Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Asus miał w swojej ofercie 4 modele 5850. Doprecyzuj jaką dokładnie kartę posiadasz. Smart Doctorem sprawdzałeś?

 

Albo GPU Tweak: GPU Tweak

 

Zwykła wersja, niepodkręcona, referent bez DirectCU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmieniłem chłodzenie na HD 5850 na gelid icy vision rev 2, wiązało się to także z odpinaniem kabli itp, także z dysku twardego.

Po odpaleniu komputer normalnie się włącza, jest obraz, post screen, mogę wejść do biosu, ale po ok 10-12s monitor wyświetla komunikat brak sygnału, dioda od HDD pali się intensywnie (zamiast mrugać/gasnąć).

Jak zostawię go normalnie, to wyświetla "Trwa uruchamianie systemu windows" i po 2-3s od tego komunikatu ekran gaśnie, a komputer dalej chodzi.

W biosie mogę zerknąć na max 1 rzecz i też gaśnie.

Co jest?

Sprawdziłem i pasta nie zwiera GPU, więc nie wiem... co radzicie?

Prosta wymiana a komp się zchrzanił...

W razie czego odpowiem na wszystkie pytania.

Pomocy!!

 

edit :

 

Pozycja leżąca -> sprawdzona, nic, to samo. Odłączenie wentylatora (tylko dla testu) to samo. Odłączenie HDD -> to samo.

Rdzeń w porządku, na szczęście.

Pcb się dość wygina, ale nie jakoś mocno przesadnie.

Pasta nie zwiera gpu -> koło rdzenia są takie przylutowane małe wystające rzeczy. Nie ma na nich pasty, czyli nie ma tam zwarcia (na jakieś 80%, wstępnie było, ale czyściłem benzyną ekstrakcyjną.

ramy, vrm, gpu było czyszczone benzyną ekstrakcyjną aptekarską (bardzo czystą).

odstępy sprawdzałem 4x i są dobre, te do hd 5850 z instrukcji.

Zastanawia mnie brak niebieskiego kabelka przy tym chłodzeniu, czy GPU nie sprawdza, czy wentylator chodzi? Może wyłącza się dla bezpieczeństwa?

Próbowałem wenty podłączyć pod 12v, pod gpu, w ogole nie podłączać, to samo.

zdjęcia :

http://imageshack.us/g/528/dscf0113ig.jpg/

 

Podłączanie starego chłodzenia -> to samo.

Coś się stało. Wygląda na jakieś zwarcie albo coś. Zdjęcia wrzucone i liczę na pomoc.

 

BTW

Po prostu chora nadgorliwość niemiłego moderatora. Kolejne procenty...

Temat nowy -> szybka odpowiedź i chęć pomocy ze strony innych.

Odpisanie w tym temacie -> pytanie umiera.

Po prostu powinszować takiego regulaminu, moda i sposobu działania.

A komputerek jak nie działał tak nie działa. :(

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie umiera, po prostu ciężko powiedzieć, tym bardziej, że na starym chłodzeniu to samo, czyli motyw z czujnikiem obrotów odpada. Wyłączanie się komputera to zazwyczaj efekt przegrzewania procesora, ale tam przecież nie było grzebane. Karta niby wyświetla obraz, ale może zetrzyj pastę i zobacz czy rdzeń jest cały. Można wziąć też w obrót inny zasilacz, albo miernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz tez nic nie zmieniany, wiec nie wiem czemu by się to stało, chociaż bywały problemy z napieciami, ale to wina zlych ustawien ram, lataly na 1.5v, teraz 1.64 i jest ok.

PSU : Corsair hx520

rdzeń cały. BTW z uszkodzonym rdzeniem by wstała grafa? :OO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś o starych Athlonach/Duronach, w których ukruszenie nie oznaczało definitywnie śmierci procka. Może rozłóż wszystko i złóż jeszcze raz. Albo na pająka. Czasami różne cuda się dzieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Coś się stało. Wygląda na jakieś zwarcie albo coś. Zdjęcia wrzucone i liczę na pomoc.

 

BTW

Po prostu chora nadgorliwość niemiłego moderatora. Kolejne procenty...

Temat nowy -> szybka odpowiedź i chęć pomocy ze strony innych.

Odpisanie w tym temacie -> pytanie umiera.

Po prostu powinszować takiego regulaminu, moda i sposobu działania.

A komputerek jak nie działał tak nie działa. :(

 

Łamanie prostych jak budowa cepa zasad i reakcja moderatora nazywasz nadgorliwością? Biedactwo, miałem pogłaskać po główce? Uważasz że jesteś pierwszą osobą która po zmianie chłodzenia ma problemy z GPU? :ploom: :ploom:

Nie ten zakątek internetu

 

/offtop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 12h+ pracy przy kompie, posprawdzaniu wszystkiego itp. Komp chyba wstaje bez karty graficznej (odpalam na 5min, po czym wduszam wyłącznik i po 20-30s gaśnie)

Zwarty był kabelek od speakers odchodzący od płyty głównej i dosłownie spłonął.

Zasilacz sprawdzony i chodzi. Płyta chyba też.

TERAZ jak odpalam z tą kartą (kable WSZYSTKIE od nowa chyba dobrze podłączone, sprawdzona izolacja, obudowa nie kopie itp), to post screen normalnie, wyswietla trwa ładowanie windowsa (win7). po czym znika ta wiadomość, szaro-czarny ekran. czarny ekran, szaro-czarny ekran, czarny ekran i reset i replay.

Coś można podejrzewać? Wyświetla się informacja trwa ładowanie windowsa razem z logiem, więc chyba to idzie przez kartę graficzną.

Jakiś pomysł?

Wszystkie napięcia ok z wyjątkiem -11.4V na -12V. Wszystko inne ok. (+/- 10%).

LEDy na tej MB nie wyświetlają problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie upaćkałeś pastą złącza pci-express na karcie?Przedmuchaj tez slot pci-express na płycie. To nie musi być grafika może być uwalony mobas.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu nowego chłodzenia + ten oryginalny backplate co dociska -> nawet nie było obrazu.

Zamontowane na lekkim przykręceniu -> Uruchomiłem w trybie awaryjnym, to wczytywało wszystkie sterowniki, jak wczytało wszystkie, to ekran zgasł, a komputer dalej chodził, ale bez ekranu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co? Piekarnik?

Jest szansa :)

Zdjąć wszystko z niej, GPU do dołu 190 stopni na 8.5 minuty? Czy jakoś inaczej polecacie?

Oczywiście na jakichś "nóżkach" w narożnikach aby nie leżało bezpośrednio na częściach.

Śledź trzeba zdjąć?

Czytałem, że w przypadku NIEWADLIWYCH GPU, reballing potrafi być trwale skuteczny.

Jakieś opinie/porady/linki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś wie o co biega. Zainstalowałem stery 12.6, odpalam Alan Wake'a a zegary pozostają w trybie 2D. na poprzednich sterach wszystko chulało aż miło, a co najgorsze za diabła nie mogę do tego wrócić. Przeinstalowałem różne stary i cały czas to samo i tylko w tej grze. Może ktoś się spotkał z czymś takim, albo ma jakąś radę. Będe wdzięczny.

Pozdro.

Edytowane przez mimaspl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jakie napięcie i prąd powinny być dostarczone do pamięci na HD5850?

 

Po co w tej karcie dwie fazy zasilania pamięci? Z tego co udało mi się miernikiem zmierzyć, te napięcia są od siebie niezależne. W przypadku zasilania rdzenia, wszystkie trzy fazy łączą się tuż za kondensatorami, w przypadku pamięci nie ma tego połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ssuwaki w MSI Afterburner nie umiem przesunąc wiecej niz 775 ?? chciałem podkrecic grafike wiecej ale cos sie nie da :/

może masz stary bios na karcie miał właśnie taką blokadę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Karta to gigabyte hd5850 1gb OC  (chlodzenie z dwoma wentylatorami) chyba windforce

Karta zostala wysłana z całym komputerem. Niestety nie dziala aktualnie - wentyle wieją na 100%, brak obrazu. w GPU-Z jest widoczna, można na niej kopać BTC.
Ale po podłaczeniu monitora (testowalem kazde złacze) obrazu brak.
Co moze byc powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie macie doświadczenie z HD5870 w GTA V ? Mam tego GPU z Xeonem E5420@3GHz i mi ta gra działa żałośnie, są mega spadki do 20 FPS i w sumie bez znaczenia na jakich detalach, bo takie są zawsze. Do tego niska utylizacja GPU na poziomie 35-55%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 5850 i po OC 725/1000@890/1170 na niskich detalach nie mam problemy z żadną grą którą się bawiłem, aczkolwiek niewiele tego mam. Mam i5 2300.
Dlatego wydaje się, że to jest problem z prockiem. Wcześniej miałem jeszcze Phenoma II 555 i dużo bardziej cięło, przy tej samej karcie. Zmiana procka dużo dała, na przykład w WOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...