Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

W jakiej grze e8400 Ci wymieka? Do ilu go podgoniles? Bo wiesz... wymiana na quada zwiekszy ilosc rdzeni, ale ciagle niewiele gier obsluguje wiecej niz 2. Do tego zazwyczaj c2d sie ladniej kreci... Skoro nie wchodzi w gre zamiana na i7 to stoisz przed dylematem ilosc rdzeni vs ich taktowanie ;]

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna ... Karta nie kręcona ale i teraz mi się nawet sterownik zresetował na pulpicie :/ Sterowniki 9.12 wykrywane jako 9.11 aż się boję 10.1 zainstalować ...

I słusznie się boisz, bo 10 jest bardziej problematyczna. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie :) masz domyślnie takty 5870 :D wszystko śmiga stabilnie? podpytaj producenta co masz robić w razie awarii, bo mogą się przyczepić niefabrycznego biosu.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nie bede ni robil

karta chodzi bez problemu wiec po co kombinowac

 

i jeszcze jedno pytanie

karta liczy projekty na boinc jakies 12h dziennie

a chlodzenie to istna suszarka

wiec trzymam je na ok 27%

w tej sytuacji temp oscyluje w granicach 85*C

jaka jest max dopuszczalna temp 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nie bede ni robil

karta chodzi bez problemu wiec po co kombinowac

 

i jeszcze jedno pytanie

karta liczy projekty na boinc jakies 12h dziennie

a chlodzenie to istna suszarka

wiec trzymam je na ok 27%

w tej sytuacji temp oscyluje w granicach 85*C

jaka jest max dopuszczalna temp 24/7

Co dokładnie liczysz na tej grafie? MW czy CC? Do MW możesz zjechać z pamiątkami na 300, spada temp od dobrych kilka stopni i zużycie prądu.

 

Temp jest ok, nie ma co się obawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie liczysz na tej grafie? MW czy CC? Do MW możesz zjechać z pamiątkami na 300, spada temp od dobrych kilka stopni i zużycie prądu.

 

Temp jest ok, nie ma co się obawiać.

na grafie jade CC

czy do CC tez mam zjechac pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na grafie jade CC

czy do CC tez mam zjechac pamieci

Absolutnie nie. CC korzysta z każdego MHz przepustowości pamiątek. Przy CC ja jadę na 900/1300 a przy MW 900/300 ( rdzeń/pamięci ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy u Was na starcie wentyl wyje na start?

i czasami mam zwieche karty w 2D :(

1. Wyje chwile bo dopiero w Windows zaczyna dzialac regulacja obrotow. No chyba ze masz zmodowany BIOS...

2. Zwiechy i rozne paski sa "normalne" dla tych kart. O tym huczy caly net. Poszukaj sobie "Grey screen hotfix". ATI o tym wie i nawet wyszly w ostatnich dniach sterowniki ktore niby to poprawiaja. Prawda jest taka ze nikt nie wie dlaczego mnostwu osob karta sie wiesza a drugim nie. Prawdziwy powod tego trudno ustalic. Rozne sposoby pomagaja. Np lekkie dowoltowanie karty w 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wyje chwile bo dopiero w Windows zaczyna dzialac regulacja obrotow. No chyba ze masz zmodowany BIOS...

2. Zwiechy i rozne paski sa "normalne" dla tych kart. O tym huczy caly net. Poszukaj sobie "Grey screen hotfix". ATI o tym wie i nawet wyszly w ostatnich dniach sterowniki ktore niby to poprawiaja. Prawda jest taka ze nikt nie wie dlaczego mnostwu osob karta sie wiesza a drugim nie. Prawdziwy powod tego trudno ustalic. Rozne sposoby pomagaja. Np lekkie dowoltowanie karty w 2D.

Można jeszcze obniżyć takty w 2d , pewnie chłopcy się przeliczyli i część chipów na tym napięciu nie daje rady. Jak dla mnie to jest amatorszczyzna na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy u Was na starcie wentyl wyje na start?

i czasami mam zwieche karty w 2D :(

1. Jak "na starcie" masz na myśli włączenie PC to tak, wyje sobie kilka sec.

2. Mi w 2D zazwyczaj raz na jakiś czas resetuje się sterownik, choć ze dwa razy się zdarzyło że powiesił się cały komp :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pięknego grey screen-a dostałem przed chwilą oczywiście w 2d na desktopie i oczywiście na hotfix-ach, które niby poprawiają ten issue dla 5850/5870... Nie mam słów na te wszystkie problemy, ale wykresiki performance-u są super dla 5xxx :lol: i ATI jest górą...

 

Na tych sterach 8.703 Feb.10/10 monitor w końcu z powrotem wchodzi w stan "stand by" a nie "grey screen", więc może w końcu już nie będzie tego problemu.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ati juz przyzwyczailo do problemow - jak mi sie nie wiesza komp to znaczy, ze nowe catalisty sa dobre  :lol: jedynie coraz bardziej doskwiera brak anty aliasingu... niby mamy najnowsza grafe, a w polowie gier cholerstwo nie dziala. W bioshocku 2 sie to strasznie rzucalo w oczy.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ati juz przyzwyczailo do problemow - jak mi sie nie wiesza komp to znaczy, ze nowe catalisty sa dobre  :lol: jedynie coraz bardziej doskwiera brak anty aliasingu... niby mamy najnowsza grafe, a w polowie gier cholerstwo nie dziala. W bioshocku 2 sie to strasznie rzucalo w oczy.

Najwyższa pora nas od tego odzwyczaić, u mnie na razie najmniej problemów jest z 9.12 (te pierwsze co wykrywa jako 9.11) o 10.1 nawet nie myślę może 10.2 jak wyjdzie oficjalnie będzie zdatne do użytku ... poprostu żałosne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa pora nas od tego odzwyczaić, u mnie na razie najmniej problemów jest z 9.12 (te pierwsze co wykrywa jako 9.11) o 10.1 nawet nie myślę może 10.2 jak wyjdzie oficjalnie będzie zdatne do użytku ... poprostu żałosne ...

 

Kupujesz drugą 5870 do cf czy jednak zrezygnowałeś? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...