Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Najbardziej stabilne w CF przynajmniej u mnie. Np Benchmark nowego Stalkera wywalał sie na innych sterach w DX11 + opcje zaawansowane. Na tych sterach jest ok.

nie rozumiemy sie, moja wina, zle zapytalem.

 

Stabilne w CF bo Ty masz krecone karty, czy stabilne w CF bo daja stabilny framerte, nie ma mikroprzyciec, nie wystepuje nadmierne obciazenie cepa w xyz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System mi cos swiruje, albo w oficjalnych catalistach 9.11 naprawili problem z wywalaniem sterownika graficznego. Przeinstalowalme wszystko i od kilku dni chodzi bez kombinowania z odinstalowywaniem updejtow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś tam poprawili co u ciebie powodowało ten błąd :)

U mnie przed chwilą po 1.3h grania w warhead'a kompa się zawiesił ;/ dźwięk zacięty obraz w paski szare czyli standard ;p

grałem co prawda na 900/1300 i może tu jest problem chociaż powinien pociągnąć na takich ustawieniach bez problemów...

 

@Gosu

READ :)

Strasznie drobie pewnie się da taniej wyczaić ale nie wiem... allegro na ebay'u szukaj pod "hdmi to scart"

Edytowane przez kasper93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos jeszcze ma problem z monitorem przechodzacym w standby? Czyli czarny ekran, wszystko sie zawiesza i po ~20 sekundach wraca do normy (albo i nie wraca, wtedy potrzebny reset)

 

Mam ten problem glownie w rFactor, nie pamietam jak z innymi gram bo ostatnio tylko w to gram (w nfs shift na pewno tego nie bylo). Mialem to na sterach 9.10, mam teraz na 9.11, zarowno na karcie kreconej i nie kreconej, probowalem grac z wentylatorem na 40% wiec to nie wina temperatury (max 62 stopnie), krecilem tez w amd gpu clock tool'em zeby nie dzialal powerplay, ale mimo to gdy potem patrze na wykresy to widze ze w tym samym momencie wentylator idzie w gore na 60%, GPU spada do 500, RAM do 900MHz, a V na 1.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mowiles, ze bez ccc nie wywala Ci tego sterownika :D sprobuj z odinstalowaniem updejtu ;)

Bo to nie wywala atikmdag (nie ma zadnego info o bledzie, nie ma nic w event viewer), poza tym to co opisywalem dzialo sie na 4850 i Viscie 64 SP2, teraz mam 5850 i Win7 64 wiec zaden update nic tu nie spapral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesto nie wywala bledu, a na 7ce tez sa z tym cholerstwem problemy ;) Zreszta jak inaczej wyjasnic gasniecie ekranu, ktore nie zawsze konczy sie zwisem :P

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

JA odinstalowałem ccc zainstalowałem tylko stery 9.11 i czarny ekran już nie denerwuje:)

Ps. Dzięki chłopaki za rady z tym ccc tak bym oddał tego 5870 a niepotrzebnie bo karta super.

Rozumiem, ze zamiast CCC masz ATT - bez jednego z nich nie ustawisz w ogole karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/index.php/produc..._DP_PCI_E_.html

 

NIezła cena.

 

Mam do Was pytanie.

Sprzedałem swojego HD 5870 i mam chwilowo 5770 (miałem też go wcześniej ale teraz wziąłem na testy wersja ze zmieniionym chłodzeniem ASUSA- podovne jak w 5750)

I leci mi przy 1.2 v na 1000 mhz rdzeń 1300 pamięci, wentylaotr na 45 % bardzo cicho chodzi i temeratury są nie duże.

w 3dm Vanatge przy takim taktowaniu zrobiła mi 10004 pkt a na stocku 8697.

Więc jest różnica, po takim O/C prawie tyle leci co HD 4890 .

Ale ma mniejszą przepustowość pamięci jak by nie patrzeć.

Mam możliwosć kupić nówkę HISa HD 4890 iCooler x4 za 700 zł i się zastanawiam nad tym.

Za kilka miechów planuje wymienić na 5870 jak stanieje do rozsądnych pieniędzy a teraz posiedzieć na słabszej grafie (ewentualnie jak dorwe HD 5850 za poniżej 1150 zł to też może wezmę bo po tych moich akcjach z kupnem 5850->sprzedażą kupnem 5870- sprzedażą nie będe w plecy a trochę i do przodu :) )

 

Opyla się brać Hd 4890?

Mam dylemat cholera no:) Po za tym ten HIS nie ma radiatorów na pamięci a chłodzenie jest niskie więc będzie problem z ich zamonotwaniem.

Ale jednak będzie ona lepsza niż 5770 i szczególnie po O/C nie wiele wolniejsza od 5850 a znacznie tańsza.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opyla się brać Hd 4890?

Mam dylemat cholera no:) Po za tym ten HIS nie ma radiatorów na pamięci a chłodzenie jest niskie więc będzie problem z ich zamonotwaniem.

Ale jednak będzie ona lepsza niż 5770 i szczególnie po O/C nie wiele wolniejsza od 5850 a znacznie tańsza.

Można by powiedzieć, że sam sobie odpowiedziałeś ;) Ja zrobiłem tak, jak wcześniej pisałem. Chciałem 5850 asusa za 1039, ale jak poleciały prawie na 1200 to olałem system i mam 4890 vapor-x za 742.

 

Co do gasnącego ekranu, miałem takie i tym podobne przypadłości na x800gto... nie pamiętam co dokładnie było przyczyną, ale nie było to związane z oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa, chodziło mi o 4890 po O?C nie tak wiele wolniejsza od HD 5850 bo 5770 to wiadomo że nie podskoczy żadnej z nich.

To co brać tego HISa?

Bo Vapor-X szukałem ale niestety nie było na WGE.(Warszawska Giełda Elektroniczna)

Na allegro są za ponad 750-800 zł.

A tego HISa mogę jutro wziąć za 700 (pewnie wytargujesię z 10-15 zł dodatkowych)

 

Jest jeszcze HD 4890 Vapor-X za 675 ale...u użytkownika imrch :)

Więc zbyt duże ryzyko.

Oni ten sprzęt kradną czy jak ?:)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czyli wolisz doplacic 200 zl do 15%, a czesto i znacznie mniej (test 58xx na Egieldzie, gdzie 4890 dostal) i ewentualnie nadziac sie na atikdmagsys + "we are aware of the issue...going to be fixed in..."

 

Ciekawe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty i te Twoje szalone komentarze, przesadzasz według mnie z tym, wyluzuj mistrzu :-)

Pewnie że chcę dopłacić to jest to co lubię:)

 

A na najbardziej poważnie to szczerze mówiąc nie chcę po prostu mieć Nvidii, nie lubię tej firmy-może to wydawać się dziwne ale jest szczere ;)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ty i te Twoje szalone komentarze, przesadzasz według mnie z tym, wyluzuj mistrzu :-)

to byl zart wynikajacy z ostatnich bodajze 2 stron tego tematu ;) Nic mi do tego co kupisz.

 

Pewnie że chcę dopłacić to jest to co lubię:)

Ale jaki jest sens brania 4890 przy 4870, gdy roznica w cenie spora, w wydajnosci raczej nie jesli nie mowimy o oc.

 

700 za hisa, a za 550 masz 1GB 4870. Skoro i tak wolisz miec pozniejsze karty z DX11 to jedz najnizszym kosztem. Uzywke 1GB pewnie daloby sie ponizej 500 na allegro trafic, znajomy trafil GTX260 za 420.

 

A na najbardziej poważnie to szczerze mówiąc nie chcę po prostu mieć Nvidii, nie lubię tej firmy-może to wydawać się dziwne ale jest szczere ;)

Ja wole to co...ma dobry supporty, sra sterami, poprawia bledy, a ficzery dzialaja ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślę że masz tu rację, miałem wcześniej HD 4870 i byłem z niego zadowolony, a faktycznie już mozna nówkę wyrwać

http://www.allegro.pl/item819969755_xfx_ra..._overclock.html

Za dość niską sumę, skoczę dziś oddać 5770 i może dorwę jeszcze taniej na WGE 4870, bo w sumie tak pomyślałem ze potem gdybym chciał opchnąć 4890 to i tak coś czuję ze bym mniej za niego dostał względem tego co mogę dostać za 4870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...