Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie namawia ludzi do kupowania 5870 za 1600 zl, bo jak wiadomo karta nie jest tyle warta ;]

to jest absolutny high end - najwieksza wydajnosc, 40nm, DX11 - ten segment rzadzi sie troszke innymi prawami niz low end. zreszta sugerowana cena detaliczna tej karty to bodajze 1300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak zobaczyłem porównanie w Crysisie to się mocno zdziwiłem, tam gdzie coe 2 duo 4.1 ghz ma 20 fps core i7 na 4.1 ghz ma ponad 30!

Na pojedyńczej karcie, to chyba do mojego configu nie ma sensu ładować HD 5870 :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak zobaczyłem porównanie w Crysisie to się mocno zdziwiłem, tam gdzie coe 2 duo 4.1 ghz ma 20 fps core i7 na 4.1 ghz ma ponad 30!

Na pojedyńczej karcie, to chyba do mojego configu nie ma sensu ładować HD 5870 :-(

gosu zależy w jakiej rozdzielczości grasz, im wyższa tym procek bardziej traci na znaczeniu, no i nie samym crysisem człowiek żyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gosu zależy w jakiej rozdzielczości grasz, im wyższa tym procek bardziej traci na znaczeniu, no i nie samym crysisem człowiek żyje

jak byście się dopatrzyli to większość to testy graficzne a nie cpu przykład

Crysis Benchmark Tool version 1.0.0.5

teraz widzisz dlaczego większa rozdzielczość i małe różnice.

Niestety tym testem się nie popisali większość to benchmarki wbudowane i timedemo graficzne a nie realna gra z przeciwnikami.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu w FULL HD Phenom II = Core i7, a może to kolejna redakcja która źle dobiera miejsce testowania ? buhahaha

Taaa...jasne.Nie zawsze są różnice,bo testy bywają ograniczane przez moc karty graficznej.

1920x1200

Porównam minimalny fps,bo ten głownie rzutuje na komfort rozgrywki

WiC:

ph2-min17FPS i 16FPS

corei7-min41FPS i 29FPS

Nie ma różnicy,w ogóle...Na phenomie niegrywalne,gdzie i7 radzi sobie bez problemu.Przy CF podobnie..

Crysis:

h2-20FPS

i7-25FPS

Z AA w 1920x1200 ograniczeniem staje sie karta graficzna.

ale w 1280x1024 z AA:

ph2-17FPS

i7-31FPS

Na i7 sobie pograsz,na phenomie znowu nie.W CF też spore różnice w min.

W UT3 bez AA i7 lepszy, z AA ograniczeniem grafika,czego dowodem jest praktycznie identyczny FPS niezaleznie od taktowania procesora phenom2 2.7,3.4 i 4.1 mają tyle samo 120FPS.

W lost planet to samo,phenomy i i7 mimo różnych zegarów,ten sam FPS.W CF juz są różnice

Farcry bez AA,8 fps różnicy.W CF znowu dużo z przodu i7.

W cod5 i l4d over 100FPS,ale i7 zawsze trochę prowadzi.

Warhammer 40 000: Dawn of War II wpadka phenoma w single,ale ten test jest dziwny.

No i dalej kolejnych tutułach złe dobranie miejsc testowych można często obserwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa...jasne.Nie zawsze są różnice,bo testy bywają ograniczane przez moc karty graficznej.

1920x1200

Porównam minimalny fps,bo ten głownie rzutuje na komfort rozgrywki

WiC:

ph2-min17FPS i 16FPS

corei7-min41FPS i 29FPS

Nie ma różnicy,w ogóle...Na phenomie niegrywalne,gdzie i7 radzi sobie bez problemu.Przy CF podobnie..

Crysis:

h2-20FPS

i7-25FPS

Z AA w 1920x1200 ograniczeniem staje sie karta graficzna.

ale w 1280x1024 z AA:

ph2-17FPS

i7-31FPS

Na i7 sobie pograsz,na phenomie znowu nie.W CF też spore różnice w min.

W UT3 bez AA i7 lepszy, z AA ograniczeniem grafika,czego dowodem jest praktycznie identyczny FPS niezaleznie od taktowania procesora phenom2 2.7,3.4 i 4.1 mają tyle samo 120FPS.

W lost planet to samo,phenomy i i7 mimo różnych zegarów,ten sam FPS.W CF juz są różnice

Farcry bez AA,8 fps różnicy.W CF znowu dużo z przodu i7.

W cod5 i l4d over 100FPS,ale i7 zawsze trochę prowadzi.

Warhammer 40 000: Dawn of War II wpadka phenoma w single,ale ten test jest dziwny.

No i dalej kolejnych tutułach złe dobranie miejsc testowych można często obserwować.

wiekszość w tym teście to benchmarki wbudowane w gre i dlatego takie kwiatki testy graficzne a nie CPU

 

I znowu w FULL HD Phenom II = Core i7, a może to kolejna redakcja która źle dobiera miejsce testowania ? buhahaha

było wyżej już opisane nic ciekawego tam nie ma poza zrąbaną robotą

 

Dlatego jak Focus robił testy to na dobranej do możliwości karty rozdziałce (o co niektórzy jęczeli) ale były przynajmniej dobrze wykonane.

większość gra w benchmarki jak widać :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zaprawdę jedni testują komputery a inni z nich korzystają dobrze się bawiąc. Ja sobie tam cicho korzystam z moich radziów HD5870 i HD5970 i złego słowa o nich nie powiem - zmieniłem filozofię. Każdy produkt ma jakieś niedociągnięcia - w końcu są to ludzkie twory.... Tylko Bóg potrafi tworzyć rzeczy doskonałe...

 

I choć HD5970 ma spaprane chłodzenie sekcji zasilania - to jego wydajność jest fantastyczna i podczas gier nawet głośne chłodzenie nie przeszkadza....

 

Najbardziej dla mnie z całej rodziny udany jest HD5870 - dobry kompromis pomiędzy wydajnością a kulturą pracy.

 

Do tej pory miałem grafiki: S3VIRGE, I740, VOODOO3 3000, GEFORCE 6600GT, GEFORCE 7900GT, GEFORCE 8800GTS 640MB (1500zł), GEFORCE 8800GTS 512, GEfORCE GTX260, GEFORCE GTX 260SP216 - i w sumie byłem zadowolony z każdej z tych kart (16MB voodoo3 w 1600x1200!!! UNREAL śmigał jak złoto).

 

Jaka jest konkluzja tych przemyśleń ktoś zapyta?

 

Ano taka, że nie ma co się niezdrowo podniecać, spierać o parę FPS - bo po co? Nie ma co cały czas narzekać na producentów sprzętu, bo tak naprawdę to programiści piszący aplikacje słabo je optymalizują. Sprzęt mamy naprawdę wspaniały i wydajny. Kto by pomyślał, że w 2009r. można mieć w zwykłym blaszaku 10 Teraflopsów!!! Masakra....

 

Prawda jest brutalna - wszystko w tym naszym kapitalistycznym świecie kosztuje.... Każdy FPS jest okupiony licznymi złotówkami....

 

Zarówno Intel jak i AMD, ATI i nVidia mają wzloty i upadki - ale nie oszukujmy się - każdy sprzęt z obecnej oferty tych producentów nadaje się do grania we współczesne gry. Jedne będą odpalone na wyższych inne na niższych detalach...

 

Piękne jest to, że każdy może sobie złożyć taki komputer by spełniał jego oczekiwania - a to ile na niego wyda to jego prywatna sprawa. Testy publikowane w portalach mają tą zaletę, że uświadamiają przeciętnego użytkownika jak bardzo ważny jest dobór podzespołów pod kątem efektu który chce się uzyskać. Wyniki FPS de fakto mają tylko znaczenie mocno poglądowe - bo każda platforma różni się od siebie taką ilością detali, iż wynik mierzalnego fps jest niepowtarzalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

@Firekage czyżbyś źle oceniał forum purepc?

Forum? Moze ludzi, ktorzy w rozmowach nt. portali przedstawiaja inne jako "po[ciach!]wy", a to jako cos super-fachowego, gdy widac jaka sile maja smarki w mentalnosci osob majacych karty... O ile ktos sie bawi w hwbota - nic mi do tego...ale juz widze jak wiekszosc z tego tematu robi to pod tym katem.

 

Nie przypominam sobie by ktos tutaj zrobil np. prosty test, gdzie bierze sie gra XYZ na 2 sterownikach i pokazuje czy przy nowym sterze jest boost FPSow, jak czasami sie obiecuje, czy wrecz przeciwnie...Taki test znacznie wiecej mowi o sterowniku, supporcie niz "mam 500 w vantage" bo wiekszosc to gra, a nie bawi sie w smarki.

 

Ps - juz nie mowie o swoim "procencie" za wiadomy temat. Wedlug tego to Ojejku powinien miec permbana bo jedzie ostro po AMD jako user/wlascicel :lol2:

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie przypominam sobie by ktos tutaj zrobil np. prosty test, gdzie bierze sie gra XYZ na 2 sterownikach i pokazuje czy przy nowym sterze jest boost FPSow, jak czasami sie obiecuje, czy wrecz przeciwnie...Taki test znacznie wiecej mowi o sterowniku, supporcie niz "mam 500 w vantage" bo wiekszosc to gra, a nie bawi sie w smarki.

O ile w tematach o slabszych kartach predzej znajdziesz jaki przyrost fps'ow daja dane sterowniki to tutaj juz nie koniecznie... Dla wiekszosci nie ma znaczenia, czy w grze jest 100 fps'ow czy 110... za to lubia sie bawic w smarki i nic Ci do tego ;) jezeli chcesz opinii o konkretnej grze to sa tematy temu poswiecone. Sterowniki sa wydawane tak samo dla 58xx jak 48xx i 38xx. Czekam na moment kiedy czepisz sie do ryby o to, ze kreci a nie gra ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

 O ile w tematach o slabszych kartach predzej znajdziesz jaki przyrost fps'ow daja dane sterowniki to tutaj juz nie koniecznie... Dla wiekszosci nie ma znaczenia, czy w grze jest 100 fps'ow czy 110... za to lubia sie bawic w smarki i nic Ci do tego ;) jezeli chcesz opinii o konkretnej grze to sa tematy temu poswiecone. Sterowniki sa wydawane tak samo dla 58xx jak 48xx i 38xx. Czekam na moment kiedy czepisz sie do ryby o to, ze kreci a nie gra ;)

Przyjalbym do wiadomosci to co piszesz, gdybym nie dostawal takich, a nie innych pmek z prosbami o doradzenie czy to przy wyborze karty graficznej do grania, czy to o problemach ze sterownikami i jak producent z tego wywiazuje sie, czy wreszcie prosby o kupnie karty i zapomnieniu o tym, ze jest cos takiego jak sterownik.

 

Najzabawniejsze jest to, ze kupujacy, przyszly klient, chetny na ten produkt mimo, ze ma o nim temat, w nim ze 100 stron i tak g...z niego wynosi bo wiekszosc to podnieta punktami z vantage. Wlasnie stad pozniej pmki np. do mnie z prosbami o wypowiedzenie sie i prosba o wskazanie konkretnych materialow za lub przeciw np. z innych, zachodnich portali, ktore zawieraja to czego tematy na Pure mimo ogromnej ilosci stron po prostu nie maja.

 

W sumie za mnie powinni wypowiedziec sie ci, ktorzy do mnie pisza, zwlaszcza ci, ktorzy maja problem lub kupic cos chcieli.

 

Wierz mi, ze TAKICH jest masa, a oc, hwbot, smarki to maly procent. Oczywiscie inaczej to wyglada w temacie bo tutaj..wiekszosc to te same osoby. Dlatego np. trzeba linkowac do tematow z innych portali, czy stron producenta co np. Ojejku robil w przypadku 58xx i AMD.

 

Nic mi do tego, ja rowniez nie polecam kupna YZX bo i to mi wisi, a ze ludzie pisza do mnie znaczy tylko tyle, ze obszerne, 100 stronicowe tematy nie spelniaja swojej roli bo ilu obchodzi kto jakie ma v na gpu, a ilu jak lazi sterownik+gra na danej karcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak Focus robił testy to na dobranej do możliwości karty rozdziałce (o co niektórzy jęczeli) ale były przynajmniej dobrze wykonane.

Tu się rozchodzi o miejsca testowe i rozróżnianie obciążenia cpu od gpu - siadania gpu lub cpu. W crysisie przez większość czasu cpu nie jest extremalnie obciążony , ale można zrobić taki test gdzie cpu umiera - czyli test strikte pod cpu lub ewentualnie do sprawdzenia sterowników od kątem obciążenia cpu. Od dawna przestałem sugerować się testami z sieci z prostej przyczyny - są mało dokładne , bardzo często źle dobrane i wręcz robione na pałe(byleby by były).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze obszerne, 100 stronicowe tematy nie spelniaja swojej roli bo ilu obchodzi kto jakie ma v na gpu, a ilu jak lazi sterownik+gra na danej karcie...

Te, Guru, to jeszcze pokaż swoją legitymację do tego by oceniać czy coś spełnia swoją rolę czy nie?

 

A może chciałbyś funkcję Cenzora by każdy temat spełniał Twoje jedyne słuszne założenia?

 

Mam dla Ciebie propozycję: Załóż sobie bloga - i moderuj go w swój jedyne słuszny sposób...

 

A od 3Dmarków to się odklikaj, bo tylko idioci się tylko nimi sugerują - dla nas za to jest to szybki sposób do sprawdzenia np.: jak oc wpływa na GPU, czy zestaw jest w miarę stabilny.... (FurMark... - czy się nie przegrzewa GPU).

 

To nie jest tak, że tu siedzą sami idioci, zapewniam Cię....

 

Jak chcę testów HD5870 w grach to sobie wrzucam frazę w google i mam tego na pęczki. To co oczekuje o tego portalu to właśnie jak wygląda sprawa z V na GPU, temperaturami, głośnością, oc i dc etc... czy w danej grze na danych sterach są problemy czy nie.... itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo takie jest purepc - kręcenie , zmiany chłodzeń , vmody oraz 3dmarki :wink: . Ludzie w czym problem założyć sobie temat o sterach ati i pisać tam o nich oraz problemach w grach. Sterowniki dotyczą kilku serii kart , a nie tylko 5850/70. Póki taki temat nie powstanie , będą burdel i przepychanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...