Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam, bo może wiecie coś, czego ja nie wiem: czy dwa Sapphire HD5850 Xtreme to lepszy wybór od pojedynczego niereferencyjnego GTX570? Testy sugerują, że pod względem wydajności jest między nimi zaskakujących rozmiarów różnica - na korzyść tandemu. Są również tańsze, jednak pobierają więcej prądu. Lecz czy kłopoty wynikające z połączenia dwóch kart zdarzają się często? W tym także brak wsparcia dla CrossFire. Co zastanawiające - czy brak obsługi OpenGL 4 ma jakiekolwiek znaczenie w świetle nadciągającego Rage, a później id Tech 6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zeby zrobic 1000mhz na rdzeniu musialem podnies napiecie do 1.225, i przypuszczam ze w twoim wypadku bez podnoszenia napiecia sie nie uda.

Jesli mam byc szczery to nie jestem zwolennikiem wszelkich konfiguracji sli i crossfire, widzialem to kilka razy w akcji i zachwycony z konfortu pracy nie bylem. Zawsze jednak mozesz sprobowac, na pojedynczej hd5870 i tak bedzie Ci dzialac wszystko na najwyzszych ustawieniach. Jesli masz budzet na gtx570 to lepiej go brac. Podczas premiery serii hd5xxx ludzie masowo robili crossfire z hd5770 bo wszedzie wydajnosc byla wieksza i cena mniejsza od hd5870, po czym 90% z tych osob sprzedalo te konfiguracje i kupilo pojedyncze hd5870. Czemu? Mikroprzyciecia.

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest dostępna - http://www.x-kom.pl/index.php?news=478 :)

 

BTW, i ja stałem się posiadaczem owej karciochy - śmiga stabilnie z 725/1000 na 900/1200 (gpu/vram) . Dalej nie sprawdzałem.

 

w x-kom po zlozeniu zamowienia do 27 musze w lodzi czekac na odbior, obaczymy czy do tego czasu beda lepsze oferty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduje sie jako swiezo upieczony uzytkownik V2 :wink:. Szczerze mowiac nie mysle jak tu chlodzic poszczegolne elementy tylko jak tu ja zwodowac. Ta seryjna suszarka - choc calkiem estetyczna - swoja halasliwoscia nie daje mi zyc... :?

U mnie podobnie mam zamiar zwodować tą kartę bo wentylator jest stanowczo za głośny. Kilka dni temu kupiłem tego Asusa jako drugą kartę do CF i jego chłodzenie zaskoczyło mnie swoją głośnością, pomimo że moje LC wcale nie jest ciche (w trakcie gry 6x120mm puszczone na 1500 - 2000 obrotów) to i tak z pośród tych wentylatorów wyraźnie przebija się odgłos Asusa :/. Co do CF to jestem pozytywnie zaskoczony i na razie nie występują u mnie żadne problemy z tą konfiguracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja mam pytanie do użytkowników HIS 5870: czy jest jakakolwiek opcja ominięcia blokady w biosie, tak aby można było podnieść napięcie?

Ewentualnie jaki bios można wgrać aby zabanglało bez problemów i "mismatchów"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja mam pytanie do użytkowników HIS 5870: czy jest jakakolwiek opcja ominięcia blokady w biosie, tak aby można było podnieść napięcie?

Ewentualnie jaki bios można wgrać aby zabanglało bez problemów i "mismatchów"?

 

Sciagnij msi afterburner i wpisz w goolge mis afterburner unlock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeMtin1,

dzieki za odpwiedz, niestety ten HIS to jakas porazka. Zrobilem wszystkie szopki z rejestrem, cfg i nadal nie dziala.

Musieli zablokowac to sprzetowo. Sprzedam karte przy najblizszej okazji i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PCB karty wygląda tak jak tutaj to nie jest to referencyjna karta i nie da się zmieniać napięcia programowo, sam mam takiego HISa i bardzo mi to przeszkadza, dodatkowo HIS zostawił w biosie standardowe maksymalny zakres OC i o większym podkręcaniu przez overdriva nie było mowy i musiałem wyedytować bios karty żeby zdjąć tą "smycz".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PCB karty wygląda tak jak tutaj to nie jest to referencyjna karta i nie da się zmieniać napięcia programowo, sam mam takiego HISa i bardzo mi to przeszkadza, dodatkowo HIS zostawił w biosie standardowe maksymalny zakres OC i o większym podkręcaniu przez overdriva nie było mowy i musiałem wyedytować bios karty żeby zdjąć tą "smycz".

 

ehhh no i faktycznie jest jak na obrazku.

Bardzo Ci dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema. tutaj link do specyfikacji karty Asus Radeon HD 5850 1GB EAH5850 DirectCU TOP/2DIS/1GD5 Asus Radeon HD 5850 DirectCU TOP 1GB pytanie do was. brać ją za 585zł z przesyłką czy nie? opłaca się czy nie? oczywiście karta nówka 36 miesięcy gwarancji w sklepie internetowym. głośna jest pod obciążeniem? czy jest gorąca? czytam te recenzje, ale z nich nic nie wynika, bo już wolę zasięgnąć waszej opinii niż opierać się na testach różnych serwisów technologicznych. oczywiście nie mam zamiaru jej kręcić, bo już jest podkręcona. zasiłkę mam OCZ ModXtreme 600W, proca AMD Athlon II X4 635 2,9GHz.

Edytowane przez zawilinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PCB karty wygląda tak jak tutaj to nie jest to referencyjna karta i nie da się zmieniać napięcia programowo, sam mam takiego HISa i bardzo mi to przeszkadza, dodatkowo HIS zostawił w biosie standardowe maksymalny zakres OC i o większym podkręcaniu przez overdriva nie było mowy i musiałem wyedytować bios karty żeby zdjąć tą "smycz".

 

 

siema. tutaj link do specyfikacji karty Asus Radeon HD 5850 1GB EAH5850 DirectCU TOP/2DIS/1GD5 Asus Radeon HD 5850 DirectCU TOP 1GB pytanie do was. brać ją za 585zł z przesyłką czy nie? opłaca się czy nie? oczywiście karta nówka 36 miesięcy gwarancji w sklepie internetowym. głośna jest pod obciążeniem? czy jest gorąca? czytam te recenzje, ale z nich nic nie wynika, bo już wolę zasięgnąć waszej opinii niż opierać się na testach różnych serwisów technologicznych. oczywiście nie mam zamiaru jej kręcić, bo już jest podkręcona. zasiłkę mam OCZ ModXtreme 600W, proca AMD Athlon II X4 635 2,9GHz.

 

Też się zastanawiam na tą kartą i wezmę ją zamiast 6850, czekam tylko na premierę gf560. Czytałem i szukałem, TOP jest lepsza, o wiele lepiej można ją podkręcić i ma przyzwoity wentylatorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż mam tę kartę. Wyjmując ją z pudełka zrobiłem wieeelkie oczy jakie to bydle. 5 cm dłuższa niż poprzednia 4850 więc musiałem przekładać dyski, i wkładać ją pod kątem już po podłączeniu zasilania, a moja obudowa do małych nie należy. Zacznę od minusów - w nocy w trybie 3d hałasuje jak mała suszarka :) W dzień tego nie słychać, podobnie w trybie 2d - zagłusza ją wentylator od procka. Co do wydajności, w połączeniu z SB 2500 wiesiek2 chodzi na maksymalnych ustawieniach w full hd ( z wyłączonym uberpróbkowaniem). Myślę, że za 569 z przesyłką, ja kupiłem na alledno to warto. ahh, karta na stocku, ponoć dobrze się kręci, nie próbowałem (te 14 pinów zasilania powinno dać radę ;) )

Edytowane przez nefbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przesiadłem się niedawno na radeona 5850 TOP od asusa. I mam teraz pytanie co do akceptowalnych temperatur, bo karta się fajnie kręci ale też nieźle grzeje.

 

Aktualnie karta pracuje sobie spokojnie na 1.14 V i 850 Mhz na rdzeniu (z pamięciami mi się nie udało, nie kręcą się). W furmarku z tymi ustawieniami spokojnie śmiga (testuję po 10 minut) i temperatury są akceptowalne - 82-83 stopnie.

 

Jednak karta również stabilnie śmiga na 1.16 V na 900 MHz i docelowo bym w te parametry starał się trafić (jakieś + 12 % do wydajności), ale przy nich mam czasami nawet 91 stopni na GPU (furmark oczywiście, ale zawsze trzeba sprawdzać ten najgorszy przypadek, no nie? :razz: ). Czy taka temperatura jest akceptowalna, czy na dłuższą metę zarżnę kartę?

 

Na wyższe napięcia i taktowania nie liczę, bo chłodzenie już zupełnie nie wyrabia i nie idzie karty ustabilizować na 950 nawet na 1.2 V. Może w zimę się uda. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dluzszy czas katalowalem karty obliczeniami na OpenCL co potrafilo je nagrzac do 80-85 non-stop. Nic zlego sie jej nie stalo choc nie polecalbym tego na dluzsza mete. Aktualnie, po zmianie obudowy i chlodzenia na jednej z kart temperatura spadla do 60-65 wiec jest zdecydowanie lepiej i nawet furmark nie podskoczy. Temperatura powyzej 90 stopni jest juz mocno niezalecana, dodatkowo pozostaje jeszcze kwesta temperatury na VRMach i tu o ile dobrze pamietam po przekroczeniu 105 stopni wydajnosc zaczyna spadac a sama karta moze sie po prostu wylaczyc (czarny ekran, wiatraczek na 100%).

 

Swoja droga, szukam jakis informacji odnosnie ewentualnych problemow ze stabilnoscia w przypadku obnizenia taktowania pamieci na 300MHz i ponizej. 5870 i 5850 przy pamieciach ustawionych na 900MHz nie maja problemu i potrafia dzialac pod obciazeniem calymi dniami, po zjechaniu do 300MHz (przy zachowaniu standardowego taktowania GPU oczywiscie) caly system zaliczyl ladnego freeze'a. Uprzedzajac pytanie, w przypadku obliczen, do ktorych zdarza mi sie wykorzystywac karte RAM ma margninalne znaczenie a obnizenie taktowania pozwala dodatkowo zmniejszyc temperature i przy okazji zuzycie pradu. Problem w tym, ze nie bardzo chce to dzialac dla dluzsza mete i najczesciej sypnie sie w polowie dnia, kiedy innej metody dostania sie do sprzetu niz zdalna po prostu nie mam.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przesiadłem się niedawno na radeona 5850 TOP od asusa. I mam teraz pytanie co do akceptowalnych temperatur, bo karta się fajnie kręci ale też nieźle grzeje.

 

Aktualnie karta pracuje sobie spokojnie na 1.14 V i 850 Mhz na rdzeniu (z pamięciami mi się nie udało, nie kręcą się). W furmarku z tymi ustawieniami spokojnie śmiga (testuję po 10 minut) i temperatury są akceptowalne - 82-83 stopnie.

 

Jednak karta również stabilnie śmiga na 1.16 V na 900 MHz i docelowo bym w te parametry starał się trafić (jakieś + 12 % do wydajności), ale przy nich mam czasami nawet 91 stopni na GPU (furmark oczywiście, ale zawsze trzeba sprawdzać ten najgorszy przypadek, no nie? :razz: ). Czy taka temperatura jest akceptowalna, czy na dłuższą metę zarżnę kartę?

 

Na wyższe napięcia i taktowania nie liczę, bo chłodzenie już zupełnie nie wyrabia i nie idzie karty ustabilizować na 950 nawet na 1.2 V. Może w zimę się uda. :damage_wall:

 

Za duzo, w dodatku po OC. Zwiększ obroty wentylatora tak by nie przekraczało 80 stopni po OC.

Furmark nie sprawdzi czy karta jest stabilna po OC, jest to program do testowania wydajności chłodzenia a nie stabilności karty graficznej po OC. By sprawdzic czy karta jest stabilna najlepiej zostaw włączony Unigine Heaven Benchmark na 20 min.

 

Swoja droga, szukam jakis informacji odnosnie ewentualnych problemow ze stabilnoscia w przypadku obnizenia taktowania pamieci na 300MHz i ponizej. 5870 i 5850 przy pamieciach ustawionych na 900MHz nie maja problemu i potrafia dzialac pod obciazeniem calymi dniami, po zjechaniu do 300MHz (przy zachowaniu standardowego taktowania GPU oczywiscie) caly system zaliczyl ladnego freeze'a. Uprzedzajac pytanie, w przypadku obliczen, do ktorych zdarza mi sie wykorzystywac karte RAM ma margninalne znaczenie a obnizenie taktowania pozwala dodatkowo zmniejszyc temperature i przy okazji zuzycie pradu. Problem w tym, ze nie bardzo chce to dzialac dla dluzsza mete i najczesciej sypnie sie w polowie dnia, kiedy innej metody dostania sie do sprzetu niz zdalna po prostu nie mam.

 

Nie dawaj mniej niż 600mhz na pamięciach i nie będzie problemów.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj mniej niż 600mhz na pamięciach i nie będzie problemów.

 

Poki co dziala i przez kilka dni nie zauwazylem zadnych problemow. Przydalo by sie jednak zejsc jeszcze nizej a glownie magiczna 5850 (5870 jakas lepsza jest) po zbiciu taktowania pamieci juz do 500MHz potrafi strzelic focha i zawiesic caly system.

 

// Edit:

 

Zmieniajac taktowania za pomoca AMD GPU Tool badz clocktweak'a nie ma problemu ze stabilnym dzialaniem przy pamieciach ustawionych na 300MHz na obu kartach. Mozliwe, ze byl to jakis problem z MSI Afterburnerem, ktory aktualnie sluzy mi tylko do kontroli obrotow wentylatorow (fabrycznie jest z tym nieciekawie).

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...