 5970 to też mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np w CSS czuć od razu.. jakby input lag-a nie było... ;) Naprawdę widoczna od razu, w końcu może się doczekaliśmy po roku sterów do 5870. Czy może mi ktoś powiedzieć jak zdjąć obudowę chłodzenia żeby dostać sie do radiatora zabudowanego ? Z moich wniosków (po przyjrzeniu się karty i zdjęć na necie) wynika, że tylko przez zdjęcie całego chłodzenia a następnie odkręcenia od spodu śrubek w celu zdjęcia pokrywy plastikowej. Czy nie będzie to groziło utracie gwarancji ?

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

ponad stuprocentowy kop minimalnych fps'ow w far cry 2 i +1000 pkt w vantage na 5870, kiedy serii 68xx praktycznie nic nie daly... ciekawe

 

Chyba źle na wykresiki popatrzyłeś, bo daleko do 100%, ale owszem ładnie.

 

Najwyraźniej dla 6800 od razu były te optymalizacje, a dla 5800 dodali je teraz. Wątpie żeby poprawili wynik kosztem jakości obrazu, bo jaki sens robić to dla starych kart? Żeby je wyprzedać?

Ew. mógł jakiś bug sie wkraść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowilem o testach z wlaczonym anty aliasingiem.

 

AMD Catalyst 10.12 Windows 7 Driver Analysis - Benchmarks - High Quality AA and AF and Final Thoughts :: TweakTown USA Edition

 

Pytanie tylko czy dzialal... pojawiaja sie glosy, ze ludzie nie moga go w ogole wlaczyc w grach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze, mam takie pytanko;

 

Czy odczuje jakiś wzrost wydajności przy karcie Radeon 5850 podkręcając swojego i5 750 do poziomu 3,7-3,8GHz? Pytam, bo nie wiem czy jest sens katowania procesora, jezeli nic mi to nie da? I czy możliwe jest, żeby i5 "ograniczał" kartę na tyle, żeby mieć spadki fpsów czy je po prostu zaniżać? Aktualnie wszystko mam na default.

 

pzdr & thx za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowia, ze nie ma glupich pytan... ale sie myla ;) zalezy w co grasz. Do niektorych gier, opierajacych sie na procesorze w mniejszym stopniu w zupelnosci wystarczy c2d 2.5 ghz, a inne jak np bad company 2 beda przyspieszaly po przetaktowaniu i7 z 4 ghz na 4,5. W wiekszosci gier powinienes jednak poczuc roznice.

Edytowane przez kkNd!
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowia, ze nie ma glupich pytan... ale sie myla ;) zalezy w co grasz. Do niektorych gier, opierajacych sie na procesorze w mniejszym stopniu w zupelnosci wystarczy c2d 2.5 ghz, a inne jak np bad company 2 beda przyspieszaly po przetaktowaniu i7 z 4 ghz na 4,5. W wiekszosci gier powinienes jednak poczuc roznice.

 

 

Ale ja sie pytam ogólnie, czy taki procesor jest w stanie w jakimkolwiek stopniu ograniczać grafikę...

W co gram? GTAIV, NFSHP, COD4, AC.

Co do tego i7 4,5 ghz to nie watpie, natomiast ja i7 nie mam i nie robie (i nie mam zamiaru robić) oc do 4,5GHz.

Edytowane przez patrykovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, od strony wewnetrznej sa jakies male srubki. Utraty gwarancji nie powinno byc, bo zadnych nalepek czy stickerow nie trzeba zrywac.

 

Dokładnie, dzisiaj się za to zabrałem. No nie wiem z tą gwarancją bo po śrubkach zawsze widać że były odkręcane... Pomijając to, to masakra żeby się dostać do radiatora, ah te dzisiejsze chłodzenia referencyjne. Chciałem oczywiście "odkurzyć" bo pewnie sie zebrało tam kurzu od czasu kupna, poza tym widać to było po temperaturach. Jak rozebrałem to spodziewałem się więcej "kurzu" ale i tak było trochę. Co mnie bardziej zdziwiło to praktycznie 0 pasty na GPU. Po całym zabiegu i nalożeniu świeżej pasty temperatury spadły mi o ~6-7 stopni. Ehh dosyć tych kurzów mam w radiatorach ;) czas na następne wakacje przesiąść się na wodę. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh i na 10.12 wróciły mi bsod-y, normalnie masakra. Często się zdarza jak komputer wchodzi w tryb idle i monitor się wyłącza. Wchodzę na forum ati i co widzę ? Proszę AMD Game Forums - 10.12 blue screen error problem . Masakra, zobaczcie ile ludzi ma ten sam problem :(. Nic się nie zmieniło :mur: Jak u Nvidi też są takie cyrki to przestane grać na kompie i kupię konsolę bo mnie ch.. już strzela od tych problemów z ATI.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...