Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

 

kumpel ma taki sam problem z cieniami w kilku grach (ME2, Napoleon, nieco inny w Cod:BO) probowalismy na catalystach 10.12 i na 10.5 nic sie nie zmianilo.

 

Da sie to jakos rozwiazac?

 

karta graficzna radeon 5850 referent nic nie krecone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma tutaj TOXIC'a HD 5850? Mógłby napisać jak z o/c?

 

Ano własnie. Ja swojego mogę podkręcić tylko o 10 MHz na rdzeniu (wiecej nie moge, bo suwaki zablokowane sa).

Wie ktoś może co jest?

Mam catalysty 10.12.

Edytowane przez patrykovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz msi afterburner, wchodzisz do jego folderu instalacji, odnajdujesz plik z rozszerzeniem .cfg i edytujesz go. Odnajdujesz linijke 'enableunofficialoverclocking' i wartosc na koncu zmieniasz na 1. Zapisujesz, wychodzisz i zaznaczasz atrybut 'tylko do odczytu' dla tego pliku. Masz odblokowane suwaki w msi afterburner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz msi afterburner, wchodzisz do jego folderu instalacji, odnajdujesz plik z rozszerzeniem .cfg i edytujesz go. Odnajdujesz linijke 'enableunofficialoverclocking' i wartosc na koncu zmieniasz na 1. Zapisujesz, wychodzisz i zaznaczasz atrybut 'tylko do odczytu' dla tego pliku. Masz odblokowane suwaki w msi afterburner.

 

Dziękiii, działa.

 

Ps.

podkręcać tylko core clock, czy też memory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak:

 

(Radeon 5850 1GB Toxic)

 

Przy ustawieniu core clock na 790 i przy próbie obejrzenia jakiegokolwiek filmu na yt sterownik ati "przestaje działać" (wersja 10.12) robi sie czarny ekran na chwile i na filmie pojawia sie zielony obraz.

 

Dodam, ze na poczatku ustawiłem core clock (z 765) na 820, memory z 1125 na 1200 (stopniowo) gry chodziły okej - zadnych spadkow, scin, temperatura max 58 C, ale po wlaczeniu filmu na yt wyskoczył BSOD.

 

Ogólnie to nie mam pomysłu.

Jeżeli ma ktoś jakieś sugestie - bede wdzieczny.

Edytowane przez patrykovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@patrykovsky a bez OC śmiga? może kwestia flash playera itp. przeglądarki, reinstalacja sterów.

 

 

kupiłem rozpierdzielonego gb5850 OC z wyprzedaży komputronika, przyszedł ze źle założonym chłodzeniem, zapaprany pastą rdzeń, wiatraki niepodłączone. rozebrałem&wyczyściłem i nawet chodzi stabilnie z tym że wiatraki śmigają na 100% ???

czujniki pokazują dobrze temp, RPM wiatraków też ale nie można ich uspokoić, próbowałem kilkoma programami i d.blada. a jak próbuje je ustawić powyżej 90% to jeb i grafa wisi. bios nowy też nie pomógł...

 

czyżby kontroler w samym wiatraku? albo coś gorszego?

 

już napisałem do serwisu o nr RMA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem tej karty i pilnie poszukuje jej użytkowników :).

Chciałbym się dowiedzieć m.in. czy zmieniali na tej karcie chłodzenie oraz jakie uzyskali wyniki w OC.

Dla ułatwienia podaje zdjęcie tej karty:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem koledzy :), właśnie dlatego szukam pomysłu jak tu schłodzić tą sekcje zasilania :). Poniżej daje fotki "rozebranej" karcioszki:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

a tu zaznaczone elementy, na które muszę dać radiatory (z RAM-mi sprawa jest oczywista) :

 

Dołączona grafika

 

Próbowałem już chyba wszystkiego :(, kupiłem mk-13, który ma dość dużo radiatorów ale one mi się odlkeiły :(, kupiłem więc klej dwuskładnikowy Zalmana - też odpadły. Muszę koniecznie dostać radiator, który zostanie przykręcony do PCB w otwory montażowe ale ciężko jest coś na rynku znależć :(.

Potrzebny mi radiator o wymiarach : dł. 10 cm, szer. 2,5 cm i wys. max 2 cm.

Próbowałem nawet skleić kilka radiatorów ze sobą (z mk-13) ale niestety "kropelka" :D i nawet Poxilina nie daje rady na dłuższą mete :(.

Zamówiłem już taśme Akasy - podobno mocno trzyma ale obawiam się, że mnogość pojedynczych elementów na sekcji zasilania zmusi mnie jednak do założenia radiatora, który będzie się składał z jenej części i w dodatku przykręconej do PCB :(. Wymyślcie coś koledzy bo mnie już brak inwencji twórczej w związku z tą nietypową sekcją zasilania.

Wymiary radiatora:

Dołączona grafika

 

Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Edytowane przez F4lkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujesz plaskownik alu grubosci nie wiem 10-15mm (koszt smieszny -3-4zł max)

2 otwory zeby zamocowac go do pcb karty

 

na mosfety dajesz termopada (jesli mają rozne wysokosci) jesli te same to pasta moze być

 

piłą robisz nacięcia ala raidaotor (godzina roboty) i gotowe

na cnc by wyszlo ponad 100zł pewie dlatego ręczna rzezba TO JEST TO :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujesz plaskownik alu grubosci nie wiem 10-15mm (koszt smieszny -3-4zł max)

2 otwory zeby zamocowac go do pcb karty

 

na mosfety dajesz termopada (jesli mają rozne wysokosci) jesli te same to pasta moze być

 

piłą robisz nacięcia ala raidaotor (godzina roboty) i gotowe

na cnc by wyszlo ponad 100zł pewie dlatego ręczna rzezba TO JEST TO :lol2:

 

:) masz łeb stary, na serio ale ja tez cos dzisiaj wymyśliłem :) znalazłem dość duży radiator z jakiegoś starego GF i go trochę muszę przyciąć - jak już zrobie wrzuce fotki.

 

Ale dzięki za szybki pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dobierzesz sobie coś z tych radiatorów:

http://allegro.pl/arctic-cooling-vr-heatsink-2-radiatory-gw-24m-i1473855846.html

 

A to mój gtx 280- co prawda nie jest to hd5870 ale..

http://forum.pclab.pl/topic/648709-Recenzja-HR03-ARCTIC-COOLING-VR-Heatsink-2/page__p__8790388__fromsearch__1entry8790388

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dobierzesz sobie coś z tych radiatorów:

http://allegro.pl/ar...1473855846.html

 

A to mój gtx 280- co prawda nie jest to hd5870 ale..

http://forum.pclab.p...1

 

THX :), mam prośbę, możesz mi podać rozmiar jednego z tych dwóch najdłuższych radiatorów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże podłużne- 7x 1,8 cm

Małe na pamięci- 1,5x 1,3 cm

Te 4 które są na zdjęciu z allegro po lewej stronie mają podstawkę- 1,5x 2,4cm

Malutkie mają podstawkę- 0,7x 0,8cm

Ale trzeba zauważyć że ostatnie dwa wymienione lekko wychodzą rozmiarami poza podstawkę.

Wysokość mają wszystkie taką samą- ok 1 cm.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże podłużne- 7x 1,8 cm

Małe na pamięci- 1,5x 1,3 cm

Te 4 które są na zdjęciu z allegro po lewej stronie mają podstawkę- 1,5x 2,4cm

Malutkie mają podstawkę- 0,7x 0,8cm

Ale trzeba zauważyć że ostatnie dwa wymienione lekko wychodzą rozmiarami poza podstawkę.

Wysokość mają wszystkie taką samą- ok 1 cm.

 

Dzięki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow.

Mam male pytanko. Czy ktos kiedys spotkal sie z czyms takim? Dodam, ze karta nie krecona, wszystkie ustawienia na defaults. Jakis pomysl co moze powodowac ten stan? Z gory dziekuje za pomoc.

post-163373-0-07843500-1299540534_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź może inną wesję bo chyba Ci źle rozpoznał kartę bo ja niemam wogóle opcji żeby wyświetlał shadery.

 

Edit: dopiero teraz doczytałem Twój sig, chyba Ci głupieje przez GF do liczenia PhysX

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź może inną wesję bo chyba Ci źle rozpoznał kartę bo ja niemam wogóle opcji żeby wyświetlał shadery.

 

Edit: dopiero teraz doczytałem Twój sig, chyba Ci głupieje przez GF do liczenia PhysX

 

Dzieki za odpwiedz. Sprobuje GF odlaczyc i zobacze co sie bedzie dzialo, ale musze dodac, ze nigdy nie mialem z tym problemu a jade tak prawie od roku. Okolo 2 tygodni temu zakupilem SSD, postawilem system i zaczalem sie bawic sterami 11.2 i ostatnio 11.4 i od tego czasu sie zaczelo. Nawet jak wrocilem do 10.8 to problem pozostal, chociaz nie zawsze. Sprobuje jeszcze wylaczyc akceleracje GPU w przegladarce.

Jeszcze raz dzieki za zainteresowanie.

Edytowane przez mimaspl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...