Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Zrozumcie, ze to nie kwestia podkrecania. Wiekszosc ludzi problemy ma w 2d... Do tego jaja z tymi sterownikami, na jednych dziala na innych nie  :unsure: Imho software, prawdopodobnie zbyt niskie napiecie w 2d... Rozumiem, ze bronicie swojego ale panowie... nie za wszelka cene. Serio nie trzeba byc einsteinem zeby dojsc do wniosku, ze cos sp********i

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe kiedy Amd wprowadzi poprawkę w ustawieniach karty w 2D.

 

Sam mam Dylemat, po tym co tutaj czytam. :(

 

Co mam wziąć:

 

Msi Gd80 + Gtx275

Msi Gd65 + Hd5850

 

 

Czy te problemy są bardzo poważne, bo ten sprzęt kosztuje nie mało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe kiedy Amd wprowadzi poprawkę w ustawieniach karty w 2D.

 

Sam mam Dylemat, po tym co tutaj czytam. :(

 

Co mam wziąć:

 

Msi Gd80 + Gtx275

Msi Gd65 + Hd5850

 

 

Czy te problemy są bardzo poważne, bo ten sprzęt kosztuje nie mało....

Kup używaną tanią kartę graficzną lub zostań przy obecnej i poczekaj na fermi oraz ewentualną poprawę czy też obniżenie cen u ATI do kwietnia. A jeśli pieniądze to problem nie zmieniaj kompa.

Edytowane przez pml83@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze zaczne od tego ze jestem w posiadani takiej konfiguracji 5870 +9600gt, wszystko fajnie pieknie dziala, 3dmarki, gry z physx bez problumu chodza, ale problem zaczyna sie gdy chce uruchomic jakas gre lub benchmark, ktory obsluguje dx11 i ta cala teselacje, poprostu benchmark dziala, w opcjach ustawione dx11/tesselation na enabled ale tego w benchmarku nie wyswietla tak jakby uruchomiony zwykly dx10/9, demko dirt2 rowniez tak samo nie moge ustawic opcji odpowiedzialnych za teselacje. Wylaczalem rowniez 9600 z poziomu menagera + restarty kompa lecz to niepomoglo. Aha system swiezo postawiony.

 

Benchmark to Unigine Heaven

 

Konfig kompa

cpu: e7200 @ 3.8

asus p5ke/wifi

4x1gb patriot ep

5870 sapphire - sterowniki najnowsze 9.12

9600gt asus - rowniez sterowniki najnowsze 195.62 + zmodowany physx

tak aby dzialal

system windows 7 64

zasilacz corsair 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kartami jakich producentów są problemy?

Może któryś producent zmienił coś w biosie i karta jest stabilna, nie wiesza się?

 

Mój szafirek dał ciała kilka razy na sterach 9.12, na sterach podanych przez Lysyn póki co spokój.

EDYTA: za wcześnie pochwaliłem, testowałem cepa Linx'em i znów zwiecha z szarym ekranem :(

Edytowane przez cekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kartami jakich producentów są problemy?

Może któryś producent zmienił coś w biosie i karta jest stabilna, nie wiesza się?

 

Mój szafirek dał ciała kilka razy na sterach 9.12, na sterach podanych przez Lysyn póki co spokój.

EDYTA: za wcześnie pochwaliłem, testowałem cepa Linx'em i znów zwiecha z szarym ekranem :(

zwiecha z szarym ekranem, to nie wina ati tylko twoja, cpu przekręcone woła więcej papu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiecha z szarym ekranem, to nie wina ati tylko twoja, cpu przekręcone woła więcej papu

Tylko że proc jest stabilny na takich ustawieniach, a cuda się zaczęły po zakupie radzia.

Z pamięciami miałem problem ale już sobie poradziłem.

Czyżby trzeba było wszystko podwoltować?

 

Wcześniej z 4870 który papu bierze podobnie nie było kłopotów z napięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie jesli chodzi o podkrecanie , mam MSi Radeon HD5850 (wersja OC - 765/1125 , 1,087 V) no i jak chce ja choc troszke podkrecic to odrazu zwiechy ,szary ekran , restarty ..... podkrecam programem od msi Afterburner , zwiekszalem tez napiecie nawet i do 1,3 V i nic , nawet jak podkrece do 820 /1175 to odrazu zawiechy , a widzialem na necie ze podkrecaja je o duzo wiecej , u wielu nawet przy 1,2 V chodzi stabilnie na 950/1200 , albo i wiecej .......co jest nie tak ???:|

Edytowane przez hwdp43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kogo w trybie DX11 Dirt2 po chwili wyscigu zaczyna dostawac takich lagow ze nie da sie grac? W trybie DX9 jest plynnie. Jest sporo postow o tym w necie ale jakos nie widze rozwiazania.

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wyglada sprawa z kartami 5850 a dokladniej z sekcjami zasilania i regulacja softowa napiec? Planuje wymiane kary na jedna wlasnie taka i niehcialbym znowu kupic jakiejs bez tej opcji. Jak jest z Saphirkami bo czekanie na ASUSA troche mnie juz nudzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moj radek hd 5780 robi artefakty. Napisalem do sapphire i otrzymalem w odpowiedzi:

 

"(...)About the artifacts , can you please backup your VBIOS and send back to xxxx@sapphiretech.com

 

We will adjust the VBIOS and send back to you for fixing the problem.

 

Thanks."

 

Wie ktos moze czym i jak ten backup zrobic? I czy przypadkiem nie strace gwary na karte po flashowaniu?

 

edit. juz zrobilem backupa za pomoca GPU-Z

Edytowane przez 4RT2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rivatuner tak jakby nie działa z nowszymi catalystami, chyba, że o czymś nie wiem. A szkoda, bo sam też jestem do niego bardzo przyzwyczajony.

 

Panowie - porównywał ktoś wydajność w sMarkach 9.12 kontra starsze stery?

 

@ 4RT2 - backup robiłeś na niepodkręconej?

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...